Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Djuree


Djuree
félisten

na ez a táj, hogy úgymondjam, nem szarral gurigázik :DD jó lenne megnézni élőben is :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2) keIdor


keIdor
titán

Sokadszorra köszi! :D Egy gyors kérdés: Phoenix-et finiksz-nek kell ejteni, vagy főniksz-nek mint a madarat? Mert hallottam már mindkettőt és nem akarok rosszat mondani egy amerikainak, ha egyszer eljutottam odáig. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) Djuree válasza keIdor (#2) üzenetére


Djuree
félisten

finiksz :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) Solten


Solten
addikt

"Talán mindenki tudja, hogy Arizona eredetileg indián-lakta terület volt egészen addig, amíg az amerikaiak meg nem vásárolták a földet a mexikóiaiaktól."

Pontosabban az Egyesult Allamok szepen elfoglalta egy csini haboruban Mexikotol (1846-1848)... ;] Igaz, kb. a jelenlegi allam 3/4-et, a maradek deli teruletet valoban megvasaroltak 1853-ban (Gadsden Purchase):

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#5) Solten


Solten
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#6) Solten


Solten
addikt

. (sorry a triplaert)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#7) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Tényleg jó hely Arizona, Tucsonban éltem majd másfél évet, de minden héten elmentünk valahova kirándulni annyi látnivaló van: tudom pl ajánlani a Chiricahua nemzeti parkot, elég érdekes szikla képződmények vannak ott, akkor Tombstone volt számomra az egyik legizgalmasabb hely, ahol Wyatt Earp tevékenykedett szintén érdekes. Vadvizi evezések, nemzeti parkok, sivatagok, szóval unatkozni nem lehet.

Resistencia eterna

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Koszi a cikket, nem sokara nekilatok. Brutalis helyek vannak arizonaban az biztos. :R

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Ad Skywalk: "Mi ezt még nem élvezhettük, mert amikor ott jártunk, akkor még hírehamva sem volt ennek a szenzációs létesítménynek."

Messze nem akkora eresztes mint ahogy be van allitva a prospektusokban. Na meg mondjuk eleg nagy lehuzas az oda valo kiruccanas, minimum $75 (volt anno) csak a busszal valo kikutas oda a Visitor Center-bol, ebben nincs semmi csak az ut meg valami ehetetlen "kaja" amit helyben foznek. A belepo a Skywalkra kulon van es az is valami $75. Szvsz a $260-es helikopter tura tobbet er.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) talmida válasza Djuree (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Djuree, Keldor papa, Solten, bagyuajuve, lauda, köszi fiúk, örülök, hogy tetszett! ;)

Keldor Papa, úgy ejtik, ahogy Djuree mondja, Fínix. :D
Solten, Köszönöm szépen a kiegészítést, valóban volt háború is a mexikóiakkal, de az egy másik sztori, annyira nem akartam belemenni a történelembe. :B

bagyulajuve neked is köszönöm a részletes kiegészítést és a hasznos infót, ha van még valami jó élményed, emléked, azt is szívesen hallanánk. :K:B

Raymond, igaz, elég drága. :K Úgy tudom, hogy indián tulajdonban van. Nekik kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) talmida


talmida
Közösségépítő

A moderátoroknak pedig köszönöm szépen a kiemelést!!! :B Tudom, ezzel kellett volna kezdenem, de még olyan álmos vagyok, hogy alig látok. :B

IN GOD WE TRUST!

(#12) Raymond válasza talmida (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, jot rohogtunk a buszon amikor meselte a tura vezeto hogy volt az egesz. "This has been a sacred land for a long time, but after a while the Hualapai decided it is too beautiful to keep it for themselves and they wanted to share it with the world." Az egesz sharing otlet azutan fogant meg a fejukben miutan egy befekteto elmagyarazta nekik hogy itt van $30 millio, csinalunk nektek belole egy penzgepet :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) SzalaiG válasza talmida (#11) üzenetére


SzalaiG
addikt

Felébredek és Arizona vár. Minden előjelzés nélkül egyszer csak itt van. Karácsony hetében. :DD Nagyon jó lett. Extra dolgokkal tele: üveg híd, szarvas, golf...

A méz nem drága. Itthon is 10-11dollár kilója, de itt sok a felhígított.

(#14) @matthew@


@matthew@
őstag

Na ezek már tájképek, szép hely :K Am milyen kamerával fotóztad?

