Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Gicz válasza INGJOKE (#498) üzenetére


Gicz
addikt

legutóbb a családban egy sima méretű simet cseréltünk micro simre, feltöltőkártyás csomag volt, nem vettünk telefont, csak a csere volt, és ingyenes volt. (T-mobile)

(#502) ToniSoprano válasza Parallaxis (#499) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"ha az új S5 drága még, legfeljebb megveszi az S4-et ennyi. Annyit azért nem veszít a mindennapi használat során."
Az hogy ott van választék, évente jön ki a telefon, ezért nincsenek akkora különbségek a készülékek között, pl kijelzőméretben mint a 4 col vs 4,7 col között, de feleanyiért megveheti mint a legújabb csúcsmodellt, de nem veszít majd később annyit.
De pl. ezt a Huawei P6 fémborítású HD kijelzős akkori csúcskészüléket 100-120-ért lehetett venni a bevezetéskor, most 70-80 körül lehet kapni függetlenül , ha most megveszed mennyit bukhatsz vele, pl. egy 270 ezres 64GB-os Iphone 6-hoz képest?
[link]
És mielőtt lefikáznád, ha a növekedés marad kb 1-1,5 után a Huawei a telefon eladásokban utólérheti az Iphone-t, és nem elsősorban gagyi, nagyon olcsó kategóriában mozog lásd az új p7.

[ Szerkesztve ]

(#503) 407 válasza ToniSoprano (#484) üzenetére


407
tag

Nekem a Vodánál ( Red L)van előfizum spanyol déli részén élek.48 eu bruttó,minden korlátlan országon belül, 5Gb netem van hozzá.G3 mat kértem mellé 100 eu deposit ot kértek amit vissza is fizetnek a 12.hónap után ha rendesen fizeted a számlát.Az I5s a legdrágább ilyen szempontból arra 150 eut kell fizetni amikor elhozod ezzel a csomaggal de azt nem kapod vissza .Ez a teló ára.Megkérdeztem az i6 ot,mivel ezen a héten elérhető lesz náluk,kb 250 et fizetni de csak 65 eus csomaggal tudod elhozni,mondjuk 8 Gb net van benne.Én inkább megrendeltem függetlenül,nem akarok csomagot váltani emiatt.Amugy 4g hasít mindenhol, jól működik.Igazábol ha normálisan melózol nem vagy tróger akkor kényelmesen belefér ez a havi kiadás a fizudba.

[ Szerkesztve ]

(#504) Szelley válasza 407 (#500) üzenetére


Szelley
senior tag

Azért mert kókány gyártói teleszemetelt droidot használtál, még nem a droid a sz*r. Próbálj ki egyszer egy Nexus készüléket! :)

(#505) ToniSoprano válasza 407 (#503) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Most et I5S, vagy I6s?
És a 16 GB-os változat ennyi, vagy a 64 GB-os? Persze ha neked kell ez havi kb 15-16 ezer Ft-os csomag, ennyit letelefonálsz akkor megéri, de ha haza Mo-ra telefonálnál pl. akkor azért már pluszban fizetni kell, uyge jól értettem? (Ezzel az előfizetéssel 2 év alatt kifizetsz kb. 410 ezer Ft-ot így a szolgáltatónak persze megéri, bőven.)

De ha ilyen csomagra van szükséged, akkor nyilván érdemes már Iphone 6-ot venni, ezzel nem vitázok, nyilván ha kisebb lenne a havidíj pl. a sima RED-nél, ami csak 30 EUR lehet, akkor kijönne az árbeli különbség a két telefon ára között.

[ Szerkesztve ]

(#506) 407 válasza ToniSoprano (#505) üzenetére


407
tag

Az i5s 150 eu a i6 kb 250 lesz.Nekem az i5 az kicsi azért hoztam el inkább G3 mat,meg teljesen az android büvöletében éltem évekig.Amugy az 50 eus csomag nekem szükséges,sokat Viberezek haza,levelezek,szkàjpolok,sokszor mobilról mert éppen úton vagyok.Az országon kívüli hívások nem érdekelnek mert mindent nettel intézek.Amugy ha náluk akarnàm venni az i6 ot akkor ujraindulna a 2 éves előfizum+ a fent említett összeg+65 eu brutto csomag havonta.Inkább veszem függetlenül,meg nekem a 64 es kell.A vodánál 16 os van csak.A G3 mat meg az s4 et el is adtam már igy nem lesz olyan "fájdalmas" az a 799 amit kérnek az i6 ért.

[ Szerkesztve ]

(#507) 407 válasza Szelley (#504) üzenetére


407
tag

Nekem nem tetszenek a Nexus mobilok.Amugy biztos jó rendszer.

