Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) atirag válasza B-L-A-C-K (#3050) üzenetére


atirag
őstag

Majd kíváncsi leszek milyen amit rendeltél. Igen olyanom volt. Engem nem győzött meg.

(#3052) B-L-A-C-K válasza atirag (#3051) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is, majd megírom.

(#3053) Szajbee27 válasza talamasca (#3043) üzenetére


Szajbee27
csendes újonc

Így visszaolvasva tényleg túlzásnak tűnik :))

(#3054) Szajbee27 válasza lugosi (#3045) üzenetére


Szajbee27
csendes újonc

Köszönöm szépen a tapasztalatokat :R

(#3055) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos az én telefonon wifi körzet elhagyásakkor rendszeresen nem vált át 4G-re, holott a telefonon ikonja azt mutatja, hogy van 4G, illetve napközben is néha megszűnik a mobilnet. A beállításokban a wifi illetve a mobilnet ki-be kapcsolgatása sem segít.
USA-ból származó telefon, ami elméletileg független.
Szervíz lesz?

(#3056) sethi válasza martinkeet (#3055) üzenetére


sethi
senior tag

Két kártyával használod? Ha igen, csak az egyiknek engedélyezd a 4G-t

(#3057) martinkeet válasza sethi (#3056) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Telenoros vagyok. Csak egy fizikai SIM-nem van.

(#3058) sethi válasza martinkeet (#3057) üzenetére


sethi
senior tag

Akkor csak az ilyenkor szokásosakat tudom tanácsolni: hálózati beállítások törlése, ha nem segít rakd újra a rendszert, ha az sem oldja meg szervíz. Én is szenvedtem a problémával dual simmel, de amióta csak az egyik kap 4G-t minden hibátlan

[ Szerkesztve ]

(#3059) trumpf válasza sethi (#3056) üzenetére


trumpf
csendes tag

Az ismeretségben három xs-ből kettő produkálta ezt a hibát, szintén Telenor.
Az lett a megfejtés, hogy a mobiladatforgalomnál az apn-t átíruk “net”-re. Az én i8+- om ettől fejreáll, de az xsen megoldódott a hiba.
Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#3060) bLaCkDoGoNe válasza martinkeet (#3057) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Korábban nekem is pontosan ugyanezt produkálta az XS Max-em (szintén Telenoros vagyok), de viszonylag rendszertelenül, 12.1.2-ig, utána megjavult (lekopogom).
Amúgy a repülő mód on/off mindig megoldotta a kérdést.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3061) sethi válasza trumpf (#3059) üzenetére


sethi
senior tag

Én Telekomos vagyok, de ha ez megoldja a hibát Telenornál annak örülök. Csak az a bosszantó, hogy ennyi szarakodás van egy ilyen drága készüléknél, a beállításokat pedig az userek tesztelgetik és szájhagyomány útján terjed...

(#3062) karpathy


karpathy
csendes tag

Sziasztok! Pici segítségre lenne szükségem. Xs max mellé vettem egy Apple Watchot. Miután össze kapcsoltam a telefonnal, az óra ikon mellett folyamatosan jelez a GPS kapcsolatot jelző kis háromszög. Normális ez, és mennyire fogja meríteni így a telefonom?

IB 37 kurblis, Sokol 403, 71/16 Pajtás, Hermes IGV 44.

(#3063) B-L-A-C-K válasza sethi (#3061) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szolgáltató hiba szerintem, nem telefon.

karpathy: Szedd ki a helymeghatározásnál.

[ Szerkesztve ]

(#3064) bLaCkDoGoNe válasza sethi (#3061) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az Apple megszívta, hogy nem kapott normális modemet, hanem az Intel által tákolt chipekkel kell megoldani a problémát, láthatólag nem megy gond nélkül a dolog. Ezzel együtt valóban bosszantó a helyzet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3065) karpathy válasza B-L-A-C-K (#3063) üzenetére


karpathy
csendes tag

Meg is oldódott! Igazán köszönöm!

