Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

"A hardver tehát sokkal erősebb lett az előző generációnál"

MI van? Ugyanaz a proci van benne mint a 2018-asban (12x>12z) csak plusz 1 magot engedélyeztek ami eddig le volt tiltva... Ez az állítást mire alapozzátok?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) roli543


roli543
őstag

Kàr érte, hogy ennyire drága, de még a kisebb modell is, mert nagyon szemre való. Nekem 2017-es iPadem van a sima, és imádom. Tudom vinni mondenhova, és amire nekem kell, bőven megteszi :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) fateless


fateless
veterán

Valóban nem rossz eszköz, csak azon felül, hogy ez most a legújabb, leg..., nem látom a valódi hasznát. Értem, hogy könnyebb, de valahogy nem tudnám ezzel elképzelni az életem notebook helyett.
Lehet, csak én vagyok túl konzervatív beállítottságú, de inkább maradok az érintőkijelzős notebook és külön tablet mellett, ami számomra jobban beválik - az pedig csak külön haszon, hogy még olcsóbb is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) szentkuti11 válasza adamssss (#1) üzenetére


szentkuti11
addikt

A GFXBench eredmények eléggé beszédesek (2nd vs 3rd, ez utóbbit mi is mértünk, plusz érdemes megnézni az AnTuTu mérést a cikkben), bizonyos tesztekben a grafikai oldal simán rádupláz a papíron tényleg nagyon hasonló hardverre, és a használat során is nagyon kijön, hogy ahol grafikai teljesítményre van szükség, ott tényleg nem kérdez ez az iPad Pro.

(#5) adamssss válasza szentkuti11 (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Őőő. Amit linkeltél az egyiknél a 4.0 a másiknál az 5.0 teljesítmény van megadva. Ha mindkettőnél a 4.0-át hasonlítod össze akkor már minimális a különbség. (onscreent érdemes nézni)

Nem gondolod, hogy elég érdekes lenne ha ugyanaz a chip egy év alatt dupla teljesítményre lenne képes...? ;] Ajánlom, hogy mielőtt nyilatkoztok a telefonok HW-ről érdemes lenne a PH-n megkérdezni valamelyik gurut és akkor az ilyen kijelentések amelyeket elég nehéz igazolni kimaradhatnának. (Pl: Abu, Oliverda)

Egyébként pedig: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) kkdesign válasza fateless (#3) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen, valószínűleg te, én, mi vagyunk konzervatívak, mert a jómagam 28 évével is muszáj, hogy legyen desktop pc-m, független oprendszertől, nem tudnám kiváltani még akkor sem ipaddel, ha totál csak olyanra használnám amit tudna az Ipad is. Egyszerűen szerintem sokunknak az a standard, hogy fogod és leülsz a géped elé, legyen az notebook vagy asztali gép. Volt Magyarósi Csabának egy nem olyan régi videója, neki például a kislánya már sokkal inkább nyúl az ipadhez, és oldja meg azokat a dolgokat, amikre külső szemmel Csabának pl egyszerűbb lett volna az asztali gép. És ez azért tök érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#7) szentkuti11 válasza adamssss (#5) üzenetére


szentkuti11
addikt

Jogos az észrevétel. Sajnos nekünk teljesen kimaradt az a gép, így nincsenek róla saját méréseink. Ráadásul nekem most a linken a második generációs esetén 4.0 és 5.0 esetén sincsenek releváns adatok, mindenhol N/A az érték. Mindenesetre 5.0-s adatokat korábban sem találtam sehol az előző generációs gépről, így tényleg nehéz az összehasonlítás. Számomra kissé meglepő hogy ugyanazzal az API-val láthatóan ugyanaz a teszt fut le a két különböző verzión, mégis ennyire eltérő eredmények születnek.

[ Szerkesztve ]

(#8) _flamer


_flamer
aktív tag

Sajnos számomra még ezek ellenére sem ér fel egy laptoppal és annak előnyeivel, de tartalomfogyasztásra abszolút nyerő. (persze csak ha valakinek van rá ennyi pénze)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#9) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szép és jó, de piszok drága ahogy szentkuti11 is megállapítja a végén:

"Még az iPad Pro belépőáráért is kis híján meg lehet kapni egy 2020-as évjáratú, 8/256 GB-os MacBook Airt..."

