Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leonejoci2


leonejoci2
tag

Nekem is a Freezer 7 van fenn.Megelégedve használom!
UPP az írásnak!

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#2) Findzs


Findzs
addikt

köszi a bemutatót :K

nekem is egy artic hűtőm van a htpc -ben egy alpine 11 pro [link]
a 6770 -emen egy accelero s1 van
tényleg jó hűtőket gyártanak mind vga mind cpu és ventillátor területen
és ami még fontos mindezt olcsón

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Örülök, ha sikerült ez a mini-teszt! :K
Mikor elmúlt a zaj és a kánikula a számítógépem belsejében, elhatároztam, hogy ezt megosztom veletek!
És valóban igaz: az Arctic jól és viszonylag olcsón áll a számítógéptulajok rendelkezésére!
És azt hiszem, ez a lényeg!
:K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4) wd.taz válasza Hunork (#3) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Üdv!

UP :C

Nemrég én is az AC melett döntöttem és nem csalódtam.

A "Gémer" masinámban van 3db 12cm-es + egy Freezer 13 PRO a 1090T x6 procin.

HTPC-ben 2db 8PRO PWM; 2db 8 PWM + 1db 92PRO PWM a Hyper TX2-ön, mert a gyári ventije már elhalt.

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy a PWM-es ventiket "láncba" lehet kötni, így a deszkán lévő egy db PWM aljzatra rá lehet tenni mindet. BIOS-ban Silentre állítottam az eredmény:

majdnem teljesen hangtalan minden venti alapon jár és hűvös van a házban.

Szerintem nagyon jó cucc az Arctic.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#5) Hunork válasza wd.taz (#4) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Köszi az Up-ot! :C
És huhúúú, én is szemeztem a Freezer 13-al, még brutálisabb, és ugyanolyan hangtalan.
Nem szoktam márkákat reklámozni, meg ajnározni, de EZT igen!
Jut eszembe, azóta még egy 8 cm-es TC van a gépben, felül, a szellőző alatt és fújja kifelé a langyosságot :D , induláskor kemény 400 fordulattal nyit... :)
A lényeg: csend és hűs lőn, és nem drágán.
Éljen!
:DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6) KRi2


KRi2
aktív tag

Gratuláció a szinvonalas fogalmazáshoz!

||| | || ||||| | ||| ||

(#7) F34R


F34R
nagyúr

nekem egy freezer xtreme rev.2 votl péke poraira , engem csak az zavart hogy olyan batár nagy és nehezen pótolható a venti ha beszarik egyébként jól hűtött.

(#8) gbal65 válasza Hunork (#5) üzenetére


gbal65
aktív tag

Freezer 13-mam van. Hát valami szörnyű, hogy 1300rpm-en forog terheletlen procival, hangja is van... állítnai lejjebb nemlehetett, így ac venti leszed-> s775 gyári intel pwm-es venti rá! mindjárt más lett a helyzet! a hőfok, kb 5fokot romlott, ígyis 3,5GHz-n 50fok max a proci. Intel hűtőjével azonban a borda már jól át tud melegedni, de jó értékeken marad! :U Am jó az iromány!

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#9) planbmokus válasza F34R (#7) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hát én csalódtam a rev.2-es Freezer Xtreme-ben. A CM TX3 feleannyiért hozta a szintjét, csak hangosabb volt.
Most egy Thermaltake FRIO-t nyúzok egy éve, na az hűtő! Igen, tudom hogy más kategória árban és hangban is, de hűt is!
Az egy kilós vasnak a lamellái közé befér a Freezer.. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10) dabadab válasza planbmokus (#9) üzenetére


dabadab
titán

"A CM TX3 feleannyiért hozta a szintjét, csak hangosabb volt."

Ez eleg furcsa kijelentes, tekintve, hogy az Arctic alapvetoen arra hajt, hogy halk hutoket csinaljon.

DRM is theft

(#11) planbmokus válasza dabadab (#10) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hőmérsékletre értettem!
A hűtő hűtsön!
Ha csendet akarnék, akkor vennék egy Mugen-t vagy valami fél tonnás vasat, mint az Orochi...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12) wd.taz válasza gbal65 (#8) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Nekem ez nem jött át...
Láttam, hogy Gigabyte deszkád van, azokon problémás szokott lenni a PWM vezérlés ezért lehetett, hogy olyan nagyon ment a venti.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#13) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Köszönöm a szép szavakat! :C

Az Arctic valóban egy kellemes cég a piacon, örülök, hogy rájuk találtam.
Hangos - nem hangos: mint sok minden, ez is nagyon szubjektív, ha valakinek egészen "érzékeny" füle van, annak minden zaj másképp jön le. Meg ne legyünk telhetetlenek, nem mindenkinek jön be X vagy Y termék, mindenkinek van-volt-lesz preferáltja.

