Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Miért tesznek egy nettopba E-450-nél gyengébb processzort? Ez éppenhogy NEM elég...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) kcsa válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Van rajta HDMI. Kicsi, remélhetőleg nem elmebeteg ára van: ideális alap XBMC HTPC-nek.

(#3) fecg21


fecg21
aktív tag

Kicsit erősebb is lehetne, bár nekem nagyjából ez is megfelelne, minden a cucc beárazásán múlik. Netezésre, filmnézésre nekem megfelelne. :K

(#4) lujó55 válasza fecg21 (#3) üzenetére


lujó55
őstag

szerinted mekkora ventilátor lehet benne?
tutira zajos a cucc

(#5) fecg21 válasza lujó55 (#4) üzenetére


fecg21
aktív tag

Valószínű ez a ventilátor a sípolósabbik fajtából való.

(#6) lujó55 válasza fecg21 (#5) üzenetére


lujó55
őstag

az a baj a pici ventilátorokkal, hogy a megfelelő térfogatáram eléréséhez nagy fordulatra van szükségük. Rövidebb élettartam, nagyobb zaj.
Felejtős.

(#7) fecg21 válasza lujó55 (#6) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ha nagyon vásárlóbarát ára lesz a cuccnak, ezen a ventilátoron nekem nem fog múlni-ha kell meg moddolom majd magamnak. De még ha nem is nyúlnék hozzá, még akkor is jóval csendesebb lenne a jelenlegi asztali gépemtől. Szóval nekem előrelépés lenne egy ilyen cucc.

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza fecg21 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Noti cucc, ennyi, de azért szerintem ez a C60-as nem épp hőtermelő bajnok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) MZperX75 válasza Graphics (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Szerintem ebben semmi baj nincsen.
Nekem bejönne.

(#10) Graphics válasza MZperX75 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem is bejönne, sőt :) netre csak ezt használnám, viszont akkor már valami kis SSD-vel :) vagy Momentus XT-vel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Tényleg jó cucc lenne HTPC-nek, csak az ára ezeknek nagyon nem szokott barátságos lenni, pedig egy netbook kijelző, akksi, billentyűzet, zsanérozás, touchpad stb nélkül. Mégis rendszerint 60-tól indulnak alsóhangon. :W

(#12) fecg21 válasza osztraksajt (#11) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én max 12.000ft-ot adnék érte, többet nem.

(#13) kcsa válasza fecg21 (#12) üzenetére


kcsa
veterán

pont ennyibe kerül egy alsó kategóriás lap cpu, ház, és egyebek nélkül. Akkor? :)

(#14) fecg21 válasza kcsa (#13) üzenetére


fecg21
aktív tag

Akkor mi? :D Ez egy egybe cucc!, és nekem ennyit ér meg-nem többet, na jó...talán valamivel többet. Mondjuk 15.000ft-ot.

(#15) Graphics válasza fecg21 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor igazából nem értem mit vársz?

Ha egy low-cost gép is kb 60-ból jön ki? Akkor se azt, se ezt nem fogják 15-ért vesztegetni.

15-ért 478-at kapsz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) MZperX75


MZperX75
addikt

Ha ezt 60.000Ft-ért árulják ,akkor inkább 70ezerért veszek nettop-ot C60-asba 10.1"-ba. Max 40-et ér az egész ,50-et vinyóval.

(#17) fecg21 válasza Graphics (#15) üzenetére


fecg21
aktív tag

Na akkor nézzük, ez a cucc "valamivel" erősebb a raspberry pí-től-az árazását is ennek megfelelően kellene belőni , igazából nekem egy olyan hordozható mini PC kellene ami tud futtatni legalább egy full alap win7-et.

(#18) Graphics válasza fecg21 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De a Rasberry-t ne hasonlítsd szerintem ehhez, két külön világ :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) kcsa válasza MZperX75 (#16) üzenetére


kcsa
veterán

1) ez pont egy nettop (netbookra gondoltál szvsz) 2) nem 10k egy hdd manapság sajnos. Ezzel együtt ha 40k lenne, tényleg vennék egyet xbmchez :)

(#20) F34R válasza fecg21 (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

az ARM-es cucc ket kulon vilag , minek win 7 medialejatszasra ?

(#21) fecg21 válasza Graphics (#18) üzenetére


fecg21
aktív tag

Szerintem nyugodtan hasonlíthatom ehhez, az egy dolog hogy a raspberryt egy bizonyos célközönségnek szánták-attól függetlenül javarészt nem a hobby programozók érdeklődtek a cucc iránt. Hanem a torrentezők, meg azok akik egy olcsó halk és filléres PC-re vágytak/vágynak.

