Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) =WiNTeR= válasza FіkuszKukіsz (#282) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Azért ez a gondolkodásmód is elég defektes, mert bár rövid távon még úgy-ahogy életképes (is lehet), de az egyhelyben toporgás nem igazán célravezető (Gates és a 640K memória esete).
Több weblap megnyitása + multitask könnyedén képes felemészteni 1GB memóriát, vagy olyan jó dolog a böngészőbe visszalépve élvezni amint újra betölti az előzőleg megnyitott lapokat? :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#302) legiaap válasza =WiNTeR= (#301) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az oldal újratöltés igaz a SAFARIBAN! Másik böngészőkben okés a dolog. Ergó a Safariban van a gáz. Apple sara, nem a ramé.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#303) Lacy6 válasza =WiNTeR= (#301) üzenetére


Lacy6
senior tag

+1

(#302) legiaap: Az Apple sara. Nem csak ott van gond. Meg lehet lépni, hogy 1GB RAM-ot hagynak a készülékbe, mert hellyel-közzel eldöcög a rendszer, de egy ilyen telefonhoz nem ez illene.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#304) mufi válasza UFC (#300) üzenetére


mufi
senior tag

Mivel nem vagyunk haverok, ezért mégegyszer megkérlek, hogy fogd vissza magad. Nem ismerjük egymást, aminek kezdek egyre jobban örülni...
Én a kékfogról beszélek, nem AirDropról.

"A 3,5" os méret meg egyéni kérdés. Ha kicsi a kijelző az a baj. Ha kielégítik a mai piaci igényt hogy csinálnak nagyobbat akkor az a baj."
Látod, pont ez az, hogy ők maguk mondták, hogy nem kell, mert az nem jó. Most meg az a jó, ha nagy...de én örülök, hogy vannak emberek, akik hallgatnak rájuk (az epölre) és elhiszik, hogy nekük az jó, amit ők éppen kigondolnak. Lehet egy nap majd mindenki kútba ugrik, mert szerintük "igényelni fogják a vásárló, felfedezték a piaci igényt rá..."

ps: ha lehet, ne válasozlj az üzenetemre nem szeretek offolni...majd én is átugrom a te üzeneted, ha túl nagy lesz a kísértés és mégis írsz..

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#305) mondomén válasza mufi (#304) üzenetére


mondomén
őstag

Bluetooth van az iphoneban. Azthasznalja kuldesre ket apple cucc kozott.

Steve Jobs mondta, hogy mekkora az idealis meret. Nekem 5s-t nem olyan kenyelmes hasznalni 1 kezben mint a 4s-t. Na bumm, johet a kut.

[ Szerkesztve ]

(#306) idntknow666 válasza kameraman77 (#199) üzenetére


idntknow666
tag

És infra sincs benne :(...:D

[ Szerkesztve ]

(#307) manchester85 válasza crey (#68) üzenetére


manchester85
addikt

Azt azert tegyük hozza, hogy minden Verizonos okostelefon független, ha érdekük, ha nem. :)

i6 Silver

(#308) raskolnikoff válasza 407 (#63) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az üzletet én is csak úgy értettem, ahogy ott leírtam :)
És hát az értékállóság most pont az ami kvára idegesít...hogy ilyen b.ott drága. :W

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#310) Gicz válasza mufi (#299) üzenetére


Gicz
addikt

A hozzászólásaidból kiderül, hogy nem nagyon akarsz ilyet venni. Megértettük. De ha még 45 hsz-ben leírod, hogy mekkora szar, akkor is fogok venni egy 6pluszt, tehát feleslegesen téped a szád, mehetsz vissza valamelyik "mit csináljak a droidommal hogy ne szaggasson" topikba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#311) legiaap válasza idntknow666 (#306) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kávét sem tud főzni le az ajánlott plecsnivel azonnal.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#312) henrik1 válasza legiaap (#311) üzenetére


henrik1
tag

én azt néztem, h nincs rajta RCA csatlakozó.
átlagjúzer vagyok, így szívesen hozzákötném a csöves erősítőmet, de ezzel a szarral még ezt sem lehet.