Azt nem is mondtam, hogy az Arctic hangtalan :D , de egy biztos: csak akkor jó bármilyen processzor-hűtő, ha a ház is "kellemesen" huzatos.
Legalább elől-alul és hátul-felül legyen egy be- és kiszívó venti. Különben ott cuppog a CPU és a VGA levegője, oszt nem lesz más, mint Afrika... :))

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14) Hunork válasza wd.taz (#12) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Ez igaz. Sőt, egyes lapokon a Bios-ban a HW Monitor részen engedélyezni is kell, vagy épp tiltani, és akár ott is beállítani, külön segédprogram nélkül.
Mondjuk azt a hűtőt nem ismerem annyira, csak kezemben fogtam és szemeztem vele, de az enyém 1500-on megy, mert ezt adtam neki induláshoz (ekkor sem hallani szinte semmit, csak susogást...), és max. 2000-ig megy, mikor már vért izzad a Crysis 2 alatt... :)

Hunork

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15) planbmokus válasza Hunork (#13) üzenetére


planbmokus
senior tag

A TX3 ha belendül, akkor olyan mint egy kis turbina. :)
Egy házcserével még szerintem nyernél 2-3 C'-ot.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#16) Hunork válasza planbmokus (#15) üzenetére


Hunork
veterán

Így van, így van. Ki is néztem egy Cooler Master Elite és egy Thermaltake VL80001W2ZD V3 házat. (10 e kell hogy legyen) Táp alul legyen, és van 12cm- es venti mindkettőben. De még várok, míg feleségem eléggé bódult állapotban lesz... :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17) wd.taz válasza Hunork (#16) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Ha elfogadsz egy tanácsot akkor Thermaltake. CM-ek hajlamosak zörögni.

Meg a TT-nek a tetejébe is lehet tenni ventit és tapasztalataim alapján ez hasznos.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#18) planbmokus válasza wd.taz (#17) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha rám hallgatsz, akkor CM, mert nem vékony hulladékacélból csinálnak házat. :)

Két hete pakoltuk haver gépét egy Cyborg-X-be aminek már akkor hajlott az oldallapja, amikor ránéztem..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#19) Hunork


Hunork
veterán

Oké, most 1:1 :)
Meglátjuk,ki fog győzni... :)
De ez még arrébb van, eleget költöttem most, és így is halk, csak ezen nincs előlapi audio, ami nagyon hiányzik, meg hát ez a mostani elég régi...
Várom a szavazás végét!
Avagy:
Kérem, szavazni!
:))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20) wd.taz válasza Hunork (#19) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Ezek csak tanácsok.
Bár esetemben tapasztalat is. Volt CM 335-öm ami zörgött. A baráti körömben van még kettő szintén zörög, méghozzá a vinyó tartó keret. Egy vinyónál semmi, de ha beteszel két vagy három vinyót, rendesen "zakatol".

Nekem NZXT Gamma van, szellős, jók az illesztések és nem zörög.

Amit a kolléga írt "Cyborg-X" az meg AeroCool nem TT.

De ez a te döntésed lesz, így vagy úgy legyen, csak rossz az amikor összeteszed a gépet és "zörög"... tudom.

Tazi

Ha ott lesz az ideje itt tudsz tanácsokat véleményeket kérni:

http://prohardver.hu/tema/milyen_hazat_2/friss.html

[ Szerkesztve ]

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#21) planbmokus válasza wd.taz (#20) üzenetére


planbmokus
senior tag

Igen, bocsánat! Miért emlékeztem TT-re? Mind1! Akkor AEROCOOL-t nem szabad venni!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#22) Findzs válasza Hunork (#16) üzenetére


Findzs
addikt

mivel nekem pont olyan házam van tt v3 így azt mondom :K
de raktam már össze nem egy gépet cm elitbe is az is nagyon jó ház egyikkel sem fogsz mellé fogni

a tt v3 -ba az ára és az, hogy jól szellőztethető pozitívumok, lehet nem olyan vastag anyagból van de léteznek tőle vékonyabb anyagból készült házak is, és amire kell arra pont jó

előtte casetek házam volt és utáltam, hogy mikor szerelgetni akartam (nálam ez gyakori) akkor mindig birkózni kellett vele, tök felesleges páncéllemezből pc házat csinálni :))
itt van pár kép a kábelek elrendez ehetőségét illetően

logoutos bemutató: [link]
érdemes a hsz -ek között is olvasgatni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Remélem, hogy sikerült egy igazi kedvcsinálót készítenem!
A rendszer halk és hűvös, és ez a lényeg!
Ha házat cserélek, poénból újra mérek és majd megosztom veletek a tapasztalataimat!
(ööö...házat, de nem a panellakásomat, hanem a gépemét... :K :K )
Üdv mindenkinek!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25) denx1992


denx1992
tag

Nagyon jók ezek a ventik, F8 ból és F9 ből is használtam pár gépnél. Halk és sokág bírja!

Nber tragédiája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.