Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Fogalmam sincs minek jönnek ezek a hírek a Ph-ra.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Ok KHR srácok, épüljön-szépüljön, csak pleeeeeease ne mozgassátok a már meglévő file-okat/mappákat a különböző SDK verziókban. :D

(#3) rodrigez válasza Blindmouse (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Akkor lehet, hogy fogalmatlan vagy. :)

(#4) leviske válasza Blindmouse (#1) üzenetére


leviske
veterán

Az IT news már megszűnt, az IT Café meg inkább üzleti profilt kapott, nem általános szoftveres hírekkel foglalkozik.

Ráadásul ebben több szakmai tartalom van, mint az n+1 ASUS Strix variánsú VGA bejelentésben.

(#5) Blindmouse válasza leviske (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Tudod, a lap neve prohardver... Ebben semmi hardver nincsen. A vulkan Api meg igazából senkit nem érdekel. Kb kéttucat játék jött ki ami a vulkant is támogatja, és a jövőben sem lesz több. Komolyan, sokkal hasznosabb dolgokról lehetne írni, pl hogy miért nem lesz crossfire a vegára.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Blazs120gl válasza Blindmouse (#5) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"A vulkan Api meg igazából senkit nem érdekel."

Csak azokat, akinek az OS-én nincs DX11, se 12 (mobil szegmens, Mac-ek, Linux-ok, DX12 csak win10 és XBox). Ugyanazt az fps-t fele akkora fogyasztással ( ill. lassabb órajelen futó több maggal) lehet hozni, ami plusz akksi idő, ennyiért már érdemes lehajolni. Laptop prociknak (kis clock, kis TDP limit) is esélyt ad a DX11-es desktop teljesítményre.

Olyan ez, mint a Ryzen proci, sokakat nem az érdekli, hanem a verseny amit teremtettek. :)

" Komolyan, sokkal hasznosabb dolgokról lehetne írni, pl hogy miért nem lesz crossfire a vegára."

Ennek az egyik magyarázata pont a Vulkan. Ott egyszerre több GPU-t is enumerálhatsz, vagyis a feladatokat ésszerűen megosztva profitálhatsz több GPU-ból. Hardver oldalon a jövőbeni infinity fabric-kel összeragasztott megoldások egy kártyán jobbak lehetnek, mint a CF két kártyán. Ahogyan a CF se ment egyből bármelyik game-ben, itt is csak akkor van előny, ha a programot úgy írták meg.

(#7) Oliverda válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

A helyes megfejtés: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) #45997568 válasza Oliverda (#7) üzenetére


#45997568
törölt tag

Te is minek jarsz meg ide :U

(#9) Oliverda válasza #45997568 (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát most meg mi rosszat mondtam? :Y

Amennyibe pedig a zavarlak, ne légy rest rátenyerelni a rejt gomba, jobb mint feleslegesen beszólogatni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) rodrigez válasza Blindmouse (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Kicsit szigorúan veszed a lap 1000 éves nevét... A hw semmit nem ér sw nélkül, a kettő együtt alkot egy egységet. Akkor mostantól semmi hír ne legyen driverekről sem, mert az sem hw. Ja és ne menj olyan helyre ezentúl ahol söröző van kiírva, mert tuti nincs bor vagy kóla.

(#11) leviske válasza Blindmouse (#5) üzenetére


leviske
veterán

Egyrészt én magam is tudok olyan tudományos munkákról itthon, amik a jelenlegi OpenGL-es alapjukról Vulkan-ra igyekeznek költözni az alacsonyabb késleltetés végett.

Ezen túlmenően olyan kiadók számára, mint az EA, valószínűleg jócskán megkönnyítené a munkát, ha egy (Apple miatt kettő) API-ra tudnának koncentrálni. A Vulkan-ra alapozó Android-os játékaik miatt pedig erre a Khronos üdvöskéje alkalmasabbnak tűnik, mint a DirectX.

A grafikus API-k meg már 10 éve is témát jelentettek az oldalon, szóval nem teljesen értem ilyen értelemben a felháborodást.

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#12) Blazs120gl válasza leviske (#11) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Kényes téma, de álljunk nyitottan a dologhoz, pláne ha valaki rácsodálkozik,ok? :)

Nem ítélek el senkit aki inkább OpenGL-ben kezd neki valaminek, egy helló világ háromszög progit Vulkan-ban összehozni olyan élvezetes és addig tart, mint egy kockát kipisálni. :O

Azért nem fárad vele még minden fejlesztő, mert most még ki lehet hajtani a GPU-kat 100%-ra. Mindig egyszerűbb lesz a game minimum hardverigényét megemelni, mint átírni alapvetően a játékot, hogy kiderüljön: simán mennének a mai game-ek egy csomó, ma krumplinak titulált gépen is, aminek van egy középkategóriás VGA-ja.

(#13) CPT.Pirk válasza Blindmouse (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Honnan (vagyis inkább miért???) jönnek az ilyen posztok... :U

A "senkit nem érdekel" témára egy link: https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Vulkan-1K-GitHub-Projects

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) Blindmouse válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De jó, akkor már érdekli a Github-ra regisztrált programozók 0.004%-át.
Most az megy, hogy abu minden minor update-ből cikket ír, amit elolvassák azok az emberek, akik ezt az infót amúgyis megkapják, ha érdekli őket. Rányomod a watch-gombra a githubon, és akkor kapod az email ezekről az érdemtelen infókról.
Annyira nem érdekel senkit, hogy 27 branch készült belőle, a viszonylag friss tensoflow-ból meg 32000.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) CPT.Pirk válasza Blindmouse (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Figyelj, ha nem tetszik, nem olvasod el. Engem érdekelnek ezek a hírek is, függetlenül attól, hogy nem ilyesmivel dolgozom. Mégis, a kezdetek óta követem a Vulkannal kapcsolatos híreket mert ez végre egy olyan dolog, amiből nem csak az MS ökoszisztéma gazdagodik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) tecsu


tecsu
addikt

Ennyi erővel lehetne cikk minden VLC frissítésről. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) iMaverick válasza tecsu (#16) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha olyan szintű újítást hoz az új verzió, akkor lesz is róla cikk... ;)

Erre a Vulkan-os cikkre: nem értem, mi a probléma az ilyen "célirányosabb" szakmai hírekkel? Akit komolyan érdekel, elolvassa. Akit csak "hobbi szinten" érdekel, pl. a játékok kapcsán, az átfutja. Akit meg egyáltalán nem érdekel, az nem olvassa el. Hol a gond? :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#18) tecsu válasza iMaverick (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Ez a cikk pont arról szól, hogy nincs komoly újítás itt sem. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.