Matthew 24:42

(#15) nepszter1


nepszter1
addikt

Gyönyörű , bárcsak egyszer elmehetnék ide. :U

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Most vegeztem vele. Hat talmida, koszonom szepen a bemutatot. A nyugati allamok amugy is a szivem csucskei, de arizona most sokkolt szo szerint. Eszmeletlen szep helyek vannak ott, a kaktuszok, a sivatag, hoover gat, grand canyon, de az a repulogep tarolo is durva lehet. :)

Kis eszrevetel. Az elso video nem mukodik, letiltotta a youtube. A nepesseggel se okes a dolog, a harom emlitett varosban sokkal tobben laknak egyuttveve, mint a cikk elejen emlitett 5 130 632. De engem nem zavar egyik sem, csak mondom jelzem. ;)

(#17) Solten válasza talmida (#10) üzenetére


Solten
addikt

Nincs mit ;) Nem is kell elmelyulni benne, csak javitsd kerlek, mert ebben a formaban igy ferdites.

Ja amugy mindig elvezet olvasni az egyes allamokrol szolo bemutatoidat, csak igy tovabb! :D ;)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#18) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

"...a képre kattintva egy közel egy órás kirándulásra indulunk a világ egyik legérdekesebb és legszebb vidékére..."

A videó Image Entertainment tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki letiltotta azt az országodban szerzői jogi okok miatt.

Pedig szívesen megnéztem volna

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19) talmida válasza Raymond (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem is álltak ellene. :D Köszi az újabb adalékot! :R

SzalaiG Az a kis üveg méz talán két dl volt. :U

@matthew@ Gondolom megbocsájtod, hogy a létező legjobb fotókat próbáltam összeszedni a netről és a cél érdekében azok által bemutatni az államokat. :B Amikor ott jártunk, egy VHS kamerával videózgattunk, aminek a képei a mai elvárásoknak nem felenek meg. Szerintem jobban jártok és reálisabb képet is kaptok Arizonáról és a többi államról is, ha "megengeditek", hogy fölhasználjam a rendelkezésemre álló képanyag legjavát. :B

nepszter1 Kívánom, hogy sikerüljön! :K

Lauda, BlacKSouL
nagyon szépen köszönöm a visszajelzéseteket. :R Nagyon sajnálom, hogy nem láthatjátok! :W Pedig csúcs film! Legalább olyan jó, mint a Yellowstone-ról szóló volt. Majd keresek valami mást. :(( Nálam különben jól működik. Nem értem, hogy ebben mi a pláne, hogy letiltják bizonyos országokban? :F

A számadatok valószínű, hogy más-más évben készültek :U , az összlakosság egy korábbi adat szerinti lehet. :B Nagyon köszönöm a visszajelzést!! Javítom.

Solten, még pontosan megnézem a történelem könyvben :B , mert az én ismereteim szerint az egész területet úgy vették meg, ..kis türelmet kérek. :B Javítani fogom, ha téged igazolnak a tények. :K Köszönöm a hozzászólást!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) talmida válasza Solten (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez találtam: eredetileg a Hohokam és az Anasazi indiántörzsek birtokolták Arizona területét, de 1400 A.D.-re ismeretlen okból kifolyólag mindkét törzs létezése megszűnt. Ez Arizona történelmének misztériuma.

Az újabb korú történelemre meg ezt találtam. Dióhéjban említve ez történt:
A 16. században, amikor a spanyol hódítók Isten,arany és dicsőség után kutattak, 7 várost találtak Arizona területén, amik mind mexikói fennhatóság alatt álltak.

Az amerikaiak meg akarták vásárolni az általad is jelölt arizoniai részeket plusz Californiát.

A mexikóiak viszont nem csak, hogy nem-et mondtak erre az ötletre, de "beszivárogtak" Texas területére is, és kezdtek úgy viselkedni, minth az az övék lenne.

Erre az amerikaiak begurultak és háborút indítottak ellenük. Könnyű szerrel legyőzték a mexikóiakat, és egész Mexico Cityig elfoglalták Mexicot,

de sajnos megelégedtek a jelenlegi határokkal. :W pedig Mexico nagy része most USA terület lehetne a háború akkori végkifejlete szerint. Mellesleg jobban is jártak volna a mexikóiak ( is), ha az amcsik egészen Mexico Cityt is akarták volna, mert akkor most nem kéne a föld alatt csúszni-mászniuk az USA-ba és nem kéne illegális imigrantként állandó bizonytalanságban élniük itt. :U

De, hát ez van.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) Lauda válasza talmida (#20) üzenetére


Lauda
félisten

és nem kéne illegális imigrantként állandó bizonytalanságban élniük itt. :U

Foleg arizonara igaz ez, miota ellenorizhetik a statust a zsernyakok. Ahogy olvasom, eleg kemenyen megindult a kivandorlas abbol az allambol, fokent a mekak.

