Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#887) #82595328 válasza Parallaxis (#841) üzenetére


#82595328
törölt tag

Hogy itt kicsit vitatkozzak a drága iPhone miatt:
Kicsit olvasgattam a topicot. A kialakult vitát. Én külső szemlélő(vásárló) szemével leírom, mit gondolok a készülékről.
Nemrég volt szerencsém előfizetés meghosszabbítása miatt telefont venni. Nem magamnak vettem, ajándéknak szántam. A választott telefon egy Honor 7 Lite volt. Igazából semmi szükségem nem volt telefonra - két kártyás céges telefonom van - de mivel a Honor 7 Lite lényegében ugyanaz mint az én céges Huawei P9 Lite-m (ami nekem tökéletesen megfelel), ezért sajnáltam 33 eFt-ért otthagyni. Akinek vettem még az én előző Nokia Lumia 720-amat használta. Úgyhogy mindenképpen minőségi csere volt neki. Tehát vettem 33 eFt-ért egy szerintem vállalható telefont. Kedvezmények nélkül kb. 45 eFt lett volna. Ehhez képest vajon mit adna nekem egy iPhone XS. A vásárlás előtt vetettem egy pillantást az új iPhone XS Max-ra, és igazából nem láttam semmit. Pont úgy nézett ki mint bármelyik telefon.

Hasonlítsuk össze kicsit a Honor 7 Lite-tal. Persze elismerem, hogy a iPhone XS szebb, jobb, gyorsabb stb. a szempont az lesz, hogy megéri-e az emiatti többlet a 10x-s árat.
1. Kinézet: A faltól falig kijelző miatt kb. semmi egyedi nincs rajta elöl. Én meg minden telefonomat tokban használtam, tehát nem érdekel milyen a hátulja. Ergo kinézetben a felületes szemlélő számára kb. semmi különbség nincs.
2. Képernyő: Megmondom őszintén a Honor 7 Lite kijelzője kifejezetten tetszett. Egyáltalán nem éreztem, hogy ennél sokkal jobbra lenne szükségem egy ilyen pici kijelzőn.
3. Notch: szerintem ez egy vicc. Elméletileg nagyobb emiatt a kijelző. Gyakorlatilag meg nem. Tehát kb. semmi haszna, amúgy meg ronda.
4. Face-ID: ezen már tavaly is jót nevettem. Egy telefon legnagyobb újdonsága, hogy hogy oldom fel a kijelzőt?! Ki nem sz@rja le, hogy oldom fel, csak működjön. Emiatt én egy fillérrel sem akarnék többet fizetni egy telefonért.
5. Sebesség. Biztos gyors a iPhone, de szerintem ma már a telefonok sebességénél az ember a gyenge láncszem, mert hiába nyílik meg gyorsabban egy alkalmazás jön be előbb a menü ha a rendszer közben állandóan a felhasználóra vár. Elhiszem, hogy gyorsabb mint az enyém, csak kb. már semmit nem számít. A zene nem szól gyorsabban, a könyvet nem olvasom gyorsabban, a kocsival nem megyek gyorsabban. Nem érdekel a sebesség.
6. Op.rendszer: Nem ismerem az iOS-t. Volt már butatelefonom, Symbianos, WP-s és most Androidos telefonom. Azt gondolom, hogy az op.rendszer legyen olyan, hogy ne vegyem észre/ne zavarjon a használat közben. Ebben szerintem a WP volt a legjobb az EMUI engem zavart -> felraktam egy csempés launchert azóta szent a béke. Ennél nekem az iOS se lenne jobb. Ráadásul nem tudnék launchert cserélni.
7. Kamera: Ritkán fényképezek. Számomra a jobb kamera nem olyan előny, amiért pluszban fizetni akarnék.
8. Aksi: nekem a Lumia 720-am és a mostani Huawei P9 Lite is kibír 2 napot. Sőt a Huawei navigáció során simán bírt 4 órát is. Szerintem akksiban veri az iPhone-okat.
9. Alkalmazások: WP volt párszor hiányérzetem, de az Androidos alkalmazásválaszték mellett ilyen gondom nem lehet.
Tehát összefoglalva: Én nem vitatom, hogy az új iPhone-k jó telefonok, de ha azt nézzük, hogy már a középkategória alján is lehet egész használható telefonokat venni, a legfeljebb 10-20% + felhasználói élményhez a 10x-s ár nekem nagyon soknak tűnik. Megmondom őszintén zseniálisnak tartom az Apple-t azért, hogy a többéves már inkább középkategóriás telefonjait is annyi pénzért árulja, mint más gyártó a csúcskészülékét. Meg azért is, mert az iPhone X-szel feltalálta a csúcskategória feletti kategóriát, és hülyére keresi magát. Sőt az új iPhone-okkal még rá is tudott licitálni. Ezt kívülről szemlélve tényleg lenyűgöző, de ennyi pénzért akkor se vennék telefont, ha aranyból lenne. Egy kis biz-basz, amit bármikor leejthetsz, elhagyhatsz, a telefonáláson kívül minden más funkciója nélkül simán tudsz élni, ha akarsz, vagy a tizedéért kapsz olyat, amivel meg tudod oldani, egy ilyen eszköz egyszerűen nem ér ennyit. Zárásképpen még annyit, hogy persze mindenki arra költi a pénzért, amire akarja, és persze érhetne az a vád, hogy irigykedek, és nincs rá pénzem, de egyrészt igazából egyáltalán nem érdekelnek a telefonok. Nemcsak az iPhone, a többi se. Másrészt meg akár 10-t is tudnék venni. De számomra felesleges dolgokra nem szórom a pénzt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.