Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edari


edari
őstag

A kis 950 kb több hónapja a piacon van.
2 hónappal ezelőtt kezdtem el nézni az új gépem darabjait, már akkor láttam.

Szerk. Ja látom, ezen nincs tápcsatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Picik harca.Bár ezekből jóval több fogy, mint a FuyX -ból és a TitanX -ből.

Öcskösnek kell majd néznem a 7770 helyett valamit,talán a Radeon R7 360 Green iCooler OC jó lesz neki.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Gyuri27 válasza Televan74 (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tesztet megnéznék róla.
Azt se felejtsük, hogy még 25 watt tuning van benne. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

A kicsi GTX 950 nekem tetszik. Egy LP változatnak örülnék, mint a 750 Ti esetében, de a 950 NYÁK-ját nehezebb lekicsinyíteni szerintem.

(#5) saril


saril
senior tag

Nekem gtx 750 van a kérdés az hogy attól jobb-e teljesítményben? és fogyasztásban?
és hogy mennyivel jobb, ha jobb ezekben?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

100 euróért megérheti sokaknak az R7 360 Green iCooler OC ; még az se kizárt, nekem is ilyen lesz néhány hónap múlva. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) DR|FTK|NG válasza saril (#5) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Melyikkel akarod összevetni? Az R7 360 többet fogyaszt, és gyengébb, a GTX 950 pedig erősebb, és többet fogyaszt, mint a GTX 750.

(#8) saril válasza DR|FTK|NG (#7) üzenetére


saril
senior tag

értem, és véletlen te vagy valami tudja hogy egy mezei 750 gtx-hez képest mennyivel gyorsabb?
és mennyivel fogyaszt többet? idle meg terhelve?

szerk.: összesítésben úgy látom ~ 53%-al jobb, hm az már ütős érv a váltáshoz :C

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#9) alfamate89


alfamate89
tag

Bírom ezeket a pici kártyákat. HD4830 -am is sok-sok évig szolgált. Az még nagyobb is volt, mint ez :) Én szívesen lecserélném a böszme R9 280X -em ilyen mini GTX 950 -re mondjuk.

(#10) Bratilla95 válasza alfamate89 (#9) üzenetére


Bratilla95
tag

Az elég nagy visszalépés lenne, még egy 960-as is visszalépés bár jóval kisebb léptékben és abból is van mini verzió.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#11) Simi37 válasza Bratilla95 (#10) üzenetére


Simi37
őstag

Még 970ből is van csak az Gigabyte... bár az már felfele van és mivel 970 nem olcsó...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#12) alfamate89 válasza Bratilla95 (#10) üzenetére


alfamate89
tag

És akkor még meg sem említettem, hogy Asus Matrix Platinum verzió. :D Megmondom őszintén, nem vagyok túl jártas a zöld kártyákban. Mondjuk a legtetszetősebb az R9 Nano lenne, de hát azért az árért...

[ Szerkesztve ]

(#13) ggbuffon1897 válasza Simi37 (#11) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

a 970 mini meg még csak nem is jó, hangban pláne, terhelés alatt nagyon elvadul , 1 napig bírta az idegrendszerem :) el sem tudom képzelni mini-pcbe , ahol még szellőzni se szellőzik rendesen

(#14) lemusz


lemusz
addikt

Tesztet! A HD7750-esem cserére éhes.

(#15) KYZRR


KYZRR
őstag

Az R7 360 tetszik, bár nem értem, hogy miért kell erőltetni 50 watton is az ilyen hűtőt. Ennyi hőre már a "blower type cooler" is bőven jó lenne. Főleg, hogyha valami Mini-ITX házba kerül. :U

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#16) sb válasza Televan74 (#2) üzenetére


sb
veterán

Azért 7770-ről ez hangyaf*sznyi ugrás lehet előre... vagy hátra. ;] :D

Továbbá nem nagyon látom hogy lesz ennek elég a TDP keret.
7750 55-60W TDP, 512 shader, 800MHz
7770 80W TDP, 640 shader, 1000MHz

Ez alapján 50W-ból 768 @1070 erősnek tűnik nagyon. Egy-két teszt alapján van előrelépés perf/watt-ban, de olyan óriási ugrást nem látok a GCN-en belül. Nem is indokolt, hiszen alig változott.

A fenti kártyáknál ráadásul a teljesítmény-órajel korrelációban sincsenek jó tapasztalataim. A 7750 -25%-os TDP-vel pl. 4-500MHz-ig droppol vissza, talán az 500-at sem bírta stabilan tartani amikor kézzel rápróbáltam. Pedig a GDDR5-öt is visszavettem mellé, nem 500MHz-el, ahogy a 360E-nél. ;)
7770-nél ugyanilyen az arány kb.

Feszt sajnos nem tudtam levenni, nem emlékszem a pontos értékekre, de egyik kártya sem a gyári 1.15V+ példány, szóval ráadásként elég visszafogott feszekkel futnak.

Ill. ami még használhatatlanná teszi: A PowerTune a régi kártyákon 3D és low 3D között kapcsolgat. Így amíg kézzel nem vettem vissza addig a 7750 800 és 400MHz között ugrált. Ez változott az "új" kártyákon?

(#17) #16939776 válasza KYZRR (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincs benne üzlet.

Az alap koncepció: hogy magas hőmérsékletű, kis felületről nagy légsebességgel viszi el a hőt.
Az optimális működési körülménye ez, erre van kitalálva.
Ha azt akarod hogy ne legyen olyan hangos, akkor túl kell méretezni a felületet, belső hószállátást, ami +költség. És innentől a custom hűtések teljesítményével zajával kell összemérni, mivel árban nem lesz dif.
És onnantól veszett ügy... :(

Beszerezni ilyen VGA-t max. külföldről, webshopból lehet, mert még a polcokra sem merik kirakni.

(#18) #20655360 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#20655360
törölt tag

Inkább egy 750ti...

(#19) KYZRR válasza #16939776 (#17) üzenetére


KYZRR
őstag

Szomorú. :(

Pedig 50W-ra nem lenne nehéz halk hűtést tervezni blower stílusban sem. Egy R9 290 esetében megértem, hogy hangos(tényleg, szomszéd szobában van a gép, és áthallatszott), mert ott maj' 300W-ot kell neki hűteni.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#20) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nos, a msi az r9 380 esetében már megmutatta, hogy az itx kártya még jobb is lett, mint a teljes nyákhosszúságú (kisebb fogyasztás, halkabb, hűvösebb, pár fps-el nagyobb teljesítmény játékokban, alacsonyabb ár). Tehát lehetséges kis méretben jobbat alkotni.
De egyelőre az r9 270x itx-em mindenre elég még :)

(#21) Barnuss


Barnuss
tag

tipikusan a nem is olyan rossz, nem is olyan drága kategória

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.