Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ördögi kör ez ezen a piacon. Nem fejlesztenek rá, mert kevés a Shield a piacon, de nem is vesznek Shield-et, mert kevés rá a specifikus fejlesztés, ami miatt előnyössé válna a konkurenciával szemben. A megoldás csak az lehet, hogy az NV egy vagon pénzt fizet a játékfejlesztőknek, hogy portoljanak rá játékokat.
A másik gond, hogy hiába az OGL 4.5,ha PC-n is haldoklik az api a játékiparban, így még azt sem mondhatjuk, hogy könnyen portolhatnak rá meglévő PC-s játékokat.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez így gondolom nem sok fejlesztőnek lesz vonzó ajánlat.

Komolyan, a Google-nek vagy bármely Android gyártó cégnek előnyös ez a kib*szott fragmentáció, ami a platformnál van? :W Ami ráadásul, ahogy nézem, az utóbbi időben nem hogy csökkent, hanem még erősödött is. :(((

Grat Google, így kell ezt; nehogy véletlenül értelmes konkurenciát állítsatok a Metal API-nak. :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Jack@l válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Jack@l
veterán

Mit akarsz a metal apival? Van valami program a telódon amihez létkérdés és nem tudsz élni nélküle? Van egyáltalán bármilyen program ami használja perpill?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4) sz.balazs.95 válasza Jack@l (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyelőre érdekes lenne, ha lenne olyan program a mobilomon, ami Metalt használ, ugyanis az én mobilomra kizárólag DirectX van. ;)

Egyébként (értelem szerűen) játékok terén hoz(na) nagy előrelépést.
Az OpenGL meg Androidon lenne méltó vetélytársa, ha mondjuk a Google nem támogatná a fragmentációt. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) Jack@l válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Jack@l
veterán

Láttál már érdemben bármi szuper plusszt adó játékot metal-al felvértezve? Opencl nem lenne ugyanarra jó?
Mi van ha egyszer gugli is azt mondja, hogy már elég fejlettek a procik, támogassa minden csipgyártó a fullos opengl-t?
Nvidia azért letett 1-2 demót az asztalra az utóbbi években, ahol telefonhoz képest rohadt jó grafikát láthattunk. Nem hiszem hogy iphone-on sazebbek lennének perpill a játékok.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6) Jack@l


Jack@l
veterán

UI: azt is mondhatnám hogy minek a trabantra slick gumi meg légterelő. A szerencsétlen telefon örül ha elvisz valami gyengébb grafikát. Emellé még a nyakába akasztanál egy gpu computing-ot is.
Biztos eljön annak is az ideje hogy érdemben legyen értelme használni az ilyen metal cuccokat, kb 5 év múlva...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7) sz.balazs.95 válasza Jack@l (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azért nem olyan gyengék a mai csúcs mobil SoC-k GPU-i. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) pengwin válasza Jack@l (#6) üzenetére


pengwin
addikt

A mostani SoC IGP-k már elég erősek, csak sok az overhead.
Pont ezt lenne hivatva csökkenteni az OpenGL Next, AZDO, stb..
Mellesleg ha az Nvidia végre írna rendes asztali Linux drivert, amibe belekerülne a teljesen működő CUDA, Optimus és az AZDO, akkor lehet, hogy lenne komolyabb érdeklődés a fejlesztők részéről - jöhetnének az NVidia GPU-s Steam Machine-ek, és ha már arra megírnak egy játékot, akkor annak valószínűleg az androidos portja is ki tudná használni az AZDO-t.

Üdv, pengwin

(#9) mekker válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


mekker
őstag

Miért várja mostanában új grafikus API-któl a megváltást...ezernyi más tényező van, ami árnyalja a képet.
Az, meg hogy az Androidot meg az AOSP-ot mindenki kb. szabadon használja, csak győzze driverrel, az szerintem nem a Google hibája.(bár azért szvsz nem olyan nagy a fragmentáció - elég hasonló felépítésű, és teljesítményű chipek kerülnek a készülékek zömébe)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10) sz.balazs.95 válasza mekker (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ok, de a Google hibája, hogy szabadon hagyja, hogy a gyártók szétgányolják az AOSP-t a saját ízlésük szerint.
Talán egyedül az LG tud úgy belenyúlni az Androidba, hogy abból jó is kisüljön.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) tatararpad válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

Miért mi baj a fragmentációval? Talán nem megy a telefonálás miatta? Ez még alapvetően Windowson sem akkora probléma mert akinek kell valami az megveszi az újat, rövid termékéletciklusnál, mint a telefon meg pláne nem éri meg a régi modellek támogatása, mikor helyette olcsóbb kiadni egy újat.

(#12) sz.balazs.95 válasza tatararpad (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) Reggie0 válasza tatararpad (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha igazad lenne, akkor a shield mar befutott volna. De nem.

