Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

A PST (PWM Sharing Technology) nagy okosság, de olyan kábelt külön is lehet venni.
[link]

(#2) Srodney


Srodney
senior tag

ezek legalább pofásabban néznek ki,nem úgy mint elődeik...

[ Szerkesztve ]

(#3) Killer01


Killer01
őstag

"Ebből persze az következik, hogy minden bizonnyal nem a valaha látott (helyesbítve hallott) darabokkal..."
Ebből mintha hiányozna egy 'leghalkabb' jelző :)

(#4) DrJános


DrJános
aktív tag

"Érdekes adalék az úgynevezett PST (PWM Sharing Technology) kompatibilitásuk, ami egy a kábel végén található toldalék formájában valósul meg. Ezzel lényegében egyetlen alaplapi ventilátor csatlakozóra több egység is felfűzhető, ezáltal fordulatszámuk közös PWM jellel vezérelhető."

Ez érdekes dolog, de ha a CPU "fan"-ra felfűzök mondjuk 6 ventilátort az nem fogja túlterhelni az egész portot? (Mivel minden áramot onnan próbálna felvenni.) Vagy valamit rosszul értelmezek?

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#5) Joshi


Joshi
titán

Jó dolog a PWM de sajnos max 3-4 venti üzemeltethető vele holott nekem 5db ventit kellene. DaveJr ígéretet tett hogy ha lesz ideje készít egy jel erősítőt vagy valami hasonlót de azóta nem érdeklődtem nála.

(#6) Ringman válasza DrJános (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem van a madzagnak is és a portnak is egy max teljesítménye, amit fel tud venni. nálam 4 ventinél még nem rendetlenkedett.

szerk:
(#5) Josh

ha a fenti kábelre, amit linkeltem #1-ben rádugsz egy y-pwm kábelt, nem megy a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#7) Joshi válasza Ringman (#6) üzenetére


Joshi
titán

Nem megy, itt nem a 12V-ra kell gondolni mint probléma okozója hanem a PWM jelre(4. szál). Ha van türelmed akkor a linkelt hirdetés hozzászólásaiból kikeresheted DaveJr-el való párbeszédünket. Egyébként a 12V-ot külön is adhatod a ventiknek nem lenne muszáj a CPU Fan csatiról venni.

ui. próbáltam úgy is hogy csak a PWM kábelt egymagában csatlakoztattam a ventikhez a 12V-ot külön molexról kapták de stabilan 3 esetleg 4 venti működött. Ja és ráadásul Arctic F12 PWM ventikkel próbáltam(fehér lapátos).

Még annyi hogy ez lehet alaplap függő is, talán az új lapoknál már gondoltak erre de az AM3-nál nem működik 4-nél több.

[ Szerkesztve ]

(#8) Joshi


Joshi
titán

Megtaláltam a választ igaz egy kicsit máshogy emlékeztem de a lényeg ugyan az.

"Szia. Vízhűtést használok egy dual és egy tripla radival amiken értelem szerűen 2+3 db PWM-es venti van azaz összesen 5db. Na most az a problémám hogy ezeken a ventiken van dugó és aljzat is de ha mind az 5db ventit sorba kötöm és úgy csatlakoztatom az alaplapi PWM CPU csatlakozóra akkor csak 4db venti hajlandó működni. Miért? Lehet hogy a 12V-ot külön tápról kellene biztosítani és csak a PWM szálat kössem az alaplapra? Kevés lenne az alaplapi 12V az 5db ventihez?"

"Azért nem működik mert a PWM jelet nem tudod párhuzamosan 2nél tovább osztani. A sorba kötés talán megoldaná a problémát de az a ventiknél az áramkör miatt nem lehetséges. Létezik az Arcticnek olyan ventije amivel 5 ventit tudsz egy jelre kötni. A neve Arctic F Pro PWM. Gondolkozok egy jelerősítő építésén de egyelőre nincs elég időm megvalósítani.
Szóval sajnos csak azt tudom javasolni hogy szerezz be olyan ventiket. Vagy várj egy kicsit hátha sikerül építenem egy jel erősítőt."