B.Cs.

(#10) #88470784


#88470784
törölt tag

Csorgatom a nyálam nagyon jó gép.
Nem költenék ennyit tabletre, de biztos sokan lesznek akiknek ez hasznos lesz.

(#11) collecting


collecting
tag

Nagyon klassz kis cucc, illetve annyira nem is kicsi :N Most a Magic Keyboard-ot várom hozzá, talán a héten kiszállítja az .
Sokkal ritkábban nyitom ki a MBP-t, mióta az iPad Pro megkapta az iPad OS-t. Igazából csak akkor, ha valamit ki kell kölcsönöznöm a torr.., őőő videótékából. Ha valahogy működne az iPad-en is a dolog, akkor tényleg mindent vinne.

(#12) batai15


batai15
félisten

Brutális az ár.... Ha ettől el tekintünk akkor valóban kiváló alternatíva , méghozzá hosszú távra...
Ettől függetlenül nagyon brutál hogyha az ember akar egy időt álló konfigot telefon plusz pad személyben 1 misit kell csengetni... Legalább.

(#13) hellopeti válasza collecting (#11) üzenetére


hellopeti
csendes tag

bitport.io

(#14) collecting válasza hellopeti (#13) üzenetére


collecting
tag

Ennek utánanézek, köszi! :R

(#15) arn


arn
félisten

eredeti koncepcio szerint tablet = otthoni okostelefon

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) <Lacy85> válasza fateless (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is így vagyok vele. Maga az iPad tényleg baromi jó, de hogy ezt használjam MacBook helyett? Kizárt.
Mellé meg semmi értelme megvenni.

(#17) adamssss válasza szentkuti11 (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Én átolvastam rengeteg külföldi és hazai tesztet és senki sem talált eget rengető különbséget ezért is kaptam fel a fejemet a cikk olvasása közben.
Tényleg annyi történt, hogy feloldottak egy blokkot a 12x-ben plusz lehet, hogy a csiszolt gyártás technológia következtében be tudtak állítani kicsit magasabb órajeleket.
Egyébként egyre több helyen olvasom, hogy ezek a benchmarkok nem igazán fedik a valós képet való felhasználás közben.
Én a helyetekben összeraknék egy tesztsor amiben lenne videó export, kép szerkesztés stb és azt futtatnám le az összes tesztelendő gépen. Így látni lehetne hogy valóban valós körülmények között hogyan állnak egymással az eszközök.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Szép-szép, de ez az ár..... ez katasztrofális.
Meg valahogy nekem nem áll össze a kép: ha ilyen izomgép és komoly feladatokra használjuk és 5 óránként lemerül hogy fog 1 év múlva menni? Egy macbookban még mindig egyszerűbb akkut cserélni, mint ebben. Persze nyilván lesz olyan terület és munkakör ahol kell ez.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) moleculez válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt csak megerősíteni tudom, előbb volt iPad Prom (2018), aztán MBA-m(2018), mikor megvettem az utóbbit, hozzá sen nyúltam a tabhoz, el is adtam gyorsan. Persze akkor még nem iPad OS volt, lehet máshogy nézne ki a történet, bár kétlem.
Veszek majd egy iPad Airt, mert néha jól jönne, tanuláshoz, jegyzeteléshez, de nem a Prot.

Az is alá kell, hogy támasszam, hogy hardveresen brutál, valamint nagyon jó appok vannak rá szóval félprofi képszerkeszrésre, alap videószerkesztésre azért jó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) SidCorky


SidCorky
senior tag

Az 5. oldal alján mi a képszerkesztő app neve?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#21) szentkuti11 válasza SidCorky (#20) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez a Photoshop iPad OS-es verziója.

