Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Játékra alkalmas ventilátorok? Aztaq... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2) Pro Koryak válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... kacsázni velük a tavon. Valahogy így érthette. ;)

(#3) 30z.Samu válasza Pro Koryak (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy frizbizni a parkban, este jól mutat az RGB-s venti. :D

Sic Parvis Magna

(#4) okiteki


okiteki
tag

Tényleg van még raktáron Foramax Intel Game PC Gen10 V7 pc most beszéltem az eladóval szóval 359900 forintért kapsz 1 komplett core i5 pc köritést a 3060 vga mellé :DD :C

(#5) Allihoppa válasza okiteki (#4) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Szerintem nagyon nagy szerencséjük volt a VGA beszerzés kapcsán, mert igen korrekt az ár, ez egy insta buy egyébként. :) Lehet nem a legjobb a körítés a VGA mellé, de nagyon jó áron van összességében. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) zetor2000 válasza okiteki (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól tippelek, akkor ez most egy remek deal...
Aqua-nál fél miller felett van csak a kártya.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) Allihoppa válasza zetor2000 (#6) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó ár, és ez is azt mutatja, hogy nem olyan mohók mint mások. :) Szerencsére a kiskerek javának ez a VGA topic nem létszükséglet. :)

Szerintem hétfő délután már nem igazán lesz nekik 3060-juk a konfighoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) okiteki


okiteki
tag

Külön nincs is 3060 vga a boltban :U

(#9) Allihoppa válasza okiteki (#8) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Okkal, mert azonnal eltűnne a polcról gondolhatod, főleg ha ilyen jó áron lenne mint ez a konfig. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) ttamas válasza Allihoppa (#9) üzenetére


ttamas
tag

Hát, meg mindig megveheted a konfigot, a vgat kiveszed, a tobbit meg eladod

(#11) KRi2 válasza ttamas (#10) üzenetére


KRi2
aktív tag

Nyomtatókra emlékeztet. Patron drágább mint ha újonnan vennéd a teljes nyomtatót.

||| | || ||||| | ||| ||

(#12) zetor2000 válasza ttamas (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erősen lamentálok, hogy veszek 2-t.
Egyet megtartok, a maradékot és a másikat meg kiárulom. Hardveraprón 250 alatt nincs ilyesmi VGA.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) zetor2000 válasza KRi2 (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az üzletpolitika. Ez meg kicsit hiánygazdálkodás.
Más a kettő, de vannak hasonlóságok benne. Nyomtatót vehetsz kábé bármikor. VGA-t meg mostanában akkor, ha _van_ a polcon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) Joker88


Joker88
őstag

USB-s tápos hangfal? soha többet!
Csak otthoni rádió hallgatáshoz használom a gépet multimédia terén, szóval nem egy nagy hangkeltőben gondolkodtam anno..
jó áron adták akkoriban az ilyen 2x1 w-os, vagy 2x2 w-os hangkeltőket,persze nem 230v-os kábellel,hanem USB -vel.. hát ha épp nem ment semmi zene,rádió, úgy búgott mint a rossebb.. gondolom földelés,vagy valami hiány volt a gépnél az USB port környékén.. na azóta messzire kerülöm az ilyeneket :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15) Allihoppa válasza zetor2000 (#13) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Próbálj meg venni 652-es fekete HP patront.

@Joker88: Ezek nem vájt fülű usereknek szánt "hangsugárzók"

@ttamas: ez nem kritikus számomra, a 1070-el tökéletesen meg vagyok elégedve. nyilván aki akar vele foglalkozni, annak uccu neki.

[ Szerkesztve ]

(#16) koby11h válasza Joker88 (#14) üzenetére


koby11h
aktív tag

És ha rádugod egy töltőfejre, a gépbe meg csak a jack?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17) Allihoppa válasza koby11h (#16) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Amit leírt jelenséget azon sajnos ez nem feltétlenül változtat, a földelésnek és az árnyékolásnak nem csak a hangbemenetnél kell, hogy megfelelő legyen, hanem a teljes áramkörön.

