Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ArchElf


ArchElf
addikt

A torrent halott és bűzlik :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

A warez halott és élvezi. ;]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3) cskamacska


cskamacska
addikt

Mondjuk én hiszek abban, hogy ha a tartalmakat olcsón és egyszerűen be lehet majd szerezni online, akkor a torrent tényleg a legszegényebbek, vagy legelvetemültebbek kockaladája lesz. Ma még sajnos nem ez a helyzet. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4) ArchElf válasza cskamacska (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Lehet, hogy csak rosszul időzítették a cikket és 2022-ben akarták kitenni ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

Nem vagyok oda a kockaladáért de nem értem minek kell pont azt basztatni.

És igen nagy előnye hogy ha lerohad az út szélén, akkor előveszel egy csavarhúzót és kész mész tovább. Ha egy új szar rohad le, akkor a computer letilt és hívhatja az autómentőt kemény pénzért. Legalábbis nem hiszem hogy többen vannak azok akik elboldogulnak a computer programozásával és rendelkezdnek megfelelő eszközzel mint akik csavarhúzóval?

(#6) Lenry


Lenry
félisten

nem tudok ki írta ezt a fasságot, de hogy még soha nem torrentezett, az kvaélet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Domxc


Domxc
senior tag

Ez nem meno. Ez gaz. :( ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#8) kovy79 válasza Lenry (#6) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem nem érted a lényeget. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) janos1988


janos1988
addikt

Imádom az ilyen írásokat. Csupa móka és kacagás. Ja! És ha nem nézek bele valszin sose ismerem meg a grooveshark.com oldalt és hülyén halok meg. Millió köszönet!

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jó sok marhaság van abban a cikkben, de egyébként igaza van. :P

Ki akar egy szar elavult kocka ladát bütykölni, ha kényelmesen várhatja a méregdrága szerelőt a bőr ülésben, miközben menni kell valahova? Ha már elkésel, inkább késs 2 órával többet, de össze ne piszkold a kezed, különben hova tennéd azt a felesleges párszázezret, amit már hetek óta kerülgetsz...

A Warez kényelmetlen, mert csak felmész az oldalra, rákeresel, letöltöd a fájlt megnyitod, és kijelölsz neki egy mappát. Az átugorhatatlan szerzői jogi figyelmeztetések, reklámok és kéretlen filmbemutatók hiánya frusztráló, a vízjelek nélkül pedig az ember már azt sem tudja, hogy hogy a képernyő sarka... :DDD

Pár hónapon belül meg is jelenik a Visszautasíthatatlan ajánlat c DVD, rajta 8 órányi alacsony felbontású, rossz minőségű reklámmal. Itt mindenki megtalálhatja, amire szüksége van. Teleshop, Top Shop, Horst Fuchs, Chuck Norris, többféle TV-csatorna vízjelével, és az alsó sarkokban két tetszőlegesen választható karikával. Mert megérdemled! ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) dabadab


dabadab
titán

Azert nekem ugy tunik, hogy a cikk alapveto gondolata (miszerint a torrentezes azert terjedt el ennyire, mert nem volt normalis alternativa, de most, hogy egyre tobb legitim szolgaltatas nyujtja azt, amire a usereknek szuksege van, sokan elhagyjak) szerintem teljesen rendben van.
Az persze rohejes tulzas, hogy a warez halott (mostanaban nem lesz az) meg biztos meg egy csomo dologba bele tudnek kotni, ha rendesen elolvastam volna a cikket ( :B ) es tapasztalt torrentezo lennek, de azert ezzel egyutt nem lehet leirni ugy az egeszet, hogy teljes marhasag.

(#10) TESCO-Zsömle: "Ki akar egy szar elavult kocka ladát bütykölni, ha kényelmesen várhatja a méregdrága szerelot a bor ülésben, miközben menni kell valahova?"

Az az implikalt allitas, miszerint egy ezereves Lada annyira megbizhato, mint egy uj auto, akkora csusztatas, hogy kilog a monitoromrol.