IB 37 kurblis, Sokol 403, 71/16 Pajtás, Hermes IGV 44.

(#3066) tuki2200 válasza bLaCkDoGoNe (#3064) üzenetére


tuki2200
senior tag

Na-na-na naaaa, azért nem kapott mert szabadalmat sértett és mikor rászoltak még arcoskodott a cég, sőt a biróság tárgyalásokon (még mindig folynak) az is kiderült, hogy az Apple konkrétan oda adta a Qualcomm modem forráskódját az Intelnek, ezek után persze, hogy nem adnak cuccot az iPhonehoz... Ezzel is csak a sajat felhasználóikat szivatták meg..

https://9to5mac.com/2018/09/25/qualcomm-apple-stole-source-code/

[ Szerkesztve ]

(#3067) trumpf válasza sethi (#3061) üzenetére


trumpf
csendes tag

Ahogy B-L-A-C-K olvtárs is írja, jó eséllyel szolgáltatói rontás lesz, ezért nem találni sehol megoldást rá.
A hálózat reset, gyári visszaállítás, repülő mód... nekünk tartósan nem oldották meg. Ideig óráig jó volt, aztán behalt. a 4G szépen virított, de az adatforgalom nem ment.
Az más kérdés, hogy mindhárom telot azonos időben vásároltuk cégesen a telenortól és az előfizetési csomag is tök egyforma. A kártyákat nem tudom, hogy mikoriak, de attól eltekintve semmi eltérés nincs. Egy működött, kettő meg szarakodott.

[ Szerkesztve ]

(#3068) sethi válasza trumpf (#3067) üzenetére


sethi
senior tag

Szerintem készülék hiba, és a modemre vezetem vissza. Ugyan ezek a problémáim voltak, amíg Lugosi kolléga nem írta le a kitapasztalt beállításait. Azóta a fizikai simtől elvettem a 4G-t, az esim a főkártya 4G hang+adattal és hibátlanul működik. Úgy gondolom, hogy a biszbasz Intel modem nem tudja egyszerre lekezelni a két 4G kapcsolatot ami miatt az egyiket eldobálta folyamatosan miközben a kijelzőn ott virított a 4G felirat

(#3069) B-L-A-C-K válasza sethi (#3068) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amcsiban meg miért nem olvasni ilyen hibákról akkor?

(#3070) trumpf válasza sethi (#3068) üzenetére


trumpf
csendes tag

A tapasztalataim inkább a szolgáltatói irányba mutatnak.
Azonos telefon, azonos szoftver, azonos előfizetés, egy fizikai sim kártya... 66% ugyanazt a hibát produkálta és ugyanarra gyógyult meg. Innentől tényleg csak a fizikai sim kártya milyensége lehet eltérő. Azt passzolom, nem értek hozzá. Talán a régebbi/újabb sim kártya lehet a hunyó. Ezt elég nehéz lenne a céges papírokból kideríteni, de más eltérés elvileg nincs a három eset között.
Amúgy nekünk szerencsére így megoldódott. Ha valakinek hasonló gondja akad, nem nagy meló kipróbálni az átírást. Aztán ha segít örülünk, ha nem még mindig lehet szervizbe vinni.

(#3071) HarleyCustom válasza sethi (#3068) üzenetére


HarleyCustom
veterán

De Te dual hasznàlatról beszélsz...
Egy fizikai sim használatról van szó egyébként,nem?
Nekem Telenor-osként hiba mentesen működött minden.Most az új XS-emet már Dual-ként használom,Lugosi kolléga 2.beállítási javaslata szerint és működik.
...De volt gondom 1hete....iphone topikban említettem meg,de most itt is elmondom:

“...Srácok!
Felraktam töltőre a telefonom ma délelőtt,majd 1,5óra múlva levettem.
(Töltés közben nem piszkáltam.)
Feloldás után egy üzenet a képernyőn,hogy törölve a fizikai sim kártya.(Telenor) :Y
Kikapcs bekapcs...semmi változás csak az e-sim működik.Beállításokban is eltűnt a Telenor.
Majd kártya ki-be...most megint jó.
Esetleg valakivel történt ilyen?...”

