Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tibee86 válasza Lacy6 (#598) üzenetére


Tibee86
veterán

És miben nyilvánul meg, hogy szerint az android stabilabb rendszer az iOS-nál? Még így leírni is furcsa. :D
G2 témához: Akitől anno vettem az i5-öt G2-re váltott, nem sokkal később visszavásárolta az iPhone-ot, annyi baja volt vele. G3-nak is adott esélyt, de inkább maradt az i5 akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#602) Lacy6 válasza kali (#600) üzenetére


Lacy6
senior tag

+(#601) Tibee86:
szeretném én olyan stabilnak tudni eztán bármelyik androidos telefonomat, mint amilyen most az 5s az ios 8.0.2 alatt!

Nem tudom milyenre sikeredett a 8.0.2 de az, hogy előtte a kamera alkalmazás is megfagy és csak pár másodperc után tér magához a rendszer, alkalmazások leállnak vagy újraindul a telefon az nálam nem stabil. Elismerem, hogy IOS-en hozzá lehet szokni és egy idő után nem zavaró, de én nehezen tudnám elviselni az M8 után. De nyilván azért te sem gondoltad komolyan kijelenteni, hogy a 8.0.2 mennyire stabil mikor még jóformán alig használtad a rendszert. Ennyi idő után nem lehet releváns tapasztalatot szerezni a stabilitásáról, éppen ezért is érzem úgy hogy kissé elfogult kijelentés ez. :)

m8? haver azért heti szinten panaszkodik, hogy beakad az android folyamat és leszippantja az akkumulátort, de ez ugye más androidos telefonoknál is jellemző...

Nálam még nem volt ilyen probléma, hogy valami beakadt volna valami a háttérbe de ez mind2 rendszerbe előfordulhat szóval lényegében nem lehet teljesen kiküszöbölni. Iphone 5 esetében is többeknek előfordult, hogy valami beakadt a rendszerbe és lezabálta az aksit, meg még nagyon melegedett a készülék is. Haverom kénytelelen volt berakni a hűtőbe annyira melegedett és teljesen le kellett gyalulni a rendszert hogy jó legyen.
Szóval kiegészíteném ezt a mondatodat: "de ez ugye más androidos telefonoknál is jellemző..." és IOS rendszernél is így ugyanott vagyunk, hogy alkalmazás függő és szerencse kérdése is.

látatlanban az Iphone 6 sem jön be, de inkább annak a kompromisszumai, mint g2 vagy akár g3.

Pont ma volt a kezembe egy G3 és szerintem egyáltalán nem rossz készülék. Miért kellene jobban egy I6 mint egy G3 amúgy? Mik a legnagyobb kompromisszumok számodra?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#603) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Köszönöm a választ mindenkinek! Hasznos volt mégis ide írni. :)

(#604) Touch-ko válasza Lacy6 (#602) üzenetére


Touch-ko
őstag

Hogyan lehet stabilabb az a rendszer, ahol a SW es HW ket teljesen kulonbozo cegtol szarmazik?

Apple a HW-hez fejleszti a SW-t. Ergo eselytelen, hogy otobb problema legyen mint Androidon..
Kicsit vicces, amikor ezt probaljatok meg beadni..

(#605) Hunt3r22 válasza Lacy6 (#602) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Foggal körömmel ragaszkodsz a Htc-hez egy i6 topikban, értem én hogy ez számodra a világ legjobb telefonja, de úgy gondolom ez nem az a topik ahol ezt ecsetelni kell. :B

Xr

(#606) Tibee86 válasza Lacy6 (#602) üzenetére


Tibee86
veterán

Semelyiket nem tapaszaltam az elmúlt két évben. (Újraindulás volt, de csak JB-s rendszeren)
Ha úgy állok a dolgokhoz, mint te az M8/android hibáihoz, akkor ezek nem is léteznek, mert én személy szerint nem tapasztaltam.

(#607) Parallaxis válasza Lacy6 (#602) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nálam még nem volt ilyen probléma, hogy valami beakadt volna valami a háttérbe de ez mind2 rendszerbe előfordulhat

iOS esetén annak felépítése folytán ennek elég kicsi a lehetősége (telepített alkalmazásnál nagyjából 0, belső alkalmazásnál lehetséges, de nem túl sokáig, mert a rendszer elég hamar észleli és kilövi az ilyen processt), míg Androidnál elég gyakran előforduló probléma ez.

