Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Dehogy érti, már az első 2 percben látszik, hogy betanulta a szöveget. Én is pont így szavaltam verset hatodikban...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Psychonaut válasza Иван (#1) üzenetére


Psychonaut
addikt

+1, mert több szót erre nem is érdemes vesztegetni.

(#3) Jhonny06 válasza Иван (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

+1, ráadásul bullshit szöveg

(#4) Иван válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Иван
őstag

Az a másik. De kerülni akartam a flémet. Nvm, most már mehet. :C

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) Huma


Huma
addikt

Itt mindenki mekkora agytröszt. Honnan tudjátok, hogy a kislány csak betanulta a szöveget és tényleg nem érti hogy miről beszél? Ismeritek?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Mr X válasza Huma (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Egy ilyen kislány rengeteg pénzüggyel találkozhatott már addigi életében...

(#7) Jhonny06 válasza Mr X (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Válaszolni is kár volt, fekete lyuk..

(#8) Armahun


Armahun
addikt

Úgy tűnik apa megnézette vele a zeitgeist-t.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) Peat;)


Peat;)
veterán

Tipikus olyan kreálmány mely visszaél a mai emberek tudásszintjének folyamatos elsorvadásának tényével és a többszereplős felelősségi szintet a mai divatnak megfelelően elsősorban a bankok irányába löki át. Itthon is ez megy és a nép imádja, ráadásul az hogy egyre rosszabb a helyzet azt is csak az bizonyítja hogy a bankok véres bosszúja van folyamatban és csak azért működnek hogy tönkretegyék az embereket és országokat, mi másért...még egy kis vallásos hasonlat is és kész a tutkó recept. Ennyi kell a népszerűséghez ma a nép nagyobb hányadánál a legtöbb nemzetnél. A kiscsajt ebben a videoban nagyon csúnyán szellemi kurvának használták, én elvből nem linkeltem volna be. Nem illendő olyan tartalmat megosztani amiben tudatlan gyerekeket használnak ki, a szüleiknek nagy gratuláció.

(#10) Mr X válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Tudom, de most jó kedvem van. :D

(#11) Huma válasza Mr X (#6) üzenetére


Huma
addikt

Nem tudhatod mivel találkozott mivel nem ismered. Lehet, hogy egy 160-as iq-jú zsenipalánta aki érdeklődik a téma iránt.
Persze tény, hogy valszeg igaza van a kételkedőknek, de nem kellene élből mindent és mindenkit lefikázni. Ennél százszor furcsább és hihetetlenebb dolgok is vannak a világban.

(#9) Peat;):
Hát azért van némi igazság benne. A bankok eléggé kihasználnak mindent és mindenkit. Persze más sem szent. A vállalatok és egyebek pont ugyanolyan lelketlen kizsákmányolók mint a bankok.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Mr X válasza Huma (#11) üzenetére


Mr X
veterán

Te hallottál már a kislányról valamit? Ahhoz, hogy ne csak mutogatnivaló legyen, hanem a tudásáért higgyenek a szavának, igencsak elterjedt ázsióval kellene rendelkeznie.

(#13) Huma válasza Mr X (#12) üzenetére


Huma
addikt

Nem, nem hallottam róla semmit. Viszont nem szokásom élből lefikázni senkit mivel előfordulhat hogy nincs igazam és utána meg égne a pofám.
Max annyit írtam volna, hogy a kiscsaj valószínűleg egy betanult szöveget mond el amit a szájába adtak és fingja sincs az egészről. A lényeg a valószínűlegen van. Mivel lehet, hogy egy nagyon okos kislány aki utánajárt a témának.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Mr X válasza Huma (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Ki fikázta le? Én csak annyit látok, hogy megjegyezték, hogy látszik, betanulta a szöveget. :)

(#15) kenwood3 válasza Иван (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

nekem úgy tűnt, hogy végig olvasta valahonnan :D

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#16) Motion_Blur válasza Peat;) (#9) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem is. Kicsit olyan ez mint az "Összes deviza-hitel semmis" című csodás f*szbúk akció...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) Huma válasza Mr X (#14) üzenetére