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3072) sethi válasza HarleyCustom (#3071) üzenetére


sethi
senior tag

Igen, én duálban használom, de a hibajelenség nálam is ugyan az volt mint fentebb, hogy random elérhetetlen volt valamelyik kártyám, de a 4G felirat kint volt a képernyőn. Én is Lugosi kolléga beállításai szerint használom és azóta hibátlan. Nálam mindkét sim Telekom. Ezért is gyanakodtam a modemre.

(#3073) Polir7510


Polir7510
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Xs készülékem.
Esim az elofizeteses számom
Domino: Fizikai sim!
Nagyon rossz. Vmikor 20 percig nem érnek el.
Utána jön a hívásértesítő hogy volt 30 nem fogadott hîvásom!
Töröltem az E-simet és ujra beaktiváltam hátha! Ugyanez.
4G csak adatra van állítva!
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3074) HarleyCustom válasza Polir7510 (#3073) üzenetére


HarleyCustom
veterán

E sim 4g mobilnet
Fizikai sim 2g....
Nekem hibamnetes

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3075) davidsz


davidsz
őstag

A helyzet az, hogy csak egy kártyával tud 4G-t egyszerre. Ha mindkettőre be van állítva, akkor kezdődnek a gondok.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3076) lugosi válasza davidsz (#3075) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így van nálam is pontosan. Én a teáltalad leírtak alapján kezdtem kikísérletezni, hogy hogy érdemes beállítani, tény hogy nálam is csak akkor működött normálisan, ha csak az egyiken volt 4g. Még úgy is, hogy adat 4G sem lehet a második kártyán is, azon a 4G-t teljesen tiltani kell, különben ledobja a hálózatot.

(#3077) martinkeet válasza sethi (#3058) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Úgy fest, hogy a hálózati beállíttások alaphelyzetben állítása megoldotta a problémát.
Köszönöm!

(#3078) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Én vodafoneos vagyok és nekem is szarakodik a térerő. (Kaposvár) Tegnap teljesen eldobta a hálózatot, és nagyon sokszor elmegy a térerőm. Pl telefonálok és hívás közben eldobja a 3g-t is. Ezt stabil ios 12-vel és legfrisebb bétával is csinálja... Sim kártyát is cseréltek még a nyáron. Ötlet valakinek? Szar az iphone? Vagy a vodafone? :D Köszi

(#3079) zzola válasza Lazika (#3078) üzenetére


zzola
félisten

Épp azon gondolkodom, hogy lecserélem a Note8-at egy XS-re. De az utolsó oldalon olvasottak valahogy nem győztek meg!
3/4G hiba, eldobott hívások, nem kicsengő készülékek...
Mi van itt kéremszépen?

:F

(#3080) Eagl3 válasza zzola (#3079) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem speciel semmi ilyen jellegű problémám nincs, általában ha dual sim-et hasznának, az szokott bekavarni, kicsit kiforratlan még ez az e-sim dolog. Egyébként jó eséllyel szolgáltatós problémák ezek és nem a készülék hibája.
Ettől függetlenül előfordulhat, hogy egyes telefonokkal gond van, de ez bármelyik gyártónál megeshet.
Hozzáteszem az XS Max mellett használok egy Mate 20-at is, az iPhone-nak jobb a hívásminősége.

Én azt mondom, ez ne tántorítson el a cserétől. :)

(#3081) zzola válasza Eagl3 (#3080) üzenetére


zzola
félisten

:)
Van egy i8, abban csücsül a céges SIM, gondoltam a privát készülékemet is lecserélem iPhone-ra...

(#3082) lugosi válasza zzola (#3079) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem jó a dual sim ha mind a két sim 4G-n van.

