Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Zalmannál lecserélték az idióta vezetést, és nekiálltak normális áron dolgozni. A minőséggel eddig sem volt baj, most már az árak is rendben vannak. Egy USB3 azért nem lett volna rossz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Igen, határozottan baráti árazás (ok, itthon aligha lesz 10e Ft alatt). Mondjuk az USB3 lespórolását én sem értem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) tragiQss válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


tragiQss
tag

Tartok tőle, hogy ez a minőség rovására fog menni. Általában ezt látom mindenütt.

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

A képek forrásán azt írják, hogy max. 130mm-es hűtőt lehet beszerelni (110mm-es, ha az oldallapra ventit szerelnél), a cikkben 170mm-et említetek. Videókártyából max. 270mm-est lehet beszerelni.

Egyébként ők is megemlítik, hogy vékony acélból készült (max. 0,5mm, de inkább 0,4mm).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hát ez tényleg apró. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) #56573440 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

a minőséggel azért nem volt baj, mert az árát is megkérték. ne legyen igazam, de én nem igazán sok házat láttam még ami olcsó és normális minőségű, vastagságú anyagokból készült, továbbá kétlem hogy ezt pont a zalman tudná egyszerre hozni... de persze ne legyen igazam

(#7) tragiQss válasza #56573440 (#6) üzenetére


tragiQss
tag

A cikket nem olvastam el, csak a képeket néztem, szóval mea culpa, ha valamit félreértenék, de...

1. A nyitott házról készült képen fejreállították a házat vagy alulra tervezték a tápot?
2. Létezik az, hogy a vinyókat még mindig csavarozni kell?

(#8) Cifu válasza tragiQss (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Alsó tápos kivitel, igen.
2.: Igen. Nézd meg ezt a képet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Jim Tonic válasza #56573440 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Teszteltek már 15e forintos Zalman házakat itt a PH-n, és verte a kategóriáját. Itt is csak ennyit kell tudnia.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) tragiQss válasza Cifu (#8) üzenetére


tragiQss
tag

A képet köszi, bár nem lettem sokkal okosabb: azon is úgy látom, hogy csavarozni kell, sőt...
Jó, az én kiindulási alapom egy kb. öt éves Chieftec torony, amiben valamivel több a hely :-)

Viszont az alsó tápot nem értem. Miért jó, hogy a táppal még fűtöm is a gépet? Vagy a mostani tápok nem melegszenek?

(#11) Cifu válasza tragiQss (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Viszont az alsó tápot nem értem. Miért jó, hogy a táppal még fűtöm is a gépet? Vagy a mostani tápok nem melegszenek?

Őőőő.... Nem értem a kérdést. A tápot úgy szereled be, hogy alulról szív hideg levegőt, a ház alól. A meleg levegőt pedig hátul fújja ki, a gép mögé. Miért is fűti a gépet akkor?

Pont az az előnye a régi, felső tápos kiképzéshez (ami ugye még akkor született, amikor a gépek sokkal kevesebb hőt termeltek, és a tápban elhelyezett ventiken túl más venti nem volt a gépekben) képest, hogy a táp nem a gépben már felmelegedett levegőt szívja be, hanem hűvös levegőt a gép alól.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) tragiQss válasza Cifu (#11) üzenetére


tragiQss
tag

Akkor én tudok valamit rosszul és maga a táp nem termel hőt? Mert ha termel, akkor - lehet, hogy csak kis mértékben - de mégiscsak fűti a gép belsejét, mivel a hőenergia egy része felfelé távozik belőle.
Nem állítom, hogy fizikai problémát okoz, csak számomra kissé logikátlannak tűnt.

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Venném, ha lenne még asztali gépem!

szerk.: bár az usb3 azért hiányozna, de a Zalman gyakran ad ki jobban felszerelt változatot a házaiból; lehet, hogy most is ez lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) pip


pip
aktív tag

ezek a hazak mar egy ideje piacon vannak, romaniai webaruhazakban pl. 10-11e Ft-nak megfelelo osszegert kinaljak oket. Az arral tehat nem volna baj, de az USB3 lesporlasa zavaro, szerintem jobb dontes lett volna USB3-al meg ha dragabb is lenne 1-2 ezressel.

