Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Másodikra nyomtam, mert tulajdonképpen tetszik, de igazából nem értem ez miért olyan fontos.

(#2) #93448704


#93448704
törölt tag

Csak én gondolom úgy, hogy ez tök gáz? Szerintem a brand a szervezet belső működésének és alapértékeinek valamilyen kommunikációja. Itt válik el az értékek tiszta kommunikációja a fogalmatlan marketing bullshittől és a Firefox ez utóbbiba esett. Szomorú.

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez az abszolút kitérdekel kategória, pláne egy olyan böngészőnél, amiben az utolsó szögig testre lehet szabni mindent.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) shapphire


shapphire
tag

Most komolyan?
Van egy szervezet aki kommunikál a felhasználokkal, érdekli, hogy mi a véleményük az embereknek, állandó fejlődésre összpontosít stb...erre mi történik?
Ez is baj.
Gratula a hozzáálláshoz.
Amúgy az első jobban tetszik.

(#5) Cathfaern válasza shapphire (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A kommunikáció tetszik, de attól még nem értem ez miért olyan fontos :) Nem a kommunikáció, hanem maga a változtatás. Ha már kommunikáltak, akkor azt is kommunikálhatták volna, hogy miért álltak ennek neki.

[ Szerkesztve ]

(#6) dajkopali válasza Cathfaern (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

a tervező leírja :)
"As an icon, that fast fox with a flaming tail doesn’t offer enough design tools to represent this entire product family. Recoloring that logo or dissecting the fox could only take us so far. We needed to start from a new place"

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) Apollyon válasza shapphire (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem az a baj, hogy foglalkoznak az alap dizájnnal, az egyébként dizájnilag is teljesen testreszabható böngészőnél is, ami egyébként gyors, és abszolút nincsen vele probléma.

Hanem az a baj, hogy rengeteg hiba van a firefoxban, minden platformon, arról nem beszélve, hogy az egyik leglassabb böngésző, és mégis a dizájnnal foglalkoznak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Dtomka válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Dtomka
veterán

Innováció? És x időnként ajánlatos...

Persze vannak fontosabb dolgok, de a Firefox most eléggé jó állapotban van, szerintem. Így, hát most másra is jut idejük a fejlesztőknek. :D

"Hanem az a baj, hogy rengeteg hiba van a Firefoxban, minden platformon, arról nem beszélve, hogy az egyik leglassabb böngésző, és mégis a dizájnnal foglalkoznak."

Alá is tudod támasztani? Esetleg pár linket is megosztasz?
Én most hirtelen ezeket találtam:
Firefox Quantum Vs Edge Vs Chrome Vs Opera | Speed Test

Firefox Quantum Beta vs Chrome

[ Szerkesztve ]

(#9) Cathfaern válasza dajkopali (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk ilyen szemszögből meg az első sorozat jobb, mert az egységes. A másodiknál ugyanúgy megmarad a tűzróka - minden más különbség.

(#10) #93448704 válasza shapphire (#4) üzenetére


#93448704
törölt tag

Az őszinteségüket tudom értékelni, de nekem erről nem a nyitottság jut eszembe, hanem a fogalmatlansàg. Mondjuk a Porsche nem kérdezi meg a népet hogy az új logójuknál melyik stílus lenne a jobb, mert a mostanival gondok vannak.

(#11) hunluki válasza Apollyon (#7) üzenetére


hunluki
senior tag

+sok.

Elmaradhatatlan kocsis példa:
Amíg picit itt-ott folyik az olaj, kicsit nagyobb a fogyasztás a kelleténél vagy néhanapján megáll akkor nem pont tökre le kéne sz.rni hogy milyen színűre festjük? Arról nem is beszélve hogy ez csak a default design egy olyan böngészőn ahol túlképp bármit úgy szabsz testre ahogy neked tetszik. Persze, kell ezzel is foglalkozni, fontos az "átlaguser" aki nem buherál "élménye", de amíg lezabálja a noti aksiját addig a usert pont nem érdekli hogy jajdeszép ha a konkurencia alatt többet megy aksiról a fészbuk.

Priorizálni kéne.

(#12) shapphire


shapphire
tag

Ez egy lehetőség arra, hogy a felhasználók véleményt formáljanak.
Gesztus a Mozilla részéről. Ha lesz belőle valami, ha nem.
Szerintem ez bármilyen szemszögből pozitívum. Átvehetné más nagyobb it cég is.

@Apollyon: a megjelenési vonalat nem biztos, hogy háttérbe kell teljesen szorítani azért, mert van még mit tenni a motortérben.

Nem zárja/zárhatja ki egymást a kettő.
Az meg egy másik tészta, hogy nincs olyan böngésző, amit ne lehetne még jobbá tenni.

