Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Nekem kb 2-3x feldobta, de amikor rákattintottam mindenféle hibaüzenet nélkül abbahagyta és nem frissült le. Gondolom az lehet a hiba hátterében, hogy a sok felesleges programot kiküszöbölendő Enterprise LTSC verziót használok.

(#2) OkosTibi válasza lemusz (#1) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Inkább van 1 pendrive a gépen vagy ssd-n külső vezérlőn van. Mind 2 esetben elkezdi és hibát dob.

(#3) pandras83


pandras83
senior tag

Ilyet kapott valaki?

2019-05 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1903 x64-alapú rendszerekhez (KB4497936) – hiba: 0x800f0988

Cyberfuck Patchrunner

(#4) Predatorr válasza OkosTibi (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Szóval mégis van ilyen. Nálam 2db pendrive is volt a gépben telepítéskor, semmi problémát nem okoztak, pedig még a friss msdn verziót tettem fel jó 1 hónapja, amelynél ezzel riogattak. Szokásos „vajh mitől” issue.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) farkas1


farkas1
tag

Ez a 1903 egy tragédia. Újabb gépekre települ rendesen, de Core 2 Duo-ra amire a 1809 simán felment, ez nem. Kék halál, meg frissítés közbeni boot-nál hibát dob és visszaállítja a frissítést, stb.
A Microsoft ezzel akar vásárlásra bírni régebbi laptop tulajokat? Eladta a W10-et 2 éve és az idei már nem megy fel? Cseréljen az ember laptopot? Ezzel növelik az elektromos hulladék mennyiségét a Földön? Mennyire "zöld" ez a vállalat?
pl. Latitude E5400-ra nem ment fel pedig a Dell oldal szerint kompatibilis. BIOS-ban mindent letiltottam, de frissítésnél boot hiba (képen), visszaállt. Már kínomban kivettem a wifi meg a bluetooth kártyákat, hát települt végre. Wifi vissza, jó. Blue vissza, meghal kék halállal. Kiderült, hogy a blue mellet van wwan funkciója is a kártyának, azt letiltottam és akkor jó lett! Ha egy eszköz egy kicsit is régebbi, akkor annyi a telepítésnek. Üzleti laptopban ha minden tiltható akkor oké, felmegy. Ha csak részlegesen tiltható, vagy sima felhasználós a gép és BIOS, már nincs esély tiltásra, akkor kártyák ki amit lehet és vagy megy vagy nem. Még teszt módot is próbáltam, az sem segít.
Még USB-s TPlink wifi vevő ami V3-as verzió volt, azt sem támogatta, driver települt, de a net folyamatosan leszakadt. V5-re csere után, ahhoz 2018-as driver, ment rendesen.

Elképesztő milyen sok drivert meg támogatást töröltek ebből a verzióból, pedig a telepítő mérete kisebb mint az előzők, tehát egy DVD-n még lenne hely pár 100 mega drivernek!

Folyamatosan ilyen hibaüzenetek jönnek több változatban gépenként:

[ Szerkesztve ]

(#6) zzola válasza farkas1 (#5) üzenetére


zzola
félisten

Core 2 Duo 1x éves processzor, de a legfiatalabb is min. 8 éves.
Mégis mit gondoltál, hogy örökké támogatva lesz?
:U

[ Szerkesztve ]

(#7) AxBattler válasza farkas1 (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem Celeron 300A-ra sem ment, pedig húzva van a proci... x@raw10 :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) FistXL


FistXL
aktív tag

"de azért a homokszemeket nem sikerült teljesen kiszűrni a gépezetből, noha azért elmondható, hogy a problémák súlyossága a korábbiakhoz képest azért jóval csekélyebb." Az adatlapomon található gépem van, feltelepítettem a 1903-at, azóta az üdvözlő képernyőig sem jut el a gép, mert feketeség van örökre a töltőképernyő után. Semmit sem tudok csinálni, csökkentett módban sem indul el a gép. Gratulálok a Microsoftnak, egy újabb teljesen használhatatlan frissítést sikerült kiadniuk :C :C :C :C :C :C

(#9) Hieronymus válasza farkas1 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Eladta a W10-et 2 éve és az idei már nem megy fel? Cseréljen az ember laptopot? Ezzel növelik az elektromos hulladék mennyiségét a Földön? Mennyire "zöld" ez a vállalat?"

