Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Design a funkcionalitás helyett. Gratulálunk a designereknek. Mi lett volna a ha a class 2 kettős szigetelésnél maradtak volna?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) rii válasza Blindmouse (#1) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon durva hiba ... de nem a designeré ....valamelyik részlegé, vagy a vezetésé, ha esetleg az adott részleg kifejezte aggályait

mint a challenger-nél ... ott is szólt egy ember, csak épp a nasa erőltetett indítást csinált a nagy média felhajtás miatt ... vissza is vetette őket jópár évre ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki pedig.

(#4) role_of_72 válasza Blindmouse (#1) üzenetére


role_of_72
tag

A tápcsatlakozó alapján pont hogy Class 2-es konstrukció a táp, tehát a szigetelést/légközt/kúszóáramutat mérhették el valahol.

Hogy ki a felelős... ezért nem hinném hogy a designerek felelnének, valahol a hw fejlesztésen inkább... de az is lehet hogy kiszervezték valakinek az egész külső táp tervezését.
Idővel talán megtudjuk (bár sokat nem tennék rá). Végülis mindegy is, csak javítsák ki és tanuljanak belőle. :N

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#5) Blindmouse válasza role_of_72 (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy a hardveresek nem mondták azt, hogy tegyünk rá egy fémdarabot a tápegységre, és ne kössük rá a földre. Sőt, azt is megkockáztatom, hogy a hardveresek azt sem mondták, hogy a Porsche-designal szerződjünk le.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) TESCO-Zsömle válasza Blindmouse (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én meg biztoe vagyok benne, hogy a desig-team se mondta, hogy ne kössék rá a földre. Komolyan, abból kiindulni, hogy valamelyik részleg szándékosan veszélyes terméket akart csinálni, nonszensz. Én gyártási hibára gyanakodnék, ott inkább fordulnak elő ilyesmik.

És igen. Attól, hogy design-elemként fémet tartalmaz a burkolat, nem fog automatikusan agyonvágni az áram. Számtalan elektromos gép rendelkezik fém burkolattal, ott meg tudták oldani, szóval ne kend az egészet a designerekre meg a design-ra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) Jeanne d'Arc

Bizar egy kicsit egy ilyen hiba....

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8) Bird


Bird
addikt

Felvillanyozó hír annyi szent. ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) Dark Archon válasza role_of_72 (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pedig a designerek felelnek mindenért meg a műszakilag nullával egyenértékű managerek, akik szerint a design mindenek felett ;]

Egyébként olyan szarvashibát bizonyára nem csináltak, hogy a házra nincs rákötve a föld, de adott körülmények között ettől még agyonvághatja azt, aki megfogja, pl. földeletlen vagy hibásan földelt konnektorba dugják.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10) snecy20


snecy20
veterán

Vissza kell akkor hívni a termékeket?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Sokkal egyszerűbb: a kép alapján nincs védőföld a hálózat felé, de ettől a táp hálózat felőli részén vannak Y kondenzátorok (RF szűrés - kötelező hogy megkapják a megfelelő besorolást) amiket a védőföld híján a gyenge áramú rész GND-jére kötöttek, ami a burkolattal is össze van kötve (árnyékolás).
Ezeken keresztül rákerül a burkolatra a hálózati feszültség fele, hibás alkatrész estén a teljes feszültség, ha nincs csatlakoztatva a monitor földelt készülékhez, ahol a HDMI is védőföldön van.

Legalább visszahívták.

(#12) rii válasza Dark Archon (#9) üzenetére


rii
nagyúr

mindig a cégvezetés és a marketing osztály dönt hogy mi hogy legyen ... a designer csinálhat amit akar ... amúgy a designerek grafikusok, photosoppal, illustratorral meg wacom táblával .... nem sok közük van az ilyenhez.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) TrollgamerHU


TrollgamerHU
újonc

Nem éppen jó hír ez az AOC számára, de ebből legalább tanulhatnak, és legközelebb nem csinálnak ilyet.

"Loyalty is a two-way street. If I'm asking for it from you, then you're getting it from me."

(#14) role_of_72 válasza Dark Archon (#9) üzenetére


role_of_72
tag

Látom a szmájlit, de azért oszlassuk el a kételyt (és ez most Blindmouse-nak is szól), hogy a designereknek bármi beleszólása is lenne a belsőbe. ;) Amúgy meg ha külső fém burkolati elemet kérnek a "nulla designerek és menedzserek", nehogy már a hardveres ne tudjon rátervezni egy szigetelőlapot a belsejére... please... vagy lehet hogy a táp hőelvezetésének is kell az a fém, sosem tudhatjuk. Félreértés ne essen, nem bántom a hw-eseket (én is az vagyok), de egy ilyenért hamarabb felelnek mint egy designer.

Egyébként meg lehet hogy "csak" drop test után válik veszélyessé a termék (eltörik/elmozdul valami), ami akár gyártási hiba/bizonytalanság is lehet, ne mi akarjuk megoldani. :N

Mint fentebb és lentebb is említették (Duracellm... például, de én is), Class 2, tehát nincs földelés, így a konnektor kérdésköre fel sem merül már. Én is a Class I-es termékeket preferálom saját használatra, mert kondizgatni, GND-zni lehet, de az nem igazi (védő)föld, viszont az AOC így döntött, ez is egy megoldás. Van a Samsungnak is Class 2 monitora, használtam, működik.

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#15) Lacok válasza snecy20 (#10) üzenetére


Lacok
őstag

"Technikailag a monitort nem, csak a külső tápegységet cserélik, hiszen azzal van probléma."

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) DBob válasza #16939776 (#11) üzenetére


DBob
őstag

Erről most a Videoton 6383 jutott eszembe.

Anno a panelban nálunk nem volt földelés kiépítve, mert megengedték a szabványok, csak a vizesblokkal rendelkező helyiségekben legyen. Úgy mint fürdőszoba, vagy konyha.
Bár az említett erősítő kapcsán ez lényegtelen is lenne, mivel alapból nem földelt csatlakozója volt.

Ha csak úgy hozzáértél a készülékhez, természetesen nem rázott meg, csak egy enyhe "érdes" bizsergést éreztél. Ugyanez ha a PC-hez nyúltál, az általad is említett, táp oldalon megtalálható kapacitív feszültségosztó miatt.

Vizes tisztításon esett át nálam a szőnyeg, így ilyenkor a lecsökkent ellenállás miatt már jelentősebb áram alakult ki pusztán érintés következtében. Én viszont a széken ültem, lábam nem ért le. Húgom arra járt, hozzáért az erősítőhöz, jól meg is csípte. Azt mondta, ráz az erősítő. Én meg ugyebár tudván, nem zárul rajtam az áramkör, piszkáltam az erősítőt: "engem nem ráz".
Hozzáért még egyszer, jól megrázta megint :P

Érdekes, a legendásan (?) fényes múltú magyar iparban ezek a designok belefértek. *wink-wink*

(#17) rii válasza DBob (#16) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Hozzáért még egyszer, jól megrázta megint .... "

hehe ,-DDD kedves testvérek ,-DDD
nekem 3-4-5 éves koromban unokatesóm szivatott az árvacsalán-csalánnal ... hát persze h a csalán markoltatta meg velem ,-DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.