Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

ennyi erővel egy core-i7 is messze lehagyja teljesítményben az arm-os megoldásokat, csak még kicsit az üzemidőn kell csiszolni :D
szerintem az intel egyelőre labdába sem rúghat a kézigépek mezőnyében. talán majd 1-2 generáció múlva, ha nagyon gyúrnak rá.

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Csak vergődik a nokia, nem nagyon tudják eldönteni, hogy mi legyen. Ez az n900 vonal eddig bukónak néz ki... :U

.::> <::.

(#3) Quasi_modo válasza kaller1 (#2) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát lehet, hogy jobban jönnének ki egy jól sikerült új Symbiannal.

valami

(#4) Straw válasza kaller1 (#2) üzenetére


Straw
senior tag

Szerintem nem lenne hülyeség, ha lenne mögötte egy tudatos és irányított marketing meg support. Viszont jelen helyzetben egyet kell értsek veled, már mikor bejelentették hogy összevonják a két OS-t, és ennek csak most lett meg az eredménye, ez is csak PC-re, ennyi idő után szerintem minimum tökéletesnek kéne lennie, vagy legalább is nagyon ütősnek, de valahogy nem hiszem hogy nagy durranás lesz.

42

(#5) Mindreader


Mindreader
tag

Hát tény hogy az x86 nagyon nem erre van kitalálva. Amivel véleményem szerint labdába rúghattak volna az az XScale lett volna de azt meg eladták a Marwell-nek.

Nem hinném hogy bukó lett volna az N900, csak annyira mint amennyire az elődjei, (N710, N800) a Nokia nagyon jól tudta előre hogy nem ez lesz a legtöbbet eladott készüléke. Ezek a készülékek mindig is egy elég szűk rétegnek készültek és azok pedig nem az átlagfelhasználók. Ez persze a jövőben változhat.

(#6) kaller1 válasza Mindreader (#5) üzenetére


kaller1
veterán

Ezek a készülékek mindig is egy elég szűk rétegnek készültek és azok pedig nem az átlagfelhasználók.

Ezzel nem tudok egyet érteni, mivel a többi gyártónak is vannak felsős típusai, még is jobban megy a szekér.

.::> <::.

(#7) Mindreader válasza kaller1 (#6) üzenetére


Mindreader
tag

Igen, de egyik sem Linuxos készülék és bár tetszik vagy sem a Linux hiába egy nagyszerű rendszer, de az emberek egyszerűen félnek tőle. Viszont van egy (szűk) réteg többnyire azok akik elve az informatika világában mozognak, akiknek a Linux sokkal inkább előny mint hátrány.

(#8) kaller1 válasza Mindreader (#7) üzenetére


kaller1
veterán

A bada is linux alapú, majd nézd meg, hogy a samsung teljesen máshogy áll a dolgokhoz, és ennek meg is lesz az eredménye.

.::> <::.

(#9) csab2


csab2
veterán

Pedig szerintem nagyon ígéretes darab az N900. Nyomogattam MM-ban és elég meggyőző volt. Bocha is el volt tőle ájulva. Szóval ha a MeeGo ebbe az irányba megy, csak jó lehet. Én nagyon sokat várok tőle. A Symbianból mostanában kicsit elegem lett, szinte biztos, hogy a következő telefonom nem szimbis lesz (pedig az N8-cal kokettáltam).

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10) Mindreader válasza kaller1 (#8) üzenetére


Mindreader
tag

Jól mondtad a Bada Linux alapú, míg a Maemo/MeeGo maga, egy átírt Debian Linux disztribúció.

(#11) hans87


hans87
tag

Nokia tényleg úgy viselkedik, mint aki nagyon nem tudja, hogy mit is akar az egész vonallal.
N900 jó, ha pedig ennyi lenne, kár lenne érte...
Pedig az alap elgondolás nem lenne rossz.
Felsőben egy jól megcsinált MeeGo-s N sorozat.
Közép kategóriában Symbian S^3 és ^4-es tellák.

Nokia 5530

(#12) Dare2Live válasza kaller1 (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerk: mind jobban mondja: "...a Bada Linux alapú, míg a Maemo/MeeGo maga, egy átírt Debian Linux disztribúció."

amúgy sztem ezt a vonalat kéne Nokianak jobban tolni, több készüléket Qtval.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) kaller1 válasza Dare2Live (#12) üzenetére


kaller1
veterán

Jó, legyen úgy, de a nokia akkor sem promózza eléggé, így nem is tud beindulni a dolog. Az N900 óta meg legalább még egy ilyen készülékkel ki kellet volna jönniük már.

.::> <::.

(#14) morocan válasza Mindreader (#10) üzenetére


morocan
csendes tag

A maemo még talán debian alapú volt, a meego viszont már nagyon messze került tőle.

(#15) Mindreader válasza morocan (#14) üzenetére


Mindreader
tag

Valóban a MeeGo-ban valószínűleg már elég kevés Debian-os vonás lesz, bár ezt a félkész verziót még nem néztem de valahogy úgy érzem több dolgot örököl majd a Moblin-ból mint a Maemo-ból.

(#16) erdoke válasza Mindreader (#15) üzenetére


erdoke
titán

Tehát a végén van Linux alapon: Android, Bada, MeeGo, LiMo, stb. :D

A legjobb aláírás a héten

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha a Nokia komolyan gondolja ezt a vonalat akkor sűrgösen jönnie kellene a hasonló telefonoknak Ez az egy készülék (N900) nagyon kevés.

(#18) Mindreader válasza Ricardo (#17) üzenetére


Mindreader
tag

Én azt gondolom hogy mivel maga ez az internet tablet vonulat a Nokiánál eddig is úgy nézett ki hogy 1-2 évente kijött egy készülék (N770 - 2005 vége, N800 - 2007 eleje, N810 - 2007 vége, N900 - 2009 vége), így ilyen kaliberű/típusú készülékből ezután sem lesz sokkal több.

A Maemo a tabletek számára készült, ezért ebben a formájában nem is lenne/lett volna alkalmas mint szimpla okostelefon oprendszer. Arra majd ott lesz a MeeGo amit idővel valószínűleg rá fognak majd tenni nem csak a tablet-ekre hanem az okostelefonokra is.

(#19) Ricardo válasza Mindreader (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Az lehet hogy eddig így volt, de nem ártana ezen változtatni. Rengeteget változott a világ. Ha nincs elég készülék amin ez az OS fut, akkor a kutya sem fejleszt rá, nem lesz elég porgram. A konkurencia meg jön kíméletlenül. Ha a Nokia nem változtat sürgősen, átlépnek rajta előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dare2Live válasza Ricardo (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha nincs elég készülék amin ez az OS fut, akkor a kutya sem fejleszt rá, nem lesz elég porgram."

csak két szó jutott eszembe: Qt, Debian.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) luw2win válasza csab2 (#9) üzenetére


luw2win
őstag

Ezt teljesen osztom, haverom pont ma vett egyet 100ezer forintért, 1 óra telefonálás volt rajta, töltö minden zsir uj bontatlan.
Eszméletlen szép precíz jól összerakott készülék, már kiuntam az egysíku androidból meg az iOS-ből. Nyomják tovább, bill az valami iszonyat jó volt egyet sem ütöttem el márpedig elsőre volt a kezemben. Csinálják meg az utódját nyugottan...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.