(#13) shapphire válasza #93448704 (#10) üzenetére


shapphire
tag

Úgy tudom a Firefoxot egy önkéntes/fizetett közösség fejleszti.
Hova nem passzol a felhasználókkal való konzultálás?
Prémium autókat gyártó cégekkel helyes összehasonlitani egy ilyen szervezetet?

@hunluki: ennyire nem rossz program a fox. Túlzol talán. Nem egy 0 km-s programról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#14) hunluki válasza shapphire (#13) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, nem rossz, én is használom ahol előnyösebb, de alapvetően privát célra chromeozok. Ettől függetlenül vannak hibái és jelenleg érzésre igencsak a konkurencia mögött kullog.

Mondjuk ez csak a saját véleményem, én a funkcionalitást mindig is a design elé raktam, inkább legyen fapad de cserébe villámgyors. Valaki meg tök ellentétes, inkább bevállalja hogy ráérősen töltsön ha cserébe csicsa. Kinek mi ugye :)

(#15) Cifu válasza Dtomka (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hírhez: a másodikat választottam, de igazából vegyesróka. Az első "alapikonja", a rókafej nagyon béna. A második sor viszont sokkal jobb, mint a 2. verzió második sora.

@Dtomka: A Quantumot úgy dobták be a mélyvízbe, hogy egy csomó dolog, amit a 3rd party addonok használnának, nem elérhető. Én pl. ezért nem használom az FF-et, csak a forkjait, mert például a Tab Plus Mix nem működik a Quantum verzióval (van egy fejlesztési kezdemény, de a funkciók kb. 5%-át tudták átültetni a Quantum alá). A jó hír az, hogy várhatóan idén év végéig, jövő év elejéig beleteszik a hiányzó funkciókat, így végre jöhetnek újra vissza azok az addonok, amik korábban több, mint egy évtizede normálisan működtek.

A Mozilla azzal, hogy ilyen félkész állapotban kidobta a Quantumot szerintem ballépést követett el - de ez csak a személyes véleményem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) moleculez válasza shapphire (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyrészt önkéntesek fejlesztik, és a Mozzilla közösség nagyon komoly tudástárat rakott össze az idők folyamán. A FF pedig teljesen pariban van a többi böngészővel, Cifu kolléga addonjait leszámítva, meg néhány "apróság". (Ezt úgy mondom, hogy kb random használok egyet a FF-EDGE-Chrome triobol, nem vagyok beköltözve csak egybe teljesen,hanem mind a háromba. )

Én inkább afféle marketingnek fogom fel, aktivizálni a usereket, mindig hasznos. Lehet semmilyen változás nem lesz, csak megnézték mennyien reagálnak egyáltalán, milyen utat jár be a kampány, etc.

Btw a rebranding veszélyes fegyver, ha rosszul sül el, nagyot pusztít. Pl ez a "drótból hajlított" piktogrammok már W10-ben sem tetszenek, FF-ben sem fognak, nem erőltetném.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) Tyrel


Tyrel
őstag

Esetleg ha nem designolnák át évente ezt a vackot nemtom mi lenne... mire az ember megszokja mit hova pakoltak át meg mi hogy műxik addigra megint változik. :W
Az optimalizáción kéne dolgozni, nem az UI-n...

Turenkarn

(#18) Cathfaern válasza Cifu (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem rémlik nem olyan régről egy statisztika, hogy a felhasználók döntő százaléka nem használ semmilyen addont (1 számjegyű az addonokat használók aránya). A kis százeléknek csak egy kis százeléka az akit érintenek ezek a kieső addonok (nagy részük szerintem úgyis csak adblockot használ). Szóval értem, hogy neked személy szerint komoly érvágás, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a felhasználók nagy részének nem tűnt fel a váltás ilyen téren.

(#19) Cifu válasza Cathfaern (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebben nincs vita, tudom, hogy az elnyomott Tűzrókahasználók kisebbségéhez tartozom. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Apollyon válasza Tyrel (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"mire az ember megszokja mit hova pakoltak át meg mi hogy műxik addigra megint változik."

Ez mondjuk nem Mozilla vagy Firefox specifikus, hanem úgy kompletten a szoftverfejlesztés globálisan. Mármint, ami a mainstream vonalnak készül, és pénz van benne.

Amikor pedig pénz van benne, akkor azokat a funkciókat is megjavítják, amik jól működnek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) lev258 válasza Cifu (#19) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem ne így fogd fel.
Nálam a NoScript volt úgy, hogy az elején nem volt, később meg bétaként, szinte naponta frissülve fejlesztették az új Firefox-hoz. A fejlesztő írta is, hogy az egyik probléma az, hogy az új szabvány néhány eleme nagyon későn lett eldöntve a Mozilla-nál, ezért nem is kezdhetett neki a fejlesztésnek hamarabb. Értem én, hogy kicsit hamar jött ki a Quantum és ez gondokat okoz sokaknak, de közben fejlődni is kell. Én szerencsére csak kevés kiegészítőt használok, így az említetten kívül meg se éreztem a váltást.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22) szbende


szbende
csendes tag

Szerintem egy ikonnál fontos hogy meg lehessen nevezni.
Pl. kattints a kék rókára, vagy sárga napocskára.
Ezek sajnos elég nehezen megnevezhetők.