F34R: Nem elsősorban média lejátszásra kell, hanem netezésre. És hozzá vagyok szokva a win 7-es felülethez/rendszerhez. E miatt is szívesen látnám ugyanezt egy mini PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza fecg21 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én akkor már inkább fognék egy Android-os kütyüt, amit stick formájában oda viszel ahova szeretnél.

Van rá értelemes portolással Ubuntu, és netezésre, médialejátszásra bőven elég... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) fecg21 válasza Graphics (#22) üzenetére


fecg21
aktív tag

Igazad van, ezzel a kütyüvel is lehet létezni. :DDD
Szándékosan nem említettem az ilyen androidos cuccokat, mert eddig "ennek " a windows-os alternatíváját kerestem. Én se tudom hogy miért...marad akkor egy androidos kütyü.

(#24) F34R válasza fecg21 (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

kompromiszumokat kell kotni )jelen esetben megfizeted az arat ) , netezni akarmin lehet nem kell ahhoz windowsos felulet...

(#25) Graphics válasza fecg21 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebből nézz majd rá ,van már 2 vagy 4 magos is ilyen árban :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Abu85 válasza fecg21 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért az a "valamivel" az elég komoly különbség.
Rasberry Pi - CPU: 0,175 GFLOPS / GPU: 26 GFLOPS
AMD C-70 - CPU: 4 GFLOPS / GPU: 64 GFLOPS
Mindkét esetben számolt peak értékeket írtam, vagyis a jóval modernebb architektúra az AMD-nél nincs belekalkulálva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) fecg21 válasza Abu85 (#26) üzenetére


fecg21
aktív tag

Igen, azért is raktam idézőjelbe a valamivel-t, jóval erősebb-tudom. Nekem a kettő közötti teljesítményben elhelyezkedő, win7-es os-t futtatni képes zajtalan mini PC kellett volna. De már meggondoltam magam, és nem kell :B

Duliee[: Köszi, majd ránézek arra is. ;)

F34R: Igen, kompromisszumokat kel(ene) kötni , csak nincs nagy kedvem hozzá, jó lett volna ugyanezt a win7-es felületet használni egy mini pc-n is. Mindegy, majd nézek egy androidos kütyüt, el leszek avval is.

[ Szerkesztve ]

(#28) F34R válasza fecg21 (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

arm-es cuccok erre nem alkalmasak az ilyen mini barabone pc-k meg sosem lesznek 20k alatt.

(#29) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ez egy 10 napos hír volt, ráadásul arról szólt, hogy ez egy ventillátormentes gép.
Abu, nem értem, hogy lett ebből ventillátoros. Cxx tipikusan nem is szokott ventis lenni. 9W-al nincs is értelme

[ Szerkesztve ]

(#30) Abu85 válasza szabi__memo (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem nem direkten a Foxconntól jön az anyag. Az orosz oldalát pedig nem szoktam böngészni.

Szerintem a passzív hűtés arra vonatkozott, hogy jellemzően így fog működni. Ezért lehet benne az A68M, mert az lekapcsolja a ventit, ha nem kell. Gondolom jellemzően nem fog kelleni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) vlevi válasza Graphics (#22) üzenetére


vlevi
nagyúr

És ráadásul úgy látom, te a nagyon régi cuccnak a képét linkelted, mk808 és hasonló neveken van már kétmagos konfig is belőle. Azonkívül van olyan is, amihez már HDMI kábel sem kell, mert olyan a csatlakozója.

De szerintem ezt te is nagyon jól tudod.

Továbbra sem tudok betelni vele, hogy egy pendriveban nagyobb számítási kapacitás, tízszer annyi memória, százszor akkora háttértár és jobb videókártya van, mint a kettővel korábbi asztali pécémben... :)

[ Szerkesztve ]

(#32) szabi__memo válasza Abu85 (#30) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát nem tudom.. ez itt is "fanless"...

vlevi #31: ahogy fecq21 (#5) képe is félrevezető, mert abszolút nem ehhez a termékhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#33) Abu85 válasza szabi__memo (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából semmi gond. Írok nekik és kiderül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) szabi__memo válasza Abu85 (#33) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Felesleges, a foxconn oldalának forditása:
"does not make noise, does not get hot"

(#35) fecg21 válasza szabi__memo (#32) üzenetére


fecg21
aktív tag

Mutass egy olyan képet ami a cikkben említett kütyühöz tartozik, ha az nem lenne az :F amit én belinkeltem.
Ahogy nézem, tényleg igazad van, ez nem az a típus. Akkor ez lesz az valószínűleg, vagy ehhez nagyon hasonló a belső: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) szabi__memo válasza fecg21 (#35) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez jó :-D
nem bonyolult rájönni ám. Csak meg kéne nézni a termékszámot. Az 5570ről beszélünk, a te linkedben meg kicsit más van.
http://www.cowcotland.com/images/test/foxconn/nt-a3500/Foxconn_nT-A3500_In_3.jpg

