Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Játékra alkalmas ventilátorok? Aztaq... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2) Pro Koryak válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... kacsázni velük a tavon. Valahogy így érthette. ;)

(#3) 30z.Samu válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy frizbizni a parkban, este jól mutat az RGB-s venti. :D

Sic Parvis Magna

(#4) okiteki


okiteki
tag

Tényleg van még raktáron Foramax Intel Game PC Gen10 V7 pc most beszéltem az eladóval szóval 359900 forintért kapsz 1 komplett core i5 pc köritést a 3060 vga mellé :DD :C

(#5) Allihoppa válasza okiteki (#4) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerintem nagyon nagy szerencséjük volt a VGA beszerzés kapcsán, mert igen korrekt az ár, ez egy insta buy egyébként. :) Lehet nem a legjobb a körítés a VGA mellé, de nagyon jó áron van összességében. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) zetor2000 válasza okiteki (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól tippelek, akkor ez most egy remek deal...
Aqua-nál fél miller felett van csak a kártya.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) Allihoppa válasza zetor2000 (#6) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó ár, és ez is azt mutatja, hogy nem olyan mohók mint mások. :) Szerencsére a kiskerek javának ez a VGA topic nem létszükséglet. :)

Szerintem hétfő délután már nem igazán lesz nekik 3060-juk a konfighoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) okiteki


okiteki
tag

Külön nincs is 3060 vga a boltban :U

(#9) Allihoppa válasza okiteki (#8) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Okkal, mert azonnal eltűnne a polcról gondolhatod, főleg ha ilyen jó áron lenne mint ez a konfig. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) ttamas válasza Allihoppa (#9) üzenetére


ttamas
tag

Hát, meg mindig megveheted a konfigot, a vgat kiveszed, a tobbit meg eladod

(#11) KRi2 válasza ttamas (#10) üzenetére


KRi2
aktív tag

Nyomtatókra emlékeztet. Patron drágább mint ha újonnan vennéd a teljes nyomtatót.

||| | || ||||| | ||| ||

(#12) zetor2000 válasza ttamas (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erősen lamentálok, hogy veszek 2-t.
Egyet megtartok, a maradékot és a másikat meg kiárulom. Hardveraprón 250 alatt nincs ilyesmi VGA.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) zetor2000 válasza KRi2 (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az üzletpolitika. Ez meg kicsit hiánygazdálkodás.
Más a kettő, de vannak hasonlóságok benne. Nyomtatót vehetsz kábé bármikor. VGA-t meg mostanában akkor, ha _van_ a polcon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) Joker88


Joker88
őstag

USB-s tápos hangfal? soha többet!
Csak otthoni rádió hallgatáshoz használom a gépet multimédia terén, szóval nem egy nagy hangkeltőben gondolkodtam anno..
jó áron adták akkoriban az ilyen 2x1 w-os, vagy 2x2 w-os hangkeltőket,persze nem 230v-os kábellel,hanem USB -vel.. hát ha épp nem ment semmi zene,rádió, úgy búgott mint a rossebb.. gondolom földelés,vagy valami hiány volt a gépnél az USB port környékén.. na azóta messzire kerülöm az ilyeneket :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15) Allihoppa válasza zetor2000 (#13) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Próbálj meg venni 652-es fekete HP patront.

@Joker88: Ezek nem vájt fülű usereknek szánt "hangsugárzók"

@ttamas: ez nem kritikus számomra, a 1070-el tökéletesen meg vagyok elégedve. nyilván aki akar vele foglalkozni, annak uccu neki.

[ Szerkesztve ]

(#16) koby11h válasza Joker88 (#14) üzenetére


koby11h
aktív tag

És ha rádugod egy töltőfejre, a gépbe meg csak a jack?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17) Allihoppa válasza koby11h (#16) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Amit leírt jelenséget azon sajnos ez nem feltétlenül változtat, a földelésnek és az árnyékolásnak nem csak a hangbemenetnél kell, hogy megfelelő legyen, hanem a teljes áramkörön.

