Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcias


marcias
őstag

Egyedül az egyes ventik zajszintjének véleményezését hiányzoltam, amúgy jól sikerült a teszt! Véleményem szerint extrém tuningot mellőzve az AC Freezer Pro, vagy egy CM Hyper TX bőven elegendő lehet. Kellemeset csalódtam a hőcsöves gyári hűtő kapcsán, bár én jobban kedvelem az alaplapra merőlegesen álló hűtőket.

Steam: marcias88

(#2) TomBoy1986 válasza marcias (#1) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na az nem véletlen...

Oka, hogy a leghangosabb a gépben jelenleg a VGA venti. Viszont a többié benne van a régi cikkben, az Xtreme pedig kb. mint a CM Geminije.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Tetszik az írás! :C :R

A notebookomban nincs ekkora rend. :Y

(#4) westcoastog


westcoastog
veterán

Nagyon jó cikk :R :R
az alap amd-s hűtőről annyit nyilatkoznék hogy tavaly nyáron pl pro street alatt oldallap nélkül
húzatlan procival 5000rpm-re lazán felment de még úgyis az 50°C fokot súrolta..
ha bekapcsolod a porszívód akkor tudod milyen a hang :DDD
(egy nagyon értékes komment-tel gyarapítottam a hozzászólásokat :DDD )

(#5) Mr.Csizmás válasza westcoastog (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Gyári hűtővel kánikulában? Bátor ember vagy :DDD

Jó kis cikk, sokat nem tudok mondani de kellemes olvasmány :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) leftyke


leftyke
aktív tag

Nekem is ez van és mondhatom 40% tuning mellett is teszi a dolgát pedig a feszt kiakasztottam a megengedettig.

(#7) Stiky


Stiky
senior tag

Jó "kis" hűtő ez a Freezer Extreme. :)

A 8 heatpipe, szerintem csak 4 lesz. U alakot formázva átfutnak egyik oldalról a másikra. :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#8) Kickass válasza Stiky (#7) üzenetére


Kickass
őstag

ott a pont az tényleg csak 4 heatpipe

nekem is ilyen van, szeretem bár a pasztázással vmi nincs rendben, mert orthos alatt megy 65fokig is :D a felszerelés tényleg macerás ha van az embernek egy mágnesezett csillag csavarhuzója az eléggé meg tudja könnyiteni a felszerelést :D

(#9) bnss


bnss
veterán

"A borda magassága szintén tekintélyes - 130mm - s emiatt vékony házakba nem is illeszthető bele, megvétel előtt célszerű megbizonyosodni róla, hogy alkalmas-e a fogadására. Az én GZ-X5 házam 185mm széles, s ebben még van kb. 50-100mm az oldallapig."

Ez a mondat kisebb javításra szorul, mert ha a házad 185mm széles, a hűtő pedig 130mm, akkor nem maradhat az oldallapig 100mm hely.

---

Tetszik a hűtő, az ára miatt pláne csábító, csak a speciális ventilátor tart vissza egy kicsit.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#10) westcoastog válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

nem véletlenül vettem csendes lovagot :DDD

(#11) TomBoy1986 válasza Stiky (#7) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Aham, csak valahogy nem értek egyet, de megmagyarázom, hogy miért.

[link]

"The 120mm PWM fan which combined with 8 heatpipes (4 double-sided) and the twin tower heatsink not o­nly transfers heat from the CPU..."

És mivel van másféle is, ami kevésbé hatékony => CM Gemini II-S, amelyen 5db cső van, mégsem tud a magasabb fordulatszám ellenére sem közel olyan hőmérsékletet produkálni, mint ez alacsonyabb fordulaton, 4db kétoldalassal. A gyártó is 8-nak számolja, persze odaírva, hogy 4 kétoldalas, de ez látszik a képeken is.

Teljesítmény vonatkozásában viszont valósabb, ha 8-nak írom.

