Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Allihoppa válasza Create. (#50) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Azt nem is tettem, hozzá hogy a H410-nek is szépen megszaladt az ára a hiány miatt, lehet hogy egy B460 jobb ár-érték aránnyal bírna a konfigban. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) Nagus válasza zolko74 (#36) üzenetére


Nagus
senior tag

Ahogy néztem mostanában a foramax leginkább palittal foglalkozik.

(#53) NightGT válasza Create. (#50) üzenetére


NightGT
senior tag

Nem feltétlen lesz ilyen gond. i5 8400 kért 30-50W között játékokban (max érték), ebben pl. CS:GO 200-300 FPS, modolt Witcher 3, ahol a városban bizony 6 mag 100% könnyedén...

10400 az nagyjából ugyanez, +HT ON. Épkézláb 4 fázisos VRM (paradox kifejezés, de főáramról beszélünk) nem kezd el melegedni 60-80 Watt-ig. Nem lineárisan nő a hőtermelése a MOSFET-nek a kért wattok arányában, hanem sokáig lapos, majd élesen emelkedik...figyelj, előbb fognak ezek a 65W TDP-be ütközni. Aki ezeket veszi, az a power limitet sem fogja állítani BIOS-ban.

Gond akkor lehet, ha szétfeszeli auto-n a lap...de az ilyen non-k procit még az auto se feszeli szét...

Speed is the only truly modern sensation

(#54) simonzé


simonzé
addikt

A 800e Forintos laptopon nincs webkamera? Hehehehe
Volt olyan laptopom, amin volt. Meg hangszórók is, de mikrofon nem volt. idióta tervező

I don't fit in. I fit out.

(#55) Top cat válasza Create. (#50) üzenetére


Top cat
őstag

Erre jó esély van. Ha ilyen a deszka ami benne van (árat elnézve valószínű), + a gyári "hűtő".

Nem fogadnék rá nagy összegben, hogy menni fog a boost. :D

(#56) NightGT válasza Top cat (#55) üzenetére


NightGT
senior tag

Insert facepalm meme here...

Évek óta megy ez a "csupaszVRM-el nincsenboost" látomás. Közben - ostoba koromban - egy alapból 125W TDP-s procit hajtottam 3 évig, 900Mhz OC-vel, egy csupasz VRM-es belépő lapban...ami, ha jól néztem, még nem is 4 fázisos volt, mint a maiak, hanem csak 3 :D

Millió másik oka van a 8-12-16 fázisos VRM-eknek, mint az, hogy kevesebbel nem tud elég kraftot leadni. Marketing IS. De VRM dizájn, chip dizájn, vdroop, tranziens válasz, voltage peak, stb témájában ottvan Buildzoid a youtube-on - de amíg egy fél oldalas komment elolvasása nem megy, addig értelmetlen az órás videóit ajánlanom :)

Speed is the only truly modern sensation

(#57) Create. válasza NightGT (#56) üzenetére


Create.
addikt

Nekem amd-vel voltak ilyen tapasztalataim, hogy droppolt. De ez még az fx6300-as időben volt, akkor örültem, ha volt valami gépem. De ma már nem spórolom el az alkatrészeket.

(#58) Synthwave válasza Create. (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így van.


Just stayed on point. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) NightGT válasza Create. (#57) üzenetére


NightGT
senior tag

Annál esélyes, hogy folyamat 100%on ment, úgy összejöhetett a drop. De ott még a VRM-ek is jóval gyengébbek voltak...ma van olyan lap, amin hűtés nélkül kézmeleg lenne a MOSFET 200W-nál :) Legalábbis Buildzoid számítása szerint...konkrét karakterisztikán múlik minden.

3060 mellett ma, single player játékokban 20-40%on fog pörögni a 10400...talán egy Warzone, vagy Cségó 400 FPS low alatt fog elkezdeni egyáltalán csak melegedni ott bármi. Lap felé fújós CPU hűtéssel pedig légáram is van...Intel intel, de ezek a non-k procik 4 giga körül, s főleg részterhelésen nagyon keveset kérnek

Speed is the only truly modern sensation

(#60) Create. válasza NightGT (#59) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom, a fogyasztását nem írattam ki sose, a hőfok idle 27fok, játék alatt meg 45 körül van. Bár a léghűtőm 200w+ ra van tervezve.

(#61) Top cat válasza NightGT (#53) üzenetére


Top cat
őstag

Egy olyan házban ahol rendes légáramlás van és a proci hűtő is rásegít a VRM hűtésére, jó eséllyel menni fog. Ez nem az a helyzet.

(#62) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Foramax RTX 3060-as gép jó gyorsan eltűnt... Jutott valakinek?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#63) joey04 válasza Wasp91 (#62) üzenetére


joey04
titán

bányászoknak :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) Wasp91 válasza joey04 (#63) üzenetére


Wasp91
aktív tag

:DDD RTX 3060-al nem lehet... elvileg.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#65) joey04 válasza Wasp91 (#64) üzenetére


joey04
titán

hááát: [link] :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Kipukkadhatna már ez a krypto lufi, mert sose fogok tudni normális áron vga-t venni... :W

(#67) Allihoppa válasza Scarletiel (#66) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Érdekességképpen ezen a héten is emelkedtek a videokártya árak, nem nagyon lehet még látni a végét.

(#68) joey04 válasza Allihoppa (#67) üzenetére


joey04
titán

a forint sem erősödik éppen, szóval ez ilyen lesz egy darabig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Allihoppa válasza joey04 (#68) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Supply chain szinten látom, de a forint gyengülés sem segít rajta éppenséggel.

(#70) atike


atike
nagyúr

Ventik két oldalon... :) Nem semmi.

(#71) Scarletiel válasza Allihoppa (#69) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Mindig van mire fogni, csak valahogy sose a halandó ember jár vele jól. A covidot megértem, a bányászokat és scalpereket akik valóban ház szám vásárolják fel a kártyákat már nem, illetve mivel minden évben ez van a gyártót se, hogy nem növeli a kapacitást mondván, hogy fosik, hogy később meg nem lenne ekkora igény és rajtuk marad... Világ legnagyobb hazugsága.

(#72) NightGT válasza Scarletiel (#71) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha van néhány billió (vagy inkább trillió, jól olvasod) dollárod, meg hozzáférésed egy 20-30 műegyetemnyi tudásbázishoz, akkor nyugodtan felhúzhatsz te is egy chipgyárat, zöldmezősen. Legyünk abszurdan, irreálisan, nonszensz mértékben bizakodóak, és tegyük fel: 5 év múlva eljutsz oda, hogy sorozatban gyárts 32, v talán 22 nanométeren. Vagyis olyan 10 évvel ezelőtti szinten. Ezzel már előbbre is lennél, mint az Oroszország, vagy Kína szintű szereplők, akik bizony mindent megtesznek, hogy saját gyártásuk legyen. De nem akar összejönni...

Hidd el, a TSMC/Samsung rogyásig rakna mindent, ha tudna...és a gyártási/kihozatali gondok csak egy ok a sokból, hogy miért van az a helyzet, ami :)

Speed is the only truly modern sensation

(#73) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

teljesen mesterségesek és nevetségesek ezek a VGA árak, nem értem hogy aki nem bányába jár dolgozni az minek vesz ilyen áron bármit is, kb semmi nem indokolja, nem jött ki még olyan csoda game amihez ez tényleg szükséges, azért remélem jövőre ez normalizálódik valamelyest,

(#74) Allihoppa válasza BemAnyó (#73) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nincs semmilyen videokártya a piacon az a legdurvább ebben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.