Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#883) weberzolee válasza Jegesmaci81 (#858) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Teljesen másról beszélsz itt:
Az, hogy egy termék ára drága vagy olcsó, nem az átlagfizetésekből kell meghatározni. Az árat mindig a többi termék árához kell hasonlítani illetve a termék minőségéhez. Ez alapján a tucattelefonok között az IphoneXsMAX igenis a világon mindenhol a legdrágább készülék.

és itt:
Szóval egy áru/szolgáltatás értékét/árát a fizetésed határozza meg!
Gratulálok!

Ilyenkor értem meg hogy miért pénzügyi analfabéta ez az ország.

A DRÁGA és a LEGDRÁGÁBB független egymástól. Az egyik szubjektív, a másik objektív. Más a viszonyítási alap. Az elsőnél az ingerküszöböd, a másodiknál egy másik termék ára.

Drága: amelynek ára az elfogadható összegnél több. Ez olyannyira szubjektív, hogy csak na.
Ár/érték: két hasonló értékű (tulajdonságú) termék esetén állapítható meg. Az ára tény, a konfiguráció szintén. Persze egy ár/érték arány nem feltétlen csak a felhasznált alapanyagtól függ (minőség / rendelkezésreállás / támogatottság / szervizháttér stb).

NEKEM 20e / cipő elfogadható, de van aki 10e felett nem áldoz rá. Nekem évente 2x10e (mert tönkremegy RAJTAM) nem éri meg, 1x20e meg igen. Ár/érték arányban ugyan ott van a két termék jelen esetben, mégsem mondhatjuk hogy a 20e explicite drága, mert kinek mi. Ráadásul éves viszonylatban a költségem is megegyezik. Ha a 10e -es is bírná egy évig, akkor se mondanám a 20e -re hogy drága, csak azt, hogy ár/érték arányban rosszabb mint a 10e -s.

Nem vagyok közgazdász de szerintem ez elég egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.