Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Mondok ennél jobbat, pár éve történt, ősi magyar szokás szerint kotyogós a gázra, de valószínűleg picit ferdén tekertem rá a tetejét, vagy passz, azóta se értem, már kezdett lefele jönni amikor egy nagy bummm, és a felső része lerepült az alsó részről, kávéval és kávézaccal beterítve mindent IS. :((

(#2) updog


updog
senior tag

- Hogy kéred a kávédat?
- K. gyorsan!!

;]

SUPREME7: bérlőtársamnak egyszer nem az illesztések miatt, hanem konkrétan anyagában robbant az arcába a kotyogós (minden nap 4-5ször használtuk, jópár évig, elfáradt kicsit a fém), kb. a szerencsén múlt hogy a repeszek nem szedték le semmilyen fontos testrészét.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3) rdt89


rdt89
addikt

Én azt vettem észre ha valami megindul a föld irányába ami nem lett betervezve, akkor reflexből vezérelve az ember lábbal alárúgva próbálná tompítani az esést és ezzel még nagyobb bajt idéz elő. (ez saját tapasztalat) :)

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azt én sem szeretem, ha váratlanul megnő a konyhai berendezések entrópiája. Egyébként reggel, kómásan, éhgyomorra nem ajánlatos kávézni, javaslom előtte egy pohár víz elfogyasztását. Lehetőleg műanyag- vagy papírpohárból. :) Meg pár falat szilárd étel sem árt, azért a cserjesav a gyormonak odamar.)

Az ébredési után kávézásról leszoktam már, állítólag érdemes várni kb. ~2 órát amíg a test magától felébred (hormonok meg ilyenek).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Chaser válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Chaser
titán

és/vagy el volt tömődve a szűrő, vagy túl sok volt a víz benne:)

rdt89
99%-ban meg fogok így mindent ( : napokban egy leszédült tányért a combommal, szekrényhez szorítva, mivel mindkét kezem tele volt :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Argos válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az is jó móka lehetett, gondolom nálad a konyha festése került előrébb.
Régebben én is az ősmagyar kávéfőzővel állítottam elő a nedűt, de az indukciós főzőlapommal nincs baráti viszonyban a jó öreg szerkezet. Semmit nem hajlandó neki kikotyogni... :P

Egyszer sikerült nekem is megjárni a kotyogóssal. Valahogy ferdén tehettem rá a gázra vagy túl nagy láng volt, mindenesetre sikerült megolvasztani a műanyag fogantyúját. Amit csak akkor realizáltam, amikor már hozzásegített a kezdő tolvaj karrierhez, eltűntetve pár ujjlenyomatomat, miután rámarkoltam... -.-

(#2) doeeg:
Úgyúgy! :)

(#3) rdt89:
Ez így is van. Mármint, miután lenyeltem az első kávét és kezdenek felébredni a reflexeim is.
Jelen esetben csak néztem a lassított felvételt és közben párás-csipás tekintettel búcsúztam a kedvenc kávéspohárkészletem utolsó előtti darabjától... :O

(#4) Apollyon:
Nálam az ébredés utáni rutin:
Még az ágy szélén ülve kortyolok, a mindig odakészített vízből. Kikászálódok, egy csésze tea. Reggeli. Aztán jöhet a kávé. Csak sajnos az utóbbi időben, jobbára a tea helyett is kávét iszok. Vissza kéne állni.

"Lehetőleg műanyag- vagy papírpohárból."
Miért abból?
Jómagam a szörptől kezdve, a kávén át, a pálinkáig mindent üveg vagy porcelán(nak mondott) alkalmatosságból fogyasztok.

...elmúlik...