(#9) Teréz Atya válasza Joshi (#8) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mivan?

Fapados, egyszerű MSI 785GM-E51, 6 AC venti problémamentesen megy a CPU FAN csatlakozójáról. Semmi tákomáka meg ilyenek.

2 elöl, 2 hátul, 1 oldalt a VGA-ra, 1 CPU.

Vagy valami rendesen el van szabva az alaplapodon, esetleg az egyik venti gyári hibás, így több fesz esik rajta a PWM jelből a kívántnál.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#10) J.J. András válasza Killer01 (#3) üzenetére


J.J. András
őstag

"Ebből persze az következik, hogy minden bizonnyal nem a valaha látott (helyesbítve hallott) darabokkal van dolgunk," ... :K
igen-igen, vagy a legjobb vagy leghalkabb kimaradt.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#11) Wind-Storm válasza Srodney (#2) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kinek mi...

Nekem ez a sima F jobban tetszett.
A kategóriájában Best buy venti, csak a csapágya silányságával számolni kell.

(#12) Teréz Atya válasza Wind-Storm (#11) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Miért is? Ez érdekelne.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#13) Joshi válasza Teréz Atya (#9) üzenetére


Joshi
titán

És mind a 6 venti a CPU Fan csatiról van PWM-el szabályozva? :F Linkelhetnéd a ventieid honlapját. THX. :R

[ Szerkesztve ]

(#14) lujó55


lujó55
őstag

Sone? :F

(#15) Ringman válasza lujó55 (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

wiki

de az ac mindig abban adta meg az értékeket

(#16) Wind-Storm válasza Teréz Atya (#12) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Folyadékcsapágyas ugyebár.. legalábbis elviekben az.
Nálam például 5 Voltról hajtván függőleges helyzetben néha, teljesen random érdekes sistergő zajokat ad, ami jó csapágyazásra semmiképp nem utal, pedig nálam már nem az első járt belőle.
Viszont vízszintes helyzetben semmi gond nincs vele még ennél alacsonyabb feszültségen sem. (3 Volton indul)
A leghalkabb rendszerekhez nem ajánlanám, motorzaja bár csekély, de mégis van neki.
Mit várjunk egy ilyen olcsó ventitől.. :U
Viszont a kategóriájában a legjobb! szvsz.

(#17) Ringman válasza Joshi (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet majd előtúrok egy pwm-es y-kábelt és meglesem mi lesz, ha rárakom az 5. ventit az ac pwm elosztó-kábelére.

(#18) Teréz Atya válasza Joshi (#13) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jaja. Linkelni lusta vagyok, de leírom a típusokat
2X F8 PWM
1X F12 PWM
1X AC Freezer 7 pro rev 2 ventije

A maradék kettő típusa most nem jut eszembe, de körbeírom
1X 90mm-es, fehér lapátos, gumibakos, dettó ugyanúgy néz ki mint a freezer ventije
1X 80mm-es, fekete lapátos, gumibakos.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19) Teréz Atya válasza Wind-Storm (#16) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Már megijedtem, hogy hamar elkopik.
Nem akarom elkiabálni, de nálam közel három éve futnak szinte 24/7-ben, de eddig semmi gondjuk nem volt. A tápom ventijét bezzeg újra kellett kenni, mert csörgött mint egy kínai bádogétkészlet egy Zetorban. :(

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#20) Borgi válasza Teréz Atya (#18) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

a másik 2 az meg F xx Pro nevü :D pont ma volt a kezemben egy 12-es :D

érdekesnek tűnik az új vonal csak még nőhetnének kicsit légszálításban. Nekem egy sima F12 mocorog a gépben kb max sebességen de nem zavaró a hangja, kb mint a zm-f3 ellenállással. Igaz annak duplája az áramfelvétele és a légszállítása is 1,5 szeres.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#21) Wind-Storm válasza Teréz Atya (#19) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elkopásra vonatkozó tapasztalattal nem tudok szolgálni.
Én a hangra vagyok kiélezve, nem az élettartamra, bár előbbi előrevetíti az élettartamot is.
Milyen táp volt és benne a venti? :D

