Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sajnos ilyesmi nem érint, de remélem hamarosan a HDD-k áraival felveszik a versenyt.

...

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez "apró" hiba?
Biztosan nem így gondolja, akinek üzemképtelen lesz a meghajtója + elveszíti a rajta lévő adatait.

(#3) Gomez86


Gomez86
őstag

Lehet hogy hangosan anyáznék ha a 100k-es Winyómon pont a nagy védelem cécó miatt veszítem el az adatokat...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) 14adam


14adam
addikt

Ez az egyik ok,hogy nem veszek ssd-t mostanába,mert még nincsen kiforva a technológia.
2 nincs pénzem rá :D

(#5) Kriza


Kriza
őstag

Szerintem sem éppen apró az a hiba, ha komplett adatvesztést okozhat.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#6) rudi válasza juliabrilke (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Javítva az eredeti cím. Tényleg nem apró az ilyen hiba, sőt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Muton


Muton
addikt

intel bácsi gondolom kedveli a pc pespective-t. a legutóbb is ők világítottak rá hibákra. de legalább most már nem ugatta le őket az intel részéről senki :D

mondjuk a hír végén a kapcsolódó anyagok között elfért volna a link :U

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#8) Lars válasza rudi (#6) üzenetére


Lars
őstag

" Kellemetlen "
Ja, mint egy erős fenékbe rúgás :D
Jó értem én hogy óvatosan kell fogalmazni, nem flém, csak na :R

[ Szerkesztve ]

(#9) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

A felhasználók hány százaléka védi bios szintű jelszóval az adatait?

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#10) juliabrilke válasza rudi (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem azért írtam. :) De egy ilyen veszteség után a legtöbben elég morcosok lennének. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy a garancia se lenne rá érvényes.

(#11) Integra


Integra
titán

mi az hogy ne adjak neki biosban passwordot???
még szép, hogy adok, alapvető biztonsági intézkedésről beszélünk, ez nagyon ciki...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) rudi válasza CsendesMark (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Az üldözési mániások tutira. Ők most "jó esetben" boldog "ugyemegmondtamhogybajlesz" kiáltással nyugtázzák, hogy annyi az adataikank, amit szerencsére "húszmillió" példányban lementettek. Egy BIOS védelem elég komoly. Ha fontos adatod van és azzal véded le és az Intel miatt elszáll, akkor tuti elég ideges leszel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Soha nem jelszavazom a gépem.
Az átlaguserenek csak fölösleges kínlódás, az én meglátásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#14) Realradical


Realradical
őstag

Hát ez igen.
Autóban, vagy bármilyen egyéb műszaki eszközben visszahivatnák az egész szériát, nemhogy "dolgozunk rajta" felkiáltással elintéznék.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Egy apró kérdés, mert ezt valahogy nem értem, vagyis nem tudom elképzelni. Mégis, hogyan lehet a BIOS-ban az SSD-t jelszóval levédeni? Még egy alaplap BIOS beállításánál sem találkoztam olyan opcióval, ahol SSD-t lehetett volna jelszóval levédeni. :F
Esetleg valaki tudna egy képet mutatni erről az opcióról? Vagy csak én vagyok lemarava mert nincsen SSD-m, és tutira, hogy minden lapnál előjönne ez a lehetőség, ha beléje dugok egy SSD-t.

<-ƘƘ->

(#16) LackoMester


LackoMester
addikt

hát ez presszó :U még a legnagyobbakkal is megesik :D

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) WN31RD


WN31RD
addikt

Pont egy ilyen beszerzését tervezem a közeljövőben a laptopomba. Természetesen a teljes háttértár titkosítva van, BIOS jelszavakkal nem bohóckodom.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) venember83


venember83
nagyúr

No, ez már nem kicsit vicces, így kívülről. :DDD

Firmware-frissítéssel orvosolható a probléma?

(#19) schwanz válasza venember83 (#18) üzenetére


schwanz
tag

Majd ha lesz mire frissíteni ;)

Szvázi tag

(#20) Weaver


Weaver
senior tag

hát igen... egyelőre nem csak a magas ár az SSD-k legfőbb probélmája. ez közhelyesen hangzik, de nincs ez még kiforrva. mire elérhető áron lesznek remélem szépen gyorsulnak még és letisztulnak.