(#18) zetor2000 válasza Allihoppa (#15) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyomtatót írtam, nem patront :D
Mindenesetre a nyomtatást meg lehet oldani számos módon, a VGA által alkotott képet meg nem annyira. Ha egy nem annyira sikerült nyomtatót vettél, számtalan másik van a piacon, amit meg lehet venni.
Ilyesmi VGA viszont nincs másik. Ami esetleg szóba jöhet, az is hasonló árban van, az egekben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19) Allihoppa válasza zetor2000 (#18) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Van arra is megoldás, főleg ha csak játékra kell. Lehet nem lesz olyan jó a latency és a képminőség, de a cloud gaming az egész jó alternatíva azokra a tucat játékokra amit a legtöbben játszanak. :)

(#20) Semplar válasza zetor2000 (#18) üzenetére


Semplar
őstag

#4 okiteki

Én ilyen "hatalmas biznisz" láttán arra gondolok, hogy a VGA -t bújtatják el a konfig mögött, vagy fordítva. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#21) koby11h válasza Allihoppa (#17) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azért írtam, mert nekem egy HP USB-snél bevált. Ezek szerint csak mázli, vagy az egy árnyalattal de jobb volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#22) rocket


rocket
nagyúr

RTX3060 konfig a jelenlegi Magyarorszagi VGA piaci allapotokat latva nagyon jo arban van, latszik belole, hogy nem Magyarorszagi nagykerbol vasarolnak Zalaegerszegbol :DD
Megneztem az arlistajukat , VGA nelkul a konfig + osszeszereles ~160k, igy ~200k a VGA ami aqua 500k+ araihoz kepest diszkont ar :D
Sajnos vannak fapados alkatreszek amik nem illenek a konfigba, ha eladnank es lecserelnenk akkor meg ugrana a konfig 3ev garanciaja.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) joey04 válasza rocket (#22) üzenetére


joey04
titán

hatalmas +1 pont ezt néztem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) villamos válasza rocket (#22) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem elsősorban a háttértár ami karcsú, ha elkezdi az ember megpakolni játékokkal, nem fog sokáig tartani... kérdés, hogy lehetne e bővíteni, sata ssd -vel, az opciós HDD-k helyett...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#25) Nagus


Nagus
senior tag

Vajon ki által gyártott 3060 lehet abban a gépben? És ki által gyártott RAM? :DDD Az i5-10400F CPU-t mindenütt 2,9GHz-re írják és nem 4,3-ra. Asus H410M alaplapból is van egy rahedli féle A/K/R/E, az sem derül ki melyik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) catalano válasza Nagus (#25) üzenetére


catalano
tag

Látatlanul a proci + vga jó, a táp még ok, a többi sok sörrel...

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#27) Nagus válasza catalano (#26) üzenetére


Nagus
senior tag

Hardveraprón 430 ezerért árulják, valaki meglátta a lehetőséget. :DDD

(#28) catalano válasza Nagus (#27) üzenetére


catalano
tag

Reméljük, hogy ez már a változás előjele! - Sok jóra még nem számítok.

Mert megnézegettem az összes kész gépüket... hát nem merem minősíteni, de készlet kisöprésre tökéletes összeállítások!

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#29) Allihoppa válasza Nagus (#27) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

annyiért még a 3070 is határeset :D

[ Szerkesztve ]

(#30) beyruth82


beyruth82
veterán

Sok helyen csak a 3060-at 550 ezerert adják.Ahhoz kepest ez a konfig ajándék, de ezt is elkapkodják napokon belül és szerlik ki belőle a vga-kat eladásra vagy a konfigot adjak dupla ennyiért.

(#31) Allihoppa válasza beyruth82 (#30) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

a 3060-at 550-ért már csak nem veszi meg senki, bár próbálkozni lehet!