(#22) MorphBCS


MorphBCS
tag

Egyébként hatékonynak tuti hatékony, nekem van 3db F12, és egy F12 Pro, és azok
F12Pro: 0.3 Sone / 54 CMF / 1500rpm
Ez az új: 0.5 Sone / 74 CFM / 1350rpm

Bő másfélszer akkora zaj, viszont másfélszer akkora légszállítás is alacsonyabb fordulaton.
Nálam amúgy se a zaj számít, éjjel alig mennek a ventik, ha meg leülök gépezni, vagy a zene szól, vagy a füles a fejemen... Inkább hatékony legyen a cucc, mint picit halkabb...

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#23) Wind-Storm válasza MorphBCS (#22) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A leírt zajszint adatoknak nem érdemes hinni...

(#24) radi8tor válasza Ringman (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem árt odafigyelni ilyen kábel használatánál a felvett áramerősségre. Könnyen el lehet füstölni az alaplapi ventivezérlőt, ha túl sokat köt rá az ember. :B

⭐ Stella

(#25) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha por es hoallo ventit akarnak gyartani, akkor miert nem magneses lebegtetesu?

(#26) Ringman válasza radi8tor (#24) üzenetére


Ringman
nagyúr

most ezek vannak rajta:
1x coolink swif2-92p - 0.09A
1x Gelid Silent 12PWM - 0.18A
2x Thermalright TY-140 0.2A

ez összesen 0.67A - ha 12V-on mennek - alapból 40%-on járnak egyébként.

(#27) Teréz Atya válasza Wind-Storm (#21) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

FSP Saga II-ben Yate Loon venti. Havernak dettó ugyanez a táp, egyszerre rendeltük ugyanabból a webshopból, bezzeg neki az égvilágon semmi baja nincs vele.
Mind1, a varrógépolaj megoldotta.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#28) Wind-Storm válasza Reggie0 (#25) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lényegtelen, marketing duma...
Egyébként jó lenne, de ilyen venti egyelőre nem létezik, hogy „true magnetic bearing". :)

(#27) Teréz Atya

Megesik... csapágyzsírt neki! :D

(#29) Teréz Atya válasza Reggie0 (#25) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Láttam már "ionszeles" BTX procihűtőt. No, az biztos, hogy sosem kopik el. Egy srác csinálta otthon. Egyetlen baja volt, mégpedig az alacsony hatásfok. Ja meg az életveszélyes feszültség. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30) Wind-Storm válasza Teréz Atya (#29) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudnád linkelni ezt a koncepciót? kíváncsi lennék rá :)
Én autóillatosító ionszeles megoldását láttam még anno egy passzív megoldásban.

(#31) Reggie0 válasza Teréz Atya (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat annak cserebe minden mas baja van. Segiti a port leulepedni a nem ionizalt feluleteken, igy a gep teli lesz porral, rendkivul rossz hatasfoku. Ehhez kepest a magneses lebegtetesu csapagyazas nem egy nagy kunszt, tonnaszam aruljak olcsoert az ilyen ventiket.
Ha valami extra hutest kell mutatni, akkor meg inkabb egy Nuventix MR16 SynJet piezoelektromos hutot vagy a VIBE(Vibration Induced Bubble Erection)/VIDA(Vibratiun Induced Droplet Atomization) hutot emlitenem meg.

[ Szerkesztve ]

(#32) Wind-Storm válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ehhez kepest a magneses lebegtetesu csapagyazas nem egy nagy kunszt, tonnaszam aruljak olcsoert az ilyen ventiket.

Légy szíves mutass már nekem ilyen mágneses lebegtetésű olcsó ventiket amiket tonnaszámra árulnak, mert én még nem találkoztam egy darabbal sem.