Egy C2D-s notebookra, már kettő éve sem kellett volna operációs rendszert vásárolni.
Nyilvánvalóan nem szándékosan dobja a Microsoft a támogatást. Nagyon elenyésző mennyiségben lehetnek még üzemben ezek a gépek, nem derül ki tesztszakaszban a hiba.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Akula


Akula
őstag

Hát én miért nem vagyok már megint meglepve? gratulálok :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) Akula válasza Hieronymus (#9) üzenetére


Akula
őstag

ne izgulj, a Latitude E6420-ra sem lehet W10-et normálisan applikálni, mert egyik drivert sem ismeri fel, pedig az egy i5-ös cucc. igaz, hogy nem mai, na de mégis.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) Hieronymus válasza Akula (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem izgulok, nem az én gondom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Meridian


Meridian
senior tag

Nálam nem frissült egyszerűen a win10... direkt rányomok a frissíytések keresésére, majd keresi, keresi, majd mintha nem lenen új frissítés, megáll. nem tölt le semmit sem.

De akkor ezekszerint van ennek oka, a fentiekben keresendő.

Nekem 990X / SB950 chipsetes alaplapom van AMD Phenom-II x6 1100-T-vel. Nem mai darab, de annyira nem is olyan öreg még.

(#14) FistXL válasza Meridian (#13) üzenetére


FistXL
aktív tag

Kár a gőzért, a Phenom II X4 B55-ös ASUS M5A78L/USB3 gépemen sem megy. Kétszer töltöttem le és kétszer telepítettem újra a saját, és a Phenomos gépemen is. Egyszer sem volt hajlandó menni.

(#15) X Factor válasza Meridian (#13) üzenetére


X Factor
addikt

Volt nekem is, és a mai napig ragyogó kis cpu, de van az 9-10év ^^

Make things work

(#16) Clorf


Clorf
tag

Érdekes, az én Optiplex 755-ömre (E5400 Cpu val) simán felment frissítési segéddel.

Akinek driver gondjai vannak, a "driver easy" nevü programot tudom ajánlani.

Az ingyenes verzióban egyenként kell letöltögetni, átmásolni egy tetszőleges mappába, majd az eszközkezelőben (ajánlatos a "rejtett eszközök" bekapcsolása) egyenként frissíteni.

Aki nem tudná, az "intel watchdog" a 3. vagy 4. "alaplapi erőforrás" a rendszereszközökben.

Remélem segített ez valakinek.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#17) -Solt-


-Solt-
veterán

Hozzám még meg sem érkezett, még mindig a 1809 van szolgálatban... lassan kezdek aggódni! :)

www.smart-bus.hu

(#18) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát azért csúsztak be bugok szép számmal.

Lenovo Ideapad 320 as széria, tehát annyira nem régi.
Start menüben nem lehet görgetni.

A proci szinte feszt 100% on pörög a runtime broker, vagyis rendszermegszakítás miatt, van registry hakk is, de nem sokat segít.

Szerintem 4 giga ramos gépre már fölösleges felrakni is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) berVi válasza farkas1 (#5) üzenetére


berVi
senior tag

1 honapos OS nem mindig megy tokeletesen a 12 eves hardveren? Ez tenyleg tragedia.