(#22) Juhaszatti válasza moleculez (#19) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tényleg kevés embernek van szüksége rá. Párom pl a MB Pro mellé vett egy Ipad Prot nemrég, és imádja, de ő grafikus, tudja mire használni. Az emberek nagyrészének viszont totál felesleges, főleg a Pro.
Ráadásul asszonykám is csak a 2017-est vette, mert az is bőven elég ma is, munkára is.
Majd ez is jó vétel lehet 3 év múlva, annak a kevés embernek aki ki tudja használni.

(#23) moleculez válasza Juhaszatti (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Az Affinity appoknak nagyon megvan a helye egy grafikusb workflowban, kétségtelen. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) spawn21


spawn21
veterán

Szerintem nem rossz cucc. Igaz nekem az előző gen van. Mondjuk inkább amatőr videó vágásra használom. Úgy viszi a Sony 7iii 4K videókat egymásra hányva mint a vajat. Meg van a helye ennek a cuccnak is, csak az árral van a gond

iPhone 13p

(#25) SidCorky válasza szentkuti11 (#21) üzenetére


SidCorky
senior tag

:R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#26) smc


smc
addikt

Istyle küldhetett volna akkor már egy magic keyboardot is hozzá.. Vicces az is hogy ugyanezt a hubot vettem meg több mint egy éve, azon baseus felirat volt és nem istyle.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27) sohajda90


sohajda90
tag

Én 2013-ban vettem meg a premier napján az akkor új iPad Air-t, mert garanciálisan cserélték az akkor 1 éves MacBook Air-em prociját, hogy a garancia erejéig tényleg kompitibilis is maradjon a következő OS verziókkal (nagy pacsi ezért az Apple-nek, az ő cuccaik tényleg hosszúéveket bírnak és sokáig maradnak támogatottak), és mivel erre az időszakra cseregépet nem adtak, gondoltam miért nem. Számomra hamar kiderült, hogy nálam a MacBook-ot nem fogja kiváltani, már csevegére is pl. sokkal jobb a fizikai keyboard, plusz ahogy mondták fentebb is a nem-túl-legális videótékákra sem volt sokáig jó megoldás :D Viszont 7 éve használom az iPad Air-t filmnézésre, leginkább amikor vonatozom de néha otthon is. Azóta is makulátlanul teszi a dolgát, 8 éves hardverrel a mai napig semmi baja nincs még FullHD-s filmek streamelésével sem, és az akkuidő még mindig kiváló. Van hogy 1-1.5 hétig felé sem nézek és simán elmegy standbye módban addig úgy hogy wifin van és a notification-ök jönnek. Azért ez egy 7 éves gépnél nem semmi. Már gondolkodtam hogy beújítsak egy újabb modelt, de mivel már nem vonatozok annyit mint annó a fősulis évek alatt, így nay szükségem nincs rá, mert minden másra ott a tavalyi MacBook Air, ami engem tényleg 100%-osan kiszolgál...

Ja a comment relevanciája annyi lenne, hogy überbrutál gép, szívesen elfogadnám, de mivel a tudása 5-10%-át használnám ki, ezért 400 ezret nem adnék érte...

(#28) juuzer


juuzer
addikt

Szerintem továbbra sem helyettesíthet egy iPad egy laptopot. Egyszerűen ha már taskok között kell váltogatni, pls böngészőben megnézni valamit, majd visszaugrani az exceledbe és közben még válaszolni valakinek teamsen - körülményesebb sokkal, mint egy laptopon. Továbbra is egy mobil OS az iPad OS, hiába közelít egyre inkább a macOS-hez. Nem is beszélve arról, hogy az "appok" továbbra is karcsúbb funkcionalitással bírnak, mint a desktopos társaik.