[ Szerkesztve ]

(#32) beyruth82 válasza Allihoppa (#31) üzenetére


beyruth82
veterán

Mint a cukrot úgy viszik pedig

(#33) joey04


joey04
titán

kit érdekel milyen szar alkatrészek vannak benne, ha olcsóbb a gép, mint külön a vga? :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Synthwave válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, a vessző csak dísznek van ott. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Synthwave válasza Nagus (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Az i5-10400F CPU-t mindenütt 2,9GHz-re írják és nem 4,3-ra."

Feketén fehéren itt van, hogy 4,3 GHz a max. turbo clock, ahogy a cikkben is ekként van rá hivatkozva.

Ha olvasás közben kihagyunk lényeges szavakat, ne csodálkozzunk, ha a végeredmény nem klappol. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) zolko74


zolko74
tag

Azt lehet tudni, hogy milyen márkájú videokártya van benne?

(#37) Synthwave válasza zolko74 (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor beleírtam volna. Abban mindenesetre biztos lehetsz, hogy nem ROG, FTW vagy effélék, hanem valami egyszerűbb történetről van szó.

Ha érdekel a gép, a legbiztosabb, ha holnap rájuk csörögsz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Allihoppa válasza beyruth82 (#32) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Mert 5db felett volt nekik raktáron amikor kitették? Ebből nem úgy tűnik, hogy vinnék mint a cukrot. Az értékelések szerintem az ár miatt születtek, mert mostanában bevett szokás a túlárazottnak vélt VGA-k alá tolni a negatív értékeléseket.

[ Szerkesztve ]

(#39) Create. válasza Synthwave (#35) üzenetére


Create.
addikt

Illetve azt hozzá lehet tenni még, hogy egy normálisabb alaplappal és hűtéssel, all core 4ghz-en fog üzemelni használat közben folyamatosan (amennyiben minden szálat használ, ha kevesebbet, akkor 4.3-ig tud max menni, ez a 4.3 tipikusan 1mag használatnál jelentkezhet).

[ Szerkesztve ]

(#40) janeszgol


janeszgol
félisten

A készre szerelt gépet én is jó árúnak tartom. A mostani helyzetben pláne.

(#41) Create. válasza janeszgol (#40) üzenetére


Create.
addikt

Hát én annyira nem. Full gagyi cuccokból épül fel, jó ha 80-ért elmegy a kártyán kívül minden (bár a proci és a táp maradhatna még a kártyán kívül). Ráadásul gondolom a komplett gépre él a gari csak. Így számolva meg 280 a vga, az baromi sok egy fapados kártyáért. Én inkább kivárnék, minthogy egy ilyet megvegyek. De tény, hogy így jönne ki a legolcsóbban a vga, még ígyis.

[ Szerkesztve ]

(#42) NightGT válasza Create. (#41) üzenetére


NightGT
senior tag

Gagyi az erős szó, belépőnek mondanám. Bár az A400 SSD-ért jár a korbács...legalább UV500 lenne, vagy a rendszernek valami épkézláb.

Ha nem követték el azt a merényletet, hogy single slot 16 giga a ram, akkor meg lehet venni. Ill. még úgy is, csak akkor kéne még 16...őő.

FSP még bulk tápban sem szörnyű, H410, igen és? So what. Vagy Z490 a 3200 és + ram miatt, vagy a legolcsóbb, legalábbis játszani. Procit el fogja bírni.

Legrosszabb esetben is 400ba van a +ram, +ssd-vel. Ezért egy komoly gépet kapsz úgy, hogy egyébként a VGA nincs megvehető ennyiből. A nincs-nél pedig, mint tudjuk, mindenképp jobb a van...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#43) Create. válasza NightGT (#42) üzenetére


Create.
addikt

Az ssd játszani pont jó szerintem, az kb mind1 csak ssd legyen hdd helyett. Viszont én a házat, alaplapot, memóriát élből kukáznám. Ezt ennyiért akkor se érdemes megvenni, még ha egyébként nem kapható most vga. De ez csak az én álláspontom.