(#7) rdt89 válasza Argos (#6) üzenetére


rdt89
addikt

Nekünk 25 éve van 2db ebből a pohárból, sokszor esett földre, még csak meg se repedt. Nagyon nagy tisztelet annak a pohárnak, gyerek koromba abból ittam szinte mindent. :R

(#5) Chaser:
nálam ha reflexről van szó az mindig hatalmas erőátvitellel társul és olyankor jobban megsérül minden, mint ha hagynám leesni. A tányéros esetednél én simán térddel a falra morzsoltam volna szegényt. :DDD

(#8) updog válasza Argos (#6) üzenetére


updog
senior tag

Óh, a kávés(is)pohár :K

Ugyanez a klasszik fröccsösvizespohárban :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) nullpoint válasza rdt89 (#3) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az egy jó módszer, persze csak akkor ha időben eléred alátámasztani a zuhanó cuccot, és nem elrúgás lesz belőle : D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10) rdt89 válasza nullpoint (#9) üzenetére


rdt89
addikt

10-ből 10-szer nálam nem sikerül ez a reflex megfogás. :)

(#11) nullpoint válasza rdt89 (#10) üzenetére


nullpoint
senior tag

Erről ez jut eszembe:

[link]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#12) rdt89 válasza nullpoint (#11) üzenetére


rdt89
addikt

:DD ez hatalmas

(#13) Argos válasza rdt89 (#7) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az enyémek, illetve már csak az egyszem árva, bőven 30+-os, ha nem több. Sőt, tuti több, mert még nagyimtól örököltük meg.
Én is ejtettem már el többször is, aztán vagy dekáztam vele, vagy sikerült úgy esnie, hogy nagyobb volt benne az összetartó erő, mintsem a széthúzás. De, most sajnos úgy esett, hogy tényleg millió darabra robbant(!) szét. Sanszos, hogy a kristályszerkezetének egy olyan pontjára tapintott rá a padlóval való találkozás, amit nem bírt már tolerálni. :(

(#8) doeeg:
Felénk ez volt a klasszikus vizes/fröccsös/üdítős pohár annó. Ebből van is egy készletem, de az már új gyártású.

(#11) nullpoint:
Hehe! :D
Ilyen témákban én őt szoktam lesni, vagy ha elkap a retró életérzés, akkor Kenny-t.
Nagggyon hülyék. :DDD

...elmúlik...

(#14) SUPREME7 válasza Argos (#6) üzenetére


SUPREME7
őstag

A fogantyú leégetés az nálam is rendszeres volt, de követtem el olyat is, hogy feltettem a kávét, majd ledőltem még pihenni, aztán vagy másfél óra múlva magamhoz térve a kotyogós korom fekete volt, benne a kávé por állagúra égett, persze ami benne maradt, mert a nagy része kiforrta magát :DDD Már pár éve elektromost használok, mindenkinek jobb ez így :D

(#15) Argos válasza SUPREME7 (#14) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ó, igen. A gázon felejtett kotyogós tipikus esete. :DDD
Általában ez a user-error adott okot a készülék cseréjére.. :P

Tavaly mikor új kecóba költöztem, első időkben se tűzhelyem, se elektromos kávéfőzőm nem volt, ellenben a kávéra, mint olyan, meg igény lett volna.
Nos, kandallóm van. Kotyogósom van. Az a fél óra meg belefér, mire ott lefőtt a kávé. :K
Azóta én is elektromossal oldom meg, mondjuk csak egy kis alap készülékkel. Ugyan nézelődtem itt a Kávés barista-topikban, de onnan hamarost távoztam is, miután elolvastam, hogy nagyon alsó hangon 50.000 jómagyar forint alatt ne is álmodjak kávéról, azokkal csak híg mosogatólevet lehet előállítani. :U

...elmúlik...

(#16) SUPREME7 válasza Argos (#15) üzenetére


SUPREME7
őstag

Fél órát várni a kávéra .... :Y :DDD Ha 3 perc múlva nincs kész már kávé nélkül is megy fel a vérnyomásom, főleg ha rájövök, hogy nem kapcsoltam be :DDD Hallottam hírét a topiknak, de még nem mertem beleolvasni, mert félek lerombolná a világról alkotott képemet :D Mondjuk ez PH! betegség a "szakmai" topikokban túltolni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Apollyon válasza SUPREME7 (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Hallottam hírét a topiknak, de még nem mertem beleolvasni,"

Már az összefoglaló sem kíméli a usert: "Nem is a csoda gép számít, hanem frissen, maximum pár hete pörkölt és frissen, általad őrölt kávé. Amíg az nincs, örömünnep sincs, csak egy fekete, koffeines lé, amit mindenki kávénak hív."
:DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) Argos válasza SUPREME7 (#16) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nohiszen.. Két opció volt ugye.
Ad1.: Várok ~fél órát => iszok kávét
Ad2.: Nem iszok kávét.