Bon3ss:
Valóban, 1/10-ede :)
Mert ugye még jön az alaplap, meg a távtartó, meg az alap távolság az oldallaptól stb...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#12) TKey7


TKey7
tag

Hi!
Jó írás, tetszik. :R
Az elmúlt napokban gondolkodtam azon, hogy milyen hűtőt kéne vennem, és közte volt ez is (meg egy cm hyper 212, és egy tx2). Meggyőző eredmény. Azért akarom cserélni a gyári hűtőmet, mert a cpu alapállapotban 36-38 fokos, játék alatt (gta4) 61 fokra is felmegy (amd oldalán asszem ezt írták maximumnak) és közben 5000ret forog a hűtő, ami azért hangos. Ráadásul egy picit tuningolni is szeretném a procit...
Szóval jól jött ez a cikk, köszönöm :R

(#13) bnss válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


bnss
veterán

Így már tökéletes! :)

Méricskélnem kell majd, mert nem vagyok biztos benne, hogy elfér-e nálam egy 160mm magas hűtő a házamban, ha nem fér el, akkor marad a Freezer Xtreme.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14) kételkedem


kételkedem
addikt

Remek hűtő, kitűnő ár-érték aránnyal.
Ami számomra meglepő, hogy a mindössze fele ennyibe kerülő, igazán filigrán Arctic Cooling Freezer 64 Pro Prime95 alatt, 3000MHz-en, 1.33v melett is 59 °C-on tartotta a procit, miközben ekkor az Xtreme 51°C-ot produkál. :Y
Számomra a teszt győztes az Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15) TomBoy1986 válasza kételkedem (#14) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De azt vedd hozzá, hogy tél van, s a szobahőmérséklet mindössze 20°C.

Nyári tesztemben 27°C volt az alap, ami 7°C difi, ezt hozzáadva viszont elég csúnya értékeket kap az ember :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#16) katt777


katt777
félisten

'A Prime95 mutatja a legrosszabb lehetőséget, amit el lehet érni.' - Ez nagy tévedés. Intel burning test sokkal jobban hevít, csak azzal nem tudsz tesztelni. ;) AMD-re nincs ilyen spéci program?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17) TomBoy1986 válasza katt777 (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

:DDD

És mindezt a rossz hőszenzorral szűrted le? :)

Amúgy, most utánaolvastam, s tényleg azt írják a leírásban.

AMD-re nincs ilyen program, de még bármivel próbálkoztam is, sosem sikerült a Prime értékét sem elérnem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) kts88


kts88
senior tag

Nem rossz hűtés, de jelenleg maradok a kisebbik freezernél.
Nyárára meg meglátom mi lessz :U
Egyébként grat a teszthez, és megfogadom a privát tanácsod ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) pmheros


pmheros
senior tag

Köszönjük a tesztet :R

Le kell írjam a saját példám hogy érthető legyen amit mondani akarok.
Anno lecseréltem a Hyper TX -emet egy Scythe Ninja -ra, és nem azért mert a Hyper nem bírta a tuningot. Ha a Hyper TX -em teljes terhelésen 48°C -on tartotta a procimat, a Ninja meg 40°C -on, az engem nem hatott meg. Nekem az volt a fontos hogy nagy hőfejlődés esetén is halkan dolgozzon az a gép (a biztonságos hőhatárokon belül).
Szóval nekem ez a teszt azért furcsa mert mindenki tudja hogy az összes felsorolt nem gyári(Ajigo) hűtő tökéletesen elég, akkor mire az összehasonlítás? A teszt megmondja melyik (bocsánat a kifejezésért) az "elégebb" ?

Nekem akkor tetszett volna igazán a teszt(számomra akkor lett volna értelme), ha úgy lettek volna tesztelve hogy egyiknek se lehessen hallani a hangját, hogy úgy melyik hűtő ami még elég?

nem vagyok tökéletes

(#20) TomBoy1986 válasza pmheros (#19) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na ezt az aspektust nem vizsgáltam, de a 2.hsz-ben benne van, hogy miért.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) Oliverda válasza katt777 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy sokkal jobban felfűtené bármilyen stress teszt egy CPU-t mint a Prime Small FFT (nem Blend!) tesztje.