Pont ma volt a kezembe egy G3 és szerintem egyáltalán nem rossz készülék. Miért kellene jobban egy I6 mint egy G3 amúgy?

A G3 még Androidos szemmel is eléggé laggos jószág (elsietett konstrukció, a SOC nem igazán ehhez a felbontáshoz lett tervezve) és a kijelző sem igazi, nagyon sokan panaszkodnak a képminőségre (főleg szöveges megjelenítésnél).

[ Szerkesztve ]

(#608) Lacy6 válasza Touch-ko (#604) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hogyan lehet stabilabb az a rendszer, ahol a SW es HW ket teljesen kulonbozo cegtol szarmazik?

Ez jó kérdés, de elég megnézni mennyire bugos a rendszer a frissítésekkel. Egyszerűen ez van, sok a hiba hiába fejleszthetnek szabadon és idejük is volt rá elég. Számomra is rejtély, hogy hogyan lehetséges ez.
Én nem próbálom ezt beadni senkinek, csak én így tapasztaltam meg. De az biztos, hogy jóval nagyobb az elégedetlenség jelenleg IOS rendszeren mint pl. az M8 szoftverével kapcsoltban.

(#605) Hunt3r22: Összehasonlítás alap miatt került fel ez a kérdés, de annyiba jó hogy tisztázzuk az IOS stabilitási előnye már a múlté. Gondolom ez az információ segíthet olyan embereknek akik telefonvétel miatt benéznek a fórumba és segít nekik választásba.

(#607) Parallaxis: A G3 kijelzőjével semmi baj. Szerintem kimondottan szép kijelzője van. Ilyenbe belekötni tényleg már szőrszálhasogatás.
A rendszer tényleg egy picit laggos, de ez is annyira minimális hogy elhanyagolható szerintem. Persze akinek ez a legfőbb szempont annak más telefont ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#609) Tibee86 válasza Lacy6 (#608) üzenetére


Tibee86
veterán

Épp a legújabb hsz. az M8 topikból:[link] :C
Pedig csak most kezdtem el olvasgatni, hogy miket írnak A tökéletes telefonról mások.

[ Szerkesztve ]

(#610) Lacy6 válasza Tibee86 (#609) üzenetére


Lacy6
senior tag

Valami egyedi eset lehet eddig még nem láttam senkit erre panaszkodni... összességébe kell nézni. Nyugodtan megnézheted komolyabban a fórumot ha gondolod.
Nem mondtam, hogy senkinél nem lehet valamilyen hiba, mert bárhol előfordulhat. Iphone esetében inkább a hibák száma ami kifogásolható. Ha csak egy ilyen hozzászólást olvastam volna akkor azt mondom semmi baj nincs a rendszerrel. De jóval nagyobb az elégesetlenség sajnos az IOS 8-al kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#611) kali válasza Lacy6 (#602) üzenetére