Pár nap múltán, vettem kutyulósat. :))

Nem is érdemes benézni oda, de lassan valóban semelyik spec. topikba..
Ha, a bármire általad rászánt összeg háromszorosát nem vagy hajlandó elkölteni, akkor tökéletesen mindegy mit veszel, az úgyis csak egy vacak. :U
Egyébként, ez nem csak PH! betegség. De, attól még egy sz*r tendencia.

...elmúlik...

(#19) Chaser válasza Apollyon (#17) üzenetére


Chaser
titán

van benne igazság egyébként:) vannak ott is szintek, anyumnak pár éve egy szarvasi kávéfőzdét vettem, eleőtte mindenféle "manual" főzők voltak, nem jó az elektromos, neki erős kell, no az a szarvasi - ami valószínűleg már csak nevében az -, főzött neki olyan erőset mint a "manual" :d kávéfőzdéből újan valóban nagyon drága ami már "profibb"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

:D

...elmúlik...

(#21) Argos válasza Chaser (#19) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Eredetileg Szarvasi kávéfőző gépet akartam venni, mert jó nevű és magyar cég. Ezért is néztem be a topikba olvasgatni, hogy melyik lenne a jó választás.
Ha, nem teszem, lehet, hogy most remekül ellenék egy olyan masinával.
Az mondjuk más kérdés, hogy már nem az a minőség, mint régen, meg év elején dobta is a kávéfőzők gyártását a cég, bár most úgy fest, hogy végül átveszi egy másik gyártó, legalábbis a kotyogós részleget.

Néha már úgy érzem, hogy nem is olyan jó ez a rengeteg információ, amihez a mai médiumokon keresztül, bárhol, bármikor, percek alatt hozzá tudunk jutni... :U

Azt persze nem vitatom, hogy igazuk van ezen topikok szószólóinak. Nyilván a drága, minőségi cuccok jobbak, tartósabbak stb. - elvileg.
De, mindenkinek mások az igényei és hiába vagyok tisztában azzal, hogy a drágább jobb, ha egyszer nem tudok vagy csak pusztán nem akarok rászánni, az általam kikalkulált összegnél - sokkal - többet.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#22) SUPREME7 válasza Argos (#21) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az a baj, hogy sokaknak be is beszélik (most nem csak a kávéfőzőre gondolok), hogy a drágább jobb, pedig lehet semmi szüksége rá, de az nem olyan menő, hogy azt mondod, hogy vettem haterzeré delóngi kávéfőzőt a madarasteszkóban. Van egy kollégám, van lóvé bőven, mindenből drágát kell venni, tévét vett félmilláért, de csak tévét néz rajta, vett kávéfőzőt 150ezerért, bent melóban meg olyan hígfosás kávét csinál, hogy sokszor inkább főzök magamnak, ergo otthonra is teljesen indokolatlan a százezres kávéfőző, de végülis megteheti. Csak sokszor olyanok is beleesnek ebbe, akik alapvetően nem tehetik meg, legjobb példa az iPhone, lehet a legnagyobb fejlesztés az animált-kakimoji, akkor is kell mer' presztízs, sorbaállnak érte hitelre.

(#23) Apollyon válasza Argos (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ennek a topiknak a hatására elkezdtem olvasgatni a kávé topikot, és senkit nem akarok bántani, de azt kell mondjam, hogy az ott található irányzat már erősen túllő a célon.
Ez szintén az összefoglalóban található hsz: [link]

Ez már nekem az a szint, amikor a túlzott részletekbe bocsátkozás elrontja a hobbiélményt is. Már annyira kimaxolták a témát, hogy atomi, sőt kvadron szintre mennek elemileg, és az ingerküszöb már az extrém fokozatokat is fényévekkel felülmúlja.

