Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Óóó, nekem kell egy ilyen! Ide haza az 50 ezer ft nem is lenne sok. Annyiért debütált a Nokia 3.2 ezzel a hardverrel 2 giga rammal. (Ma már talán a 4.2 van ennyiért 3 giga rammal.)

Az egyetlen bibi az akku.

[ Szerkesztve ]

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez de jó! Micsoda totál punk ötlet a mai péklapát trendben.
Ezek a japcsi mobilok nálunk meg sem nyikkannak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) #78693120


#78693120
törölt tag

Egy használható kamerával engem nagyon érdekelne, ha nálunk is árulnák.

(#4) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Nekem is kéne.

(#5) BBke


BBke
tag

Én is elfogadnék egy ilyet :) A Japán mobilok nem működnek Európában? :Y

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Ebben a videóban az első, amit bemutat: [link]

(#7) Polarstar válasza BBke (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát bizony! I-mode, DoCoMo, CDMA hálózatok vannak. Ezek nem GSM-ek. Teljesen mások a frekvenciák és a működési elvek.
Nem kizárt, hogy van gsm is, de csak regionálisan.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Ez a telefon marha jó, én ekkora kijelző méreten egy 800x480-as felbontással is kiegyeznék az üzemidő miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) dzsi23 válasza #78693120 (#3) üzenetére


dzsi23
addikt

Na igen, mindig a kamera a gyengepontja az ilyen "cukiságoknak", de ha az jó, akkor jöhet ide is egy eu-s változat. :C

(#10) Sn00k


Sn00k
veterán

Tok jo hogy ilyen pici biztos van ra nagyerdemu is. Viszont ezt a gigantikus kava gyuttest nem nagyon tudom hova tenni. Meg lehetett volna ezt esztetikusabban is oldani.

3njoy the Lif3

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Must have.

4", fizikai hivasgomb, 2500-as aksi és ugyanez a vas. Jöhet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Stabi83


Stabi83
senior tag

Én is akarok egy ilyet!!! :Y
A péklapát 7T Pro mellé cégesnek hibátlan lenne.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#13) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez az a Rakuten aki a Vibert is üzemelteti ?

This is the way

(#14) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Ha ennyire szeretnétek egy ilyen, kis méretű mobilt, én szívesen eladom bárkinek a Xiaomi mi2s-em. :)

(#15) Graphics válasza RaZroX (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) gzoll


gzoll
tag

Van ilyen pici mobil pár de azok mind rettenetesen hitvány minőségűek, pedig régóta álmodozom róla, hogy ha lesz akkor ilyen picit vennék, mert nekem nem hasznos ez az 5-6-7 col, nem nézek rajta filmet, amikor netezek akkor is hírek max... Kicsik az ujjaim, anno az lg kp500-on is tudtam rendesen gépelni, az is 3" volt csak.

(#17) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem még van 2 db LG F6-om. A maiakhoz mérten kicsi, formára ugyanez, csak kicsit kisebbek a kávák, van fizikai home gomb, stb. És hibátlanul működnek az eredeti akksikkal. Most anyám használja az egyiket. Szerintem biztos lenne piaca az ilyen kis telefonoknak is. Nem is kicsi. Aztán amikor eladnának pár Zil platónyit az ilyen telókból a gyártók, akkor jönnének rá, hogy azért nem szereti mindenki a mai böszmeségeket....

(#18) Diokhan


Diokhan
addikt

Ez nekem nagyon bejön, ezért szeretem a japánokat :) ha lesz majd Magyarországon, lehet, hogy veszek.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19) Stabi83 válasza Diokhan (#18) üzenetére


Stabi83
senior tag

Erős a gyanúm hogy ez a közelbe sem fog jönni. Megmarad Japán belpiacos cuccnak...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de nincs IP68, és túl kicsi az akku. Valami hasonlót viszont örömmel vennék.

(#21) Diokhan válasza Stabi83 (#19) üzenetére


Diokhan
addikt

Sajnos én sem tartom valószínűnek.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#22) #30610944


#30610944
törölt tag

Nem ertem hogy kicsi telefonok miert ilyen gayik.
Miert nem tud valaki kicsi telefont csinalni flagship specifikaciokkal???
:o

(#23) Rodi 4.80 válasza #30610944 (#22) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Miert nem tud valaki kicsi telefont csinalni flagship specifikaciokkal???

Mert 10 másodperccel a bekapcsolás után felrobbanna a kezedben.

Eleve nem akarnak ilyen eszközt piacra dobni, mert kicsi kijelző=kevés reklámfelület :)

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Épp ideje lecserélni a hidegháborús szovjet méreteket idéző tepsifonokat :R. Vízállóság, 3Ah körüli akksi és egy második vonalbeli, energiatakarékos snapi kéne bele samoleddel.