Huma
addikt

És honnan látszik, hogy betanulta? Van valami egyetemes ismertetőjele?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Mr X válasza Huma (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Ha nem tűnik fel neked, hogy hogy mondja azt, amit, akkor így jártál. :)

(#19) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Ú mennyire érződik a hangsúlyon, hogy betanult szöveg .. :S

(#20) Motion_Blur válasza Huma (#17) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Elég nagy a baj, ha ez nem esik le fél perc alatt... a jobbaknak két mondat után is megy..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Huma válasza Mr X (#18) üzenetére


Huma
addikt

Mint mondtam, ennél sokkal hihetetlenebb dolgok is vannak a világon. Nem kell rögtön mindent és mindenkit leírni. Lehet, sőt érdemes szkeptikusnak lenni, de ha zsigerből elutasítasz és csalásnak titulálsz minden kicsit is furcsának tűnő dolgot akkor már régen rossz.

(#20) Motion_Blur:
Aha. A jobbaknak... :U

(#22) Mr X:
És? Nem kell asztalosnak lennem, hogy tudjam ha egy asztal rossz. (pl az egyik lába rövidebb 5 centivel)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Mr X válasza Huma (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Azt ugye tudod, hogy akik ott ültek, azok is tudták, hogy a kislány ne megy pénzügyi szakértő, hanem egy előadó? :)

[ Szerkesztve ]

(#23) bambano válasza Huma (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha érti, az sokkal nagyobb baj, mert ekkora sületlenséget még a zeitgeistben meg a többi hasonló mellébeszélésben sem hallottam.

ja és persze 12 évesen profin idéz, megfelelő mondatokat, szerzőkkel, egyebekkel. sokkal hihetőbben hangzik, hogy valaki a szájába adta a mondatokat, mert ő még nem büntethető.

"mivel előfordulhat hogy nincs igazam": ezt meg se láttam tőled :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Huma válasza bambano (#23) üzenetére


Huma
addikt

"mivel előfordulhat hogy nincs igazam"
Csak próbáltam szerény lenni. :D

Lassan már én is megnézem ezt a videót. Annyit beszéltünk itt róla, hogy kíváncsi lettem rá.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) bambano válasza Huma (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szokásos probléma is van vele, nem ismeri az anyagmegmaradás törvényét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Huma válasza bambano (#25) üzenetére


Huma
addikt

A mit? :)
Amúgy mire gondolsz konkrétan?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) bambano válasza Huma (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

anyagmegmaradás törvénye. egyszerű fizikai elv, amit a kőbunkó közgazdászok nem kívánnak figyelembe venni, mivel felborítaná az összes közgazdasági elméletüket.

az anyagmegmaradás törvényének a következménye, hogy csak addig létezik növekvő gazdaság, amíg a vizsgált rendszer határait szűken értelmezed. Mihelyst tágítod vagy eléred a lehető legtágabb határt, a bolygót, azon nyomban lehetetlenné válik a növekvő rendszer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Иван válasza bambano (#27) üzenetére


Иван
őstag

Mivel a termékeknek nem kell fizikai valójukban létezniük, az anyagmegmaradás törvényét ki is semmizhetjük. ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) bambano válasza Иван (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem ez a kérdés, hanem az, hogy amit exportálsz, azzal a vizsgálatod tárgyát képező rendszerben mi lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Иван válasza bambano (#29) üzenetére


Иван
őstag

Azt mondtad, az anyagmegmaradás törvénye miatt nem nőhet a gazdaság egy idő után. Dehogynem. A tercier és a k+f szektorról még nem hallottál? A hozzáadott értékről? Nem mindegy, hogy 1 kiló vasból stoptábla lesz, vagy hi-tech orvosi műszer.

Ez egy teljesen értelmetlen érv. Anyag nem lesz, de ahhoz hogy az értéke és teljesítménye nőjjön az embereknek, a gazdaságnak és a világnak, nem feltétlenül kell több anyag.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) tildy válasza Huma (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk onnet, hogy nem gondolna, hogy ujdonsagot mond azzal, hogy megmondja mibol hiteleznek a bankok. Ezt barki tudja, aki tanul valaha egy kis kozgazt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) D1Rect válasza tildy (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak nézd meg, hogy hány embernek újdonság akár itt ebben a topikban is...
A legtöbb amibe bele tudnak kötni egy 12 éves előadásmódja.