(#15) pip válasza tragiQss (#12) üzenetére


pip
aktív tag

az a homennyiseg, ami konvekcioval felfele megy el a tapbol, nem szamottevo, a gep hotermelesenek csak a toredeket teszi ki, de meg az is elofordulhat, hogy a tap huti a gepet :) Nekem inkabb az a bajom az also tappal, hogy (elkepzelesem szerint) mind begyujti a gep alol a port. Jobb lenne felul es ventillatorral felfele, hogy ne a hazbol szivja a levegot

(#16) Mooka-Miki válasza pip (#15) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Akkor meg beleülne a por a használaton kívüli tápba, az sem túl örvendetes.
Nekem alsó tápos házam van, de van előtte egy könnyen lepattintható porszűrő, s szerintem ez a legtöbb kicsit is minőségi alsó tápos konstrukciónál így van.

(#17) Cifu válasza tragiQss (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogy mennyi hőt termel, az ugye a hatásfokától függ. Egy 80+-os táp esetén ugye mondjuk 300W-os felvett csúcsterhelés esetén kevesebb, mint 60 wattnyi hőt jelent, és ugye az a hő elsöprő többségben a táp végén a szabadba (és nem a házba) távozik. A táp háza (legalábbis a jobbaké) nem nagyon melegszik át a tapasztalatom szerint.

Még egyszer: ha a táp fent van elhelyezve, akkor a ház belsejéből szívja a levegőt: a táp belseje jobban melegszik, vagyis erősebb hűtésre van szüksége -> vagyis a géped a tápot fűti. Ez nem zavarja a logikádat?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) vince válasza pip (#15) üzenetére


vince
őstag

Felső tápot felfele néző ventivel bátor dolog lenne használni. Egyrészt a korábban is említett por ugyanúgy (ha nem jobban) hullik bele használaton kívül is, plusz a gravitációnál fogva bármi (csavar, folyadék, csipsz, akármi) viszonylag akadálytalanul hullhat a tápba, akár működés közben is :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19) tragiQss válasza Cifu (#17) üzenetére


tragiQss
tag

Hogy a ház fűti a tápot, az kevésbé zavar, mivel anno úgy lettek kitalálva az ATX tápok, hogy beletervezték a gép belsejének hűtését is. Igaz, azóta kissé melegebb van a gépek belsejében. :-D

(#20) Cifu válasza tragiQss (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tehát ha a gép belsejében leadott (átlagos gép esetén, terhelésnél mondjuk 200W, erősebb gép esetén 300-400W) hő legalábbis részben a tápon keresztül távozik, az kevésbé zavar, mint az, hogy egy ~60W hőt termelő táp mondjuk 10W nagyságrendű hőt juttat a táp házán keresztül gép belsejébe.

Értem. Vagyis nem, de az már legyen az én bajom.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) pip válasza vince (#18) üzenetére


pip
aktív tag

igazatok van, es a gyarto emliti is az also porszurot (es ha mar itt tartunk nem emliti hogy elol is lenne porszuro).
a fentrol belehullo dolgok viszont mindenkepp megtalaljak az utjukat a felso racsokon keresztul, annyi kulonbseggel, hogy ha nem a tapventire, akkor direkt a procihutore mennek, vagyis ezt nem latom hatranynak egy felforditott tapnal.

