Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Eddig még minden gyártó minden hangprojektora arcpirító kamu volt, miért lenne ez más? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) X Factor


X Factor
addikt

Külsőre a jbl bar 2.1 kb tök ugyanez, árban is hasonló. Nem lehet, h. csak szimplán átmatricázták?

Make things work

(#3) Yodafon


Yodafon
senior tag

Bár megjegyeznénk, hogy a tapasztalataink szerint még azok sem képesek az "Atmos élmény" megteremtésére

Akkor áruljatok már el mi képes a tökéletes "Atmos élmény" megteremtésére?

I'm gangsta!

(#4) Carlos Padre válasza Yodafon (#3) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egy a szabványban megszabottak szerint kiépített rendszer esetleg? Nem tudom, csak találatok.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#5) Cifu válasza X Factor (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, és tényleg! :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) cass válasza Yodafon (#3) üzenetére


cass
aktív tag

nézzenek oda valaki a sharpnal dolgozik :D

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#7) Carlos Padre válasza Cifu (#5) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nagyon hasonlít de nem ugyanaz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#8) elefant válasza Yodafon (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egy olyan rendszer képes az 5.1.4 csatornás hangzás megteremtésére szerintem, ahol a hagyományos, több komponensből álló szettet kiegészítik a magasba szerelt (állvánnyal, vagy a plafonra rögzítve) külön hangsugárzókkal.

Nem trükköznek a visszaverődéssel, meg a "virtuális térhatás" (csúsztatás, késleltetés stb.) algoritmusokkal.

Egyébként tényleg őszintén javaslom mindenkinek, hogy menjen el egy audio szalonba, vagy rendes üzletbe, ahol van összerakott, "igazi" objektumalapú hangszabványokat támogató szett, és próbálja ki. Nagyon szuper élmény.

[ Szerkesztve ]

(#9) #72042496 válasza elefant (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy építsen egyet otthon. :)

(#10) X Factor válasza Cifu (#5) üzenetére


X Factor
addikt

Igen, ilyenem van és pont néztem, h. tényleg nagyon jó cucc, főleg az árához képest, de JBL esetén nem hulyitettek a kamu dolby atmos-sal.

És, akkor ez alapján nem is hangprojektor, hanem szimpla "soundbar"

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#11) Phülöp válasza pilóta (#1) üzenetére


Phülöp
addikt

Yamaha azért odarakott egy-két olyan vasat, ami erősen közelített a térhatású hanghoz. És nem csak mostanában, de már vagy 10 éve is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12) Carlos Padre válasza Phülöp (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem akartam felhozni azokat, de nekem is van egy, valami 28 driverrel. Nagyon nem egy kategória ezekkel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13) jacint78 válasza elefant (#8) üzenetére


jacint78
addikt

Fázistolásról halllotál már? Nem tudom mennyire vagy kompetens a témában, de vásárlók megtévesztéséről írni látatlanban kicsit meredeknek tűnik szerintem.

type your text here..

(#14) tecsu válasza Cifu (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Dehogy is! A logó teljesen más. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) dabadab válasza elefant (#8) üzenetére


dabadab
titán

"egy olyan rendszer képes az 5.1.4 csatornás hangzás megteremtésére"

Csakhogy a Dolby Atmos nem az 5.1.4-ben rögzített hang neve. Az Atmos arról szól, hogy nem előre kitalált sávok vannak a hangszóróknak, hanem ott vannak az objektumok hangsjávjai meg a spatiális infói a filmen, a lejátszórendszer meg tudja, hogy milyen hangszórók vannak és ebből a lejátszó kiszámolja, hogy melyik hangszóróra milyen hangot küldjön.

Ezt meg nyilvánvalóan tudja a rendszer, különben nem kapná meg a logót meg az elnevezés használati jogát és meg se szólalna, ha Atmos hangot kapna.

Szóval mégegyszer: az Atmos az objektumalapú térhangzás kiszámolásáról szól, nem arról, hogy hogyan hangzik a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Phülöp válasza Carlos Padre (#12) üzenetére


Phülöp
addikt

Felhoztam én, csak hogy az az oldal is kapjon némi fényt.:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17) TeeJay válasza pilóta (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek sem érnek semmit otthonra?
https://www.eu.onkyo.com/en/packages-312.html
a HT-S5805 és attól felfelé 2-300ezres kategória
vagy csak annak lehet házimozija aki 5millát rááldoz otthon?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) CPT.Pirk válasza pilóta (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Évekkel ezelőtt mikor még a FullHD TV volt a nagy újdonság, volt szerencsém élőben hallani egy igen drága Yamaha hangprojektort, amiben valami 30 darab kis hangszóró volt. Nem volt hozzá semmi extra, magában ált a cucc nyitott térben de besza behu, ott körülöttem repkedtek a hangok ahogy kell, mintha egy jobb 5.1 rendszer lett volna körülöttem.