(#33) bambano válasza Иван (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, teljesen mindegy. a kérdés az, hova adod el. még nagyobb kérdés, hogy hogyan fizetik ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bullseye


bullseye
addikt

Nagyon tetszik a videó. Egyáltalán nem demagóg, teljesen hiteles, hogy a saját gondolatait osztja meg, és remek megoldásokat mutat fel.

Ja, és külön örülök Jézus belekeverésének, mert azt a történetet mindenki tényleg helyiértékén kezeli az adott kor szokásai alapján.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) lapa válasza bambano (#27) üzenetére


lapa
veterán

inkább az van, hogy az emberek igényeit egyre magasabb szinten elégíti ki a rendszer. a gazdaság addig növekszik, amíg az emberek további látens igényeket hajlandóak kielégíteni (vásárolni) a szabadidejük rovására (merthogy végtére azzal hasonlítják össze a munkáért kapott pénzt). nyilván a heti 40 óra kicsit rugalmatlanná teszi a dolgot, de ismerek olyat, aki csak 4 napot dolgozik.

ettől függetlenül az összes érték előteremtéséhez a föld minden esetben véges erőforrásait használjuk (a mi munkánkhoz is), szóval eléggé vége lesz ennek, de nem azért mert belterjesen kereskedünk a bolygón.

(#36) bambano válasza lapa (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az emberek igényeit egyre magasabb szinten elégíti ki a rendszer": hol húztad meg a rendszer határait?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) lapa válasza bambano (#36) üzenetére


lapa
veterán

a rendszer határa az istenné válás, amikor minden anyag-, energia- és információigény korlátlanul kielégül. kevés árpádot nézel szerintem.

ha megússzuk az elkövetkező 50-70 évet nagy orraesés nélkül nyilvánvalóan kilépünk egy interplanetáris szintre, ahol már nem csak a földet tudjuk gátlástalanul lerabolni. de már most is megy a nagy filozofálás, hogy 30 éves távlatban tríciumot kaparjunk a holdról haza fúziós üzemanyagnak.

[ Szerkesztve ]

(#38) bambano válasza lapa (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te meg túl sok iron sky-t :)

az interplanetáris szintre való kilépés csak elodázza a problémát, nem megoldja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) lapa válasza bambano (#38) üzenetére


lapa
veterán

nem láttam ezt az iron skyt. meg nem is hiszem, hogy sikerül hehe.

(#40) Иван válasza bambano (#38) üzenetére


Иван
őstag

Pedig a naprendszer tönkretételével egy darabig elleszünk. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) bambano válasza Иван (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

épp most tesszük tönkre a Marsot, a Földdel már nagyjából végeztünk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) lapa válasza bambano (#41) üzenetére


lapa
veterán

azért ahhoz korábban kell felkelnie a zemberiségnek. meg azért arrafelé elég kevéske élő dolog van a mai ismeretek szerint. szóval inkább a marsi semmit lenne jó rombolni, mint egy láthatóan is létező bioszférát.

nem tudom egyébként mire gondolsz. baktérium-szennyezésre vagy ilyesmire?

[ Szerkesztve ]

(#43) bambano válasza lapa (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, baktérium szennyezésre.
ki tudja, mi van ott, minek piszkoljuk el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Иван válasza bambano (#41) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk az emberi arrogancia netovábbja az is, ha azt hisszük hogy a Földnek tudunk érdemiben ártani. felteszem a távozásunk után pár tízezer évvel (ami Földi léptékben egy hunyásnyi idő) semmi se fog ránk emlékeztetni :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#45) lapa válasza Иван (#44) üzenetére


lapa
veterán

a kipusztult fajok meg majd kinőnek a földből. értem mit mondasz, csak nem úgy lesz az, és főleg nem 10.000 év alatt. meg az esetleges távozásunk sem lesz egyszerűen emészthető.