(#508) ToniSoprano válasza 407 (#506) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A viber neked működik ezek szerint, az jó szerencsés vagy, vagy valószínűleg a magas előfizetés miatt nincs korlátozva. Nekem T-nél mobilneten a skype régebben működött, még akár EDGE-ről is, ha csak beszélgetésre használtam, nagyon sokat is használtam, ha úton voltam. Most már nem működik, szakadozik de ahogy mondta a sógor Hollandiában is korlátozva van, bár lehet a drágább csomagok esetén ott sem. Így marad az otthoni vezetékes internetről a Skype.

Ha valamiért mégis sűrgősen hívnom kell a nővérem ha csak 10-15 mp-et is beszélek akkor is 179 Ft-ba fáj nekem, inkább az SMS marad (mondjuk ha véletlenül külföldön lennék, onnan hívnám akkor csak 74,4 Ft lenne ugyanez a EU roaming árak korlátozása miatt, de már ezt elpanaszoltam korábban.)

[ Szerkesztve ]

(#509) kchris78 válasza ToniSoprano (#508) üzenetére


kchris78
veterán

ez nagyon kemeny... de szerintem csak a lakossagiakat szivatjak ezzel mert nekem cegeskent a legalapabb 200MB-os nettel is megy a Skype...

(#510) 407 válasza ToniSoprano (#508) üzenetére


407
tag

Így van.Képzeld a szakácsunk váltott vodára egy másik szolgáltatóról.Neki nem kellett Red hanem sima csomagot választott 25 eu körülit havonta.Rémült fejjel jött hozzám az első nap,hogy nem működik a Viber pedig azon beszél a gyerekével Belgiumba.Másnap visszament és Redre kellett váltania mert csak azon működnek ezek a szolgáltatások országon kívül.

(#511) Blyan válasza INGJOKE (#495) üzenetére


Blyan
félisten

Nem eszi a netedet, egyszerűen csak a gyorsítótárból visszatölti az oldalt. Legalább is pl a WP8 így csinálja.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#512) ToniSoprano válasza kchris78 (#509) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem a T-nél 200 MB-asom van, de lakossági. Régebben céges volt azon biztos ment volt, kb fél éve váltottam vissza lakosságira, tényleg az is lehet, hogy azóta össze-vissza szaggat, szétesik a Skype HSDPA-n is. Köszi, az ötletet.

(#513) INGJOKE válasza Blyan (#511) üzenetére


INGJOKE
veterán

A céges az nekem is wp, de saját i4. Valaki? Újratöltésnél fogyaszt netet?

(#514) Blyan válasza INGJOKE (#513) üzenetére


Blyan
félisten

Továbbra is azt mondom, hogy szerintem nem, i4, tehát iOS7 az utolsó ami rajta lehet (nem tudom az van-e rajta), de szvsz gyorsítótárazás van, nem pedig újabb adatforgalmazás.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#515) INGJOKE válasza Blyan (#514) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen ios7 van rajta. A 8 mennyi helyet foglal? 16 gb-os elég lesz majd I5s, vagy I6-hoz?

(#516) Blyan válasza INGJOKE (#515) üzenetére


Blyan
félisten

Passzolok, jó ideje nincs szifonom, az iOS8-cat meg soha nem is használtam.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#517) kali válasza INGJOKE (#515) üzenetére


kali
legenda

5s esetén az utolsó ios 7 verzióhoz képest a 8.0.2 alig picivel foglal több helyet, csupaszon 11 gigabyte szabaddal számolhatsz.
furcsa, hogy a 8.0 több helyet foglalt, mint a 8.0.2 verzió.

(#518) Sn00k válasza mondomén (#486) üzenetére


Sn00k
veterán

Nálam semmi gond nem volt , eddig a 8.-al, sőt sokkal jobban reagál a telefonom, úgy érzem, mint, ha gyorsabb lenne. A wifi meg tökéletesen működik a 8-al is meg a 8.0.2-vel is. Egy fagyásom nem volt még, amióta 8-ra frissítettem...
Bár gondolom ez téged nem vígasztal :DDD

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#519) mondomén válasza Sn00k (#518) üzenetére


mondomén
őstag

Egészen jól gondolod. :D

(#520) d@minator válasza ToniSoprano (#502) üzenetére


d@minator
addikt

A Huawei Ascend P6 érintőpanelje egyik helyen érzékenyebb másik helyen kevésbé. Még a MATV-ben is látszik. Ha valaki arra vágyik, hogy ötször rányom valamire vagy egy üzenetben öt karaktert ír be egymás után az vegye ezeket a más gyártók ipari hulladékából összerakott szutykokat. Nem bukik vele sokat csak az egészet már a megvétel pillanatában.