(#22) mhorvat


mhorvat
senior tag

Valóban remek írás és bemutató, lenyűgöző táj, Te pedig nagyon profin megcsináltad a leírást, nem unatkozik az ember a cikket olvasva!

Egy kérdés, érdekesség: úgy hallottam a Hoover gát mellett épült meg a Hoover híd is. Ez igaz? :B Azt mesélte egy barátom, a teljes építési költsége olcsóbb volt, mint drága Margit hídunk felújítása, persze ez nem tudom mennyire urban legend. Tudsz erről valamit?

(#23) Lauda válasza mhorvat (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Majd biztos valaszol talmida, addig is elolvashatod rola az index cikket. ;)

(#24) Raymond válasza mhorvat (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, a hid kesz lett. Amikor ott voltam akkor meg kb. igy (se) nezett ki az egesz: [link]

Jo dolog annak aki mar volt ott, mert nem kell a gaton atvanszorognia a sok turista kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) talmida válasza mhorvat (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! ;) Úgy van, ahogy mondod és ahogy Raymond mondja. 2005-ben kezdték a híd építését és most 2010 október 19-én készült el. Azt nem tudom, hogy a Margit híd felújítása mennyibe került, ez állítólag $240 mill volt.

Kicseréltem a nem működő linket egy másikra. Legyetek szívesek visszajelezni, hogy nálatok működik-e? Erről van szó.
Előreis köszönöm szépen! :R

Lauda. Ja ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) Lauda válasza talmida (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is le van tiltva sajnos. :)

(#27) talmida válasza Lauda (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hmm.. Kár! :((( Köszi a visszajelzést. ;) Keresek valami mást. :B

Lenne ötletem, hogy hogy tudnátok megnézni mégis, de ezt meg kell beszélnem még másokkal is. :B Addig pedig egy két perces részletet tudok csak beszúrni helyette. :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) Lauda válasza talmida (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Probaltam mar en is allitgatni a nyelvet meg az tobbi opciot, de eddig ugy tunik, okosabb a cucc nalunk. :D

Rendes vagy, hogy ennyit foglalkozol vele! :B

[ Szerkesztve ]

(#29) Mans20


Mans20
addikt

Én a google earth ba szoktam nézni ezeket,nagyon komoly helyek:)yellowstone ban vannak azok a savas tavak,gyönyörűek

[link]

[link]

(#30) 14adam válasza talmida (#25) üzenetére


14adam
addikt

Több,pedig ez csak felújítás volt [link]

Remek írás,egyszer majd szeretnék énis kijutni oda :R

(#31) marcus14


marcus14
tag

Szépek a Fotók :)

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#32) talmida válasza Lauda (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azért foglalkozom vele, mert azt szeretném, hogy ti is lássátok, :B ... nagyon szép kis film. :K

Mégis visszateszem az eredetit is, mert az USA-ban élők láthatják. :B

Mans20 Ha még nem láttad az arról szóló írásomat, esetleg belenézhetsz abba is. :B

14adam Köszi neked is, meg marcus14-nek is a hozzászólást! Fantasztikus, hogy többe került a felújítás.. :Y

IN GOD WE TRUST!

(#33) talmida


talmida
Közösségépítő

Még egy kísérlet. Találtam egy másik linket. :B Valaki megmondaná Magyarországról, hogy EZ működik ott?? Előre is köszönöm a közreműködést! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#34) mhorvat válasza talmida (#33) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem. :D

(#35) SzalaiG válasza talmida (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ilyet sem láttam még: "Ez a videó nem érhető el az országodban." :F

(#36) talmida válasza SzalaiG (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, sajnálom. :(((

IN GOD WE TRUST!

(#37) Solten válasza talmida (#20) üzenetére


Solten
addikt

Ez meg milyen "tortenelemkonyvben van"?? Hasonlit II. vilaghaboru tortenete - komcsi verziohoz... :DDD Abban is hamisitottak a tenyeket... :D

"A 16. században, amikor a spanyol hódítók Isten,arany és dicsőség után kutattak, 7 várost találtak Arizona területén, amik mind mexikói fennhatóság alatt álltak."