(#18) zetor2000 válasza Allihoppa (#15) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyomtatót írtam, nem patront :D
Mindenesetre a nyomtatást meg lehet oldani számos módon, a VGA által alkotott képet meg nem annyira. Ha egy nem annyira sikerült nyomtatót vettél, számtalan másik van a piacon, amit meg lehet venni.
Ilyesmi VGA viszont nincs másik. Ami esetleg szóba jöhet, az is hasonló árban van, az egekben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19) Allihoppa válasza zetor2000 (#18) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Van arra is megoldás, főleg ha csak játékra kell. Lehet nem lesz olyan jó a latency és a képminőség, de a cloud gaming az egész jó alternatíva azokra a tucat játékokra amit a legtöbben játszanak. :)

(#20) Semplar válasza zetor2000 (#18) üzenetére


Semplar
őstag

#4 okiteki

Én ilyen "hatalmas biznisz" láttán arra gondolok, hogy a VGA -t bújtatják el a konfig mögött, vagy fordítva. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#21) koby11h válasza Allihoppa (#17) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azért írtam, mert nekem egy HP USB-snél bevált. Ezek szerint csak mázli, vagy az egy árnyalattal de jobb volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#22) rocket


rocket
nagyúr

RTX3060 konfig a jelenlegi Magyarorszagi VGA piaci allapotokat latva nagyon jo arban van, latszik belole, hogy nem Magyarorszagi nagykerbol vasarolnak Zalaegerszegbol :DD
Megneztem az arlistajukat , VGA nelkul a konfig + osszeszereles ~160k, igy ~200k a VGA ami aqua 500k+ araihoz kepest diszkont ar :D
Sajnos vannak fapados alkatreszek amik nem illenek a konfigba, ha eladnank es lecserelnenk akkor meg ugrana a konfig 3ev garanciaja.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) joey04 válasza rocket (#22) üzenetére


joey04
titán

hatalmas +1 pont ezt néztem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) villamos válasza rocket (#22) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem elsősorban a háttértár ami karcsú, ha elkezdi az ember megpakolni játékokkal, nem fog sokáig tartani... kérdés, hogy lehetne e bővíteni, sata ssd -vel, az opciós HDD-k helyett...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25) Nagus


Nagus
senior tag

Vajon ki által gyártott 3060 lehet abban a gépben? És ki által gyártott RAM? :DDD Az i5-10400F CPU-t mindenütt 2,9GHz-re írják és nem 4,3-ra. Asus H410M alaplapból is van egy rahedli féle A/K/R/E, az sem derül ki melyik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) catalano válasza Nagus (#25) üzenetére


catalano
tag

Látatlanul a proci + vga jó, a táp még ok, a többi sok sörrel...

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#27) Nagus válasza catalano (#26) üzenetére


Nagus
senior tag

Hardveraprón 430 ezerért árulják, valaki meglátta a lehetőséget. :DDD

(#28) catalano válasza Nagus (#27) üzenetére


catalano
tag

Reméljük, hogy ez már a változás előjele! - Sok jóra még nem számítok.

Mert megnézegettem az összes kész gépüket... hát nem merem minősíteni, de készlet kisöprésre tökéletes összeállítások!

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#29) Allihoppa válasza Nagus (#27) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

annyiért még a 3070 is határeset :D

[ Szerkesztve ]

(#30) beyruth82


beyruth82
veterán

Sok helyen csak a 3060-at 550 ezerert adják.Ahhoz kepest ez a konfig ajándék, de ezt is elkapkodják napokon belül és szerlik ki belőle a vga-kat eladásra vagy a konfigot adjak dupla ennyiért.

(#31) Allihoppa válasza beyruth82 (#30) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

a 3060-at 550-ért már csak nem veszi meg senki, bár próbálkozni lehet!

