Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Kavei 7600P nem rossz kis masinéria.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Jim Tonic válasza MZperX75 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó áron kellene adni, amúgy igen tetszetős.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

nofene... lassacskán csak feltűnnek a 7600p-vel szerelt masinák! dícséretes! árra kíváncsi lennék...

(#4) tatararpad válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

A Core M procival szereltnek szerintem nem az ára lesz jó. Én inkább a CI320 utódjára lettem volna kíváncsi valamelyik Braswellel.

[ Szerkesztve ]

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Az előző széria se volt rossz, kicsit fura, hogy most nem építenek i5 / i7-re. Az Iris Pro 5200 még most is jóféle.

(#6) gbors


gbors
nagyúr

No, ezeknek nagyon kíváncsi leszek az árára :K Mindkét gép jó a maga műfajában.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A korábbi CI540-es 70-75 C fokos (teljes terheléses) házhőmérsékletei az Anandtech tesztjében hosszabb távon nem voltak igazán megnyugtatóak :F

Ennek kisebb a fogyasztása így remélhetőleg a hője is (a házon elsőre nagy különbséget nem látok)

A CI320 utód 321-et már tesztelte a SilentPCReview, meg egy másik oldal is.

(#8) #58450688 válasza Kobaljov (#7) üzenetére


#58450688
törölt tag

Nekem volt atom-os konfig ilyen házban, az is ment vagy 80-fokon, nem tudom, miért nem változtatnak a koncepción, és felejtik el ezt a műanyag kriptát:)

(#9) Hurkaleves válasza #58450688 (#8) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nincs baj a műanyaggal csak akkor mondjuk a teteje legyen egy nagy passzív borda (ízlésesen kialakítva) ami közvetlenül vagy hőcsövön keresztül kapcsolódik a procihoz.

(#10) mmdms


mmdms
addikt

Asszem kukázom az itx/matx gép építését, veszek egy ilyet. ssd-vel gördülékeny kis masina lesz, és a cod1 multit ez is viszi. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#11) VaniliásRönk válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az árra én is kíváncsi vagyok, ha nem lesz elborult lehet hogy elgondolkozok rajta.

#12 MZperX75: Nálam a Dirt3 is folyamatosan futott FullHD-ben, közepes beállításokkal, pedig csak egy Llano-m van.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) MZperX75 válasza mmdms (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

CODMW3 is szépen elfut rajta,Dirt2 FHD-ben.

MW2-multiztam E350 Brazosal 2x1.6Ghz 80sp IGP-vel single memóriával (1333Mhz) 1024x768 low-on 30fps megvolt.

Ebben 512sp van dual csatorna 2133Mhz 4mag 2.7Ghz :))

[ Szerkesztve ]

(#13) coolpet válasza MZperX75 (#12) üzenetére


coolpet
senior tag

Komolyan?
Egy HP pavilion DM1 a ceges laptopom E350-M1-el.

KB semmire sem jo, meg egy excellel is kuzd. 3GB ram van benne.
Megnyitom az Outlookot, es 2 percig megall a tudomany, allando konstans 20% idle prociterheltseg. A HD youtube vodeot szaggatva jatsza le, pedig valami HD6350 van benne.

Max linux szervernek torrentezni...

(#14) VaniliásRönk válasza coolpet (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lassú HDD, összeomló félben lévő Windows, nem frissített meghajtók, az lenne a meglepő ha normálisan működne... ez akkor is probléma lenne ha egy i7-est nyüstölnél, persze nem ennyire fájó.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) mmdms válasza coolpet (#13) üzenetére


mmdms
addikt

eddig akármilyen gépem volt, az outlook-nak mindig kellet az a 2 perc.
csak atom n270-el van tapasztalatom,na az egy használhatatlan szar.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17) kpal


kpal
veterán

Tv alá jöhetne .