Nos, szinte egesz Kozep es Del amerika spanyol gyarmat volt. Spanyol terulet volt a mai California, Arizona, Uj Mexiko, Texas terulete. Fuggetlensegi haboru -> letrejon Mexiko.
Texasban felkeles tort ki, fuggetlennek kialtotta ki magat, amit a mexikoiak ugye nem neztek jo szemmel, es haborut inditottak.

Texas, gazdasagilag, katonailag az USA-tol fuggott, szoval egy formalis koztarsasag volt, igy az USA is beszallt a termeszetesen a buliba. 3x-os tuleroben voltak es valoban teljesen lenullaztak a mexikoi hadsereget, a beketargyalasok eredmenyekent Mexiko szepen lemondott a terulete nagy reszerol (es a lakossaganak 20%-rol), letrejott a nagyjabol a mai hatar.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#38) Solten válasza talmida (#20) üzenetére


Solten
addikt

"Az amerikaiak meg akarták vásárolni az általad is jelölt arizoniai részeket plusz Californiát.
A mexikóiak viszont nem csak, hogy nem-et mondtak erre az ötletre..."

:DDD :DDD :DDD Ja, vegulis ha valaki meg akarna vasarolni a fel orszagomat, lehet hogy elkuldenem a ***** ... :D

"...de "beszivárogtak" Texas területére is, és kezdtek úgy viselkedni, minth az az övék lenne."

Mivel formailag az ovuke volt... Nem volt mas mint egy lazado tartomany.

Erre az amerikaiak begurultak és háborút indítottak ellenük. Könnyű szerrel legyőzték a mexikóiakat, és egész Mexico Cityig elfoglalták Mexicot.

:D Ugye megvolt mar az USA-nak vegre a casus beli. Csak erre vartak. Meglepodtem, vegre egy teruletet haboruval hoditottak el, nem megvettek. Na, sorry, ennyit a tortenelem leckerol... :B

Saor Alba

(#39) SzalaiG válasza talmida (#36) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ergo megintcsak egy ok, h ki kell mennem. Meg kell néznem a videót nálad. :D

(#40) talmida válasza SzalaiG (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ok, le is töltöttem, úgyhogy tényleg semmi akadálya nem lesz. ;)

Solten Köszi a történelmi leckét. ;) De honnan tudod, hogy nem épp a te könyvedet hamisították? ;]

IN GOD WE TRUST!

(#41) JanR


JanR
addikt

Nagyon koszi a cikket. Igy is ameria 'szereto' vagyok, tudom, hogy ott se minden mezescsupor, de valahogy mindig vonzott. Ilyenkor meg csak faj a szivem, hogy ez nem olyan mint ausztria, hogy atugrok :(

Nagyon jok a kepek, nekem nagyon bejon az 'arizona' erzes, de megis csak jobb volna eloben nezegetni ott mindent:R

(#42) talmida válasza JanR (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szívesen. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#43) Troy.


Troy.
addikt

"Mi mezítláb csúszkáltunk, meg hemperegtünk a homokdünéken, (veszélyekről mit sem sejtve ...), de van akik szánkóznak, autóznak, motoronak is a homokban." :)

Mint a többi, ez is érdekes volt! Jöhet minden mennyiségben :DDD :P Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

.

(#44) talmida válasza Troy. (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi Troy.! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) Solten válasza talmida (#40) üzenetére


Solten
addikt

Onnan hogy tobb forrasbol tajekozodok... :U ;)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#46) talmida válasza Solten (#45) üzenetére


talmida
Közösségépítő

én is :B Itt van mellettem a fiaim töri könyve, no meg a net.., de nem bocsájtkozom történészeti vitákba, mert nem vagyok történész, :B te meg lehet, hogy az vagy. :R Légyszíves igazíts ki máskor is, ha hiányos lenne az infóm. Nagyon hálás vagyok azért, ha a szakértők is hozzáteszik a tudásukat. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#47) Duree


Duree
veterán

Fantasztikus a táj,és az írás is remek.Az ember azonnal szeretne odautazni,hogy mindezt saját szemével lássa.De sajnos ennek vannak korlátai,amit nem tudok áthágni

duree54

(#48) talmida válasza Duree (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi Duree! ;) Boldog Karácsonyt! ;)

A képre kattintva a Grand Canyont láthatjuk karácsonykor.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#49) SzalaiG


SzalaiG
addikt

U hidas, békés boldog karácsonyt minden Amerikában élő magyarnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#50) talmida válasza SzalaiG (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! ;) Viszont kívánom! :R

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.