(#313) raskolnikoff válasza Gadgetfan_ (#200) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ha van eszed sose beszel többet T.től...csak nézd meg hogyé van 5s. Gyakorlatilag bárhonnét olcsóbb ha nem 20k-s havi díjcsomagot választasz. :U

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#314) mufi válasza Gicz (#310) üzenetére


mufi
senior tag

Látod erről beszélek. Én sehol nem írtam, hogy sz*r. Ráadásul droidos sem vagyok. de még WP-s sem. Na ezt add össze. Ilyen csúnyán csak epöl fanbojok besézlnek. Jellemző?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#315) =Mentor= válasza henrik1 (#252) üzenetére


=Mentor=
őstag

Sőt egy kínai 8 magos telót is simán leverhet az Apple 2 magos Iphone6-ja a brutál grafikus gyorsítóval karöltve.

(#316) idntknow666 válasza legiaap (#311) üzenetére


idntknow666
tag

Nem értem,miért kell ezen az ajánlott plecsnis dolgon kiakadni.Egy jól összerakott telefon,kifogástalan sebességgel,kamerával stb.Sajnos a saját tapasztalatom az hogy az emberek előszeretettel fikázzák azt,amit nem engedhetnek meg maguknak.A teszt szerintem nem elfogult,ha a cucc nem ütné meg az "ajánlott szintet" nyílván nem sütötte volna oda Bog a végére.

(Az infra pedig tényleg nagy okosság,simán kapcsolgathatod a telefonoddal a tv-t:D)

[ Szerkesztve ]

(#317) r3dsnake válasza mufi (#299) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kékfog kell, csak nem hülyeségre, amire van SOKKAL jobb megoldás. Airdrop, dropbox, mail, bármi. Múltkor kellett faternak csengőhangot küldeni pc-ről telóra bluetooth-on. 5 percig szarakodtam a jelkóddal meg a pairinggel. Hát köszönöm, de nem hiányzik ez az időszak. Ahogy az infra se.

(#318) Gadgetfan_ válasza raskolnikoff (#313) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Mindig ott veszek iPhone-t és és iPadet is, ezután is ott fogok, mert mindig kapok olyan ajánlatot, olyan konstrukcióban veszem, ami megéri nekem, pl. 150-ért vettem tavaly ilyenkor az i5S-t a T-nél, mikor ~200ezer volt a hivatalos ára. A díjcsomagom, meg középkategóriás (>6000Ft), öt éve változatlan, ezt használom mióta szifonos vagyok...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#319) KeFe válasza Touch-ko (#272) üzenetére


KeFe
tag

A [moderálva] nagy művészetet tartogassák maguknak, én azt szeretném ha átlag 5-10 asztali nézetben megnyitott böngészőablak mellett más appokba is át tudjak lépni, anélkül hogy lépten nyomon újratöltene mindent.
Ezt 1GB ram mellett a nagy epölvarázslóknak sem sikerül meglépni, ezért igenis kell ide a több ram, mert a jelenlegi megoldás egy 200-300k árú telefonnál epic fail.
Az hogy pár almafan váltig állítja hogy neki nem tölt újra nem igazán hat meg, mivel a tapasztalat az mutatja hogy készülék és ios verzió függetlenül minden egyes példányon amin próbáltam újratöltött.
Tudom a MA bemutató videóban is meg lett nyitva 7 oldal, de 7 mobilnézetes herélt oldal 10kbyteos képekkel nem pont ugyanazzal a memóriaigénnyel jár mint az asztali nézetes változatai.

Mennyibe került volna dupla memóriával a piacra dobni 2014-ben a gyártó által bigger betternek titulalt telefont? Készülékenként 3usd? De minek az, hisz a birka így is megveszi.

[ Módosította: radi8tor ]

(#320) Touch-ko válasza BOBAKILL (#276) üzenetére


Touch-ko
őstag

` És úgy készülne teszt róla. Például arra gondoolok hogy a mindennapokban mennyire állja meg a helyét, külső eszközökkel kompatibilis-e.`
-Windows-sal igen. Pl iCloud Drive kompatibilis Win-nel, iTunes letezik Windows-ra es az iCloud.com is mukodik win-nel.