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

azé' az tök jó, hogy annyira nagy az erőlködés ezen a marhaságon, hogy a krómból lopják az ötletet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Victorio


Victorio
aktív tag

A régi rókás-földgömbössel mi a baj, hogy le kell cserélni?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#25) Razak


Razak
csendes tag

Én e tekintetben konzervatív vagyok. Szeretem a "régi dizájnokat" is.
De nem a kinézet miatt használom.

Nem értem azt a vélekedést, hogy minek az új dizájn, inkább foglalkozzanak a hibákkal...

Pl.:
Van egy csapatban 5 programozó, 1 dizájner.
A dizájner ne csináljon semmit, míg a többiek programoznak, és hibát javítanak?
Vagy képezze át magát programozónak?

Vagy úgy képzeli el mindenki, hogy befogtak egy programozót, és ő készíti a grafikát, ezért elvontak egy embert a programozástól? :F

Biztos van egy projektmenedzser. Eggyel több, vagy kevesebb feladat már nem mindegy neki?

A kiegészítőkkel kapcsolatban:
Lehetett volna zökkenőmentesen is csinálni. Ez tény.
De hozzá kellett nyúlni a dolgokhoz.
Régen amikor sokan szidták a rókát a lassúsága miatt, annak senki nem járt utána, hogy valójában a Firefox a lassú, vagy egy telepített kiterjesztés.
De persze mindenki a böngészőt szidta.

Mondjuk akkor is azok a felhasználók szidták, akik "casual" felhasználók.
Akik komolyabban kihasználták a bővítményeket, azok voltak a csendes kisebbség.

(#26) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A böngésző ikonján kívül egyiket sem ismerem fel. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27) ASDGamer válasza Apollyon (#7) üzenetére


ASDGamer
tag

Hát a Chrome-nál jóval gyorsabb az biztos egy jó ideje már. :) A többiről nem tudok nyilatkozni, de nálam a Chrome befagy, akad stb. és nem régi gépen használva. 😁

(#28) Apollyon válasza ASDGamer (#27) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam ha lassú, ha nem, a firefox az elsődleges böngésző, mert ezt a végletekig testreszabhatom.

Amúgy meg nem chrome-ot, hanem ungoogled-chromiumot használok. Az jóval gyorsabb a chrome-nál de még talán a sima chromiumnál is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Lehet kisebbséget képviselem ezzel a véleménnyel, de én amellett vagyok, hogy a a logot csak egyszer tervezze meg egy cég, viszont azon már később ne változtasson. Az arculat persze az más, az változhat, sőt, a kor szellemében (esetleg úttörőként) változzon is, de a logo az maradjon.
És ezt nem lehetetlen véghezvinni, lásd: Apple, Coca-Cola vagy bármelyik autómárka.

(#12) shapphire Már átvették, lásd amikor a Goggle az új emojikat prezentálta.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#30) dajkopali válasza Necroman_Mk2 (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

apple logo history
Coca-cola logo history

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#31) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Pocsék mindkettő, de majd visszateszem a régit. Biztos vagyok benne, hogy extension is lesz hozzá.

(#32) akaido válasza Apollyon (#28) üzenetére


akaido
addikt

Én meg Waterfox-ot.Sok régebbi bővítmény telepíthető.

Néha Operát.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#33) ASDGamer válasza Apollyon (#28) üzenetére


ASDGamer
tag

Azta erről nem is hallottam még de utána nézek majd.:D Köszi a tippet!:)

(#34) ddekany


ddekany
veterán

A tekeredő rókától eltekintve, mik ezek az ikonok? Valahol látnom kellett volna a mostani verziójukat?

Amúgy, ismerve a manapság dúló UI divatot, úgy is tudjuk hova jut ez el pár év alatt: a róka logó átváltozik egy szabályos narancssárga kőrlappá. (Ezt onnan lehet tudni, hogy a másik két lehetőség a négyzet és a háromszög, azok meg kevésbé hasonlítanak.)