Na ez a cucc a hírben valószínűleg nem olyan. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) elefant válasza dabadab (#15) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

oké, ezt értem! de ez kb. az a szint, amikor ráírják egy monitorra, hogy "HDR támogatás", és a maximális fénysűrűsége 200 nit.

szerintem egy 3.1 csatornás soundbarral nem lehet megteremteni a "tökéletes térhatású hangzást", azt sejtetve, hogy olyan lesz a végeredmény, mint amit egy "rendes" 5.1.4 csatornás atmos szett produkál.

(#20) elefant válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az tényleg baromi jó volt.

(#21) tecsu válasza TeeJay (#17) üzenetére


tecsu
addikt

A hangprojektoroknál mindenképpen jobbak ezek. Sokaknak megfelelő lehet, én tuti nem venném meg.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) koko52


koko52
veterán

Ez kb olyan vicces mint a múltkori Razer 15cm-es "mélynyomója". :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) atike


atike
nagyúr

Csak a 40 000 watt teljesítmény maradt le a specifikációból... :DDD

(#24) O_L_I


O_L_I
őstag

kb ugyanaz mint 300cd-s IPS paneles tévékre ráragasztani a HDR matricát...
Elefant megelőzött :D /OFF]

[ Szerkesztve ]

(#25) Yodafon válasza cass (#6) üzenetére


Yodafon
senior tag

ki?

I'm gangsta!

(#26) atike válasza Yodafon (#3) üzenetére


atike
nagyúr

Ha hangprojektorra gondolunk, akkor ezek.

Ha egyéb hangkeltők is érdekelnek akkor görgess le a "Enjoy Dolby Atmos on These Products" részhez itt.

(#27) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem igazán értem a felháborodást, a Dolby oldalát elnézve egy halom soundbar megkapja a logót, de van itt telefon meg tablet is dögivel. És azokban sincs több hangszóró. A többi meg sima marketing szöveg, hazudtak már ennél nagyobbat is kb az összes cégnél.

Laci

(#28) Carlos Padre válasza Gusztáv (#27) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez nem olyan mint a THX, itt elég a logóhoz ha tudja fogadni a jelet, dekodolni és kiküldeni valamilyen formában :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) Hieronymus válasza Gusztáv (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Táblagép, Fire HD 10, sorozat, Jack Ryan.
Az eszköz és a lejátszott tartalom is támogatja a Dolby Atmost.

A táblagép hangkeltőivel, nagyon széles sztereó tér hallható. Nem mondom, hogy minden irányból özönlenek a hangok. A robbanások is vérszegények,. Ám, valamennyivel tágasabb a hanghatás.
Fülhallgatóval. Egyértelműen halhatóak hangok a fül síkján kívül. Leginkább előre terjeszkedik a hangzás.

Az túlzás, hogy mindent felülmúl a hangélmény. Egy rendes 5.1 csatornás hangrendszer ennél bizonyosan jobban teljesít. De érezhető a javulás a hagyományos sztereóhoz képest.

Egy biztos. Ennyi pénzért nem akarom megvenni az írásban szereplő hangprojektort.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) burriebonz válasza Hieronymus (#29) üzenetére


burriebonz
tag

Azt régen úgy hítták' hogy wide stereo hangkép! :)

(#31) burriebonz válasza Gusztáv (#27) üzenetére


burriebonz
tag

Azért szerintem ez nem mentség arra hogy egy kvázi nemlétező funkcióval akarnak eladni valamit.

Tegyük hozzá ez egy régi eljárás.Voltak régen olyan mini-hifi cuccok aminél az elmaradhatatlan bass boost funkció kikapcsolva éppenséggel vágott, és amikor benyomtad akkor kaptad az eredeti hangot! :)

[ Szerkesztve ]

(#32) tecsu válasza burriebonz (#31) üzenetére


tecsu
addikt

:DD :C Erről még nem hallottam, de el tudom képzelni! :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.