"Az átugorhatatlan szerzői jogi figyelmeztetések, reklámok és kéretlen filmbemutatók hiánya frusztráló, a vízjelek nélkül pedig az ember már azt sem tudja, hogy hogy a képernyő sarka..."

A cikk tobbek kozott arrol is szol, hogy megjelennek azok a szolgaltatasok, amik nem a fizeto vasarlok szivatasarol szolnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) TESCO-Zsömle válasza dabadab (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én annyiban módosítanám állításod, hogy nem volt (nincs?!?) megfizethető alternatíva. Mert hiába érhető el minden, ha fél havi fizud rámegy egy hétvégi filmezésre...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Ebből szerintem masszív flame lesz és a végén bezárják a moderátorok a topikot.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) TESCO-Zsömle válasza dabadab (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az az implikalt allitas, miszerint egy ezereves Lada annyira megbizhato, mint egy uj auto, akkora csusztatas, hogy kilog a monitoromrol.

Nem állítom, hogy megbízhatóbb, de egy Lada 2 működő hengerrel is elvisz oda, ahova menned kell, és ez az, amit egy autótól elsődlegesen elvár az ember, nem az, hogy lerohad az út mellett és kiírja a szerviz számát...

A cikk tobbek kozott arrol is szol, hogy megjelennek azok a szolgaltatasok, amik nem a fizeto vasarlok szivatasarol szolnak.

Tudom, az csak élc volt, akár az Off-ba tett rész.

Én lennék a legboldogabb, ha megfizethető áron tudnék venni minőségi, jogtiszta tartalmakat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Thunderzolee válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére

Én lennék a legboldogabb, ha megfizethető áron tudnék venni minőségi, jogtiszta tartalmakat.

+1

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Domxc válasza banhammer (#13) üzenetére


Domxc
senior tag

Egyetertek.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#17) ArchElf válasza banhammer (#13) üzenetére


ArchElf
addikt

Bezárják, hát bezárják, nem hsz-t gyűjteni írtam, hanem elolvastam a cikket és gondoltam megosztom a véleményem a világgal (és nem a fácsén, hanem itt).
Amúgy attól, hogy emberek nem értenek egyet, még nincs flém... Akkor van flém, ha néhányan mindenképp meg akarják győzni egymást és a többiek meg szítják őket.

Amúgy ha lenne (idehaza) értelmes és megfizethető alternatíva, aikkor tényleg igaza volna a cikknek. De így csak feltételes módban van (pont, mint ahogy a kommunizmus is működőképes - papíron)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) dabadab válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Nem állítom, hogy megbízhatóbb"

Sot, nyugodtan mondhatjuk, hogy joval megbizhatatlanabb. Szoval a dilemma helyesen felvazolva az, hogy az ut szelen csavarhuzoval butykolod a Ladat (aminek a sikeressegere egyebkent semmi garancia, lehet, hogy olyan beavatkozasra van szukseg, amihez nincs meg a szukseges felszereles, alkatrasz, szaktudas ill. ezek tetszoleges kombinacioja) vagy a borulesben lazulva elvisz az auto oda, ahova menni akarsz.
(Egyebkent volt Ladank, tudom, mirol beszelek, meg mondjuk azt is, hogy nem nagyon ertettem hozza, szoval a csavarhuzoval butykoles mar ott sem volt nekem opcio).

DRM is theft

(#19) ArchElf válasza dabadab (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

BTW...
1)Amikor veszek egy lemezt és kipróbálás után otthon derül ki, hogy a második réteg olvashatatlan (és ugye a boltban bontáskor is azt nézik, hogy törött-e a lemez) akkor nem biztos, hogy visszamegyek mégegyszer megvenni. De zenei CD-vel is jártam már így...
2) Hasonló a helyzet, ha ugyan olvasható, de akad - lementeném én magamnak, hogy újra kiírva legalább legyen egy használható kópiám, de nem lehet. Annyi védelmet pakoltak rá, hogy két anyám legyek, ha szórakozni fogok vele. Persze mennyek vissza a boltba és vegyem meg mégegyszer.
3) Sz@rrá védett lemez: TV-m nincs otthon már több mint egy éve, számítógépen pedig elindulni nem mer. Polcon porosodott, aztán inkább elajándékoztam.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) Иван


Иван
őstag

Én mindig várom, hogy kijöjjön DVD-n az adott film. Legalább lesz rendes DVD-Rip, nem csak camrecorderes változat.