(#14) tatararpad válasza Reggie0 (#13) üzenetére


tatararpad
őstag

A Shield azért nem futott be mert kutyának sem kell. Túlárazott tablet tartalom nélkül.

(#15) Reggie0 válasza tatararpad (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt mindenki tudja, en csak a peldajat cafoltam vele.

(#16) Crytek


Crytek
veterán

Tegra X1-re építhetne valami nagyobb cég androidos konzolt nagyobb fejlesztőket megnyerve és 1-2 atombrutál game-et kihozva rá vagy HL2 modra pc-s portok készülhetnének. X1-ben elég nagy már a kraft ,de jelenlegi felállásba NV épít rá egy db tabletet azt ezt is a kukában végzi kb sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#17) vicze


vicze
félisten

"az applikáció nem kerülhet fel a Google Play áruházba"
Ez nem igaz. Trine 2 csak full OpenGL-lel megy és Play-ben van.

Olyan mintha ez újdonág lenne, mikor már a Shield-nél is ott volt a teljes OpenGL és a HL2, Portál, stb. azt használja, most csak frissítették 4.4-ről 4.5-ra.

(#18) Drizzt válasza tatararpad (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tularazott? 300 dollar... Igaz nekem is vannak vele problemaim, de tularazottnak egyaltalan nem mondanam. A kijelzo, illetve az akkuido kellene, hogy jobb legyen, s akkor kabe hibatlan lenne. Meg vannak azert szokatlan feature-ok, pl.: HDMI, SD kartya. Arrol nem vagyok meggyozodve, hogy nem fogy jol egyebkent, sehol nem lattam hivatalos adatot, s tavaly augusztusban nagyon nehez volt USAban beszerezni. Azota persze folyamatosan kaphato, de lehet elkelt belole azert jopar.

I am having fun staying poor.

(#19) mekker válasza Crytek (#16) üzenetére


mekker
őstag

Hát nem tudom, a Droid nem éppen konzolOS, kezdve ott hogy nem hatékony rendszer, szét lehet haxolni és mindent játékot le lehetne kalózkodni. "TV-s" konzolnál én semmi előnyét nem látom az appoknak, a tablet meg gombok nélkül sosem lesz valamire való konzol.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20) q2w3 válasza Drizzt (#18) üzenetére


q2w3
senior tag

Teljesen egyet értek veled, szerintem is baromira megérte az árát. Főleg ha azt nézem hogy itthon egy Galaxy Tab S egy 10el drágább, Z3 compact 20assal... És ha egy árban lennének akkor is ezt választottam volna mert számomra messze többet ad mint a másik 2 csúcskészülék.
Nekem a kijelzővel semmi gond, gyönyörű minden, akksija is jól megy tegnap épp 9h 56min kijelző idő után raktam töltőre. :DD
A foltozások, javítások folyamatosan jönnek, kb mintha egy Nexus 8 lenne.
Nekem az SDvel sincs gondom. Karácsonyra kaptam egy 32gigás samsung evo sdhc karit, azt gépen ntfs-re formáztam és kb 1x kellett engedélyt adnom neki és azóta bármit másolhatok rá.
HDMInél tényleg lehetne felbontás állítás meg console modeban kicsit nehéz használni de ez van ha az ember nem akar controllert venni :D
Szerintem bárki aki Nexus 9et fontolgat annak esélyes ez a tablet! És vannak sokan akik vissza is vitték a nexust és vettek helyette shield tabletet....

(#21) tatararpad válasza Drizzt (#18) üzenetére


tatararpad
őstag

Nálam alapelv hogy mindenki azt használ amit akar és örülök ha boldog vele. A tablet viszont bankot nem robbantott, mivel az nVidia a tabletpiacon egy n+1-ik gyártó. A 300-400 dolláros árkategóriában már más gyártók tanyáznak, és hozzájuk képest nem adott többet a Shield tablet a nép számára. End of line.

(#22) Drizzt válasza q2w3 (#20) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem még 5 óránál többet sehogy nem sikerült kibírnia, elképzelhetetlennek hangzik szinte a 9+ óra.

I am having fun staying poor.

(#23) q2w3 válasza Drizzt (#22) üzenetére


q2w3
senior tag

Gondolom sokat játszol rajta :D Én mellette elég sokat tanulok, olvasok pdf-et meg netezek, és 1 óra Real Racingel is megvan általában a 6 óra. Az utolsó 20% nagyon lassan merül, ha azt nem használod ki akkor nem lesz meg. Én általában 8-9%nál rakom töltőre.

(#24) Drizzt válasza q2w3 (#23) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyáltalán nem játszva, csak net+youtube sose bírta tovább 5 óránál. Volt amikor 10-et írt ki, de az csak azért volt, mert nem érzékelte valamiért, hogy teljesen fel van töltve, csak 99%-on állt, tehát kétszer annyi időt rt ki a végén, mert beleszámolta az előző töltéssel futott időt is.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.