(#3083) zzola válasza lugosi (#3082) üzenetére


zzola
félisten

PEdig van egy IQPRo-s korlátlan adat kártya nálam, + a saját számom.
Az esim úgy is csak T-s előfizetéssel működik.
Akkor viszont ha XS lenne, akkor dobnom kell a korlátlan adatot... :((

(#3084) lugosi válasza zzola (#3083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem értem, mi a probléma ezzel. Nem a saját számod + az iqpro-s kártyát szeretnéd beletenni az xs-be?

(#3085) zzola válasza lugosi (#3084) üzenetére


zzola
félisten

Fentebb írták, hogy dual módban vannak problémák. Nekem 2 kártyám van....hang + adat.
Akkor dobni kell az adatkártyát és össze kell vonni a szolgáltatásokat (hogy ne dualsim legyen) pl. multiflotta előfizetésben.

(#3086) davidsz válasza zzola (#3079) üzenetére


davidsz
őstag

Én XS Maxra cseréltem a Note 8-at. Bevált.
Megfelelő beállításokkal nincs probléma a Dual SIM-nél. Azon a kártyán legyen csak bekapcsolva a 4G adat, amit netre használsz, a másikon ki kell kapcsolni a 4G-t és működik rendesen.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3087) zzola válasza davidsz (#3086) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#3088) Stimpy001 válasza lugosi (#3082) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Nekem pl mindket simen be van kapcsolva a 4G data es tokeletesen mukodik.
Igaz egyik sim sem T-Mobile, nem a telefonnal van a gond hanem a szolgaltatoval...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#3089) zzola válasza Stimpy001 (#3088) üzenetére


zzola
félisten

eSIM idehaza csak T-nél van ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3090) joey04 válasza zzola (#3089) üzenetére


joey04
titán

igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3091) davidsz válasza zzola (#3089) üzenetére


davidsz
őstag

Igen, ráadásul Telekomnál független csak a készülék.
Így hiába Voda és Telenor , ott csak 1 SIM játszik.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3092) zzola válasza davidsz (#3091) üzenetére


zzola
félisten

Ha venném, nem szolgáltatónál...

(#3093) Peat76


Peat76
őstag

Hdr fotó hátlapi kamera estében hol tudom ki illetve bekapcsolni? Az i7-es szépen mutatta hogy egy adott fotó HDR-ben készült vagy nem...

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#3094) B-L-A-C-K válasza Peat76 (#3093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beállítások -> Kamera

(#3095) zzola


zzola
félisten

Elgurultam Médiába megnézni a készülékeket! Az XS-től nem dobtam hanyatt magam, inkább X-et venném. A MAX már jobban tetszett méretben, de annak meg el van gurulva az ára...

No és eSIM-mel nem használható a MAX?

[ Szerkesztve ]

(#3096) ruarua válasza zzola (#3095) üzenetére


ruarua
tag

Én Apple vonalon 7-ről váltottam xs-re. Mivel aktuális lett a váltás, ha van rá keret én nem az x-et választanám... 2017es modell

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#3097) Peat76 válasza B-L-A-C-K (#3094) üzenetére


Peat76
őstag

Közben megvan, mi a f****, akkor van HDR ha kikapcsolom a Smart HDR-t? Milyen beteg dolog ez.? Az elkészült fotónál akkor sem jelzi hogy HDR vagy nem..😭

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#3098) HarleyCustom válasza zzola (#3095) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Miért? Mit vártál az XS-től? Mi a hiànyossága? Mi kellett volna,hogy hanyatt ess tőle?

A MAx is e-sim képes...Sőt! Az XR is.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3099) Peat76 válasza HarleyCustom (#3098) üzenetére


Peat76
őstag

Bocs már a késői válaszért, már nincs kamera védőm! Mikor levettem a tokot hozta magával, nem véletlen volt a dobozban négy darab!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#3100) HarleyCustom válasza Peat76 (#3099) üzenetére


HarleyCustom
veterán

No problem:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.