[ Szerkesztve ]

(#32) beyruth82 válasza Allihoppa (#31) üzenetére


beyruth82
veterán

Mint a cukrot úgy viszik pedig

(#33) joey04


joey04
titán

kit érdekel milyen szar alkatrészek vannak benne, ha olcsóbb a gép, mint külön a vga? :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Synthwave válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, a vessző csak dísznek van ott. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Synthwave válasza Nagus (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Az i5-10400F CPU-t mindenütt 2,9GHz-re írják és nem 4,3-ra."

Feketén fehéren itt van, hogy 4,3 GHz a max. turbo clock, ahogy a cikkben is ekként van rá hivatkozva.

Ha olvasás közben kihagyunk lényeges szavakat, ne csodálkozzunk, ha a végeredmény nem klappol. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) zolko74


zolko74
tag

Azt lehet tudni, hogy milyen márkájú videokártya van benne?

(#37) Synthwave válasza zolko74 (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor beleírtam volna. Abban mindenesetre biztos lehetsz, hogy nem ROG, FTW vagy effélék, hanem valami egyszerűbb történetről van szó.

Ha érdekel a gép, a legbiztosabb, ha holnap rájuk csörögsz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Allihoppa válasza beyruth82 (#32) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mert 5db felett volt nekik raktáron amikor kitették? Ebből nem úgy tűnik, hogy vinnék mint a cukrot. Az értékelések szerintem az ár miatt születtek, mert mostanában bevett szokás a túlárazottnak vélt VGA-k alá tolni a negatív értékeléseket.

[ Szerkesztve ]

(#39) Create. válasza Synthwave (#35) üzenetére


Create.
addikt

Illetve azt hozzá lehet tenni még, hogy egy normálisabb alaplappal és hűtéssel, all core 4ghz-en fog üzemelni használat közben folyamatosan (amennyiben minden szálat használ, ha kevesebbet, akkor 4.3-ig tud max menni, ez a 4.3 tipikusan 1mag használatnál jelentkezhet).

[ Szerkesztve ]

(#40) janeszgol


janeszgol
félisten

A készre szerelt gépet én is jó árúnak tartom. A mostani helyzetben pláne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Create. válasza janeszgol (#40) üzenetére


Create.
addikt

Hát én annyira nem. Full gagyi cuccokból épül fel, jó ha 80-ért elmegy a kártyán kívül minden (bár a proci és a táp maradhatna még a kártyán kívül). Ráadásul gondolom a komplett gépre él a gari csak. Így számolva meg 280 a vga, az baromi sok egy fapados kártyáért. Én inkább kivárnék, minthogy egy ilyet megvegyek. De tény, hogy így jönne ki a legolcsóbban a vga, még ígyis.

[ Szerkesztve ]

(#42) NightGT válasza Create. (#41) üzenetére


NightGT
senior tag

Gagyi az erős szó, belépőnek mondanám. Bár az A400 SSD-ért jár a korbács...legalább UV500 lenne, vagy a rendszernek valami épkézláb.

Ha nem követték el azt a merényletet, hogy single slot 16 giga a ram, akkor meg lehet venni. Ill. még úgy is, csak akkor kéne még 16...őő.

FSP még bulk tápban sem szörnyű, H410, igen és? So what. Vagy Z490 a 3200 és + ram miatt, vagy a legolcsóbb, legalábbis játszani. Procit el fogja bírni.

Legrosszabb esetben is 400ba van a +ram, +ssd-vel. Ezért egy komoly gépet kapsz úgy, hogy egyébként a VGA nincs megvehető ennyiből. A nincs-nél pedig, mint tudjuk, mindenképp jobb a van...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#43) Create. válasza NightGT (#42) üzenetére


Create.
addikt

Az ssd játszani pont jó szerintem, az kb mind1 csak ssd legyen hdd helyett. Viszont én a házat, alaplapot, memóriát élből kukáznám. Ezt ennyiért akkor se érdemes megvenni, még ha egyébként nem kapható most vga. De ez csak az én álláspontom.

És tudok olyat, hogy jobb a nincs a vannál.