És tudok olyat, hogy jobb a nincs a vannál.

Illetve egy hete már elég szépen esik a btc (-20%) és az eth (-30%). Szerintem már nem kell sokat várni, 2hónap max, de ez csak az én tippem.

[ Szerkesztve ]

(#44) NightGT válasza Create. (#43) üzenetére


NightGT
senior tag

Hátőőő...Phison S11 kontroller esélyesen, onnét tudom, hogy az én Patriot Burst-öm kb. 1:1be ugyanaz a hardver...

namármost ez a kontroller szereti eldobni magát, random belassul, kifagy, néha jó, ha 10MB / sec sebesség kijön belőle vegyes írás/olvasás esetén...majd egyszer jól meg is hal, remélem nemsokára. És erre jó sanszom van :)

Háttértárnak vettem, de így is random megakasztja a rendszert olykor. Torrentezni még 200Mbit-el is halál tud lenni rajta...erre rendszert tenni? Ááááá...mentett játékállást betölteni oké, de bármi más? No. Telepítés is egy agyhalál

Háznak nyilván a jóöreg oldallap levétel lesz a sorsa, sztem 3 nap után....

Igen, amikor én vettem gépet, akkor - az első fellendülést követően - már fél éve 10k USD alatt volt a BTC, de még akkor sem állt vissza a VGA-k ára...és akkor 20k volt a csúcs, most még mindig hol is van? 40en? :)

(köze lehet a mostani esésnek akár csak ahhoz is, hogy Biden nemet mondott a második stimulus check-re, meg a minimum wage emelésre. És beárazták, hogy nem fokozódik tovább a pénzbőség, főleg a neten - hála isten)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#45) Create. válasza NightGT (#44) üzenetére


Create.
addikt

Ezt nem tudom átérezni, mert mint láthatod az adatlapomon nekem nwme ssd van. Mondjuk régen volt wd green-em, azzal nem volt gond, meg a uv300-al se. De olyan kis különbség van árban, hogy nem éri meg a satas (csak ha nincs pcie m.2)

Nem az számít, hogy 40ezer, hanem hogy nő a difficulty és nem képesek hatékonyan bányászni vga-val, mert többe kerül az áram, mint amennyit ki tudna bányászni. Meg igazából az eth számít csak, ha az visszaesik, akkor annyi, mert btc-t már vga-val nem bányásznak, max ahol ingyen van az áram.

Teljesen vissza meg azért nem állt az ár, mert közben a drága jó forintunk romlott annyit.

[ Szerkesztve ]

(#46) janeszgol válasza NightGT (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Az A400-zal az a baj, hogy sok a hibás. Mondjuk nekem eddig nincs gondom vele. (Master háttértárnak használom a PC-ben, amin játszani is szoktam).

(#47) Allihoppa válasza janeszgol (#46) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ráadásul fillérekért mennek az SSD-k, még a Samsungok is a földön vannak.

[ Szerkesztve ]

(#48) NightGT válasza Create. (#45) üzenetére


NightGT
senior tag

Mostmár nekem se érné meg, másfél éve 1GB SSD-ből ez volt óccó. És az elmúlt 10 évben - a hobbi mellőzése okán - sok PC-s szívás kimaradt. Pótolni kellett...

A H410-el viszont tényleg nincs a nagy többség számára gond. Ram meg oda miért is kéne a mainstreambe jobb. Amúgy értem miről beszélsz...csakhát amint elkezdjük, hogy lap, ház, hűtés, táp, mindjárt elérjük a 600 rongyot....és azt összerakni se 15 perc lesz :)

Speed is the only truly modern sensation

(#49) Create. válasza Allihoppa (#47) üzenetére


Create.
addikt

Jah, 20eft egy intel 660p 512gb. Nem a leggyorsabb, de otthoni felhasználásra tökéletes.