Ennek pedig az az eredménye, hogy legjobb sem lesz már soha elég jó, és soha nem fogják eléggé élvezni a kávézást, tök mindegy mennyi pénzbe került. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Chaser válasza Argos (#21) üzenetére


Chaser
titán

Vmelyik ismeros mondhatta, ugy vettem, jo minoseg, az uveg lefozott kave tartaly viszont botranyosan gyenge minosegu, mar gar ido alatt is kellett cserelni, azota is tobbszor, kinai bolti tovabb birta ( :
Boseg zavara van valoban, a dragabb nem feltetlen jobb es nem is tartosabb, en ugy vagyok vele, a papirra rairt garido szamit, tobbi csak kamuzas:) haztartasi gepekbol pl bekot preferalom, sok modelljuk 5 ev alapgarral van, nem biztositasos hulyeseg meg apro betus, es meg arban is jok, persze nem csucsminoseg, de amig egy 5* annyiba kerulo mielere nem adnak 10 evet az 1-2-3 ev helyett, en pl pontlesz@rom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) pengwin válasza Apollyon (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Miért pont műanyag vagy papírpohárból?

(#17) Apollyon
A frissen őrölt kávé nem csak urizálás: tényleg sokkal jobb az íze.
Még a 2000-2500 Ft/kg árkategóriás kávék is sokkal teltebb ízt adnak, ha aznap vagy egy nappal korábban darálod le őket. És én csak egy kis Szarvasi kávéfőzővel rendelkezek... abban is nagyon durván érződik a különbség
Én már a kollégák által csoportosan vásárolt 12-17 ezer Ft/kg-os kávét is eszeveszett drágának találom, de igenis lehet olcsón, jót kávézni.

(#18) Argo
Ez sajnos így van, de sokszor a topikba tanácsért járó átlaglyúzerek sem segítenek a helyzeten.
Billentyűzetes topikban is mindenki ugyanazt a kérdést teszi fel előzetes keresés nélkül, és a többség nem jelez vissza semmit, amikor megkérjük őket, hogy jöjjenek vissza megosztani a tapasztalataikat, mert a topiklakók nem ismerik az adott árkategóriát.
Sajnos ott is mindenki a saját nagyon drága hobbiját tukmálja az emberekre.

(#22) SUPREME7 & (#23) Apollyon & (#24) Chaser
Szerintem a kávézás is olyan, mint a legtöbb dolog, hogy a legnagyobb javulást azzal fogod elérni, ha elmozdulsz a skála leges-legaljáról, és csak kicsit igényesebben állsz hozzá a témához. Sokszor még olcsóbb is így a dolog. Pl. a kilós kiszerelésű szemeskávék elég jó áron szoktak menni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) Argos válasza SUPREME7 (#22) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

& (#23) Apollyon & (#24) Chaser

Mélységesen egyet tudok érteni veletek.

Nagyon elment a világ a külsőségek felmagasztalásának irányába, csak az a fontos az emberek nagy részének, hogy mit mutat kifelé - csilli-villi ájfón az van, de hó közepén kenyérre már nincs, tuningbömbi: "tőccsed meg kétezeré"...
Pedig ugye, valójában a belső számít. Legjobb példa erre a hűtő, teljesen mindegy, hogy néz ki kívülről, az számít, hogy mi van benne! :DDD
Nekem példának, okáért Beko hűtőm van. Szerintem lassan 5-8 éve teszi a dolgát, probléma nélkül.

Egyébiránt van amiben én is a drágábbat veszem, pl. cipő. Mert ott azért valóban igaz legtöbbször, hogy a drágább jobb minőségű. Mondjuk, ellenpéldám is van. Cirka 3-4 éve kellett vennem gyorsba egy bakancsot télen, beugrottam kínaiba, levettem a polcról, fizettem talán 7 ezret. Azóta is köszöni jól van, pedig nyűttem rendesen. Ellenben a 20+ ezres Nike kosaras csukámon a ragasztások 2 év után elengedtek...

Szóval, nem nagyon lehet már bízni a mai fogyasztó társadalom termékeiben. Jön egy új gyártó, jó minőséggel, jó áron, beetet 2-3 szériával, aztán szépen adja le a minőséget, vagy az árakat emeli. A régiek meg.. meh.
De, minden szinten és hogy ne csak kézzelfogható termékek legyenek említve, "kedvencem" a Blizzard, hova süllyedt az évek alatt. Hála az Activision-nek. :U

...elmúlik...