kali
legenda

...de az, hogy előtte a kamera alkalmazás is megfagy és csak pár másodperc után tér magához a rendszer, alkalmazások leállnak vagy újraindul a telefon... - ilyet 5s alatt biztos nem láttál, márpedig én arról írtam, és azon hiba nélkül fut adott ios verzió! az iphone 6/6plus alatt volt/lehetett ilyen probléma, de az más tészta, új típus, így jártak, majd ráfaragják, más gyártóknál is előfordul ilyen, nem is ritkán.
a megjelenés pillanatától használom adott verzióval, már a 8.0 is a hivatalos megjelenés előtt, a gm első pillanatától telepítve volt, tehát bő egy héttel tovább használtam, mint akik a hivatalos megjelenés után telepítették, és bizony annyi idő alatt bőven kijöttek (volna) a hibák.
ios esetén külsős alkalmazás akad be, android esetén pedig a rendszer saját folyamatai (jellemzően a két android és a media), tehát telepíteni sem kell hozzá semmit, ez bizony jelentős különbség...
bő 17 év mobilozás, rengeteg gyártó különböző típusainak a kipróbálása és használata, és ahogy visszanézem a listát, szinte csak az lg az a gyártó, aminek egyik telefonját sem vettem meg saját használatra, mert nem volt/nincs olyan típusa, ami elfogadható kompromisszumot jelentett volna bármikor is. ebben a témában nem nagyon megyek bele a részletekbe, de a g2-nek nem véletlenül ugrottam neki többször is, mivel a jó akkumulátoros üzemidő az egyik vesszőparipám, viszont sok ellenérv is szólt a telefon mellett - a hívások hangminősége, főként a mikrofon tekintetében, illetve a hálózat kezelése sem az igazi -, szóval sokadszor is visszapasszoltam. a g3 akkumulátoros üzemidőben is romlott az elődjéhez képest, meg azt a kijelzőt tekerni is kell a hardvernek, illetve az első időkben röcögött a rendszer, de faragják, alakulgat, idővel talán lesz belőle valami...
az első szakaszban az iphone 6 sem hibátlanul rajtolt, de azt legalább tudom, hogy az apple gőzerővel dolgozik a szoftveres javításokon, ilyen tekintetben még nem csalódtam bennük, ezért is írtam korábban, hogy látatlanban is inkább az újabb iphone - bár nem azt tervezek venni az 5s után, mert szeretem a változatosságot -, mert azt nem hagyják cserben olyan könnyen a gyártó oldaláról.
né,mi rálátásom van azért az m8-ra is, nem véletlenül írtam le iphone témában, amikor az 5s viszonylatában felmerültek androidos telefonok, hogy inkább az m8, mint például a nexus 5...stb, de például az esetleges szervizelési módi a htc esetén nem/sem tetszik, illetve az m8 kamerája sem tetszene az 5s után, az iphone 6 hozza legalább ezt a szintet, a 6 plus meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#612) Lacy6 válasza kali (#611) üzenetére


Lacy6
senior tag

ilyet 5s alatt biztos nem láttál, márpedig én arról írtam, és azon hiba nélkül fut adott ios verzió!

Igazából I6-on láttam ezt a jelenséget, de többen jelezték I5s fórumba is hogy előfordult náluk ez a jelenség. Lehet, hogy ez már a múlté hisz javították is.

5S-ről nem hiszem, hogy megérné váltani I6-ra. Az I6+ meg az arányok miatt már kezelhetetlenül nagyra sikeredett.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#613) kali válasza Lacy6 (#612) üzenetére


kali
legenda

5s alatt ilyen hiba nem volt, valami benézhettél...
voltak hibák 8-0 alatt, pláne akik nem tisztán tették fel, de nálam a 8.0 gm alatt sem volt soha ilyen jellegű probléma, egy volt, a képek feltöltése nem működött safari alól, de azt azóta javították, 8.0.2 alatt már tökéletes.
5s-ről is megér(het)i váltani 6-ra, sok iphone tulaj csak azért maradt eddig 5/5s telefonon, mert nagyobb kijelzővel nem volt iphone, pedig a nagyobb kijelzőt igényelték volna, a 6 plus meg pláne jó, akinek bejön a nagy méret, és az már nem csak a nagyobb mérete miatt jobb.
kezelhetetlenül nagy? érdemes lenne követned például a lumia 1520 témát, mert az a típus méretben a 6 plus felett van, és sokan leírták ott, hogy nem mennének már 6" kijelző alá, szóval kinek mi a kezelhetetlen...

(#614) HUTCHDB válasza Tibee86 (#601) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

mivel korábban én is írtam erről, így néhány link:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#615) Lacy6 válasza HUTCHDB (#614) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hmm akkor nem csak én tapasztalom illetve gondolom így. Érdekes, amit Touch-ko is írt, hogy "Apple a HW-hez fejleszti a SW-t" elvileg jobban kellene lenni stabilitásba. De valahogy mégse sikerül nekik előnyt kovácsolni a zárt rendszerből sem.
Amúgy sok baj egyik rendszernél sincs, én csak arra akartam rávilágítani, hogy stabilitásba már nincs előnye az Apple-nek.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#616) kali válasza HUTCHDB (#614) üzenetére


kali
legenda

részint az a probléma, hogy a linkelt cikkek - amik valójában egy azonos forrásra alapoznak - alkalmazásokra építenek, nem pedig csak magára a rendszerre, még ha a hírhajhász cikkek címe ferdít is...