#23: "Eleve nem akarnak ilyen eszközt piacra dobni, mert kicsi kijelző=kevés reklámfelület :)"
Ott a pont :W

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) #30610944 válasza Rodi 4.80 (#23) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az utolso erved az jogos. Van benne logika.

(#26) Polarstar válasza #30610944 (#25) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja.... Ezzel nem értek egyet.
Szerintem a felhasználóknak kellene a piacot átvenni végre, nem a gyártóknak kellene diktálni mindig. Nem más a mai mobiltrend, mint a gyártás egyoldalú erőltetése.
Ez egy jó ötlet és jó út. A reklámokat lehet blokkolni, amit én sok esetben meg is teszek - tehát a sok reklám miatt kell a nagy kijelző ezzel már meg is bukott.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) t72killer válasza Polarstar (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Marhanehéz. Szimplán nincs normális választék: a telópiac 99%-a szifongalaxy edge klón, lehető legrövidebb élettartamra tervezve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) janeszgol válasza Polarstar (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Sokszor látok 4 colos iPhone-t is a BKV-n járatain, de még 3,5 colosat is, bár az ritka. Komolyan mondom megkérdezek majd random 10 ilyen embert, hogy miért ragaszkodik ezekhez a pici vacakokhoz.

(#29) t72killer válasza janeszgol (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mindenki szeret laptoppal telefonálni. Nekem van 10.1"-os tabletem, elég lenne mellé egy 3"-os félbuta-telefon is (whatsapp+email kombóval).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) DraXoN válasza t72killer (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha 3Ah-aksit kérsz bele, lesz vagy 2-2,5cm a vastagsága... maradhat?
Ugyan így korlátozza a méret a berakható CPU-t, egyszerűen hűtésre sincs elég hely, így nem hogy a felsőnek nincs értelme (gyakorlatilag "instant" throtling lenne vele), de a közepes modellek is neccesek.. esélyes, hogy csak a belépő modellekhez lenne elég a hűtési lehetőség. A kijelző mondjuk nem megoldhatatlan. A kisebb kávák korlátja a korlátozott fejlesztési költség a "limitált sikerélmény" esélye miatt (senki se tudja biztosan mekkora piaca lenne egy ilyen készüléknek). De arányaiban mindig nagyobbnak tűnnének a kávák mint amik a nagyobb modellek esetén láthatóak.

Eddig a legértelmesebb próbálkozás amit láttam a Palm Palm.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) t72killer válasza DraXoN (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

simán. Legalább nem esik ki a kezemből. Falramászok a pár mm vékony szappanos hal dizájntól, amit okos mérnökök alapból úgy terveztek, hogy tok nélkül fogva az átlag homo sapiens fél órán belül leejtse. A többit intézi a fizika és az üveg törési tulajdonságai, így tört keresztbe 40centiről fapadlóra ejtve az s7e-m képernyője.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) kutyek válasza t72killer (#29) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez volt a Nokia E-Series. Telefon, naptár, email, WhatsApp és Skype tökéletes volt, imádtam. Sajnos az utóbbi kettő már réges-rég nem megy :(

(#33) t72killer válasza kutyek (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, kéne hozzá egy hosszútávra tervezett OS és appok. A webes tartalmat le kell csupaszítani vmi ütős reklámszűrővel - nem vagyok senki megélhetésének elrontója, de sok oldal már konkrétan használhatatlan a reklámözön miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) janeszgol válasza t72killer (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne ért félre, én a céges S8-am eltettem egy dobozba 24 óra, azaz 1 nap használat után. (Van egy másik, azt többet használtam, de az is dobozba került.) Klassz telefonok és kényelmesek, de zsebben nem azok, és szoftveresen is "nehezek". Megtörtént eset:
A munkatársaim panaszkodtak, hogy nem jó az email szinkron az S8 egyik frissítését követően. Nem jönnek meg a levelek. Megkérdeztek engem is, mondom nekem hamarabb jelez a telefonom, mint a laptop az outlokkal. Hányas verziót használom? - jött a kérdés. Mondom 4.1.2. 4.1.2???
A cégesen egy Galaxy Young S6310. Hívásra, naptárra és emailre tökéletes, hibátlan cucc. És elfér a zsebemben.

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

Itt a fórumon rengeteget eladnának belőle, de sehol máshol.

(#36) Polarstar válasza D1Rect (#35) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért parádés lenne behozni kintről. :D
Megveszed, bekapcsolod, kicsit játszol vele és ennyi. Lehet, hogy nem is megy bele a magyar kártya, nem beszélve a netről. De sebaj! Wifit tudja! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) D1Rect válasza Polarstar (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogy, van pár tucat nick akik telesírják az összes telefonos hírt / tesztet, hogy "jajjszartepsi".
De nem veszik észre, hogy valós piaci kereslet nincsen ezekre.