(#21) darkarthur


darkarthur
senior tag

Ez nagyon nagy! :C Az Intel már elég rutinos ilyen hírek bejelentésében :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#22) Xirtam


Xirtam
veterán

Szerintem sem vészes annyira! :U

(#23) janos1988 válasza WN31RD (#17) üzenetére


janos1988
addikt

Az uj firmware pedig a titkositott meghajtokat fogja hazavagni, uj jelszot "talal" majd neki :)

Amugy miota lehet biosban meghajtot vedeni jelszoval? Vagy ez az egesz biosra ervenyes jelszo? Mert az utobbirol mar hallottam.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24) Kendek válasza janos1988 (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én is ezt kérdem. Kétfajta jelszót lehet általában állítani BIOS-ban. Egyik arra való, hogy a BIOS beállításaihoz csak egy jelszó megadása után férünk hozzá. Meg van amelyiket ha beállítjuk, akkor mielőtt az oprendszert kezdené boot-olni, ugyancsak kér egy jelszót. De mindkettő kiüthető CMOS reset-tel. Szal nem tom, hogy itt most pontosan milyen jelszavas beállíthatóságról beszélünk. :F

<-ƘƘ->

(#25) tdd587 válasza Kendek (#24) üzenetére


tdd587
őstag

Biztos ilyen számzáras rendszerű és tekergetni kell, mint a bőröndökön...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#26) #67688960


#67688960
törölt tag

Hát ez durva! Egy kis kellemetlenség, hm sajna minden adatod elveszett, bocsi! :DDD

(#27) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Intel bácsi nagyon elbízta magát... :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) liksoft


liksoft
nagyúr

Ez nem SSD, hanem firmware gond. Attól még szeretem az SSD-t. :DDD ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) P00By válasza venember83 (#18) üzenetére


P00By
nagyúr

Szvsz biztosan.

(#30) #67688960 válasza lezso6 (#27) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] szokás szerint?

(#31) DV


DV
senior tag

Legalabb a tobbi gyarto malmara hajtja a vizet egy picit.

(#32) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

A legtöbb notinál be lehet állítani a HDD passwordot, néhány asztali gépnél is. Nem csak SSD-nél, normál winchesteren is.
Nekem egy IBM laposom van, ha beállítom a HDD passt, nem is enged tovább még a biosba se, amíg be nem írtam a jó jelszót. Ha háromszor elrontom, újra kell indítani a gépet.

(#33) Kendek válasza mitulabattyi (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Aham, szóval akkor létezik a dolog, csak ritka mint a fehér holló. Igaz, azokban a drága notikban biztosan akad ilyen, amelyekbe való a nagyon drága SSD.

<-ƘƘ->

(#34) gabi81


gabi81
tag

kellemetlen.

just believe in yourself

(#35) Killing


Killing
addikt

Jelszóval nem szoktam levédeni Hard Drive-ot, egy ilyen SSD-re meg nincs lovetta. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#36) bit_vector válasza Kendek (#24) üzenetére


bit_vector
tag

elvileg minden SATA HDD tudja, hogy belsőleg a meghajtó tárol magában egy-egy titkosító jelszót. Enélkül az adataid nem fognak kimenni a sata kábelén, de onnan sem fogad semmiféle adatparancsot...
sőt. A durvábbak -ha jól emélkszem- már a tányérokra is ezen jelszó alapján titkosítanak, sőt, ha 3x elrontod (mint mondjuk a régió kód volt a DVD-ken), akkor kuka a vinyó....

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#37) Ősember válasza 14adam (#4) üzenetére


Ősember
őstag

lehet en ertettem rosszul, de maga az ssd teljesen rendben van, csak a firmware-ben van egy kis hiba :) a mostani ssd-knel mar csak a penzre lehet fogni, hogy miert nincs mindenhol...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) dabadab


dabadab
titán

Az IDE specifikacionak ezer eve resze a HDD jelszavazasa (es innen persze a SATA-hoz is atvandorolt), pl. az Xbox (nem a 360, hanem az eredeti) hekkerellenes vedelmenek is szerves resze volt. Altalanossagban el lehet mondani, hogy ezt nem nagyon lehet feltorni, legalabbis hazi korulmenyek kozott.

DRM is theft

(#39) malwy


malwy
senior tag

Ciki. Valami konkrét infó, hogy ilyen hogy fordulhat elő? Mi nem fér össze mivel stb.?

(#40) dabadab válasza malwy (#39) üzenetére


dabadab
titán

A hirek szerint csak akkor van gond, ha valaki lejelszavazza a drive-ot, aztan utana megvaltoztatja a jelszot vagy kikapcsolja, vagyis valoszinuleg abba a kodreszbe csuszott hiba, ami leszedne a titkositast az adatokrol.

DRM is theft

(#41) Daemon09


Daemon09
őstag

Azért ez nem kis hiba szerintem sem. Bár nem szoktam jelszózni a winyóimat. Nem is gondoltam, hogy ilyen hiba előfordulhat egy gyártónál.

(#42) WN31RD válasza dabadab (#40) üzenetére


WN31RD
addikt

Bár elvi akadálya nincs, nem tudok róla, hogy az ATA jelszót bármilyen termék titkosításra használná. Egyszerűen az elektronika nem enged az adatokhoz hozzáférést a jelszó nélkül. Éppen ezért megfelelő eszközökkel kikerülhető.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.