[ Szerkesztve ]

(#617) UFC


UFC
aktív tag

(#618) Blyan válasza UFC (#617) üzenetére


Blyan
félisten

Vót már. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#619) UFC válasza Blyan (#618) üzenetére


UFC
aktív tag

A fenébe pedig gondoltam beszállok ebbe az értelmes beszélgetésbe ami itt folyik :D

(#620) Lacy6 válasza UFC (#619) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nem tudom melyik beszélgetésre gondolsz, de az utóbbi hozzászólásokban teljesen más témáról beszéltünk. Ezért se értettem, hogy jött ide ez a videó :D

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#621) HUTCHDB válasza kali (#616) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az igaz, hogy csak appokrol van szo, de en sajat tapasztalatbol mondom, hogy az androidon nincsenek fagyasok, nincs fc, nincs leallas.
Ezek a custom romokra jellemzo dolgok.
A csaladban van minden tobb android, kevesebb ios.
A praktikum miatt a gyerekeim mindegyike androidot hasznal, a felesegem pedig (most) iphone-t.
Egyik androiddal sincs gond, nem indulgat ujra, nincs fagyas.
Az iphone sargasodik es nem mukodik a home gombja.
A legmegdobbentobb, hogy a felesegem, aki semmilyen szinten nem foglalkozik a technikaval a korabbi sony m-jet sirja vissza, hogy azt o jobban szerette.

A lenyeg amit irni akrtam az az, hogy teves az a begyepesedett szemlelet, hogy az android sz@r, az android ujraindul, az android nem stabil.

Mondjuk en mas vagyok, engem erdekel a technika, es sokat foglalkozom a telefonommal is.
Nekem volt minden iphone [5s kivetelevel] de nalam egy ido utan unalmas lett. (A masik gondom a kijelzomeret volt.)
Azert is valtottam vissza androidra, mert szeretem ha szoftveresen butykolhetem, cserelgethetem a dolgokat rajta.

Az uj 6-oson gondolkodom, mivel sok ujitast atvettek az androidbol ami nekem fontos, es a kijelzomeret is elerte a mar elfogadhatot.
Jo lenne tudni az itthoni arat, mert irrealisan sok penzt nem szeretnek kiadni erte...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#622) catroot válasza kali (#616) üzenetére


catroot
veterán

[link]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#623) kali válasza HUTCHDB (#621) üzenetére


kali
legenda

nekem nem kell bemutatni az androidot sem, hiszen sokkal több olyan oprendszeres (csúcs)telefonom volt, mint ios/iphone, meg lesz is még.
normális esetben az android sem fagy vagy indul újra - mondom ezt a csúcskategóriában, mert attól lefelé bőven előfordul azért, ezt szinte naponta megtapasztalom, vagy megkeresnek ilyennel -, az akadozás/röcögés más tészta, az viszonyítási alap kérdése, és ha például az 5s-em az alap, akkor sok androidos csúcstelefont fenntartásokkal kezelek párhuzamosan, és ha esetleg a kívánt wp helyett ismét androidos lesz az 5s után közvetlenül, akkor az utolsó napokban biztos nem fogom egyszerre nyomkodni a kettőt, mert a jót/jobbat könnyű megszokni, de elfelejteni is, és ilyen téren nem akarom csalódás szintjén megélni a dolgot.
Az iphone sargasodik es nem mukodik a home gombja - nem írtál pontos típust, így általánosságban csak azt tudom mondani, hogy android, wp...stb szintjén sem létezik olyan telefon, ami hibátlan, bármilyen típust írsz, mindegyikre hozható (típus/széria)hiba!
pocsék volt a régi iphone 4 home gombja, sorra halt be mindegyikben, nem véletlenül módosították a 4s-nél.
bizonyos iphone típusoknál/szériáknál sárgul a kijelző, bizonyos (s)amoled kijelzők könnyen beégnek, bizonyos (s)lcd(3) típusokban nagyon sok a pixelhibás (lásd; megjelenéskor a one), és még lehetne sorolni...