(#33) Reggie0 válasza Wind-Storm (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Parancsolj:
Sunon leirasa
Sunon katalogus
Bolt

[ Szerkesztve ]

(#34) Wind-Storm válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kösz, bár ezekkel még nem találkoztam, de ahogy elnézem nem sok közük van a lebegéshez.
Enermax is hirdette a „twister bearing" nevezetű megoldását mágnescsapágyazásként, meg ott a Coolermaster excalibur-ja is a „Barometric Ball Bearing" technológiájával amit szerintem az Enermaxtól kopizott.
Mellesleg nem tudom mi az olcsó, de még ez imént említettek is 2-3 ezer forintba kerülnek ami ventilátor kategóriában a középtájat képviseli árban.
Lomexben a ventilátorok közt nem találtam egyet sem, se „maglev" se „suson" szóra keresvén.

Mellesleg neked vannak is ilyen linkben szereplő ventijeid?

(#35) Reggie0 válasza Wind-Storm (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert valami koze megis van, ugyanis a rotoriranyu elmozdulast magnesesen akadalyozza meg, igy a golyoscsapagynak csak az oldaliranyu terhelest kell felvennie.

Lehetseges lenne teljesen magnesest is megalkotni, vagy szupravezetovel, vagy aktiv vezerlessel. Egyik sem olcso mulatsag, igy marad ez a megoldas.

Szerintem a 2-3 ezert a normal arkategoria, felteve, hogy nem nehany evente akar az ember ujat venni, valamint figyelembe veve, hogy a cikkben "szerverekbe" szant ventillatorrol volt, ahol ez teljesen moderalt arnak szamit.

Lomexnel (SUN) -ra keressel ra(roviditik a gyartok neveit).

Hosszutavu tapasztalataim nincsenek sajnos, csak atment a kezeimen 1-2 darab. Panasz meg nem jott vissza.

[ Szerkesztve ]

(#36) Wind-Storm válasza Reggie0 (#35) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tehát a teljes lebegtetés továbbra is elmarad.. :U

Enermaxból amikkel találkoztam, csúszócsapágyasak voltak evvel a mágneses megoldással kiegészítve, mellesleg némelyik még súrlódó hangot is adott, tehát oldalról sem lebeg.

A „sun" talált, kifejezetten olcsó ventik ezek...

A hangjukra kíváncsi lennék azért.. ennyiért!

(#37) Reggie0 válasza Wind-Storm (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

A sunon elvileg gyart dupla golyoscsapagyas+maglev-et is. Ennel biztos nem a markanevet fizeted meg:)

Szerintem a boltban boven vannak annyira jofejek, hogy megmutatjak neked milyen a hangja.

(#38) Wind-Storm válasza Reggie0 (#37) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A golyóscsapágyasok eleve felejtősek...
Szokott a zsebemben lenni 12 Voltos akkupakk, szóval ez nem gond... csak visszazárható legyen a doboza :D

(#39) Teréz Atya válasza Wind-Storm (#30) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A BTX-et nem találom, de a google bedobott 2 ATX-et:

http://www.inventgeek.com/Projects/ioncooler3/overview.aspx
http://www.inventgeek.com/Projects/IonCooler2/page5.aspx

Eddig senki se gondolt arra, hogy az el. töltött porszemcséket fel lehetne fogni egy fémlappal / hálóval a vegyipari üzemek kéményeihez hasonlóan? Ez is zabálná az áramot, de a pc legalább tisztítaná a levegőt. :DDD

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#40) Wind-Storm válasza Teréz Atya (#39) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kösz!

Bár egyik sem valami túl meggyőző a kis bordák stb. miatt, ezeknél már csak a légszállítás miatt is hangjuk lehet..

Én a mai napig keresem azt az autós-illatosítós-ionizálós izét, de nem találom. Ráadásul úgy rémlik egy magyar oldalon volt.

(#41) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jófajtának tűnik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) mekker


mekker
őstag

Nálam egy ilyen jár a házban egy ideje, hangtalan és csapja a szelet rendesen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.