Az új AC hűtő amúgy szerintem ár/érték arányban az egyik legjobb jelenleg kapható darab.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) pmheros válasza TomBoy1986 (#20) üzenetére


pmheros
senior tag

azt én értem hogy most még hangos a VGA -d, de a szerintem azért írtál cikket belőle hogy mások is gazdagodjanak tapasztalatokkal. Én várok egy későbbi folytatást :K

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#23) HERR Z


HERR Z
veterán

pár dologgal azért kiegészíteném:
-max fordulaton a freezer pro szubjektív de baszotthangos, amihez képest egy max fordulatos xtreme halk
ha a freezer pro egy hangerősségen van az xtremmel kb 12-13fok a difi(8.5-9v körül)
Hyper tx teljesítményét pedig úgy hozza, hogy az maxon megy, ez pedig 6V-on, és még így is a freezer nyer 2 fokkal(nálam ezért maradt)
-a gyári hűtő amdnél ami éppen akad kategória. tudok neked hp-s és nem hp-sből is mutatni vagy 3-4 tipust az elmúlt 2-3 évből. Most épp ezt adják hozzá az jobb megfogalmazás

Mellékesen mint freezer xtreme tulaj...nos a gyári venti nem egy sikerdarab. egy p12-ért kiált kb egyből, ami középfordulaton többet fúj mint ez maxon úgy hogy halkabb (jah...1200 rpm fölött engem specc zavar a gyári venti hangja, túl morgós)
de annó....5.5-6k körül jah, best buy volt, sajna ma viszot kb beszerezhetetlen, mert jön a lga1366-ra is felmenő utódja, ami miatt ezt már kivonták a forgalomból

[ Szerkesztve ]

(#24) AtHoS válasza TomBoy1986 (#15) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Grat az íráshoz :C

A képletből már csak az Xtreme nyári értéke a kakukktojás.
A Freezer nyári értéke 2200@1.2V mellett 62ºC, most télen pedig 50ºC ami ugye 12ºC különbség. Hát ez bizony elég nagy. 3GHz mellett mekkora lehet?


OFF
Két helyen szerintem jobb lenne a "ventilátor" szó használata, mert elég furán hat a környezetében a most használt "hűtő" szó.

"A hűtő nyolc heatpipeot tartalmaz és két óriási bordát, melyek között helyezkedik el az Arctic Cooling 12cm-es egyedi CPU hűtője, melynek sebessége 800-1600RPM között változtatható, s még maximális fordulatszám mellett is halk jelzőt érdemel."

és

"...ha egyszer a hűtő meghibásodik..."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25) pmheros válasza HERR Z (#23) üzenetére


pmheros
senior tag

én erre voltam igazán kíváncsi. köszönöm

nem vagyok tökéletes

(#26) TomBoy1986 válasza AtHoS (#24) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Javítottam.

Amúgy Blend-et használtam a Prime95-ből, kipróbáltam tegnap a smallFFT-t is, de az semmivel sem produkált magasabb hőfokot, ellenben a LargeFFT, amihez oda is írták, hogy maximális power & heat consumption, na az már megemelte 2°C-kal az eddigieket.

Egyébként a másikban te a 2600 @ 1.2V-ot nézted a Freezer 64 esetén, nem a 2200-at.

És valóban, az a 12°C-os különbség óriási, ha ismét kemény nyár lesz, akkor a sima kis Freezer 64Pro már bizonyos, hogy kevés, főleg 3GHz mellett.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#27) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

"törelmesen bevallom"

(#28) plaszy


plaszy
őstag

Remek írás ismét, hasznos olvasmány, köszi. :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#29) katt777 válasza TomBoy1986 (#17) üzenetére


katt777
félisten

Semmi baja a hőszenzornak, csak idle módban pontatlan, mert ott nagyon messze van a tjmax-tól. Terhelés alatt működik az rendesen.