(#27) Chaser válasza Argos (#26) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltetlen az olcsobbat veszem, van boven ellenpeldam, de a fentebbi beko vs miele az speciel elvi kerdes, en leegyszerusitem, ameddig van gyari gar az adott dolgon, addig tervezek vele, persze ha megy tovabb es meg nem adtam el, akkor orulok nyilvan, de mikor a soseromlikepmielere' feleannyi gar sincs mint az otodebe v negyedebe kerulo bekon, akkor mosolygok max, "mert hulye azert nem vagyok" ( :
Apple dolgok is ilyenek, tudom-tudom, sose romlik el, egy airert talan ki is fizetnem a nem keves arat, de nem sz@ros ket ev garral, a 100e ft-os legolcsobb beugro dellre is 3 ev van, persze csilliokert lehet venni garkiterjesztest, dellnel az 5ev olcsobb mint almanal a 3, hagyjuk:)
Cipobol kommerszben is csalodtam kellemeset, de volt negativ tapasztalatom is, tescoban vettem melosnak ket kulon fajtat, egyik szethullott par mosas utan, sok eve 10e koruli nike es adidas cipoimet utcai hasznalat utan befogtam melosra, heti tobbszor is mostam oket, semmi bajuk:) rahulpott purhab, gipsz, kicsit megritkult nehol az anyag, de varras es ragasztas nem serult, egy jo futo nikera egyszer 23e ft-ot adtam, mai napig megvan, iszonyat kenyelmes, ha sokat kell kutyagol azt huzom, de anno volt egy hasonlo aton vett nike ami fel evet nem birt ugy, h havi1-2x volt rajtam ( : hivatalos uzletbol, vissza is vittem, elado hizta a szajat, de a kermi nekem adta a pontot, visszavitelkor vettem eszre, egyik cipo made in thailand, masik china a parbol, na bumm:)
Mindenbol ki lehet fogni jot, utanaolvasas amit megteszek pl haztartasi gepeknel, muszaki cikkeknel, itt, kulfoldi oldalakon, yt-on, igy is lehet azert lyukra futni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Apollyon válasza pengwin (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hogy ne törje el :DDD

"A frissen őrölt kávé nem csak urizálás: tényleg sokkal jobb az íze."

Nekünk is van kávédaráló otthon, szintén főzés előtt daráljuk a kávét. Viszont a 2-3 héttel előtte pörkölés téma már no way részemről. Számomra a 2-3 ezer forintos kávé is megteszi ugyanazt a hatást, amit a csillagászati.)

Egyébként ez a nagy sznobéria is maximum addig tart, amíg mindenki jól él.

Most jó hülyeség, de tegyük fel, eljön a zombiapokalipszis. Utána ki fog foglalkozni azzal, hogy cibetmacskák €zarják a kávészemeket? :DDD Már egyáltalán annak is örülés lenne, ha nyomokban élvezhetnék a régmúlt civilizációt...

Értem én, hogy más a kávé élménye az extra prémium szinten, csak nekem az nem éri meg. Aki hobbiból tolja, hát tolja, de azért mert nem tartom be egy ezerkétszáz oldalas enciklopédia szabályait pontról-pontra minden egyes espresso főzéséhez, attól az még nem csak egy sima koffeines pisa lesz... :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Argos válasza pengwin (#25) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nyilván sok esetben a kérdező is, hogy is mondjam csak.. alapon van.
De, ez ilyen generációs vagy jelenkori mittoménmi'. Mindent, mánis', de azonnal akarunk/nak. Lusta visszaolvasni 1-2 h.sz.-t, ne adja az ég oldalt. Kereső használata, összefoglaló minek? Szóval igen, nehéz dolog ez, annak pláne, aki szabadidejét áldozza arra, hogy másoknak segítsen, önzetlenül, ingyen. Nekik tiszteletem is!
De, itt most ugye az elitizmus képviselőiről van szó, ami viszont szerintem már jócskán a ló túrós hátának a túloldala. Ami egész addig nem is gond, illetve nem is zavar, míg csak magának hódol. De, az amikor már térít - kicsit erős szó rá, de esetenként, már valóban ezt érzem -, hogy márpedig csak az és úgy jó, minden más semmirevaló, az már nekem sok. Hovatovább, az én, adott esetben szerényebb igényeimre nem válasz és nem megoldás.