(#35) bambano válasza Razak (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Van egy csapatban 5 programozó, 1 dizájner.
A dizájner ne csináljon semmit, míg a többiek programoznak, és hibát javítanak?
Vagy képezze át magát programozónak?": téves felfogás.

normális helyen nem aszerint gyártanak valós vagy látszat feladatokat, hogy mire van ember. normális helyen arra tartanak embert, amit a valós feladatok indokolnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Necroman_Mk2 válasza dajkopali (#30) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jogosnak tűnhet, bár ők ezt a logo változtatást még az első éveikben csinálták meg, nem miután világmárkákká váltak :) Másrészt én inkább arra utaltam, hogy maga a logo ha némi új külsővel is, de formailag azonos maradjon - az Apple alma erre egy nagyon-nagyon jó példa. A Coke meg az ellenpélda, nem véletlenül tértek vissza megint az igazihoz ;)

Nos, én ezt nem látom az új Mozilla logok esetében...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#37) Tyrel válasza bambano (#35) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, pontosan... A designer nem állandó poszt, ezért vannak külön designer cégek, mert egy szoftverkiadással foglalkozó vállalatnak nem érdeke állandó jelleggel designereket "etetni". Egyszer kell egy jó design és kész, utána nem tudnak neki munkát adni, max. 2 havonta egyszer kell 1db új ikon egy új feature-hez.

Vagy átképzi magát a csávó részben pl. QA-nak, vagy mehet világgá... igazából a designer egy szoftver elkészítésének legnélkülözhetőbb eleme...

Turenkarn

(#38) joey04


joey04
titán

második. egyértelmű.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Az egyik infantilisebb, mint a másik.
A régi egyszerű és ésszerű volt, ezek szöges ellentétben vannak azzal, minden tekintetben.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#40) ddekany


ddekany
veterán

OK, szóval elemezzük a látványt... csak a Firefox logóra koncentrálva, mert különben ez nekem már végkép magas lenne. Az első variációt nem is tudom mire vélni... Japán origamifox? Szóval lapozzunk a másodikra. Ott felül látható, amikor beledobtak egy lángoló valamit egy mosógépbe. OK, de miért tűnt el a róka? Nem polkorrekt már? Valamiért van alatta még 3 másik logó, aminél már felismerhető a róka, bár a földgömb amire rátekeredik eltűnt, szóval most már csak a farkát kergeti. Mit akarnak ezzel üzenni? Már csak önmagával versenyzik? Illetve 3-ból két esetben kékes-zöldes, mert... vízróka? Amúgy mi az oka az ábrázolt dologtól független csillámpónis átmeneteknek? Segítsetek...

(#41) Qkackca válasza Victorio (#24) üzenetére


Qkackca
őstag

Eddig ez a legjobb :D

Egyébként:
Hát igazából egyik se, legyen a 2-es és 3.6-os közötti egyszerű dizájn.
De ezek közül inkább a második.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#42) ASDGamer válasza ddekany (#40) üzenetére


ASDGamer
tag

Nyugodj meg. 😁

(#43) andras1024


andras1024
csendes tag

Az 1-es változathoz lenyúlták a Gitlab logót.
https://about.gitlab.com/images/press/logo/wm_no_bg.svg

(#44) cami][us válasza Cifu (#15) üzenetére


cami][us
senior tag

A rókafej eléggé hasonlít a gitlab logójára.

A Tab Mix Plus meg tudtommal azért repült, mert a gui-t nem változtathatta addon. A xul meg erősen visszafogta a fejlesztést, szóval lehet hogy mélyvíz, de szükség volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#45) Cifu válasza cami][us (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jól tudod, csak éppen a helyzet az, hogy ezek egy részét vissza is hozzák majd, mert hát nem készültek el velük a Quantum startjára (session management, toolbar, overlay, stb.).

A jelenlegi ütemterv:

API: target release
userScripts: 63
topSites: 62
desktopCapture (TBD): 63
declarativeContent: 63
Session management: 63 (TBD)
Toolbars: 63 (TBD)
Overlays: 64 (TBD)

Szóval talán a 64-es, 65-ös verzió után esetleg még értelme is lesz frissíteni az 56-osról (vagy addig Waterfox-on maradni)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) myke01


myke01
senior tag

"Tényleg ez a legfontosabb? Inkább javítsák a szoftver minőségét!" - erre szavaztam ....,abszolút jó a mostani ," inkább a motorháztető alá kellene nézni ,h hol szivárog az olaj" :))

(#47) idegen lény válasza Cifu (#15) üzenetére


idegen lény
őstag

"a másodikat választottam, de igazából vegyesróka. Az első "alapikonja", a rókafej nagyon béna. A második sor viszont sokkal jobb, mint a 2. verzió második sora." :K

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#48) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Többféle választási opció kellett volna IMO.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#49) idegen lény válasza Bluesummers (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Minek? Lehet tudni előre, hogy a második szisztéma lesz a befutó, mert abban jelenik meg a 666, ahogy a Chrome-nál is: [link] Mint azt tudjuk, a fenevad uralkodik a Föld felett.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) FoxiestFox válasza idegen lény (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Made my day. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.