2 prime? :F :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30) gyiku


gyiku
nagyúr

csak most lattam mekkora dog lett ez az extreme, azokon a kepeken, amiken csak a huto van nem latszik. 7k-ert szerintem nagyon rendben van :K most banom kicsit, hogy 64pro-t vettem anno, de x2-hoz boven eleg.
grat :R

hüllő

(#31) AtHoS válasza TomBoy1986 (#26) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Egyébként a másikban te a 2600 @ 1.2V-ot nézted a Freezer 64 esetén, nem a 2200-at."

Valóban :B nincs is 2200-es eredmény :DDD Hogy a mákba írhattam 2200-at el nem tudom képzelni :W

read-only mode on the forum

(#32) gyiku válasza AtHoS (#31) üzenetére


gyiku
nagyúr

lenyomtad 2x a 2-est, utana 2x a 0at :D

hüllő

(#33) AtHoS válasza gyiku (#32) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most hogy így mondod valószinű úgy lehetett :DDD

read-only mode on the forum

(#34) scope2007


scope2007
addikt

szép kis ismertető!

grat :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#35) Solten


Solten
addikt

Király ez az Extreme... :)

Saor Alba

(#36) Tidus válasza TomBoy1986 (#26) üzenetére


Tidus
addikt

Jó az imertetőd, grat hozzá, ami kell, az benne van! Viszont a táblázatokat mivel csináltad?

(#37) TomBoy1986 válasza Tidus (#36) üzenetére


TomBoy1986
veterán

OpenOffice.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#38) pmheros válasza TomBoy1986 (#37) üzenetére


pmheros
senior tag

és a grafikonokat ? ;]

nem vagyok tökéletes

(#39) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Szerintetek beruházzak egy ilyen profi hűtőre vagy elég lesz egy AC freezer 64 pro is a am2 5600+-ra? A lényeg hogy nyáron se kelljen aggódnom a proci miatt.Esetleg apróbb tuning lehetséges vele? :F

Üdv:Viktor

(#40) TomBoy1986 válasza Viktoár (#39) üzenetére


TomBoy1986
veterán

5600+ -ra elég a 64Pro, húzva is. Ha halkabbat szeretnél, akkor viszont az Xtreme a nyerő.

pmheros:
Van ám táblázat is, csak nem látni :P
Ezek meg diagramok, mert diagram-varázslóval készültek :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#41) Viktoár válasza TomBoy1986 (#40) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi a segítséget,akkor marad a 64 pro.A zajszint már mindegy mert nem az lesz a leghangosabb :C

Üdv:Viktor

(#42) eladohardver


eladohardver
őstag

az nem gemini II hanem geminii ez ikrek-et jelent

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#43) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

vki nem tudja h szerelhető-e asus p5b alaplapra is?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44) plaszy válasza Speeedfire (#43) üzenetére


plaszy
őstag

Mivel Socket 775-ös ezért a hűtő is rászerelhető.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45) Speeedfire válasza plaszy (#44) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ezt énis tudom :W
azt volt a kérdés h elfér-e, nincs-e vmi ami miatt nem tudnám felszerelni /pl kondi/

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46) plaszy válasza Speeedfire (#45) üzenetére


plaszy
őstag

Jaaah, hát az más.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#48) proci985


proci985
MODERÁTOR

szép darab, a mérete sem vészes. persze minden relatív, a TR óriásokhoz képest mondom ezt:) az IFX14 161milijéhez képest még egész alacsony:DDD szóval valszeg még egy CM690be is kellemesen befér.

vastagabb hőcső meg jobb.

egyedül a venti cserélhetősége nem tetszik, ld quad topikokban a süketek az ultrakaze/delta/papst (ipari) 120x32esekkel:DDD mielőtt megköveznétek, én is olyanokkal tolom...;] ekkora hűtőket meg általában csak quadokra vesznek az emberek (vagy nagyon széjjelhúzott dualcoreokra).

tesztért köszönet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) tremor


tremor
tag

Az írás és a hűtő is nagyon jó,tetszetős

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#50) kimi02


kimi02
őstag

Azt hiszem én is ilyet veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.