(#521) KraX válasza legiaap (#326) üzenetére


KraX
őstag

En azt nem ertem, hogy miert a telefont kell hasznalni a tv kapcsolgatasara az erre alkalmasabb taviranyito helyett?

For the God Emperor!

(#522) HUTCHDB válasza KraX (#521) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

jó dolog az hidd el.
én nagyon sokszor tv előtt ülve netezgetek, játszom telefonon.
ilyenkor nem kell a távirányítót keresgélni, csak lehúzom a statusbart, és ott van egy teljes értékű irányító.
nem is beszélve arról, hogy sok egyéb eszköz is irányítható vele.
kényelmes na... :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#523) LaptopSystem

[link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#524) LaptopSystem

gyengécske lett

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#525) kali válasza KraX (#521) üzenetére


kali
legenda

mert előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor nem elérhető a távirányító, vagy egyszerűen csak kipurcan az, és a probléma orvoslásáig (javítás, csere, másmilyen beszerzése) is használható adott célra a telefon, de sokkal egyszerűbb ok is adódhat, például elalszik a csajos a távirányítóval a kezében, és amilyen édesen alszik, bizony nem ébresztem fel a távirányító elragadásával, ha már helyettesíthetem azt a telefonnal.
a poénkodást nem részletezem, amikor más - legyen az üzlet vagy magánszemély - készülékét távirányítja valaki.
nem véletlen, hogy egyre több gyártó visszahozta az infrát, ha már van rá kereslet.

(#526) Parallaxis válasza kali (#525) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem véletlen, hogy egyre több gyártó visszahozta az infrát, ha már van rá kereslet.

A TV gyártók meg ennek örömére egyre inkább favorizálják a wifit távirányításra, főleg a drágább modelleknél :D

(#527) kali válasza Parallaxis (#526) üzenetére


kali
legenda

idő kell annak, még kellően elterjed, teljesen meg beláthatatlan időn belül...

(#528) legiaap válasza Parallaxis (#526) üzenetére


legiaap
nagyúr

Egyre jobb áron lehet már okostévét venni így egyszerűbb egy appot írni távirányításra mint hogy infrát beletenni. Nem hinném, hogy divatba fog jönni ismét.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#529) Tibee86 válasza LaptopSystem (#524) üzenetére


Tibee86
veterán

Kipróbálhatom esetleg a te telefonodon ugyanezt, hogy utána hogy fog kinézni? :D

Előtte lévő meg vótmááá, 43x!

[ Szerkesztve ]

(#530) GSPLR válasza ToniSoprano (#484) üzenetére


GSPLR
senior tag

Igazad van kihagytam...64 gigás cuccot hozott el ezen feltètelek mellett,a 16-os olcsóbb.

Huawei

(#531) zeg válasza Ck. (#429) üzenetére


zeg
senior tag

Csak eljutottunk oda hogy az Iphone egy olyan néptelefon-tömegtelefon, amit a legutolsó tróger is röhögve meg tud venni magának arrafele, és annyi presztizse van mint nálunk egy opelasztrának :)
Az almarajongók lelkét megnyugtatandó azért leírom,hogy ettől még ez egy kiváló készülék:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#532) GSPLR válasza d@minator (#520) üzenetére


GSPLR
senior tag

Te mindenhol csak elmebeteg módjára tudod az amúgy fals infoidat leírni? Neked a kínai márkák a fètised,azon belül pedig a Huawei. Csak nehogy hamar megváltozzon majd a vèlemènyed...erősen figyeld a következő kèt èvet mobilos fronton, pláne a kínai termèkeket, èrdemes lesz ;)
Majd meglátjuk kit igazol az èlet.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#533) raskolnikoff válasza INGJOKE (#495) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szolgáltató csak akkor cserél ingyen kártyát ha náluk veszed a készüléket? o0

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#534) KeFe válasza Parallaxis (#491) üzenetére


KeFe
tag

"Az már csak apróság, amit már szintén fentebb írtam, hogy a droidos verziók a cache-el játszanak, hogy gyorsabbnak tűnjenek."

Az kifelejtetted hogy az ios verziók meg himihumi animációkkal operálnak hogy meglegyen a fluid érzés :)

Amúgy ti most komolyan egy ilyen "profi teszt"ről vitatkoztok ahol a videón a faszi kézzel sorban nyitogatja meg az alkalmazásokat 3 telefonon egyszerre? Hát LOL

[ Szerkesztve ]

(#535) KeFe válasza mondomén (#493) üzenetére


KeFe
tag

"Legjobb duma a fórumon 'semmi ilyet nem tapasztaltam'. Hát attól még van és sokan szívnak vele, ergó szar a rendszer."