és nyilván ez elég rossz duma a saját felelősségünk tagadására. de erről már beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#46) bambano válasza lapa (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fajok kipusztulása természetes folyamat. ha indokolatlanul siettetjük, az a mi hibánk, de nélkülünk is végbemegy.

egyébként ez az egész klímaváltozás túl van hájpolva. definíció szerint amikor nagy mennyiségű jég van a bolygón, az a jégkorszak. tehát most egy jégkorszak vége van. mit csináljon ilyenkor egy jól nevelt bolygó? melegszik. nem az ember hibája, hogy melegszik a klíma, az ember max. annyit tesz hozzá, hogy nem 100 ezer év alatt fog felmelegedni, hanem 80 ezer év alatt.

és igen, fajok kipusztulnak. ez természetes jelenség. akkor is kipusztultak, amikor nem volt ember.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bambano válasza Иван (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudunk, mert ha teljesen kipusztítjuk az életet, akkor finító. az mégegyszer aligha teremtődik újra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) lapa válasza bambano (#43) üzenetére


lapa
veterán

lejártam... azért annyira nem aggódnék, valószínűtlen hogy bármi jelenleg is él ott. ha megnézed hogyan működik az élet általában, akkor látod hogy akarva akaratlan mutálódik, terjeszkedik, egyértelmű, látható. szóval kevés szól a jelenlegi jelenlét mellett, na.

szóval akkor nem baj ha megöllek, úgyis meghalnál?

ha megnézed a grafikonokat nem tízezer évekről, hanem évtizedekről van szó. és igen, semmi baj. hirtelen eltűnik félmilliárd ember élettere, kicsit összekuszálódik az időjárás és alig lesz termény, el-elerodálódnak a korábban biztonságosnak hitt területen lévő lakhelyeink... szerintem ne is folytassuk. ott az internet, a statisztikák nyilvánvalóak. co2, metán, a változás sebessége tagadhatatlan. a tudósok között széleskörű konszenzus van arra vonatkozóan, hogy lényeges befolyásunk van erre. nem kell elhinni.

[ Szerkesztve ]

(#49) bambano válasza lapa (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még agyalok, hogy rámtör-e a graf o'mánia, és megírom blogban vagy sem.

de a dolog lényege, hogyha kellően kicsire veszed a vizsgált rendszert, pl. németország, akkor lehet tartós gazdasági növekedésről beszélni. az export kimegy az országból, másvalaki problémája, hogy hova. hirtelen teremtődik pénz a semmiből, szintén mvp, hogy honnan, ami meg bejön a vizsgált rendszer határán.

ha nagyobbra veszed a rendszert, akkor is egy darabig működhet a dolog, pl. eu. ezzel csak azt éred el, hogy később fullad be az egész. de amikor már nincs mvp, minden probléma a te vizsgált rendszeredhez tartozik, mert mondjuk eljutottál a bolygó méretig, akkor ott kiderül, hogy nincs tovább.

akkor van export, ha máshol van import. mert az anyag megmarad (anyag itt egy olyan valami, amire fizetőképes kereslet van, mindegy, hogy fizikai tárgy vagy szolgáltatás). tehát globálisan az exportok és importok összege egyenlő. következésképp az ehhez tartozó pénzmozgások összege is nulla (ha pozitív, amikor nálad bejön a pénz és negatív, amikor tőled kimegy). így azoknál az országoknál, akiknél tartós importtöblet van, ott tartós kereskedelmi pénzhiány is van, vagyis kénytelen hitelt felvenni, amitől meg csődbe megy.

ezért globális szinten nincs végtelen gazdasági növekedés, és mindenki gazember, akinek a külkereskedelmi egyenlege pozitív. a másik fontos megállapítás, hogy ha már ennyire idióta gazdasági környezetet teremtettél magadnak, ami kb. olyan baromság, mint az mlm, akkor legalább legyél te a piramis tetején. legyél te a legnagyobb gazember, akinek a legtöbb a külkereskedelmi egyenlege (--> legjobb a kereskedelmi pénzekből származó egyenlege is).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.