catroot; egy szélsőséges vélemény, van vele szemben nagyon sok olyan, akiknél hibátlanul működik!
miket leírt hibákat, arra a kapcsolódó témában is sokan leírták, hogy náluk nem jelentkezik a probléma!
mondj egy rendszert, amelynek egy adott verziója kivétel nélkül mindenkinél hibátlanul működik!?!?
félek, nem fog menni...
legtöbben csak annyit tudnak, hogy egyik vagy másik témából kiragadnak egy vagy néhány problémát leíró hozzászólást, de az csak egy apró töredéke az egésznek, és minden ilyenre jut sokszorosa ellentétes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#624) UFC válasza kali (#623) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

(#625) HUTCHDB válasza kali (#623) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

tudom én, hogy ki vagy...ismerjük egymást...több topicban voltunk ugyanazon készülékek használói, de gondolom te is emlékszel rám. :B

én csak annyit akartam érzékeltetni, hogy az android nem rosszabb, mint ahogyan az, az iphone használók szájából állandóan hallható, és a sárgulás, home gombbal is azt akartam szemléltetni, hogy az apple termék is meghibásodik, sőt vannak típushibái is, amik valósak. (nem a hajlást kell folyamatosan emlegetni...)
a másik dolog, ami engem zavar az a garancia.
az apple 1 évet ad, ami néha kevés, míg más telefonoknál (pláne a szolgáltatósok) 2 év.

nem magamat akarom győzködni, vagy eltántorítani, mivel az i6-ot így is úgy is megveszem, mivel valamilyen szinten ez a hobbim. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#626) Lacy6 válasza HUTCHDB (#625) üzenetére


Lacy6
senior tag

én csak annyit akartam érzékeltetni, hogy az android nem rosszabb, mint ahogyan az, az iphone használók szájából állandóan hallható

Igen erre én is gyakran felfigyelek. Ezért is mentem bele a stabilitás boncolgatásába. Amúgy nem rossz készülék lett az I6, de én többet vártam tőle. Üzemidő nem sokkal lett jobb mint az 5S-nek, megkaphatta volna a 6+ kijelzőjét és képstabilizátorát. Előlapi kamerán is lehetett volna mit fejleszteni. Továbbra is azt mondom, hogy 2 GB RAM elvárható már ebben a kategóriában.
A barométer pontosan mire használható? Hogy található meg a rendszerbe?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#627) Parallaxis válasza Lacy6 (#626) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezért is mentem bele a stabilitás boncolgatásába.

Használd mindkét rendszert 2 hónapig úgy, hogy nem indítod újra, majd átértékeled ezt a véleményt...
Írom ezt úgy, hogy Androidból kizárólag csúcskészüléket használok, de 1-2 hét a max, amit anomáliák és lassulás nélkül kibírnak (de én inkább 2-3 naponta csinálok reggelente egy restartot és nem lesz gond vele, így nem akad be alkalmazás, ami leszívja az aksit, nem marad fekete a kijelző bejövő hívásnál, hogy ne tudjam felvenni vagy éppen ellenkezőleg nem marad bekapcsolva, mikor a fülemhez veszem stb.).
Az iPadem meg akkor indítom újra, mikor jön egy új rendszerverzió és addig gond nélkül teszi a dolgát.

Nekem ezt jelenti a stabilitás és aki azt írja, hogy az Android ezen a téren felnőtt az iOS-hez azon csak elnézően mosolygok.

Nem kell megírni, hogy nálad ilyen nem fordul elő, mert nem érdekel. Én szinte a teljes palettát végig szoktam próbálni a felső kategóriában, de eddig nem volt egyetlen Androidos készülék sem, ami ilyen, vagy nagyobb hibákat nem produkált volna.

(#628) HUTCHDB válasza Parallaxis (#627) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A probléma az, hogy ez egyszerűen NEM IGAZ!
Az ég világon semmi olyan jelenség nincs amit te leírtál....több mint 3 hónapja megy újraindítás nélkül pl. ez a sony:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#629) Lacy6 válasza Parallaxis (#627) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ha tippelnem kéne akkor 3 hónapja BIZTOSAN nem indítottam újra. Nem tapasztaltam lassulást és egyéb anomáliát. Ezt a városi legendát már illene elfelejteni. HTC One X-et 2 évig használtam és csak lemerülés vagy frissítés volt az újraindítás oka. Fogalmam sincs mit csinálsz vele amitől ilyen dolgokat tapasztalsz, de nem igényli a rendszer. Szerintem ezzel sokan így vagyunk... Komolyan gondoltad, hogy felső-kategóriás androidot használók többsége 3 naponta újraindítja a készülékét?