Illetve egy hete már elég szépen esik a btc (-20%) és az eth (-30%). Szerintem már nem kell sokat várni, 2hónap max, de ez csak az én tippem.

[ Szerkesztve ]

(#44) NightGT válasza Create. (#43) üzenetére


NightGT
senior tag

Hátőőő...Phison S11 kontroller esélyesen, onnét tudom, hogy az én Patriot Burst-öm kb. 1:1be ugyanaz a hardver...

namármost ez a kontroller szereti eldobni magát, random belassul, kifagy, néha jó, ha 10MB / sec sebesség kijön belőle vegyes írás/olvasás esetén...majd egyszer jól meg is hal, remélem nemsokára. És erre jó sanszom van :)

Háttértárnak vettem, de így is random megakasztja a rendszert olykor. Torrentezni még 200Mbit-el is halál tud lenni rajta...erre rendszert tenni? Ááááá...mentett játékállást betölteni oké, de bármi más? No. Telepítés is egy agyhalál

Háznak nyilván a jóöreg oldallap levétel lesz a sorsa, sztem 3 nap után....

Igen, amikor én vettem gépet, akkor - az első fellendülést követően - már fél éve 10k USD alatt volt a BTC, de még akkor sem állt vissza a VGA-k ára...és akkor 20k volt a csúcs, most még mindig hol is van? 40en? :)

(köze lehet a mostani esésnek akár csak ahhoz is, hogy Biden nemet mondott a második stimulus check-re, meg a minimum wage emelésre. És beárazták, hogy nem fokozódik tovább a pénzbőség, főleg a neten - hála isten)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#45) Create. válasza NightGT (#44) üzenetére


Create.
addikt

Ezt nem tudom átérezni, mert mint láthatod az adatlapomon nekem nwme ssd van. Mondjuk régen volt wd green-em, azzal nem volt gond, meg a uv300-al se. De olyan kis különbség van árban, hogy nem éri meg a satas (csak ha nincs pcie m.2)

Nem az számít, hogy 40ezer, hanem hogy nő a difficulty és nem képesek hatékonyan bányászni vga-val, mert többe kerül az áram, mint amennyit ki tudna bányászni. Meg igazából az eth számít csak, ha az visszaesik, akkor annyi, mert btc-t már vga-val nem bányásznak, max ahol ingyen van az áram.

Teljesen vissza meg azért nem állt az ár, mert közben a drága jó forintunk romlott annyit.

[ Szerkesztve ]

(#46) janeszgol válasza NightGT (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Az A400-zal az a baj, hogy sok a hibás. Mondjuk nekem eddig nincs gondom vele. (Master háttértárnak használom a PC-ben, amin játszani is szoktam).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Allihoppa válasza janeszgol (#46) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ráadásul fillérekért mennek az SSD-k, még a Samsungok is a földön vannak.

[ Szerkesztve ]

(#48) NightGT válasza Create. (#45) üzenetére


NightGT
senior tag

Mostmár nekem se érné meg, másfél éve 1GB SSD-ből ez volt óccó. És az elmúlt 10 évben - a hobbi mellőzése okán - sok PC-s szívás kimaradt. Pótolni kellett...

A H410-el viszont tényleg nincs a nagy többség számára gond. Ram meg oda miért is kéne a mainstreambe jobb. Amúgy értem miről beszélsz...csakhát amint elkezdjük, hogy lap, ház, hűtés, táp, mindjárt elérjük a 600 rongyot....és azt összerakni se 15 perc lesz :)

Speed is the only truly modern sensation

(#49) Create. válasza Allihoppa (#47) üzenetére


Create.
addikt

Jah, 20eft egy intel 660p 512gb. Nem a leggyorsabb, de otthoni felhasználásra tökéletes.

(#50) Create. válasza NightGT (#48) üzenetére


Create.
addikt

Akkor lesz gond, ha nem bírja boostolni a 10400f-et. Amire, ha nagyon csupasz a h410, még lehet esélyes is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.