Szóval igen, én is támogatom a DVD ipart. Elvégre anélkül sokkal nehezebb lenne a minőségi torrent.

ui: a történetnek az a vége, amikor ingyen mehetnék moziba, de inkább letöltöm. No joke, tényleg gyakran vagyok így.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) Thunderzolee válasza Иван (#20) üzenetére

A legnépszerűbb torrentoldal erre amúgy is rákényszerít, mióta hadat üzentek a camos, ill. cinedub verzióknak. :D
Én nem is bánom.

Ami annyira jó (látványos, akció)film, azt megnézzük moziban is. :K

Más kérdés, h az alacsony hangerőszint gyakorta az idegeimre megy. Lehetnének hangosabbak is a multiplexek. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) ArchElf válasza Thunderzolee (#21) üzenetére


ArchElf
addikt

Neked hallásbeli problémáid vannak?
A páromnak konkrétan be kellett dugaszolni a füleit, hogy meg ne süketüljön, amikor három hete megnéztük a Lopott Idő-t az Arénában...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23) TESCO-Zsömle válasza ArchElf (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a moziról van szó.

Beteszek egy .mkv vagy BR filmet a Totalmediába- és olyan halkan szól, mintha felére vettem volna az erősítő potiját...

Ezzel csak annyi a gond, hogy mindent le kell némítani, mert ha filmezés közben valami kiküld egy hangjelzést, az a szó legszorosabb értelmében le fogja üvölteni a hajam a másfél-kétszeres hangerő miatt, amin a film normálisan szól...

Moziban engem az zavar, hogy mély és magas-kiemelés van. A mélyet még megérteném, had rázza az embert, de a magas... Az csak a dobhártyát szaggatja... Pedig a sokcsatornás felépítés miatt megtehetnék, hogy csak a szubot emelik, a többit hagyják normálon...

De a mozihoz hozzátartozik, hogy süketekre állítják a hangerőt... Fültampon+zajvédelmi fültok. Az kell a népnek. Esetleg tampon helyett agybadugós füles az adott film angol hangjával. (Ez a filmes topicban merült fel a csak szinkronosan vetített filmek kapcsán.)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) ArchElf válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez azért van, mert a windowsban beállított hangerő a max hangerő - nem az átlagos. A jelzőhangok meg ugye nincsenek lekeverve, max hangerőn szólnak.
Ha az kell, hogy "rendes" hangerőn szóljon a mozi kapcsold be a normalizálást az adott lejátszóban pl mpc-hc normalizálás

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) TESCO-Zsömle válasza ArchElf (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na de miért kéne bekapcsolni? A stúdióban miért nem normalizálják a hangot, mielőtt ráteszik a videóra?

Érted?

Nem ismerem a pléjer belső normalizálóját, de nem hiszem, hogy végigszkennelné az egész filmet, hogy megkeresse benne a csúcsértéket. Ha meg dinamikusan dolgozik, akkor torzul a hangsáv, ami megint csak nem kívánatos.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) ArchElf válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem csak nyom rá egy 1.6x szorzót (a teteje már szinte biztosan torzul).
De még egyszer: a filmek kihasználják a teljes dinamikatartományt, a figyelmeztető hangok meg (általában) alapból max hangerőre vannak komponálva.
Azért halk általában a film, mert nem folyamatosan ordítoznak, lövöldöznek és robbantanak benne (ami kihasználja a max hangerőt), hanem csak "normál" hangerőn folynak az események.