(#628) HUTCHDB: +1

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#630) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#628) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A lenyeg lematadt:

Most te jossz egy samsung es egy ios kepernyokeppel!
Varjuk! ;)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#631) joey04 válasza HUTCHDB (#630) üzenetére


joey04
titán

Az a baj, hogy ez használattól függ. Ha törődsz a készülékkel, akkor igen, bizonyos körülmények között ki lehet hozni droidból is. iOS meg tudja ezt lazán. Erre szokták azt mondani, hogy akinél az android akad meg fagy annál user error van. Na ilyen nincs (kivétel ha root vagy főzött rom kerül a képletbe). Én telepíteni és törölni akarok "ész nélkül" appokat, tartalmakat, amik hivatalos forrásból jönnek, és nem érdekel, hogy az app van szarul megírva, ne húzza magával a rendszert és pont. Az iOS sem hibátlan, főleg az iOS 7 óta, a 8 meg még szarabb, de még így is előrébb jár ebből a szempontból. A részleteket nem olvastam, mert nem érdekel, de Note 3 topikban pár napja (hete?) olyanba futottam bele, hogy a processzor magokat szarul kezeli a rendszer, vagy leáll, vagy pörgeti indokolatlanul már arra sem emlékszem. De a lényeg, hogy ilyesmi gondok vannak vele, utána kell járni és törődni vele. Ettől függetlenül a droid is kezd azon a szinten lenni, hogy csak annyi törődést igényel amire már lassan én is hajlandó leszek, így figyelem a csúcsmodelleket, de ettől még tény, hogy ebben a legbugosabb iOS is előrébb jár. Ettől még nem jobb rendszer, mert ha valaki akar és tud egy kicsit törődni vele, akkor a szabadabb lehetőségek miatt egyértelműen jobb választás is lehet, vagy lehetnek egyéb indokok is amiket Ulkesh( :) ) hoz fel például, hogy a véleménye ellenére marad droidon. Az android szabadabb, több a lehetőség, az iOS meg stabilabb és megbízhatóbb, azonos használat mellett.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#632) Blyan válasza HUTCHDB (#630) üzenetére


Blyan
félisten

Korrekt!

Az 520-amat 4 naponta kell újraindítani - bár általában megoldja ezt magától. :D
A 920, de az mondjuk most szervizérett éppen.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#633) Lacy6 válasza joey04 (#631) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ha törődsz a készülékkel, akkor igen, bizonyos körülmények között ki lehet hozni droidból is. az iOS meg stabilabb és megbízhatóbb, azonos használat mellett.

Ezzel én nem értek egyet. fentebb le is írtam miért. Nem nyúlkálok bele a rendszerbe csak használom és kész. Nem is törődök vele semmit. (amíg minden gyorsan és úgy működik ahogy kell minek?). Szóval egyszerűen az, hogy "bizonyos körülmények" között lehet kihozni belőle ezt a stabilitást cáfolnám, mert ÉN nem ezt tapasztalom, de hozzáteszem az android userek többsége ugyanezt tapasztalják.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#634) HUTCHDB válasza joey04 (#631) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Semmi törődés nincs...használjuk..., de ez sony.
Nem akarok nagy szavakat használni, és megbántani senkit, főleg a samsung használókat, de pontosan az a márka az, amit ha lehet kerülök.
Korábban istenítettem, (nyilván a szabad romolhatóság miatt) de mára megváltozott a véleményem.
Maradjunk annyiban, hogy vannak tőle sokkal jobbak...
Sokáig használtam hTc-t, jelenleg is 4 darab van a bővebb családban.
Olyan szinten meg van írva a sense, hogy nem igényel semmi mókolást, és iszonyat stabil.
Én azt továbbra sem értem, mi az ami egy stabiltól stabilabb, megbízhatóbb lenne. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#635) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Olyan kis cuki ahogy droid vs iOS felhasználók egymásnak bizonygatják melyik rendszer a jobb :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#636) joey04


joey04
titán

ok

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#637) mondomén válasza SpongyaBob (#635) üzenetére


mondomén
őstag

'En ilyen jelenseget egyaltalan nem tapasztaltam, valoszinuleg egyedi esetrol lehet szo.' ;]