(#20) Geri Bátyó válasza -Solt- (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem már az sem jött meg, de utólag aztán nem is igazán bántam! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) -Solt- válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


-Solt-
veterán

Én bírom ezeket, vannak ilyen mazochista hajlamaim a winfost illetően, szóval kezdek frusztrált lenni a 1903 hiánya miatt, de csak úgy kell, ha magától jön, mert azért büszkeség is van a világon! :K

www.smart-bus.hu

(#22) ted_tris válasza farkas1 (#5) üzenetére


ted_tris
tag

De mi a turonak erolteed ra ha az elozo mukodik.
Komolyan nem ertelek.
Tisztara meg vannak huzatva az emberek ezzel az allando update upgrade , frisitosdi meg isteharagja okorseggel.
Beadtak nekik ezt a biztonsag bullshitet es begetve mennek a nekik kijelolt csapason..

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#23) farkas1 válasza berVi (#19) üzenetére


farkas1
tag

Bizony az. Mivel nem a saját gépeimről van szó. Az elmúlt 2 hétben 6 laptopból 5-re csak szenvedéssel meg korlátozással ment föl a 1903. Csak 1-re ment föl azonnal hiba nélkül. Mondjuk az volt a legújabb. A többiben az a közös, hogy a 1809 simán felment rájuk.
Az egyik laptopban az SD olvasón a másikban a Broadcom lan-on a harmadikban a wwan-on akad meg a dolog.
Ez a környezetszennyezés. Majd a nyugdíjasok kidobálják a gépeiket, és szaladnak az Ósanba újat venni , mert a hardverpiac nem pörög eléggé.

(#24) farkas1 válasza ted_tris (#22) üzenetére


farkas1
tag

1 W10 másfél évig frissül utána fel kell tenni, nem? Tehát előbb utóbb kelleni fog.
Ha az lenne mint a W7-tel, hogy 2009-től 2020-ig frissül, akkor nem lenne semmi gond. De ez a másfél éves periódus egy fix hardverre mint a laptop, elég rövid.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dumi86


Dumi86
senior tag

Hogy ellenpélda is legyen régi gépre vagyis processzorra. Második gépembe amd 6000+ x2 van. Na ez hány éves? :K Érdekes felmegy rá a 1903 is.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#26) Kékes525


Kékes525
félisten

" Qualcomm Wi-Fi és Bluetooth moduljainak eszközillesztőivel van gond, viszont mindegyik hardverhez letölthető már egy olyan driver, amely kompatibilis az új Windows 10 frissítéssel"

Ezt a WU azóta nem frissítette automatikusan?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) warrior93 válasza Clorf (#16) üzenetére


warrior93
tag

Egy 755 itt hipen az asztalom alatt. Nem gondoltam volna, hogy valaki hajt még ilyet, főleg win10-el. Ezen még xp van. :D

Üdv. Woules

(#28) gézu válasza Akula (#11) üzenetére


gézu
őstag

User error. i5 460m 9 éves proci és 8 éves laptop, a 1903 simán megy. Driverekkel semmi gond.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#29) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én egy asztali gépen szívtam meg nemrég, 1803-ról 1809-re, illetve 1803-ról 1903-ra frissítve eltűnt az alaplapi hangkártya. (i3 6.generáció, B150-es chipkészletű alaplap).

A support oldal szerint két megoldás volt, frissítsek drivert, vagy rollbackeljek vissza az előzőre. :(((

Végül egy BIOS frissítés és full újratelepítés (meg némi anyázás) oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#30) PuMbA válasza Dumi86 (#25) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a laptopokkal van főként a gond, mert ott egyedi gyártó specifikus módosításokat csinálnak a gyártók és ezt le is kéne követniük frissítéssel a Microsoft frissítéseivel együtt, de hát az olcsó konzumer gépekhez zéró támogatás van.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bici válasza gézu (#28) üzenetére