`. Vagy például át tudok-e egy fáljt küldeni 'Józsinak' akinek egy régi Nokiája van internet nélkül stb..`
-Nem. Regi Nokiakkal nem szaladgalnak mar emberek :)
De pl BT sosem fog mukodni iPhone-on file kuldesere. Masresz ma mar egy normalis meretu kep, video, de meg zene is 5MB felett van. Pl a Top Camera alkalmazas normalis kepei 6MB korul mozognak, amit egyszerubben tudok atkuldeni iMessage-en, vagy AirDrop-pon mint BT-n lehetne.

(#321) Touch-ko válasza mufi (#283) üzenetére


Touch-ko
őstag

`"Kamerajat tekintve az osszes nagy oldal a legjobb kamera cimet adta az6,6+-nak."
-Mostanrol van szo, nem 1 honap, 3 ev mulva..

...majd megvarjuk, amikor a Nokia alkot egy ujabb 1020-as telefont, pardon, annak az utodjat.`
-Nokia nem alkot mar semmit. Ok alkottak, (jokat es szepeket) de ma mar semmit. Foileg nem a telefon szektorban. Lumia neven maximum lesz valami.
`Az epl alapbol az ev vege fele dobja ki az uj telefonjait, amit a tobbi gyar mar fenyevekkel azelott letett az asztalra...`
-Megneznem, hogy iOS szintu dolgok mikor kerultek bele a HTC, S5-be :) Vagy vegyik a kamerat.. Az nagyon jo lett.
Attol, mert az iOS-nek nem kell 3 GB memory, 4 magos proci, stb, mert azzal hozza a sebesseget, amit az androidos csodamasinak negszeres hardware-rel tudnak csak. Ez kb olyan, mint az amerikai autok 6000ccm-es motorbol hoznak ki 500 loerot, addig Japanban ugyanezt a 3000ccm-es kocsibol ki tudjak hozni :)
Talan igy a legjobb elmagyarazni szerintem.

`Madj amikor blutuuuton ( :DDD ) atkuld valaki a haverjanak egy fenykepet ajfonrol ajfonra, akkor beszelhetunk...akkor mar inkabb vertu, vagy mobiado, azokert bar tudja az ember, hogy miert is fizet annyit...`
-Nem, helyette at tudom kuldeni AirDrop-on (Wi-Fi) keresztul, iMessage-en, email-en.
Erdekesseg, hogy az AirDrop sokkal gyorsabb, mint az NFC-n keresztul kuldes. Errol van video YouTube-on.

`.akkor mar inkabb vertu, vagy mobiado, azokert bar tudja az ember, hogy miert is fizet annyit...`
-Ezek nemtudom hogy jonnek ide, de az iPhone az tucat telefon, nem mint a listadon szereploek.

(#322) Touch-ko válasza KeFe (#319) üzenetére


Touch-ko
őstag

Miert erzem azt, hogy meg akarod magyarazni, hogy az iPhone sz.r ?
Kerlek olvasd el az elozo HSZ-eimet. Ott megkapod a valaszt.

Jah, 1 GB eleg:)

(#323) Xero válasza raskolnikoff (#313) üzenetére


Xero
nagyúr

"Csak" 11k-s a magán előfizetésem alapdíja, de az 5S így is kb fél áron lett volna.
Illúzióim persze nincsenek, a 6-nál jó ha lesz 30% árelőny, ha marad az eddigi tendencia (3G - 30e, 4S- 70e, 5S - 140e).

(#324) Kékes525


Kékes525
félisten

Végre kezdenek szaporodnia a normális méretű mobilok. Szerintem a mobil méret legfelsőbb határa valahol 5-5.2 között van. Persze ez erősen felhasználó függvénye. Ennél nagyobbak már nehezen és kényelmetlenül hordhatók, különösen nyáron, ami a mobil lényegét, használhatóságát veszi el. Akinek nagyobb kell, az vegyen tabletet. Szerintem a phablet fából vaskarika, az se nem mobil se nem tablet ezért egyikre sem jó igazán.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#325) BlackSoft válasza Lambach (#137) üzenetére