Jajmár... nem szar a rendszer, TE használod rosszul. Hisz ami epöl azsosenemszar teccikérteni?
Ha úgy gondolod hogy valami szar, akkor az direkt olyan és te vagy a szar amiért ez nem tetszik neked. Mondogasd magadban sokszor hogy "jólesz ez, hisz másnak nincs baja vele, nekem miért lenne"

Nah ugye hogy már nem is zavar? :)

Én is szinte kezdem élvezni hogy remote desktopon keresztül egy windowsos chrome-al írom ezt a hozzászólást hogy egy bejövő email esetén ne kelljen újragépelni az egészet. Ugyan tudom hogy másnak nem tölti újra az oldalakat hisz 'leírták a fórumba' de úgy látszik én még nem szeretem annyira a rendszert hogy nekem is rendesen működjön.
Gyorsan megeszek egy almát félig hátha attól jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#536) KraX válasza kali (#525) üzenetére


KraX
őstag

En ezt nagyon marginalis elonynek erzem, de lehet, hogy van akinek fontos.

For the God Emperor!

(#537) KraX válasza HUTCHDB (#522) üzenetére


KraX
őstag

Elfogadom ha neked szamit ez a feature. Engem total hidegen hagy.

For the God Emperor!

(#538) Lacy6 válasza KeFe (#535) üzenetére


Lacy6
senior tag

+1
Amúgy az nem fér a fejembe, hogy rengeteg hibával kiadják a frissítéseket, majd javítva kiadják újból és örömtáncot járnak, hogy milyen gyorsak voltak. Nálam már betonba lenne a telefon ha ennyi hibát találnék benne. Instabil, bugos, laggos rendszert lett. (M8-hoz képest viszonyítok)
És örülnek neki, hogy milyen jó hisz gyorsan kiadták az újabb frissítést ami szintén rossz lett. És ami ledöbbent, hogy ennek ellenére a sok hiba megerősíti a felhasználók hitét a telefonba. Közbe még meg meri említeni h így az android meg úgy az android. Tájékozatlanság felsőfoka.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#539) Parallaxis válasza KeFe (#534) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az kifelejtetted hogy az ios verziók meg himihumi animációkkal operálnak hogy meglegyen a fluid érzés

Android alatt ugyanúgy ott vannak ezek az animációk.
(Az más kérdés, hogy iOS alatt részben, Android alatt meg teljesen ki lehet ezeket kapcsolni.)

Amúgy ti most komolyan egy ilyen "profi teszt"ről vitatkoztok

Hát látod :)
De én is azt gondolom, hogy ennek nem sok értelme van.

(#540) d@minator válasza GSPLR (#532) üzenetére


d@minator
addikt

Újabb gyógyszereket kellene íratnod vagy csak szimplán összekeversz valakivel.

(#541) Touch-ko válasza KeFe (#535) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Ha úgy gondolod hogy valami szar, akkor az direkt olyan és te vagy a szar amiért ez nem tetszik neked. Mondogasd magadban sokszor hogy "jólesz ez, hisz másnak nincs baja vele, nekem miért lenne"
Nah ugye hogy már nem is zavar?`

LOL Egyik legjobb komment :)
Amugy ez szerintem mindenhol igaz, nem csak egy specifikus markanal :)
Ha pedig meggyozik magukat, akkor mennek mas topicokokba meggyozni masokat! (nem markafuggo)

Oszinten bevallom, nekem a 8.0-val semmi bajom sem volt. Amiota a 8.0.2 van fent egyszer kilepett a Safari.
A 8.0.1-et a kockazatok miatt kihagytam :)

[ Szerkesztve ]

(#542) GSPLR válasza d@minator (#540) üzenetére


GSPLR
senior tag

Nem keverlek, olvasom a kommenteket és nem ez az első ilyen megnyilvánulásod a kínai termékekről. Persze lehet ilyen véleményed, de ne terjessz hazugságokat (P6), és ha megkérhetlek ne szutykozz olyan mamutcégeket, akik elég sokat tettek le már az asztalra mobilkommunikációban... Maradjunk a tényeknél :) Köszönöm

Huawei

(#543) manchester85 válasza zeg (#531) üzenetére


manchester85
addikt

2 heti fizetés ide vagy oda, de nyilván a fizetését nem csak telefonra szánja. Az iPhone függetlenül, 700 dollárba kerül. En az USA-ban elek, itt ez a legtöbb ember 1 heti fizetése, vagy kevesebb, de:

