Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tgabi333


tgabi333
tag

Az Apple több mint harcmillió iPhone és húszmillió iPod Touch eladásáról számolt be.

HarcMillió.. ez tetszik :D

(#2) plus44


plus44
veterán

Jóból sok megy.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) iknight


iknight
senior tag

Hát ahoz képest hogy a 3generációnyi iphoneból 3 év alatt 30 milliót eladtak, a nokia meg az 5800-ból eddig 10 millát, ahoz képest nem anynira sok.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#4) [Anduriel] válasza iknight (#3) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

2 év alatt adtak el 30 milliót, úgy, hogy csak egy szolgáltató árulhatja minden országban. Ráadásul függetlenül szinte sehol sem kapható. Szerintem ez nem rossz teljesítmény.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#5) macikos válasza iknight (#3) üzenetére


macikos
addikt

Az se igaz.

(#6) Viktor0610 válasza tgabi333 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Javítva, köszi. :U

Samsung Galaxy A54

(#7) csutkaa válasza macikos (#5) üzenetére


csutkaa
senior tag

mert akkor a Apple igaz? pff :((

(#8) David75


David75
őstag

Elég érdekes hogy csak a 32/64 gigás ipodok kapták kapták meg a 3gs féle proci-t...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#9) plus44 válasza iknight (#3) üzenetére


plus44
veterán

A Nokiának az első érintős telója, még jó, hogy mindenki hisztériás rohamot kapott, hogy neki ilyen kell, utánna más kérdés, hogy koppantak.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) Viktor0610 válasza iknight (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az N97 és az 5800 összesített eladása jár 10 milliónál.

Ja, míg nem késő. Ne menjetek át flame-irányba, nem éri meg... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#11) iknight válasza macikos (#5) üzenetére


iknight
senior tag

(#12) Vtwo


Vtwo
senior tag

Mir lehet ehhez hozzáfűzni?
Gratula Jobs mesternek :C

[ Szerkesztve ]

(#13) csutkaa válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


csutkaa
senior tag

hm.. én úgy tudom hogy eddig a 5800ból adtak el 10millát és a N97ből 2 millát.... :U :U

(#14) #16820480 válasza [Anduriel] (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy hallottam, itthon például a telefoneladások 80%-át a szolgáltatók bonylítják le, így nem olyan nagy vizet zavar a független készülékek megléte/hiánya.

(#15) Viktor0610 válasza iknight (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyeztetek majd (An)Dantéval, de itt és itt összesített 10 milliós eladásról van szó.

Samsung Galaxy A54

(#16) [Ace]


[Ace]
aktív tag

Nagyon ügyesek vagytok, hogy így összehasonlítjátok a számokat, csak a célközönséget nem veszitek figyelembe, de ha már ennyire menő, akkor én is kitalálok valamit...szerintem wc papírból mindkettőnél többet adnak el 1 hónap alatt, mert szarnia mindenkinek kell...nyert a wc papír.

:: MuSiC Is LiFe :: d(^_^)b

(#17) Quasi_modo válasza [Ace] (#16) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

:C :C :C

valami

(#18) Viktor0610 válasza [Ace] (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem a hasonlatod, mert az 5800/N97 párosnak "kicsit" több köze van az Apple telefonjaihoz, mint a WC papírnak... :U

Samsung Galaxy A54

(#19) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Azért az sem teljesen igazságos hogy a Nokia két típusát hasonlítjátok az Apple teljes mobilpalettájához.

valami

(#20) GGGBR válasza tgabi333 (#1) üzenetére


GGGBR
tag

mert ez a harc lesz a végső...

I LOVE THIS GAME

(#21) Lirion válasza Quasi_modo (#19) üzenetére


Lirion
addikt

Igazad van, hasonlítsuk az elmúlt 3 év összes eladott nokiáját az összes eladott apple telefonhoz. Máris átbillen a mérleg és kiderül, hogy az almafon sehol sincs eladásokban..