BlackSoft
addikt

Miért kell a világ legdrágább helyét belinkelni? 250ezer most egy ilyen normális helyen, 2 hét múlva 200k lesz...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#326) legiaap válasza idntknow666 (#316) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem akadtam ki az ajánlott plecsnin. Szarkazmus volt amit írtam. Amúgy infra nélkül is simán kapcsolgatom a tv-m telefonnal. Van rá app.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#327) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Több mint egy hete használom az 6-ost. 4S-ről váltottam és még nem szoktam hozzá ehhez a nagy mérethez. A 4S képernyőjén kényelmesen elértem mindent, nagyon jól elfért az ingem zsebében és nem féltem attól, hogy kiesik a kezemből. Egyelőre még túl nagynak találom a 6-ost, de idővel majd biztos hozzá fogok szokni.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#328) idntknow666 válasza legiaap (#326) üzenetére


idntknow666
tag

Tudom,nem is rád vonatkozott.

(#329) bagkri01 válasza Paarthurnax (#327) üzenetére


bagkri01
őstag

Szerintem még egy hét és már nem akarsz majd visszaváltani kisebbre, talán csak akkor ha irreálisan kicsi kezed van.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#330) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Olvasom a tesztet, majd a végén konstatálom, hogy az Apple letett az asztalra egy jól összerakott, szimpatikus készüléket, és ennyi.
Semmi olyat nem tett bele, amire azt mondanám, hogy ejha.
Beleszürkült a mezőnybe.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#331) ak76 válasza Csapoati (#255) üzenetére


ak76
senior tag

Én nem mérném az i6p-hez az N4-est,a plus csak egy túlfújt i6-os,(persze attól még nem rossz),majd ha a plus tud ilyeneket,amit az egyik itteni arcképgyáros hozott össze,akkor lehet egy lapon emlegetni a két tepsit.

(#332) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Nekem ez is es a nagyobbik testver is tetszik, viszont nem vennek ilyet egyenlore.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#334) raskolnikoff válasza Gadgetfan_ (#318) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Még ha azt nézem hogy a 3G-m 22ezer volt, a i4 pedig 110, szépen haladunk felfele :) Egyébként nekem is 6000 alatti csomagjaim voltak. jelenleg az i5 170-190 lenne, soksok hűségrefogadással, pontbeszámítással (kb 7000), platinakártyával ésatöbbi. nekem ez sok . :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#335) helixP válasza henrik1 (#312) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyilván ekvivalens, persze... :U

(#337) KeFe válasza Touch-ko (#322) üzenetére


KeFe
tag

Miért érzem azt hogy ha bárki felhoz valami hiányosságot az általad istenített márkáról/telefonról akkor azt te vagy az Apple bármely másik ügyeletes önkéntes védnöke rögtön személyes sértésnek veszi és elkezd teljes mellszélességgel kiállni, megcáfolva mások állításait, és elbagatellizálni a problémát.
Attól hogy a te korlátozott felhasználási szokásaidat kielégíti (és valószínűleg a többi iphone tulaj 95%-át is) a készülékben található ram mennyisége attól az még nem lesz elég. Az egyik legdrágább telefonról beszélünk amit tömegtermelésben gyártanak. A hasonló áron kapható készülékek szinte mindegyikében 2x-3x ennyi található. Lehet jönni azzal hogy az almás csudaoptimizálás mindenre gyógyír, de ez sajnos bizonyítottan nem igaz.
Félreértés ne essék nem azt várom el hogy az aktuális iphone is 3gb memóriával rendelkezzen, hanem azt hogy úgy használhassam a terméket ahogy én szeretném, nem pedig a használati szokásaimat alakítsam át úgy ahogy az Apple szerint az jó.
A minimum szint nem elvárható egy olyan készüléktől amely azzal van reklámozva hogy jobb mint a többi. Ugyanis ezen a téren nem hogy nem jobb vagy ugyanolyan, hanem egyenesen rosszabb.

(#338) Freiherr válasza KeFe (#337) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem értem,mi a sz@rért akarjátok ti megtéríteni ezeket az embereket?Ők elvannak a kis mikrovilágukban,békén kell hagyni őket,peace.