1: a többség ennek ellenére nem fog 700 dollárért telefont vasarolgatni, hiába tehetné meg, mert ezt mindenki sokallná

2. $ 200+ adóért megveheted szolgáltatónál, amik sokkal drágább havidijúak, mint egy-egy kisebb szolgáltató, ahol teljes áron kell megvenni. Legalabb 30-40 dollárral olcsobb a havidíj, magyarul ismét ott vagyok, hogy nem fogom szolgáltatónál venni. Ennek ellenére a sok hulye amerikai igy veszi, mert nem foglalkoznak vele, nem szamolnak utana, nem is tudnak róla, hogy van olcsobb megoldás. Két ev alatt ez több, mint egy uj iPhone különbözet.

A vege az, hogy legszívesebben eBayrol választok ki egy jót, letiltastol nem kell tartani, a régit pedig eladom. 700 dollar az sok, akárhol élsz, es mindegy, mennyi a kerested, ha másra kell koltened, vagy ugy érzed, mas gyártó hasonló tudású telefonja csupán a töredéke.

Nem ugy kell gondolkozni, hogy ez nyugaton aprópénz, hanem ugy, hogy a duplája némelyik konkurens flagshipnek. A többség azonban megveszi szolgáltatónál, ahol az egyik 100 dollar, masik 150, az iPhone 200, igy teljesen lényegtelen. Csak ugye itt jon be a képbe az, hogy két ev mulva nekem 800-900 dollar marad a zsebemben. Az iPhone mindenhol drága, es teljes áron nem is nagyon veszi meg senki, ott se ahol, egy heti fizetése lenne. Arányában, Magyarországon szerintem többen veszik teljes áron.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#544) kali válasza KraX (#536) üzenetére


kali
legenda

példákat írtam csak, hozzá lehetne még csapni néhányat, és ha lehet is élni nélküle - azt teszem most az 5s birtokában, pedig az s4 előtte tudta -, a jót könnyű megszokni, és néha hiányzik a kényelmi funkció.
mivel más gyártók beteszik egy ideje a csúcstelefonjaikba, az apple is megtehetné, ha már más téren is kénytelenek már egy ideje engedni a felhasználói nyomásnak.

[ Szerkesztve ]

(#545) Parallaxis válasza manchester85 (#543) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem ugy kell gondolkozni, hogy ez nyugaton aprópénz, hanem ugy, hogy a duplája némelyik konkurens flagshipnek

Hát azért az USA-ban ez nem teljesen korrekt, a legtöbb konkurens flagship minimálisan olcsóbb, vagy hasonló áron van.

(#546) manchester85 válasza Parallaxis (#545) üzenetére


manchester85
addikt

Egy darabig. Aztan némelyik modell rohamosan csökken, az iPhone meg nem. Vagy egy tavalyi modell 600 dollar, egy G2 meg 250-300. Általában csak a nyitóár ugyanaz, fel evvel kesobb a konkurens termek mar jelentősen olcsobb.

i6 Silver

(#547) legiaap válasza manchester85 (#546) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy én most azt mondom az új iPhone-okat függetlenül jobban megéri megvenni most, mint előfizusan. UK-ban eléggé elszaladtak az árakkal.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#548) kchris78 válasza KeFe (#534) üzenetére


kchris78
veterán

nem ertem ezt a dolgot hogy a laggolast az animaciokkal probalja elfedni az iOS. egyreszt: lehet hogy most mar mas a helyzet mert azota optimalizaltak meg eromuvet tettek a droidok ala, de a droidnal anno ez az animacio is lagos volt, ami azt jelentette szamomra hogy a kepernyon operalo animacio processnek nem tudott fenntartani eleg processzoridot (illetve ugy menedzselni az idot a processek kozt) a megfelelo idopontokban hogy ne legyen lagos. (animacio 0.2-0.5 sec alatt megy le, a kozben levo muvelet meg igenyli mondjuk ennek a toredeket). iOS eseten meg az animacio leginkabb attunest jelent egyik kepernyorol a masikra es mint olyan ennek a kiszamitasahoz mar az animacio kezdeten szukseg van a vegallapot ismeretere. Logikusan en igy gondolnam lehet lassitva megneznenk az animaciot vannak trukkok...

(#549) Parallaxis válasza manchester85 (#546) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha a többi gyártó nem 2-3 havonta dobna piacra új terméket, akkor azok értéke is időtállóbb lenne. Ez nem az Apple hibája, hanem a többi gyártó hülyesége.

(#550) raskolnikoff válasza manchester85 (#543) üzenetére


raskolnikoff
őstag

De nem is emelkedett az ára úgy mint itthon...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.