(#50) Create. válasza NightGT (#48) üzenetére


Create.
addikt

Akkor lesz gond, ha nem bírja boostolni a 10400f-et. Amire, ha nagyon csupasz a h410, még lehet esélyes is.

(#51) Allihoppa válasza Create. (#50) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Azt nem is tettem, hozzá hogy a H410-nek is szépen megszaladt az ára a hiány miatt, lehet hogy egy B460 jobb ár-érték aránnyal bírna a konfigban. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) Nagus válasza zolko74 (#36) üzenetére


Nagus
senior tag

Ahogy néztem mostanában a foramax leginkább palittal foglalkozik.

(#53) NightGT válasza Create. (#50) üzenetére


NightGT
senior tag

Nem feltétlen lesz ilyen gond. i5 8400 kért 30-50W között játékokban (max érték), ebben pl. CS:GO 200-300 FPS, modolt Witcher 3, ahol a városban bizony 6 mag 100% könnyedén...

10400 az nagyjából ugyanez, +HT ON. Épkézláb 4 fázisos VRM (paradox kifejezés, de főáramról beszélünk) nem kezd el melegedni 60-80 Watt-ig. Nem lineárisan nő a hőtermelése a MOSFET-nek a kért wattok arányában, hanem sokáig lapos, majd élesen emelkedik...figyelj, előbb fognak ezek a 65W TDP-be ütközni. Aki ezeket veszi, az a power limitet sem fogja állítani BIOS-ban.

Gond akkor lehet, ha szétfeszeli auto-n a lap...de az ilyen non-k procit még az auto se feszeli szét...

Speed is the only truly modern sensation

(#54) simonzé


simonzé
addikt

A 800e Forintos laptopon nincs webkamera? Hehehehe
Volt olyan laptopom, amin volt. Meg hangszórók is, de mikrofon nem volt. idióta tervező

I don't fit in. I fit out.

(#55) Top cat válasza Create. (#50) üzenetére


Top cat
őstag

Erre jó esély van. Ha ilyen a deszka ami benne van (árat elnézve valószínű), + a gyári "hűtő".

Nem fogadnék rá nagy összegben, hogy menni fog a boost. :D

(#56) NightGT válasza Top cat (#55) üzenetére


NightGT
senior tag

Insert facepalm meme here...

Évek óta megy ez a "csupaszVRM-el nincsenboost" látomás. Közben - ostoba koromban - egy alapból 125W TDP-s procit hajtottam 3 évig, 900Mhz OC-vel, egy csupasz VRM-es belépő lapban...ami, ha jól néztem, még nem is 4 fázisos volt, mint a maiak, hanem csak 3 :D

Millió másik oka van a 8-12-16 fázisos VRM-eknek, mint az, hogy kevesebbel nem tud elég kraftot leadni. Marketing IS. De VRM dizájn, chip dizájn, vdroop, tranziens válasz, voltage peak, stb témájában ottvan Buildzoid a youtube-on - de amíg egy fél oldalas komment elolvasása nem megy, addig értelmetlen az órás videóit ajánlanom :)

Speed is the only truly modern sensation

(#57) Create. válasza NightGT (#56) üzenetére


Create.
addikt

Nekem amd-vel voltak ilyen tapasztalataim, hogy droppolt. De ez még az fx6300-as időben volt, akkor örültem, ha volt valami gépem. De ma már nem spórolom el az alkatrészeket.

(#58) Synthwave válasza Create. (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így van.


Just stayed on point. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) NightGT válasza Create. (#57) üzenetére


NightGT
senior tag

Annál esélyes, hogy folyamat 100%on ment, úgy összejöhetett a drop. De ott még a VRM-ek is jóval gyengébbek voltak...ma van olyan lap, amin hűtés nélkül kézmeleg lenne a MOSFET 200W-nál :) Legalábbis Buildzoid számítása szerint...konkrét karakterisztikán múlik minden.