Természetesen még így is sok okosságot össze lehet szedni innen-onnan. Csak tudni kell a helyén kezelni.
Példának okáért, ha már kávé az eredeti téma. Azt aláírom, hogy a frissen őrölt kávé nyilván jobb, mint a hetek óta nyitva álló csomag darált. Az tervben is van, hogy veszek egy darálót és majd akkor szemeskávé-dara-főzés. DE! Nem 50.000 forintos cuccban gondolkodok. Persze, az biztos finomabbra (íz, nem állag) őrölné nekem a babot, de mennyivel? Mihez képest ugye. Az számomra olyan, mintha azért vennék drágább tuningolható procit, hogy tudjak húzni rajta 10Mhz-et. Számszerüsíthető? Igen. Gyakorlati haszna, észrevehető, látványos értelme van? Számomra nemigen. De, az is igaz, hogy egy tuningrekordot 10Mhz-el is meg lehet dönteni. Bár, én ilyesmikre nem törekszem. :)

(#27) Chaser:
Igen, pont ilyesmire utaltam fentebb, hogy a nagy és drága márkák mára nagyon elszálltak. Sütő vásárlás előtt több ismerős is mondta, hogy AEG-et, az f@sza, minőségi cucc. Na, nézzük. Aha, 1 év garancia. Köszihello!

Ahogy írod, nálam is sokkal inkább bizalomgerjesztő a 3-5 év gari, mint akármilyen csúcsminőség, 1-2 évvel.
És valóban teljesen random már a kínálat mindenből. Lehet olcsó és drága termékből is, jót is, rosszat is kifogni, leginkább szerencse kérdése. És itt számít a gari. Ha, meghal, vissza aztán csere, vagy pénz vissza.
Sütőt éppenséggel 3+4 év ingyen garanciával vettem, örültem is neki, hogy kifogtam. De, a turpisság persze ebben is megvolt. A kiterjesztett gari csak és kizárólag akkor él, ha hivatalos szakszervíztől hívok x időközönként szakit, aki önköltségemen!! megvizsgálja a cuccot. Ha, hibás, persze ingyen javít, de a kiszállás nekem fáj. Még jó, hogy ingyen volt. -.-'

(#28) Apollyon:
Hülye! :DDD
De, jogos! :D

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#30) pengwin válasza Apollyon (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Hogy ne törje el
Ja... :D
Egyébként kollégának van teljesen lebomló, kávézaccból készült pohara, az nagyon jópofa.

Én teljes mértékben egyetértek veled.
Szerintem mindenben megéri egy bizonyos szintig elmenni extra vesződség vagy költségek terén, mert érezhetően többet, jobbat ad. Pl. kávézáshoz ilyen a frissen őrölt kávé, vagy egy jó tejhabosító készülék. De az ilyen barista agymenések már nagy bizonyossággal mondom, hogy az emberek nagy részének nem érződnek. Már a 15 ezres kávén sem azt érzi a többség, hogy hú, az 5-6-szor jobb, mint a 2500-3000Ft-os. Azt fogod rajta érezni, hogy más az íze, ami lehet nem is fog tetszeni. Csak közben ott lesz benned, hogy ennek jobbnak kell lennie, mint az olcsónak, mert drága. Nekem pl. jobban ízlenek az olyan kávék, amikbe robusta bab kerül, most 45-55-ös robusta-arabica keveréket iszok, mert jobban bejött ízre, savasságra, olajosságra, mint a sztárolt és drágább 100% arabica.
Értem én, hogy más a kávé élménye az extra prémium szinten
Persze, hogy más: minden kortynál tudatában leszel, hogy milyen rohadt sokba került az a lötty, amit iszol.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Kisgépkezelő válasza rdt89 (#3) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ezt a reflexet sajnos akkor is elég nehéz kiölni az emberből, ha mondjuk élete egy szakaszában elkezd nagy tömegű tárgyakkal dolgozni. Jó esetben van az emberen ilyenkor acélbetkós, de azért az csak nagyon kis felületét védi a lábfejnek, a lábszárat meg egyáltalán nem, úgyhogy jó ha tudatósítja magában az ember, hogy ha valami nehéz le akar esni, azt hagyni kell leesni. :D

(#32) rdt89 válasza Kisgépkezelő (#31) üzenetére


rdt89
addikt

Ne is mond, nekem is megfordulnak a munkában nagy tömegű dolgok, na akkor ez a reflex rúg egyet, majd a tulajdonosa az acélbetétes cipőjével elvonul "jajj de hülye vagyok" síránkozásra. :DD :DD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.