[ Szerkesztve ]

(#37) fecg21 válasza szabi__memo (#36) üzenetére


fecg21
aktív tag

ez meg Inteles....óóó...na mindegy. :D
Ahogy nézem, esélytelen belinkelni ide olyan képet ami megmutatná azt hogy mi van a burkolat alatt, még nem készültek képek.

szabi__memo: Megtévesztett a szinte ugyanolyannak tűnő ház, és már nem is figyeltem hgy egy teljesen más cuccról van szó, kimondottan így kerestem rá: foxconn mini pc

[ Szerkesztve ]

(#38) Abu85 válasza szabi__memo (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ok, ez tényleg passzív. Átírtam köszi. :R
A levelet már elküldtem, de nem is baj.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) osztraksajt válasza Abu85 (#38) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hátha küldenek egyet tesztre. :D

(#40) Graphics válasza vlevi (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, direkt a régit linkeltem az ára,olcsosaga miatt.
Persze hogy van már erosebb is,sőt annyi gyarto, hogy csak győzze megszamolni az ember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) vlevi válasza Graphics (#40) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért a dual core-os UG802 sem drága darab, szerencsére.

Az Mk802 II-es 55 dodó, az UG802 pedig 62

(L:/dl/upc/2012-11/10/233611_kv0vom40zesez60c_untitled1_4.png)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#42) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

75-ért A8-3870k-s konfigot lehet összerakni, hagyjuk már! :D

;]

(#43) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Mostanába ismerősöknek elég sok gépet rakok össze. Az elvárás.: ne legyen tetű lassú ,lehessen netezni rajta /facebbook,you tube/.ne legyen hangos,olcsó legyen.
Ezeket a kivánságokat egy ilyen gép teljesen kielégitene,de 50-60 ezret nem adnak érte az emberek.
Inkább egy am3 sempron 140 + Asrock ucc n68+ 2 gb ram+ 80 gb hdd+ház. használtan 20 k alatt az egész és minden megy rajta amit felsoroltam.
Manapság erre van igény legtöbb családnál.

A legolcsóbb zotac egybe gép 40k + hdd + ram. tehát 60 alatt egy virsli atomos gépet kap az ember,igy ez nem kell senkinek az ismerőseim közül.
/mert valszeg nem 40 ezerért fogják adni/

[ Szerkesztve ]

(#44) vlevi válasza Silentfrog (#43) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul Inteles cuccokból is össze lehet rakni. Én nem ismerem az AMD-s vonalat, de azt tudom, hogy

ASROCK H61M lap = kb 12ezer,
INTEL Celeron G465 = 9,5 ezer
Ha combosabbat akarsz, INTEL Pentium G640 14,5 (egy ötössel drágább)
Integrált VGA van.
2G memória 3ezer forint
Hát+táp, ebbe nem kell izomtibor erőmű, max 10ezerből megvan.

És ezek a vadonatúj alkatrészek árai.
Mondjuk pont emiatt nem tudom eladni a mostani core2-es configomat, olcsóbban kijövök, ha kihajítom az ablakon. Mennyit ér mot egy 3 éves core2-es gép?

(#45) Graphics válasza vlevi (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos én pl nagyon benne vagyok a low-cost vonalba és vadiúj árakon is olyan jó minőségű PC-t lehet összehozni, hogy öröm bekapcsolni, mert halk és csendes, és gyors :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Silentfrog válasza vlevi (#44) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy biztos ,nagyos sok embernek nem az a lényeg,hogy kicsi legyen hanem ,hogy olcsó legyen ./gépről beszélek/ :DDD

(#47) vlevi válasza Silentfrog (#46) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, éppen ezért szedtem össze ezeket az alkatrészeket. Egyértelmű, hogy Mini ITX lapon sokkal apróbbat lehet összehozni, de annak már ára is van.

Mondjuk annyira nem is. Giga H61, 13eFt

(#48) Hokoyumi válasza Silentfrog (#46) üzenetére


Hokoyumi
tag

nekem is most szólt 1 ismerős hogy max 25-ből kéne neki 1 gép netezni filmezni
én meg nem igazán mozgok használt piacon
vmi tippet mondhatnátok :)

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#49) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Nem értem, hogy egy ilyen meglepően esztétikus házat miért kell agyonvágni egy hófehér power gombbal meg szinte világító kék usb nyelvekkel :(
Amúgy szimpatikus a cucc. HTPC-nek meg Nagyiknak-Papiknak lerakni egy occó monitorral és 2K HUF-os egér-bill kombóval pazar.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#50) lenox


lenox
veterán

Ujtojason 95 dodoert vettem 2 honapja hasonlo foxconnt e-350-nel, szoval nem valoszinu, hogy ennek mondjuk ketszerese lesz az ara.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.