Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Ennek pont az ultrabook-macbooktouch fronton lenne igazán értelme. Míg az előbbi gyártók viszont sikeresen integrálták az eszközeikbe az nVME-t, addig meg az almások meg mindig szembe fognak menni a szabványokkal és a praktikussággal...
Egy régi bölcselet szerint;
"azért jó a szabványosítás, mert akkor olyan jó sok közül lehet válogatni" 😂🤣

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) ANOka


ANOka
őstag

Majd a dual SIM-es mobilokba jön a nanoSIM / microSD / XFMExpress multi csatlakozó! :DDD

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ötlet jó, de a gyártóknak nem lesz ez oly fontos, ha kevesebb telefont/ultrabook-ot adnak el, csak mert cserélhető lett bennük a háttértár.
Másrészt látni kellene, hogy ebbe a tokozásba, mekkora kapacitásig tud majd skálázódni SSD, azaz hány évet fog tudni kiszolgálni egy ilyen, hány évet fog élni a szabvány. 2-3 évre nincs értelme 30%-al nagyobb foglalatba tenni az SSD-t BGA-zás helyett. (helyigény, foglalat) csak a költségeket növeli, érdemi haszon nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4) Male


Male
nagyúr

Hm... feltalálták az SD Expresst csak több sávval?
Felhasználónak cserélhető lehet, hogy nem lesz (esetleg notiknál), de szervíz költség szempontból megérheti a gyártóknak valóban, illetve a konfigurálhatóságot is segíti.

(#5) Ribi


Ribi
nagyúr

Én úgy látom telefonokból/notikból is egyre inkább kivesznek a memó foglalatok.
Telóba tudnak integrálni elég nagyot elég olcsón és mellé nem is nagyon kell gyors tárhely.
Notiba meg inkább csak azért raktak eddig mert úgy egyszerű volt átmásolni gyorsan.
De elterjedtek a szabvány csatlakozók/kábelek, így erre sincs szükség.
Maradnak kb a fényképezők/kamerák. Oda jó lehet, főleg az egyre nagyobb megapixelek miatt.
De a csökkent igény miatt inkább lesz hozzá külön olvasó amit köthetsz géphez, notihoz.

(#6) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Én ezt csak telefonba tudnám elképzelni, laptopba feleslegesen kicsinek tűnik.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) waterman_


waterman_
aktív tag

Ez nagyon jó lenne. 4 ilyet egy ITX lapra. rakhatnának alá, raid-et is. az ultravékony laposoknak is milyen jól jönne, akár kettő is lehetne egymás mellett. phabletekben is milyen csodálatos lenne (persze ahhoz szétszedhetőnek kéne lenniük) Szerintem ez egy jó ötlet, csak használják is.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#8) KillHates válasza -=MrLF=- (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Láttál már Macbook 12 alaplapot?
Core m7 processzor, 512 GB SSD, 16GB ram egy akkora felületű alaplapon, mint két gyufásdoboz egymás mellett. Nem tartom okafogyottnak egy ilyen ötletet, inkább azért aggódok, bogy a hő elvezetését hogyan tudják megoldani (főleg, hogy a Toshiba SSD-k nem arról híresek, hogy szeretnek hűvösek maradni) 🤔

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9) Chaser


Chaser
titán

Telefonba es sata3 sebesseggel tokeletes, felesleges nagyobb tempo, huteni nem figjak tudni, mind1 mit hazudnak, rendszernek meg boven jo egy 860 evo szint, notebookba mar reg lehetne slot-in m2 meghajto ha akarnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes szabvány, de szerintem nem fog elterjedni. Ma a laptop gyártók pont, hogy nem akarják, hogy cserélhető legyen a komponens, minden rá van forrasztva a lapra és csókolom, ha tönkre megy, vedd a másikat...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) pepeno1 válasza tibaimp (#10) üzenetére


pepeno1
tag

Pontosabban ez az olcsóbb laptopokra igaz, mert mondjuk egy 500K-s laptopban ezeket általában lehet cserélgetni.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#12) tibaimp válasza pepeno1 (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz! :K
Csak azokból jóval kevesebbet adnak el.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Chaser válasza pepeno1 (#11) üzenetére


Chaser
titán

a mekbukok' tudnának erről mesélni :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Hieronymus válasza waterman_ (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ez nagyon jó lenne. 4 ilyet egy ITX lapra. rakhatnának alá, raid-et is. az ultravékony laposoknak is milyen jól jönne, akár kettő is lehetne egymás mellett. "

Számomra egyik sem pálya.
ITX lapokon elegendő maximum 2 darab m.2 csatlakozó. Ha jobban belegondolok egy is elég, de legyen kettő. Ha ezzel a felállással elérhető kapacitás nem elég, ott a SATA alapú bővíthetőség.
Az ultravékony laposok esetében a 4 darab csatlakozó költségéből, az egyel nagyobb kapacitásó m.2 SSD hasznosabb fejlesztés számomra, a pénzemért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) #16939776 válasza Hieronymus (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ekkora méretben pár száz mW max. hőtermeléssel, amúgy sem venné fel ezekkel a versenyt terhelhetőségben.
Embened lapra, SD kártya/USB 2.0 sztik helyett jó alternatíva lenne OS alá, mert natívan, driver töltögetés nélkül tudna jóval nagyobb sávszélességet, alacsonyabb válaszidőt és az élettartam, stabilitás is tudna javulni. Jobb lenne mint az USB, de nem kellene erre a feladatra elhasználni "értékes" sata vagy M.2 portokat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Reggie0 válasza pepeno1 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert Apple fronton mar annak kell orulni, hogy a billentyuzetet nem az alaplappal egyutt lehet csak cserelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.