Bici
félisten

Ez egy rossz hozzáállás.
Ha egyik gépen jól megy, attól még másikon lehet rossz. Hardver és szoftver környezettől is nagyban függ.
Ettől még nem juzer error, csak ő belefutott valami olyanba, ami épp nem jól műxik.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) Dilikutya válasza Meridian (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bakker, 9 éves cucc. Megnyugtatlak, nekem egy 64 bites Pentium E5700-ra (2010-es proci) 2016-ban már az aktuális 64 bites 1609 sem ment fel. A 32 bites még igen, de a 64 bitesnek lett valami olyan követelménye, nem emlékszem, milyen utasításkészlet, aminek az E5700 már nem felelt meg. A korábbi Windows verziókat sem telepítettük ennyivel régebbi rendszerekre. A Windows 7 még csak-csak felmászott 6 éves Pentium 4-re, de pl. anno a Vistát azért nem néztem volna meg egy 2000-ben elterjedt Pentium 3-on. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Dilikutya válasza bollokcs80 (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Minden support szerint ez a megoldás, hogy drivert frissítesz, vagy visszateszed, amivel működött. Ezt fogja tanácsolni a Microsoft és az alaplapod gyártója is. Legalább van drivered és működik. Anno volt egy Pinnacle TV tuner kártyám, nem épp gagyi gyártó ebben a szegmensben, 4 év után lehetett nyugdíjazni a Windows XP-vel, mivel nem volt már XP-re sem támogatva. 4 év után.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) PuMbA válasza Dilikutya (#32) üzenetére


PuMbA
titán

"x86-64 CPUs must also support CMPXCHG16B, PrefetchW and LAHF/SAHF instructions."

Ez már a Windows 8.1 64 bit-hez is kellett egyébként, nem csak a 10-hez.

[ Szerkesztve ]

(#35) Namelesske válasza zzola (#6) üzenetére


Namelesske
addikt

Mert mi tud megromlani benne? Egy értelmes Linux simán elmegy vele még 5 évig. Nem lesz jó de működni fog.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#36) kilua válasza Dilikutya (#32) üzenetére


kilua
senior tag

A 90es években még rosszabb volt a helyzet, az emberek nem győzték cserélgetni a 3 éves gépeket sem, mert elavult, addig manapság a 10 éves első generációs corei3mas laptopom is teljesen jó netes-böngészős gépnek 32bites win10el + új akksival.

(#37) bollokcs80 válasza Dilikutya (#33) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem egy régi videódigitalizálóm volt így, nem írtak rá 64 bites drivert, így ha kell, egy XP-s virtuális gépen keresztül használom.

A supportnál is csak az a gáz, hogy a 3x.000 forintért megvett licenszért cserébe nem ezt várnám. Ha nem IT-s vagyok, akkor ilyen helyzetben mit csinálnék?!

B.Cs.

(#38) M@cika


M@cika
őstag

Nekem van egy Aldis laptopom (Medion) szutyok Atom procival. De arra is felküzdötte magát pár óra alatt a 1903, persze nem frissítéssel, hanem 0-ról. És megy, nem lassabban, mint az előző változatok. :-)
Sajnos eléggé hardverfüggő a működés, tetszik, nem tetszik a megoldás, hogy a működő rendszerről biztonsági mentés és ha az új xar, akkor szépen visszaállni a régire.

Nasit a kis fehér medvének!

(#39) warrior93 válasza bollokcs80 (#29) üzenetére


warrior93
tag

Lenovo G50-70-en hasonló probléma volt a frissítés után. Hangkártya driver újra telepítés megoldotta. Volt hang, csak a Jack nem szólt.
Ezen kívül a rendkívül csekély teljesítménnyel rendelkező laptop most úgy szárnyal, mintha friss windows lenne rajta. Első frissítés, ami nem lassított.

Üdv. Woules

(#40) Penguin95 válasza farkas1 (#5) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem kell azt kidobni, ott a Linux. Van belőle kifejezetten felhasználóbarát disztribúció (például Mint), netezni, zenét hallgatni tökéletes. Igen, ott is lehet szívni olyanokkal, mint a driverezés, de legalább arra van esély, hogy működjön.