(#22) csutkaa válasza Lirion (#21) üzenetére


csutkaa
senior tag

:DDD :DDD ez jóó :R :R igazad van :K ;)

(#23) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Engem máig nem érdekel a szifon. Szerintem iDiótáknak való.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#24) Sztbeni válasza Lirion (#21) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja, szerintem az E51 is lekörözte. Meg még sorolhatnám. 6230, 6230i, 6310i, N70, N73, N95, 5800, 6600, E50.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#25) Catapult válasza Sztbeni (#24) üzenetére


Catapult
csendes tag

A felsorolt készülékek mindegyike lényegesen olcsóbb az iPhone-nál. Persze hogy egy kártyafüggetlenül 60ezres készülékből többet adnak el mint egy 200ezresből, bár szerintem ezekből csak összesítve adhattak el többet.
Valaki írta hogy a nem szolgáltatós telók aránya itthon csak 20%
Azt felejtitek csak el, hogy a szifont egy szolgáltató árulja, úgyhogy a 80%-ból mindjárt csak cirka 36% lesz, akik számára elérhető a teló egyszerűen..

[ Szerkesztve ]

(#26) erdoke válasza Lirion (#21) üzenetére


erdoke
titán

Nem ezért hülyeség a hír (nemzetközileg), hanem két másik okból:
1. Összemossa az iPod Touch eladásokkal az okostelefon piacot.
2. Nem a közvetlenül és közvetve generált bevételre koncentrál, hanem a készülék darabszámra. Az Apple sokkal jobban jön ki az egy készülékre vetített haszon alapján (készülék + szolgáltatók tejelése + tartozékok + szoftverek), bármelyik Nokiához is méred.

(#25) Catapult,
Elérhető bárkinek, ugyanis létezik szolgáltatóváltás, ill. függetlenül is megveheted a T-től (Domino + 20e Ft függetlenítési díj).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27) Catapult válasza erdoke (#26) üzenetére


Catapult
csendes tag

Jó, de úgy már olyan árak jönnek ki, amiért már nem biztos hogy megéri megvenni..
Eleve már dominóval is irreálisan drága..

(#28) erdoke válasza Catapult (#27) üzenetére


erdoke
titán

160e Ft a 16 GB-os 3GS. Ha egy MDA Vario IV (= HTC Touch Pro) is 160e Ft Dominóval, akkor ennyiért a 3GS egyenesen olcsó.

A legjobb aláírás a héten

(#29) fairi válasza erdoke (#28) üzenetére


fairi
addikt

De a Touch pro-t megveheted más helyen is, olcsóbban!
http://www.xxlgsm.hu/keres.php?load=639
Az h a tmob elszállt az mda vario árával más kérdés!
180k függetlenül vs 126k 2 év htc garanciával függetlenül már más a leányzó fekvése!
Szifont is árulják gsm boltokba,de horror áron!

(#30) bolondember válasza Sztbeni (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ezt a véleményt máskor tartsd magadban kérlek.
Viktor már szólt, most szólok én is - nem kell ide flame.

köszi.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31) Catapult válasza erdoke (#28) üzenetére


Catapult
csendes tag

és abból HTC Touch Pro-ból mennyit is adtak el :F :DDD

Amúgy meg ha abból indulok ki, hogy meg lehet venni 85ért havi 5ezres számlával amibe benne van kb 150 perc beszéd és 2Gb net, akkorazt pont egy évig "ingyen" telefonálok és netezek a dominós csomaghoz képest. Ebből a megközelítésből igenis drága dominóval..

[ Szerkesztve ]

(#32) rudymester


rudymester
senior tag

Nem rossz teljesítmény 3 telefontól. Pláne ha azt vesszük figyelembe, hogy nem éppen olcsó telókról van szó egy olyan cégtől, aki pár éve lépett be a mobil bizniszbe.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#33) Quasi_modo válasza rudymester (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Vedd figyelembe, hogy ha az alma egyszerre mondjuk 20 típust forgalmazna, akkor az eladott darabszám megoszlana a 20 típus között, és valszeg egyik sem járnaközel a húsz meg harmincmilliókhoz.
Más megközelítésben viszont mondhatjuk, hogy az iPhone lassan néptelefon lesz, olyat meg nem akarnék. A múltkor a siófoki Tescóban 5-öt láttam egy órán belül.Mondom láttam, mert a gazdája feltétlenül úgy húzta elő, hogy lehetőleg mindenki lássa mije van.
Hát ez van.

valami

(#34) Lirion válasza Quasi_modo (#33) üzenetére


Lirion
addikt

Hát igen, megvan ez a hátránya, hogyha 3szor egymás után ugyanolyan desingnal adnak ki telefont.. Az én korábbi telefonom ezért volt jó, olyat senkinél nem láttam. :D Csak sajna tönkre ment..:(