(#22) pip válasza Cifu (#20) üzenetére


pip
aktív tag

nem zavarja az embert amig ra nem jon, hogy a gondosan megtervezett es osszerakott gepeben a tapventi a leghangosabb komponens mert 5 perc utan mar maximumon porog :(

(#23) tragiQss válasza pip (#22) üzenetére


tragiQss
tag

Az én gépemben négy ventilátor van: egy a frontpanel alján, egy nagyobb hátul, egy a procin és egy(talán kettő?) a tápban.
Kívülről két eszköz hangja hallható: a két diszké. Ha azokat lekapcsolom, néma csendben üzemel.
Táp felül, VGA passzív hűtéssel megy.

(#24) kromatika


kromatika
veterán

olcsónak olcsó,de sajnos nagyon ronda.

(#25) zz top válasza tragiQss (#7) üzenetére


zz top
tag

Szinte az összes új ház alsótápos, nincs ezzel semmi baj. Pl.a Seasonic ventillátor mentes tápjait be se szerelheted felső tápos házba, jó nagy szívás.
A vinyó csavarozásával mi a probléma? Drága a csavarhúzó? :) Szerintem ezerszer jobb medoldás megfelelő rezgéselnyelő alátéttel, mint némelyik low-end házban megtalálható műanyag kallantyús megoldások.

(#26) zz top


zz top
tag

Egyébként ennek ellenére ez a ház elég vacak. Rövid, és még egy rendes csendes CPU- hűtő se fér el benne, amúgy kivülről jól nézne ki.

(#27) Jim Tonic válasza zz top (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) tragiQss válasza zz top (#25) üzenetére


tragiQss
tag

Vinyó csavarozással? Macerás. Még akkor is, ha csak ritkán kell vele tökölni.
Már tíz éve is olyan házat vettem, amiben sínek voltak, igaz, ott még két lemezt rá kellet csavarozni a diszk oldalára. Az újabb házban meg két műanyag bigyó fémpöckökkel. Ráillesztem, bedugom, oszt jónapot. :-)

Mondjuk azt, hogy valójában mekkora lehet ez a házikó csak akkor láttam, mikor valaki itt fentebb berakott egy olyan képet, amin már meg volt töltve "tartalommal" a doboz. :-)
Ennél jóval nagyobbnak képzeltem.

(#29) Cifu válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet, hogy számára a Silver Arrow-nál kisebb hűtők már nem férnek bele a "rendes csendes" halmazba :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Jim Tonic válasza tragiQss (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Normális házban a HDD csavarozva van. Ellenben annyira mókásak a kifogásaid, hogy mindenki megértette, neked ez nem jó ház.
szerk.: az ODD is csavarozva van, abban meg talán le is törne az ember keze. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) tragiQss válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


tragiQss
tag

Nem kifogás, csak nekem volt a kezemben pár jól eltalált házikó.
(gondolok itt a szerelhetőségre - persze nem ötezer forintos házakról beszélek - egy időben volt olyanom is, de elég hamar leszoktam róla, hogy a házon spóroljak)
De mint azt említém vala, eredetileg nem gondoltam, hogy ezek bonsai házak :-)

Mondanám, hogy megmutatom a Chieftec-et, hogy nagyonis normális, mégsincs benne sehol csavar, de neten nem szoktam ismerkedni. ;-)
Még a ventilátorokat sem kellett csavarozni. Egyébként a nagyobbik az épp egy Zalman, amit négy gumibak tart a helyén. De biztosan hülye volt a ventilátor gyártója is, meg a Chieftec mérnökei is.

update: jó leszek hozzád! A korábbi házam ilyen: http://img12.aprod.hu/images_aprodhu/4563698_7_644x461_chieftec-dragon-feher-torony-pc-haz-.jpg
Ebben még csavarozni kellett a vinyó oldalára pakolandó lemezeket és azokat kellett becsúsztatni a házba.
Az újabb annyiban különbözik ettől, hogy csak az alaplapot kellett csavarral rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32) pip válasza tragiQss (#23) üzenetére


pip
aktív tag

az en hazam is nemanak tunt kezdetben, de aztan idovel hozzaszoktam es ma mar hallom :) Venti 2 van benne (tap es cpu), vga passziv. Es nem kicsi a tapventi, megis hallom melegebb napokon lasd itt