Ha normalizálás nem bejövős: figyelmeztető hangok ki.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#27) TESCO-Zsömle válasza ArchElf (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem arról van szó, hogy halkan beszélnek, hanem hogy azon a hangerőn, amin minden egyéb normálisan szól, a legzajosabb jelenet is halk.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Viktor77


Viktor77
titán

Ki olvas HWSW-t?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Mr X válasza Viktor77 (#28) üzenetére


Mr X
veterán

A torrentező kockaladások.

(#30) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szerintem van benne valami, sg.hu telivan a sulinetesek "hova másoljam a crackelt exe-t, dll-t" topikjaival :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) janos1988 válasza Иван (#20) üzenetére


janos1988
addikt

Jó név.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#32) Psych0


Psych0
őstag

magyarországon jelenleg a torrent az egyetlen hely ahol normális minőségben lehet hd anyagokat beszerezni... persze régen lehetett IRC-n is, de az már csak az anime scene-ben elterjedt és ott is haldoklik pár éve.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#33) ArchElf válasza Viktor77 (#28) üzenetére


ArchElf
addikt

Lehet, hogy az ITCafe a kezdőlapom, de azért politikailag korrekt vagyok :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#34) Viktor77 válasza ArchElf (#33) üzenetére


Viktor77
titán

Jaaa, nem így értettem.

Hanem ahol ilyen sületlenségek megjelenhetnek...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) TESCO-Zsömle válasza Viktor77 (#34) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy ilyen város...

Bulváros...

Nem a tartalom, hanem a kiváltott hatás a lényeg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) ArchElf válasza Viktor77 (#34) üzenetére


ArchElf
addikt

Olyan ez, mint a demokrácia - minél többen elhiszik, annál jobban igaz.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) Иван válasza ArchElf (#36) üzenetére


Иван
őstag

És fordítottan igaz a német dogádra. Minél jobban hiszed, annál nagyobb karó lesz. Tapasztalat. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) ArchElf válasza Иван (#37) üzenetére


ArchElf
addikt

Én a számtek szigorlattal voltam voltam így
- érzésre 4-es vagy 5-ör
- szóbeliztem a kettesért :U

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) Иван válasza ArchElf (#38) üzenetére


Иван
őstag

Német szigorlatot bevállalnám. Németből bármit bevállalok. ;]

Múltkor jöttek valamelyik (ja igen, veszprémit) egyetemet bemutatni, mondták van germanisztika szak. Ott például tanulják, mi a különbség a hochdeutch, a swiss deutch vagy az osztrák német között. Mondom ez nem művészet. A művészet az, hogy találják meg az egyezéseket bármelyik német dialektus és az én németem között. :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) TESCO-Zsömle válasza Иван (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Haben sie Zürzavar? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) ArchElf válasza Иван (#39) üzenetére


ArchElf
addikt

hundójcs

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#42) Иван válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


Иван
őstag

Ja ja, Düsseldorf.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#43) TESCO-Zsömle válasza Иван (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Wász? Áin stük Hásszelhóf?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) proci985 válasza ArchElf (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

anydvd a megoldás.

nekem pár éve a htpck gyerekkorában volt aként használva a gépem, tudnék mesélni:).

a cikkhez meg nem találok szavakat. totális a képzavar (ok, alapötlet valamennyire még érthető, de a hasonlatai).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Иван válasza TESCO-Zsömle (#43) üzenetére


Иван
őstag

Klejne fise gute fise!

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) D1Rect


D1Rect
félisten

Teljesen igaza van!

;]

(#47) Иван válasza D1Rect (#46) üzenetére


Иван
őstag

"...you're going to find that many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view.""

Obi-Wan Kenobi :K

Az ő szemszögéből biztos igaza van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#48) TESCO-Zsömle válasza Иван (#47) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az igazság vak...

...ezért úgy eltévedt, hogy senki se találja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) djculture


djculture
félisten

Ha elolvasnátok a szerző Dojcsák úr korábbi agymenéseit diliházba költöznétek inkább :)

(#50) Иван válasza TESCO-Zsömle (#48) üzenetére


Иван
őstag

A pénz beszél...

...Azt mondja viszlát ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.