XXX

(#340) Parallaxis válasza KeFe (#337) üzenetére


Parallaxis
addikt

A hasonló áron kapható készülékek szinte mindegyikében 2x-3x ennyi található. Lehet jönni azzal hogy az almás csudaoptimizálás mindenre gyógyír, de ez sajnos bizonyítottan nem igaz.

Vicces ez a számokkal való dobálózás, de feltennék egy kérdést:
mennyi a szabad memória pl. egy LG G2 esetében a 2 GB memóriából és mennyi az iPhone 6 esetében az 1 GB-ból? Ha tudod a választ, akkor onnantól már azt is tudod, hogy miért írtál butaságot, hisz mindkét eszközön nagyjából hasonló szabad memória áll rendelkezésére a böngészőnek (megkockáztatom, hogy az iPhone esetében még több is).

(#341) UFC válasza Parallaxis (#340) üzenetére


UFC
aktív tag

Nyugi erre jön a válasz de van olyan ahol már 3GB van :D Igaz hogy még neki sincs olyan telefonja de van a világban :D

(#342) Parallaxis válasza UFC (#341) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem 3 GB memória van a Note 3-ban, itt elméletileg max. 1,5 GB az amit fel lehet szabadítani, hogy egy alkalmazás használhassa. De ez csak elméletben igaz, mert, ha több alkalmazást akarsz futtatni, akkor itt sem marad 6-800 MB-nál több a böngészőnek, igaz nem is fog újratölteni emiatt.

De az tény, hogy az Android lényegesen több memóriát használ, mint az iOS.

[ Szerkesztve ]

(#343) crey válasza KeFe (#337) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Mint hivatalból pártatlan user azt tudom mondani erre, hogy nem véletlen az, hogy igy reagálnak a topicban megforduló alma párti userek.

A legtöbb megjelenő kritikus komment a szándékos trollkodáson sem mutat túl, évek óta ugyanaz a mantra megy, konkrét érdemi vita nélkül (kis milliomodik alkalommal beböfögni, hogy nincs flash, meg BT fájlküldés kb. Annyira konstruktív, mint droid topicokban a lagg és a szegmentáltság emlegetése).

A kommented is az a kategória, amire választ sem érdemes adni addig, amíg nem probaltad azt amiről beszélsz.

Lehet verni a mellkasunk hogy bezzeg a droidos csúcs készülékek X GB operatív tárral érkeznek, bezzeg az iPhone!

Ha az alatt a ket ev alatt, amire egy átlag usernek egy ilyen készüléket terveznek - tökéletesen teszi a dolgát, akkor miről beszélünk?

Ja hogy tervezett elavulás van itt is, ahogy mindenhol? Jééé... Csak nem kapitalizmusban tetszik élni? Ne legyünk már naívak, mint egy 13 éves szűz lány, itt sem véletlen az 1 GB memória, ahogy a droidos gyartoknal sem véletlen a szoftver követés es Support nevetséges rövidsége. Ha lejárt a hűséged, vegyél újat.

Így működik kicsi világunk.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#344) Magnat válasza Parallaxis (#340) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A g2 estében az UI esik sokat, nem a rendszer... a Nexus 7-emben jellemzően 1 GB szabadon van... soxor napokkal régebben elindított játékok sem töltődnek újra, amikor megint elindítom - pedig közben is elég sok mindent elindítok.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#345) UFC válasza Parallaxis (#342) üzenetére


UFC
aktív tag

Tudom. Lg G3 ban is 3Gb van meg az Xperia Z2-ben. Meg még pár készülékben.

Hát igen. De ezeket kevesen tudják.

(#346) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez meg az 5s a két értelmes iphone. A többi vicc.

(#347) Csapoati válasza ak76 (#331) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Meret alapjan ugyanaz a kategoria, ezert szerintem relevans az osszehasonlitas.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#348) Hunt3r22 válasza BlackSoft (#325) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ez nem androidos telefon, melynél 2 hét alatt esik 50e forintot az ára.. :U

Xr

(#349) oszi666 válasza legiaap (#302) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem speciel a chrome is ujra tolti a lapokat 5cen is pad 3 on

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#350) buvartacsko válasza crey (#343) üzenetére


buvartacsko
addikt

Teljesen egyetértek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.