(#18) Robert07 válasza MZperX75 (#12) üzenetére


Robert07
aktív tag

Én egy i5 4300U-val MW3-aztam egy surface pro 2-ben, és med-high beállításokkal szépen ment 1080p-ben.
Ja, és a 4gb-os verzióval, de még maradt is 1gb ram szabadon.
Igaz, hogy csak a singlet próbáltam még, de az elég jó volt. Nem biztos, hogy konstans 60fps, de nem volt lagg vagy késleltetés az egérmozdításokban. A core M-mel csak az alacsony TDP limit lehet a probléna, de ha azt valahogy ki lehetne kapcsolni és egy ventit betenni a házba, akko egész komoly gép lenne abból a zbox-ból.

(#19) coolpet válasza VaniliásRönk (#14) üzenetére


coolpet
senior tag

A windows frissen volt telepitve, 7 pro 32, office 365, nameg McAffee full protection.
Nincs szo szetgyikalt windowsrol, nem frissitett meghajtokrol. A ceges asztalim egy I5-2400 4GB ram, es nyikkanas nelkul porog minden rajta hdd-vel. ugyanez a setup, win, office, McAffee...

Szoval ez az AMD proci gyerekeknek valo paintelni.

Egyebkent meg konstans szelgep. Olyan hangos es meleg, mintha porszivoznam a villanyrezsot...

Kukaba valo nem munkaba.

(#20) #16939776 válasza Kobaljov (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez hőmérséklet az ssd/-t hdd-t is 100%-osan kifekteti.

(#21) lenox válasza #58450688 (#8) üzenetére


lenox
veterán

Atomos? Nekem ivy-s van, annak semmi baja, szobahomersekletu.

(#22) MZperX75 válasza coolpet (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Egy E-350-es Brazos megfelel egy 3000Mhz-es P4-es sebességével.
Csodát ne várj tőle,aki nem játszik,csak egy kis Photoshop saját képek retusálása,egy kis office és net,meg
HF-FHD filmek =>Projektor+24" FHD monitor meghajtva,torrent kliensem ment rajta 24/7-ben 1.5 évig.
Röccenés mentesen 2 db 1 Terás HDD-vel.
A többi yúzer error.
Még Power DVD 11-el BD 3D-s filmek is mentek hárdveres gyorsítással red-cián beálítással 3D-ben.

Mind ezt egy E-350 MSI Brazossal! :))

Ebbe zsúfolva

Majd Llanó lett belőle A6-3500 majd A8-3820(oliverdától) 2 éve megvan A8-3870K-m +HD6670-1G GDDR5
Ez lesz még egy jó pár évig.

[ Szerkesztve ]

(#23) #58450688 válasza #32839680 (#16) üzenetére


#58450688
törölt tag

Én most egy közepes APU-t használok, ZOTAC atom, és Brazos után, 13k volt az APU, de a legújabb játékokkal is simán játszok vele (komromiszumokkal persze :)) Pár bemutató videó: [link]

(#24) madgie


madgie
titán

Az AMD-s cucc vajon hogyan viszonyul egy 2012-es Mac Minihez képest? (i5-3210M, HD4000)
Úgy értem, fogyasztásban ez vajon hozza-e a 12-15W idle-t, meg Photoshop/Lightroom-ban esetleg jobb-e, vagy legalább hozza-e azt a szintet?

(#25) VaniliásRönk válasza coolpet (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

McAffee tűzfalastól, mindenestől, miért nem rögtön Norton? Valami kevésbe trágya, szimpla antivírust kéne beszerezni a cégnél, tűzfalnak meg nem ilyen "internet security" vackok valók céges környezetbe.
Ilyen hulladékkal a hatan E-350-nél sokkal komolyabb vasak is nyögvenyelősek lennének.

(Pl. a legújabb Avast a Llanomat is két vállra fektette, SSD-vel egyutt... hulladék software ellen nem használ semmi.)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

a brazos arhitektúra nem szereti a netes hd videókat...
nekem egy c70-es kis subnotim van és lehal már 720p alatt is miközben a media player-ben gond nélkül viszi az 1080p-t is!
a krómhoz van egy plugin ami html5 disabler névre hallgat, ez "visszateszi" flash alapokra a netes videókat és némileg segít a lejátszásban, de ez sem művel csodát...