(#33) tragiQss válasza pip (#32) üzenetére


tragiQss
tag

Gondolom, a tiédben picit nagyobb proci van mint az első szériás Core2Duo-k (az enyém olyan régi, hogy arra sem emlékszem, hány mega- v. gigaherzen megy)

(#34) Jim Tonic válasza tragiQss (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És azt ugye megérted, hogy ez nem egy Chieftek toronyház, és a helyhiány miatt nincs sín?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) pip


pip
aktív tag

laikus kerdes: vajon hazi buheralassal az elolapi USB2 csatlakozo cserelheto USB3-ra? Mert egyebkent rendben volnanak ezek a hazikok

(#36) Cifu válasza tragiQss (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy kb. 30-40e Ft-s nagy torony házat vetsz össze egy 40 dolláros (legyen 10e Ft-s) mini-torony házzal.

Megbocsáss, de ezzel most megint szuperül beletrafáltál...

@PiP: Buherral mindent meg lehet oldani, kérdés hogy mennyire akarsz belemászni. Pl. ha széles csatlakozó kell az alaplaphoz, akkor alapból szép macera összetákolni a kábelt. Szvsz akkor már egyszerűbb, ha veszel egy USB3-as 5,25"-os dockot... Vagy másik házat nézel...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) tragiQss válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


tragiQss
tag

Ezt láttad? Szerintem elég egyértelműen leírtam már ott is... :-)
De ha gondolod, leírom újra, érthetőbben: sokkal nagyobbnak képzeltem ezeket a házakat, mint amekkorák valójában. Ergo itt nem is várom el a könnyű szerelhetőséget, eltérően egy nagyobbfajta toronytól. (ez utóbbi pont olyan, mint amit most használok és itt hirdette valaki.)

(#38) tragiQss válasza Cifu (#36) üzenetére


tragiQss
tag

Bocs, de nem tűnik fel, hogy folyamatosan kötekszel? Leírtam a véleményem, leírtam azt is, hogy a cikk képei alapján jóval nagyobbnak gondoltam, a Zalman név alapján meg valami csúcs darabra tippeltem.

(#39) Cifu válasza tragiQss (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyiben kötekedés az, hogy rámutatok a logikai bukfencekre, amiket a véleményed megformálása közben vétesz, igen, kötekszem. Nem sértegetlek, sőt, próbálok diplomatikus lenni, ha támadásnak is érezted a stílusomat, nem annak szántam.

1.: A cikkben is ott szerepel a mérete a háznak. Ez már jelzi, mekkora házról van szó, ráadásul kiemelik, hogy milyen deszkák férnek bele, ez megint jelzi a ház méretét. Ezért raktam be a képet is lent, hogy igen, ez egy ilyen pici ház.
2.: 40 dolláros ára van, ami erősen alsóház kategória, ebből lehet sejteni, hogy nem csúcs darab. Igen, abban igazad van, hogy pár éve a Zalman név még a drága és igényes eszközöket takarta, de mostanság egyre inkább a megfizethetőbb és ugyanakkor azért nem vérgagyi kategóriában is megjelennek cuccaik.
3.: Az alsó tápos dolgot szerintem kiveséztük.
4.: Ha megnézed a képet, és látod, hogy van a házban elhelyezve a 3,5"-os drive, szerintem megérted, hogy miért nem lehet egyszerűen megoldani a csavarmentes rögzítést. Nyilván egy drágább megoldással ez is kivitelezhető lenne, de itt erősen az olcsóságra mentek rá, akkor pedig jönnek a kompromisszumok. Ennyi.
4.a.: Figyelembe véve, hogy egyes olcsóbb házaknál milyen tejfölösdoboz műanyag rögzítőkarmokkal van megoldva a merevlemezek / ODD-k rögzítése, én sem érzem feltétlenül hátránynak, hogy csavaros rögzítés mellett maradtak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) tragiQss válasza Cifu (#39) üzenetére