(#35) Catapult válasza Quasi_modo (#33) üzenetére


Catapult
csendes tag

Mivel a Gomb és a bill. zár csúszkája is legalul van, ezért ha fel akarod venni, vagy bármit csinálni akarsz vele akkor kénytelen vagy úgy megfogni, hogy a készülék 2/3-a kilóg a kezedből, így meg ugye mindenki láthatja mit tartasz a markodban.
De hogy egyesek min fenn tudnak akadni :)
Amúgy lehetne az a csúszka felül is, úgy sokkal kényelmesebb és biztonságosabb lenne használni, nem lenne olyan érzése az embernek h. ki akar csúszni a kezedből.
A sok suta többi gyártó meg vakon másolja az alsó csúszkát, pedig azt pont nem kéne.. ;]

Lirion: Nem a mobilod által leszel különleges sztem, de ha Neked az kell hozzá :U

[ Szerkesztve ]

(#36) RaveForce válasza Catapult (#35) üzenetére


RaveForce
veterán

ez a felső csuszka télleg nem lenne hülyeség :R

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#37) macikos válasza Lirion (#34) üzenetére


macikos
addikt

"Hát igen, megvan ez a hátránya, hogyha 3szor egymás után ugyanolyan desingnal adnak ki telefont.. Az én korábbi telefonom ezért volt jó, olyat senkinél nem láttam."

Jellemző. Most már nem is kell szólnod semmit, tudjuk miért nem tetszik az iPhone. Túl kommersz neked...

Az Thinkpadekkel ugyanez a helyzet... szar az összes, 20 éve ugyanúgy néznek ki... fújj... :W

Quasi_modo: Na, te meg a másik véglet vagy. Majd még bujdokolni fogok, mert iPhoneom van, nem? Ki a francot érdekel, hogy kinek mije van és mit vesz elő?

[ Szerkesztve ]

(#38) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Minek n+1 apple topic, ha mindenhova beirjátok hogy no flame?:D
ujra reneszánszát éli a kommunizmus?:D
egyébként szép meg jó, én is beállok a sorba, mivel az apple olyan monopol helyzetet teremtett a piacon amit vagy figyelmen kívul hagyunk, vagy be kell álni a sorba, az appok és játékok sora igencsak meggyőző, ennek ellenére a hardver számomra még mindig nem tökéletes, és addig amig annyira kényes lesz a véleményem marad is.

macikos: a thinkpad lehet ugyancsak kommersz, de nem vált társadalmi jelképpé ellentétben az iPhone gyikokkal akik tényleg látványosan mutatják hogy őőők a fasza gyerekek, nekik már ott van a zsebükbe. Persze olyan emberek is vannak akik élnek a lehetőséggel, használják, amire való, amire lehet de nem okoz nekik problémát és bizalom csökkentő hatással se jár ha a zsebükbe marad;).
Mondja ezt egy T400 & 32Gb 3GS tulaj:D

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#39) Xero válasza TexT-BoY (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a baj, hogy külső szemlélőként nem fogod megállapítani, hogy az adott iPhone tulaj melyik csoportba is tartozik. Részemről egyértelmű volt anno a vásárlás, elég csak az aláírásomra nézni, de a nyár folyamán már néha kényelmetlenül éreztem magamat ha elő kellett vennem 1-2 "20 kiló fuxos" emberke után valahol!
Ettől függetlenül nálam marad, mivel ettől kényelmesebb megoldás és szolgáltatás csomag úgy sem lesz a kezemben máshonnan!

(#40) Quasi_modo válasza Catapult (#35) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mivel a Gomb és a bill. zár csúszkája is legalul van, ezért ha fel akarod venni, vagy bármit csinálni akarsz vele akkor kénytelen vagy úgy megfogni, hogy a készülék 2/3-a kilóg a kezedből, így meg ugye mindenki láthatja mit tartasz a markodban.Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy már csak az hiányzott, hogy a gazdája körbeforduljon és felmutatva a készüléket torka szakadtából ordítson, hgy iPhone van a kezemben! Erre a jelenségre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

valami

(#41) blunt


blunt
aktív tag

ami jo, az jo :)

(#42) viszta99


viszta99
tag

szép nagy szám

(#43) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Az a gond a szifónnal,hogy a legtöbb amcsi szülő még a lányának is megveszi,aki vagy nem fogja kihasználni vagy megunja(erről híres az én korosztályom),és utána csak hempereg minden fele,szvsz a szifón kábé ha aktív eladásokat nézünk(ergó amit használnak is) köbö olyan 15 millió lehet,ipod touchnál szerintem viszont nincs ilyen :K De javítson ki valaki,ha tévednék :K