(#41) Chibass válasza Dilikutya (#33) üzenetére


Chibass
tag

Azért az mégiscsak minősíti a gyártót valamelyest, hogy mit biztosítanak driver support címen.
Sajnos a Creative kártyákra is rájár a rúd, az EMU kártyámra biztos nem fog driver frissítés jönni. Eddig (1809) működött a Vista driverrel, most elvágták több más termékükkel együtt.

Remélem ennek ismeretében legalább letiltja a frissítést a windows update, és akkor elleszek még egy évet. De az is biztos nagyon megnézem majd melyik gyártó termékébe invesztálok bele újra, persze a driver support ígérete nem egy életbiztosítás.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#42) Dilikutya válasza Chibass (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, ez abszolút a gyártó sara. Vagyis nagyobbrészt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Cyone válasza FistXL (#14) üzenetére


Cyone
tag

Nálam pedig simán megy a Phenom II x4-el. Nem a procival van ott a probléma, hanem valami más hardver okoz hibát.

Cyone

(#44) Dester31 válasza Chibass (#41) üzenetére


Dester31
tag

Nekem is elnémult az Audigy4 Pro (ami nem egy filléres kártya), bár minden driver szerint jónak kellett volna lennie. Ment is a rollback az update-re, és megírtam feedbackben, hogy gebasz van. Remélem jön rá javítás.

A laptopomra meg szimplán csak nem települt valami hibakóddal. (Core i5, 960M, 12GB memória, SSD)

Des

(#45) Hieronymus válasza Kékes525 (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De frissíti.

Csak ellenőrzi a Microsoft, mielőtt kiengedi az WU-be. Ez időbe kerül.
Az is előfordulhat, hogy a gyártó nem akarja végigcsinálni a minősítés procedúráját, vélhetően nem is teljesen ingyenes szórakozás. Ekkor letöltöd magadnak, ha megtalálod. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Clorf válasza warrior93 (#27) üzenetére


Clorf
tag

Nekem anno kimaradt az inteles vonal 2006-tól, így amikor pár éve bezárt a pcbonto pont hu, és láttam hogy van egy "fullos" C2D gép ami ráadás SFF (ami szintén kimaradt az életemből)...

Full-ost értsd hogy a hőcsöves hűtő van hozzá és van VGA riser így belemegy a régi Ati HD 5670-em.

De amúgy egy hete raktam össze egy 4 magos Xeon os LGA 755-ös konfigot egy occó Kingston A400-as ssd-vel + 4x2 gb DDR2 rammal, Win10 fél perc alatt boot-ol.
Az illető aki youtube+zene cd hallgatásra használja a gépet, bőven elég azért a pénzért.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#47) Dilikutya válasza Clorf (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az SSD nagyon sokat számít.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Clorf válasza Dilikutya (#47) üzenetére


Clorf
tag

Igen valóban, de az L5420 maga 3.04 multi-cpu score ja sem rossz 50w os tpd-ből.

Az én optiplexemben van 2db 160gb os notebook hdd raid0-ba kötve, nem ssd de azért a nagy fileokat 135Mb/sec ír :P

Ezek a gépek arra jók hogy pl lent hagyhatom a nagyinál vagy akárhol és ha ellopják, megrongálják, szállítás közben tönkremegy stb., akkor ne érjen szívbaj (androidos cuccok nálam erre nem játszanak).

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#49) Kean_Sorbo válasza Lalikiraly (#18) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tedd le alvó módba, majd vissza. Megszűnik ez a jelenség. A miértjét nem tudom.
Nekem pl. az energiagazdálkodás állt át teljesítménycentrikusra, amit eredetileg kiegyensúlyozott volt, de ezenkívül más hibát nem tapasztaltam.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#50) RobbyJr válasza bollokcs80 (#29) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nekem is 1803-ról 1809-re frissült, majd a ramok gyári XMP profillal nem bootoltak elsőre, csak ha 3x újra indult a gép...
Bios frissítés volt de az se oldotta meg. Magasabb órajelet, meg késleltetést beállítottam és úgy megy a gép, de a 1903-as továbbra sem megy fel.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.