tragiQss
tag

:U

Mondd, miért reagálsz a hozzászólásomra, ha el sem olvasod? Én ezt nevezem kötekedésnek.
Direkt leírtam az elején, hogy csak a képeket néztem meg, nem olvastam el a cikket.
Alsó táppal még nem volt dolgom, annyit tudok, hogy ami tápot eddig megfogtam, az felül meleg volt, a fizika szabályai szerint meg a meleg felfelé távozik.
Csavarokról is már ötvenszer leírtam, hogy jóval kisebb a ház, mint amire tippeltem, de itt valamelyikőtök általánosságban közölte, hogy ahol nincs csavarozva minden, az sz@r.

Részemről folytasd, ha neked jól esik, én kiszálltam ebből a szálból...

[ Szerkesztve ]

(#41) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

merlinhardveren 7000 forintért hozzá lehet most jutni. Szerintem aki olcsón keres házat, annak mindenképpen megéri.

(#42) zz top válasza Cifu (#29) üzenetére


zz top
tag

Így van, és ezzel tiéd is az utolsó szó, örülj neki sokáig.

(#43) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Macerás kicsit a szerelése, de okosan gazdálkodtak a hellyel, tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#44) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Én nem panaszkodom =) 5 najpa van meg a Zalman Z11-Plus -om, baromi jól mutat, halk szellő is megfelelően mennek át a házon, plusz az anyagminőség ecetera. :) Szerintem jó választás volt! :)

(#45) AxBattler válasza AxBattler (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Jobban belegondolva mégsem kéne - ebben a kategóriában szvsz. a Sharkoon MS120/140 a nyerő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) Merlinclub válasza AxBattler (#45) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szerintem nem egy a célközönség

A Zalman 2 szinttel elegánsabb, és kisebb ház is.
Mindamellett a Sharkoon 10K körüli áron mozog, míg a Zalman T1/T2 7K sincs :Y

[ Szerkesztve ]

(#47) pip válasza Merlinclub (#46) üzenetére


pip
aktív tag

A sharkoon-nak van USB3 csatlakozoja. Merete gyakorlatilag ugyanakkora 420 x 175 x 375 mm (27 l vs. 24 l). A szepseg izles kerdese. Ilyen aron persze a Zalman a nyero.

(#48) hallador válasza #56573440 (#6) üzenetére


hallador
addikt

Nem lesz igazad nyugi. Más (normális országokban) helyeken nem attól függ, hogy mi a neve, hanem mennyiért szerzik be a terméket. Magyarországon sajnos a nevet fizeted meg, nem pedig a minőséget. Néha a kettő Magyarroszágon nincs arányban, nagyon nincs.

Ha most azt mondom, hogy erről megint a nagykerek szerepet játszanak ebben, akkor jönnek megint (Prohardveren természetesen nem létező regisztrált "boltos" felhasználók) a nem létező nagykeres jó munkások és leoltanak mindenféle magyar szokás szerinti blabalával, hogy ez boszorkányüldözés, és a nagykerek szentek. (Hát persze, legalább mint a boszorkány a Jancsi és Juliskában. )

A lényeg az, hogy soha nem felejtem el 4 évig dolgoztam a méltán híres mistralban. Hollandiában (Itt volt a szétosztó raktár, ide jöttek be a hajók) a chieftec hpc-360-202 df, és az Enermax EG365AX-VE fillérre pontosan egy árban hozták be Európába, mire Magyarországra ért az Enermax 1,5 szer annyiba került, mint a Chieftec és ez itt teljesen természetes volt, hogy ez így alakult ki.

De mondok még egy példát. A Mistral hozott be közvetlenül a gyárttól GeCube VGA-kat, ez a Gigabyte gyártója volt, a két kártya között a világpiacon 6 - 8 % volt a különbség, mire Magyarországra ért a termék a Gygabyte 1,5 került többe.