(#44) Ricardo


Ricardo
félisten

Szép szám, gratuláció az almának. Hogy jön ide az Ipod :F

(#45) balazs0102


balazs0102
senior tag

Ez, hogy torka szakadtábol ordítson h neki iphone van, sztem ilyen nem létezik. Amugy meg mit kell figyelni h másnak mi van, ki a rákot érdekel. Mindenkinek az van amit szeret vagy amire tellik. 1 év alatt volt nokia e51 em, n78-am, lg ks20-am, megint e 51 em, majd nokia 5800 ám és 2 hónapja iphone om. Igen ez az a teló lamit kerestem. Valóban vannak hibái amik jailbrak- el mapjdnem teljesen orvosolhatoak. Viszont nem fagy az érintökijelző valoban érintőkijelző nem olyan mint más amit sokszor nyomni kell-- ezt igen érinteni kell csak- minden hiányosságáért kárpótol. Míg nokia fan voltam sem irtam h ilyen szr az iphone meg olyan szar. Aki használra egy hónapig az esetleg írhat róla véleményt de szinte biztos h nem fog rosszat írni. Nem is csodálom, h ennyit eladtak. Ha néptelefon lesz meg a franc se bánja- legyen ilyen mindenkinek, az se érdekel, a lényeg h nekem van, tok zenét hallgatni, filmet nézni, nagyon komoly játékokkal játszani ( psp- met el is adtam) telefonálni, internetezni és még sorolhatnám, és a lényeg h minfd ezt fagyás és akadozás nélkül. Ezert ilyen sikeres a cucc. Szivesen kipróbálnék egy touch pro vagy diamond 2-t vagy palm prét is, lehet h jobbak, nem tom, de egyszerűen nem is vágyom rá h lecseréljem.

Ékezetekert bocs... Telorol irva igy gyorsabb.

(#46) Octi válasza Sztbeni (#23) üzenetére


Octi
aktív tag

(#23) Sztbeni: Gratulálok az értelmes hozzá szólásodhoz. Ez úgy csípőből jött, vagy gondolkodnod kellett rajta :W
Lazán lehülyéztél pár millió embert, és ezzel minősítetted is magad.
Gondolom Neked a WC-d ajtaján belülről egy jó nagy Nokia plakát van :DDD

(#33) Quasi_modo: Apám!!! Te halál komolyan azt nézegeted a Tecsóban, hogy kinek milyen telefonja van? Ez komolyan mondom, beteges :C

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#47) majom2


majom2
senior tag

engem meglepett h iphone-ból többet adnak el mint a jóval olcsóbb touch-ból... kb fordított arányra számítottam.

a másik h érdekes h itt is meghagyták a régi verziót a touch-ból sokkal olcsóbban. ez nagyon okos lépes.

egy olcsóbb telefon (5800) eladási mutatóit nagyon nagy butaság egy jóval drágábbal összehasonlítani.

(#48) #16820480 válasza majom2 (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

ipodból van azért több választási lehetőség, és sokaknak szerintem nincs igénye az érintőképernyős változatra. míg ha apple telefont akarsz venni, akkor egyetlen választásod van. összességében ipodból biztosan sokkal sokkal többet adtak el, mint szifonból.

(#49) majom2 válasza #16820480 (#48) üzenetére


majom2
senior tag

vagy lehet h az emberek egyszerűen tényleg nem akarnak 5féle dolgot magukkal cipelni, mert pl a touch sem kicsi. kíváncsi lennék mi a helyzet az mp3-lejátszók piacán. nem lennék meglepve ha rohamosan csökkennének az eladások. ettől függetlenül ez a legutolsó nano elég jól sikerült.

egyébként nem tudom kinek tűnt még fel, de Jobs alig burkoltan már a PSP-t meg a DS-t támadta... ebből valamennyire le lehet szűrni h melyik területre koncentrálnak.

(#50) erdoke válasza majom2 (#47) üzenetére


erdoke
titán

Ha a felhasználói szokásodnak kb. megfelelő a szifonhoz társított csomagok valamelyike, akkor lényegesen olcsóbban juthatsz hozzá, mint a Touch-hoz. Nem is beszélve arról, hogy emellett többet is tud.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.