3060 mellett ma, single player játékokban 20-40%on fog pörögni a 10400...talán egy Warzone, vagy Cségó 400 FPS low alatt fog elkezdeni egyáltalán csak melegedni ott bármi. Lap felé fújós CPU hűtéssel pedig légáram is van...Intel intel, de ezek a non-k procik 4 giga körül, s főleg részterhelésen nagyon keveset kérnek

Speed is the only truly modern sensation

(#60) Create. válasza NightGT (#59) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom, a fogyasztását nem írattam ki sose, a hőfok idle 27fok, játék alatt meg 45 körül van. Bár a léghűtőm 200w+ ra van tervezve.

(#61) Top cat válasza NightGT (#53) üzenetére


Top cat
őstag

Egy olyan házban ahol rendes légáramlás van és a proci hűtő is rásegít a VRM hűtésére, jó eséllyel menni fog. Ez nem az a helyzet.

(#62) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Foramax RTX 3060-as gép jó gyorsan eltűnt... Jutott valakinek?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#63) joey04 válasza Wasp91 (#62) üzenetére


joey04
titán

bányászoknak :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) Wasp91 válasza joey04 (#63) üzenetére


Wasp91
aktív tag

:DDD RTX 3060-al nem lehet... elvileg.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#65) joey04 válasza Wasp91 (#64) üzenetére


joey04
titán

hááát: [link] :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Kipukkadhatna már ez a krypto lufi, mert sose fogok tudni normális áron vga-t venni... :W

(#67) Allihoppa válasza Scarletiel (#66) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Érdekességképpen ezen a héten is emelkedtek a videokártya árak, nem nagyon lehet még látni a végét.

(#68) joey04 válasza Allihoppa (#67) üzenetére


joey04
titán

a forint sem erősödik éppen, szóval ez ilyen lesz egy darabig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Allihoppa válasza joey04 (#68) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Supply chain szinten látom, de a forint gyengülés sem segít rajta éppenséggel.

(#70) atike


atike
nagyúr

Ventik két oldalon... :) Nem semmi.

(#71) Scarletiel válasza Allihoppa (#69) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Mindig van mire fogni, csak valahogy sose a halandó ember jár vele jól. A covidot megértem, a bányászokat és scalpereket akik valóban ház szám vásárolják fel a kártyákat már nem, illetve mivel minden évben ez van a gyártót se, hogy nem növeli a kapacitást mondván, hogy fosik, hogy később meg nem lenne ekkora igény és rajtuk marad... Világ legnagyobb hazugsága.

(#72) NightGT válasza Scarletiel (#71) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha van néhány billió (vagy inkább trillió, jól olvasod) dollárod, meg hozzáférésed egy 20-30 műegyetemnyi tudásbázishoz, akkor nyugodtan felhúzhatsz te is egy chipgyárat, zöldmezősen. Legyünk abszurdan, irreálisan, nonszensz mértékben bizakodóak, és tegyük fel: 5 év múlva eljutsz oda, hogy sorozatban gyárts 32, v talán 22 nanométeren. Vagyis olyan 10 évvel ezelőtti szinten. Ezzel már előbbre is lennél, mint az Oroszország, vagy Kína szintű szereplők, akik bizony mindent megtesznek, hogy saját gyártásuk legyen. De nem akar összejönni...

Hidd el, a TSMC/Samsung rogyásig rakna mindent, ha tudna...és a gyártási/kihozatali gondok csak egy ok a sokból, hogy miért van az a helyzet, ami :)

Speed is the only truly modern sensation

(#73) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

teljesen mesterségesek és nevetségesek ezek a VGA árak, nem értem hogy aki nem bányába jár dolgozni az minek vesz ilyen áron bármit is, kb semmi nem indokolja, nem jött ki még olyan csoda game amihez ez tényleg szükséges, azért remélem jövőre ez normalizálódik valamelyest,

(#74) Allihoppa válasza BemAnyó (#73) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nincs semmilyen videokártya a piacon az a legdurvább ebben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.