(#38) janeszgol válasza D1Rect (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

De honnan tudod, hogy nincs? Valaki mondta?

(#39) Polarstar válasza D1Rect (#37) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már hogyne lenne!
Csak szépen és alaposan kell keresni, mert kicsi-mini mobil is kapható, továbbá rendelhető és mennek is a gsm-en.
Sőt!
Lovas szekeret, hintót is készítenek.
Favödör is kapható
És nájkier helyett római sarut is lehet kapni a holland facipő mellet. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#40) barabbas


barabbas
kezdő

Ez nekem kicsi lenne, 3.6"-en a 3:2-es képarány lenne a megfelelő. Ez így nem elég széles.

Nem mindegy, hogy valaki az órát vagy az orrát húzza fel.

(#41) Totheground


Totheground
addikt

A Rakuten Mobile mar baromi régóta élő es elofizetheto szolgáltatás (igaz NTT DoCoMo virtuális, de egyelőre elvileg az is marad Tokyon kivul). A modern telefonok meg simán működnek itt is, mint ahogy az itt vett telefonok is működnek máshol.

szerk: Tokyo/Nagoya/Osaka-n kivul

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#42) DrKapocs válasza janeszgol (#38) üzenetére


DrKapocs
őstag

Gondolod, hogy véletlenül álltak át a gyártók a nagyobb kijelző méretre? Egyszerűen erre van komoly igény. Abból a pár emberből, akik továbbra is egérmozit akarnak, abból nem lesz tömeges kereslet. 6,4"-ra váltottam 5"-ról úgy, hogy a készülék mérete semmivel sem nagyobb. El kellene már engedni ezt az 5" fölé nem megyek dolgot. A mostani készülékeknek szinte nincs kávája. Nézd meg a képen lévőt, akkora padkán én már kocsival parkolni szoktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) D1Rect válasza janeszgol (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

(#44) szemy94 válasza DrKapocs (#42) üzenetére


szemy94
senior tag

S9-em van, apámnak A40 váltotta a J6-ot.A felsoroltak mind 5,8 körüliek, és igen jól kezelhező készülékek.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#45) #22743424


#22743424
törölt tag

Akkor inkább egy [ilyen]. A németeknél, spanyoloknál , svájc lehet venni jelenleg is.[link]

(#46) DraXoN válasza DrKapocs (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én továbbra is szívesen használnék egy 4-5 col közötti káva nélküli készüléket...
Az én használati szokásaimnak bőven elegendő lenne.
Nem nézek filmet telefonon, nem internetezek telefonon, nem játszok semmi komolyabbal telefonon (csak sudoku, meg hasonló "táblás" játékok, de azok listája részemről kb. változatlan xperia p óta, a mi 4colos volt).
A keret méretét meg nem kell túlozni, nem olyan nagy ezen a telefonon, csak a kisebb kijelző miatt "soknak tűnik". De nagyobb kijelző mellett "átlagos" lenne a kerete.
Mondjuk a keret elhagyása a gyártóknak jó "buli", eleve a keret nélküli kijelző elhagyása is jót tesz a boltnak, ugyan drága volt megtervezni az első példányokat, de gyorsítja az avultatást.. Az üveg hátlap dettó (ami szép-szép, jól néz ki, de NEM KÉNE).
Ez a sok "innováció" meg generációról, generációra drágábbá teszi a készülékeket... :( (pedig kell a fenének a noccs vagy a juk a kijelzőre, a másik ami "zavaró" a panel sarkainak lekerekítése, egyik-másik telefonnál már akkora az ív, hogy eléggé komoly mértékben harap ki a kijelzőből, lassan kerek lesz a kijelző emiatt)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Stabi83 válasza #22743424 (#45) üzenetére


Stabi83
senior tag

Na ez meg is lett rendelve!
Köszi az infót róla.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#48) janeszgol válasza #22743424 (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Ehhez ha jól tudom kell egy másik okostelefon is, amivel szinkronizál. Tehát önmagában nem használható. Jól tudom?

(#49) Polarstar válasza janeszgol (#48) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen. A Palm TCL-es (kamu)verziója nem önálló telefon, hanem társkészülék, ami a másik adatain osztozik, és arra szinkronizál.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) Diokhan válasza Polarstar (#49) üzenetére


Diokhan
addikt

Azt írja, hogy jobb, mint egy okos óra. Nos, szerintem inkább egy óra és egy telefon, mint 2 db telefon legyen nálam. Szerintem felesleges, ha egy másik telefonnal szinkronizál. Önmagában nem rossz koncepció a sok tepsi telefon között.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.