(#638) HUTCHDB válasza SpongyaBob (#635) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nem nem.
én mindkét rendszert használtam, és most is van ... csak azt szeretném elérni, ha nem lennének sztereotípiák, nem szidnák, nem néznék le az ios-et használók a droidot.
az már rég nincs, mint a 2.3-as androidnál volt.
sok sok iphone használó abból indul ki, hogy régen mi volt, biztos most is az van.
hát nem!
nekem folyamatos problémáim voltak pl. ios-en a gmail push szinkronizálással, és szinte mindegyik készülékemnél
(lsd. iphone topic, mivel ott erről írtam, kérdeztem, stb.) de ettől még nem mondom azt, hogy szar a levelezője, valami gond volt, mindig, ami nagy nagy küszködés után valahogyan megoldódott.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#639) Lacy6 válasza SpongyaBob (#635) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem senki nem akarja meggyőzni a másikat arról, hogy melyik rendszer jobb. Én csak a városi legendákat cáfolnám és a saját tapasztalatimmal segítek szélesebb nézőpontot kialakítani az okos telefonok kedvelőinek. :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#640) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Időnként benézek, várom, hogy mikorra lesz végre Apple/iPhone topic... ;]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#641) legiaap válasza SpongyaBob (#635) üzenetére


legiaap
nagyúr

És mindig az apple topikban jön elő.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#642) Gábor0


Gábor0
tag

Jelenleg a legolcsóbb változat (iPhone 6 16GB) kártyafüggetlenként 265 ezer Ft.
Tud valaki ennél olcsóbb, hűségidős előfizetést valamelyik szolgáltatónál?

(#643) HUTCHDB válasza Gábor0 (#642) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem eppen 200 alatt lesz a telekomnal.
Kb.1,5 - 2 het es megtudjuk.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#644) robiii


robiii
tag

https://www.youtube.com/watch?v=gJ3Ds6uf0Yg

250-300.000 forintért ezt kapni? Akkor jó! Még most láttam a hírt itt a honlapon, mi szerint könnyen hajlik a "prémium" i készülék... :Y :U :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#645) Gicz válasza robiii (#644) üzenetére


Gicz
addikt

Örülök hogy nem kerülte el a figyelmed a videó!! Így már 147. Alkalommal is be van ide linkelve! Köszi! :)

Igen, ezt kapni 250-ért, ha nem kell ne vedd meg. Ha nem veszed meg minek foglalkozol vele? :F

(#646) stemplar07 válasza Gicz (#587) üzenetére


stemplar07
őstag

:-) a lényeget összefoglaltad :-) valóban.. és sajnos ez a Galaxy s4-5-- Alpha esetén sem más.. :-)
aki már használt droidot akár ,,zászlóshajót,, is az tudja amikor ,,visszatér az iPhonhoz , egyből ,,rend,, lesz .
Nos ez az i6-al sem más, két hete nyüstölöm, kiváló ... :-) ennyi

(#647) Püpi válasza Ryoo (#3) üzenetére


Püpi
tag

Persze, eklatáns példája annak hogy hogyan rontják az izlésedet.
Amikor a moziban látsz egy szar filmet, mit mondasz utánna az érdeklődőknek?
Egyszer meg lehetett nézni.
Pedig jóóó szar volt.
A következő szar filmnél már észre sem veszed, a következő már lehet hogy tetszeni is fog.
Pedig egy szar.

[ Szerkesztve ]

(#648) Püpi válasza SpongyaBob (#16) üzenetére


Püpi
tag

Itt az első (részemről):
Hééé, új ájfon hol maradt a plusz egy ikonsor?
Na?! :-)

(#649) Püpi válasza crey (#43) üzenetére


Püpi
tag

Óóóóóóóó
OBK

(#650) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

(#649) Püpi

Javaslom, olvasd el a fórum szabályzatát.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.