Harmadik példa: A CaseTek igen nagy ODM, nagyon sok cégnek szállított be. (Thermaltake, Enermax, Chieftec, Aopen stb), a CK-1020-as szériája igen legendás volt. Na most ezt a Mistral adta 15 - 17 000 Ft-ért mire a nagykerhez ért 25 000 Ft alatt nem nagyon volt.

De hogy a márkához is írjak valamit, A mistral 1200 Ft-ért árult Zalman 8 cm-es ház hűtőket (Biztosan ismerős a kis fehér cimkézetlen oem doboz, ilyenbe volt csomagolva). Pontosan ugyanez került 2000 Ft-ba máshol, természetesen ez is a véletlen műve.

Mi volt a lényege, hát annyi, hogy nem a Zalman csak itthon volt magas árban máshol nem került talán csak minimálisan többe, mint más termék. Természetesen ehhez semmi köze nincs senkinek ez véletlen.... (Mint Magyarországon minden...)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) Merlinclub válasza hallador (#48) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha belegondolok józan paraszti ésszal, és nem kell gazdaságkutatónak lenni, a következő dolgok merülnek fel bennem.

Ne felejts el néhány "rárakódó" költséget, pl:
- a mindig is magas magyar ÁFA /jelenleg világranglistás dobogós!/
- vám - ami ma már nincs ha EU-ból jön, de Kína és Amerika nem az ugye
- környezetvédelmi hozzájárulás
- és az igen költséges szállítást sem
- valamint a hasznot, amiből a nagyker él, hogy Magyarországon is legyen ilyen termék.

Másik oldalról azt szerintem Te sem tudod, hogy a Mistral min mennyit keresett, és hogyan befolyásolta az árakat.

Egyébként pedig minden annyit ér, amennyiért el lehet adni....
Ha megnézel európai árakat, szerintem alaplapot, procit NETTÓ áron nem nagyon találsz olcsóbban, mint nálunk.

Viszont ha a néhány - a magyar piacot kézben tartó - nagyker "kartelezett" az árakkal, az másik piskóta.
Szentek pediglen a földön nincsenek :DDD

Az alaptémához vissza: a két olcsó Zalman ház nem lesz a minőségi házak csúcsa, de ennyiért egy korrekt ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#50) hallador válasza Merlinclub (#49) üzenetére


hallador
addikt

Igen igazad van sok mindenben, csak éppen a nagykerek kőkeményen irreális árakat lőlnek be. Gyakorlatban a Mistral pont abból gazdagodott meg, hogy nem foglalkozott a nagykerekkel. Jogosan. Ha egy Mistral meg tudta oldani ezeket az árakat. Akkor a nagyker miért nem? Nem tiszta.

A Mistralnak ezeket pontosan ki kellett fizetnie, mégis megoldotta. Szóval nem értak azzal egyet, hogy ez tisztességes piaci magatartás, amit akár ma is művelnek a nagykerek.

Amely példákat leírtam azok egyértelműen magyar jellegzetesség volt, és nem kisker művelte ezeket. (Nem véletlenül van az sem, hogy az elmúlt 3 évben a kiskerek száma megtizedelődött, a nagyker meg él mint Marci Hevesen.)

"valamint a hasznot, amiből a nagyker él, hogy Magyarországon is legyen ilyen termék."

Hát inkább ne legyen, ha ennek ilyen felára van.

Igen processzor alaplap, ez így van, csak éppen miért ingadoznak össze vissza az árak adott terméket kiemelve (egyáltalán nem biztos, hogy azért mert minőségben jó (Tagan, FSP Epsylon, AeroCool házak, TermalTake házak, ILyama, Belinea monitorok, 3Com hálózati kártyák stb)) Arany árban adták ezeket vajon miért?

Mindenyikről külön történetet tudnék mesélni, hogy mikor került többe, mint bárhol, és ezt nem nagyon lehet megmagyarázni semmivel. (Véletlen :D )

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.