aki nem ismerné a 7600p erejét... nem rossz. és a videóban asszem a referencia laptopban 1600-as ramok vannak. az apu pedig támogatja a 2133-ast is amivel még egy kis extra memó sávszélre lehet szert tenni.
konkrétan 25.6 GB/s (1600mhz) vs. 34.1 GB/s (2133mhz)

[ Szerkesztve ]

(#27) VaniliásRönk válasza Hurkaleves (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Chrome sandboxban futtatja a Flasht, ha használni akarod a hardware-es gyorsítást akkor Youtube-ra rendszeresíts Firefoxot vagy IE-t.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) joysefke válasza mmdms (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

eddig akármilyen gépem volt, az outlook-nak mindig kellet az a 2 perc

A probléma ott van, hogy nem egy akármilyen gép kell, hanem egy használható. Nekem a 4.5 éves, de SSD-vel szerelt céges laptopomon gyakrolatilag azonnal (kb 1.5 másodperc) indul az Outlook 2007. Nyilván az újabb verzió sem lenne sokkal lassabb.

J.

(#30) VaniliásRönk válasza #32839680 (#28) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam "ablakban" is elenyészőre csökkent a CPU-terhelés amikor bevezették a GPU-s gyorsítást, azóta nem foglalkoztam vele.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) huncut123


huncut123
tag

Tetszetős darabok, mindig is bejöttek nekem az ilyen cuccok, főleg a VESA rögzíthetőség miatt. Már csak valami optimális kábel menedzsmentet kellene kitalálnia a Zotac-nak a monitor felé, mint pl egy dokkoló csatlakozó :)

--- Üdv: huncut123 ---

(#32) sb válasza MZperX75 (#1) üzenetére


sb
veterán

512 shader és 4 mag 2.7/3.6 35W-ból?
Ez meg miez? Egy jóféle AMD APU végre?

Tetszene...

(#33) Hurkaleves válasza sb (#32) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Pontosan!

Bár a fogyasztás/teljesítmény mutatója még mindig soványka, de ha azt nézzük, hogy ez az APU kb. hozza az asztali 750K-t akkor nem rossz...

(#34) mmdms válasza Hurkaleves (#33) üzenetére


mmdms
addikt

A gpu képessége kábé a 4850-es radeon környékén van? Jól tippelem?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35) Hurkaleves válasza mmdms (#34) üzenetére


Hurkaleves
őstag

kb. ja. Bár konkrét eredményt nem találtam a vga-ról, de ha az asztali 7850K-val hasonlítjuk (amibe szintén 512sp van) akkor nagyjából majdnem ott van...

(#36) Jim Tonic válasza sb (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha ez így tényleg igaz, akkor nagyon klassz APU.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) mmdms válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


mmdms
addikt

És még se találni egy normális, jó minőségű laptopot apu-val. Pedig szerintem több értelmük van mobil vonalon mint az intelek 70%-ának.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#38) Hurkaleves válasza mmdms (#37) üzenetére


Hurkaleves
őstag

(#39) mmdms válasza Hurkaleves (#38) üzenetére


mmdms
addikt

Kösz a linket, mindjárt átbogarászom miről is van szó.

Amúgy marhajó az avatarod! :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#40) Hurkaleves válasza mmdms (#39) üzenetére


Hurkaleves
őstag

thx, saját "fejlesztés".. :)

(#41) sb válasza Hurkaleves (#33) üzenetére


sb
veterán

Nem emlékszem a 35W Turboval együtt értendő-e, de asszem AMD-nél igen.
Mindenesetre általában nagy a különbség még így is, mert Intel oldalon a megadott TDP osztály szerinti fogyasztásnak jóval alá tudnak menni általában a valóságban.

De 4 magtól ilyen pontszámmal azért ez nem rossz.

Persze az is kérdés, hogy mennyit bír a cpu/igp ilyen keretből. Gyanítom külön-külön se sokat nemhogy együtt.

Azért a korábbiakhoz képest egy ilyenre már szívesen beneveznék. A mostani Llanoval is elég kellemes fogyasztást sikerült elérni fesz és freki visszavétellel pedig az 65W-ról indult lefelé. Ez meg nekem eleve túl erős lenne HTPC-nek.

Vannak erre épülő "normális" ITX lapok is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.