Hiába döntögetnek az iPhoneok és iPadek geekbench rekordokat, ha egyszerűen továbbra is csak aracsony áramfelvételre lettek kitalálva. Azért megnézném, hogy ráküldesz egy fullos photoshopot pl egy A12-re. A Surface Pro X is pont ezért bukó nekem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#29) janeszgol válasza fateless (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel egyetertek. Egy tablet 240 ezerig ertelmes vetel, felette penzpocsekolas.
Nekem is van egy 128-as iPad 6, illetve egy 64-es iPad Mini 5 (2018 es 2019). Ezek 200k alatti tabletek. 200k alatt eleg gagyi laptopok vannak. Viszont 250k felett megjelennek az ertelmesek, szoval oda a tablet felesleges mar. Plane ha billel es ceruzaval surolja a 700 ezret.
Persze az otp-ben jol mutat, meg a presales kollegaknal is, ha prezentalni kell, meg jegyzetelgetni, az ugyfelnek izmozni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) joey04


joey04
titán

Brutális, még így is, hogy összepakolhattak volna bele erősebb vasat is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Kampó


Kampó
senior tag

Ezt a munkára is jó lehet.. egy tabletnél sosem fogom érteni... Videót vágni 10-13 colon nem lehet nagy élmény, meg akármilyen grafikai programmal rajzolni szerkeszteni sem hiszem hogy nyerő... (corelban szoktam ezt azt csinálni a 27 col sem mindig elég) Illetve valami 3d-s modellt renderelni meg kevés a hardvere gondolom ide ugye kellene is a "vas"..... Akkor a MUNKA mit is takar?? email-ezni ?? Doksikat pdf-ek.t olvasgatni szerkesztgetni... ??? (ezekre felesleges 500-600e ft ért holmit venni...... Komolyan kérdezem. Én a Tabletek helyét-létjogosultságát a piacon, kérdőjelezem meg úgy általában... Egyfajta média központként stimmelne a dolog, zenét hallgatni videót nézni nettezgetni kanapén heverészve... de ugye erre sem ennyiért venne szerintem az ember céleszközt.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#32) adamssss válasza joey04 (#30) üzenetére


adamssss
veterán

Minek? Igy is overkill egy tabletbe ez a soc.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33) ilor14 válasza Kampó (#31) üzenetére


ilor14
tag

Én el tudnék lenni vele, ha normálisan lehetne rajta programozni és ezekhez hasonló taskokat végrehajtani, de ezt nem támogatja, így nem igazán tudom mire lehetne használni azon kívül amit te mondtál.

(#34) Malák


Malák
aktív tag

Nem, egész egyszerűen az ipad pro még minden kiegészítő ellenére sem váltja ki a laptopot. Elfogadom, hogy van, akinél igen, de amíg nem tudsz rajta millió munkafolyamatot vinni az operációs rendszer miatt, addig NEM LESZ jó laptop helyett.
(pl. teljes adobe csomag, ssh a háttérben, bármilyen fejlesztői környezet, rengeteg cég spéci programja, stb.)

De legalább árban is brutálisan drága, ha kiegészítőkkel együtt számol az ember.

[ Szerkesztve ]

(#35) Malák válasza Kampó (#31) üzenetére


Malák
aktív tag

Szerintem még nem próbáltál Surface Pro/Bookkal dolgozni. A külső monitor ugyanúgy megmaradhat mellette.

De pl. Dell 5290 + eGPU-val már grafikailag sem vagy akkora hátrányban (már csak cpu bottleneck max).

HA jóval erősebb proci kell, akkor nem tablettel fogod megoldani a dolgaidat, de az a létjogosultsága, hogy több eszköz helyett 1eszközzel is meg tudod oldani minden feladatodat és a munka végeztével csak leszeded a billentyűzetet/gpu-t, stb. és tabletként kényelmesebben tudsz tartalmat fogyasztani.
Én évek óta Surface-szel dolgozom, mivel nekem elég a mostani csúcs U széria teljesítménye. Milliószor kényelmesebb, mint amikor még laptop IS, asztali IS, tablet IS volt. Vagy akár csak valamelyik 2 a 3-ból.

(#36) 7Heads Drago válasza adamssss (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Fanatikus, nem fogod tudni meggyőzni.
Sztem nagyon szűk az a réteg akinek ez kell ezen az áron.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) Noukoum


Noukoum
veterán

Igazából szvsz a cikk nem teljesen egyértelműen mondja ki de tulajdonképpen használhatatlan komolyabb munkára, senki nem fog a szoftveres korlátozásokkal bohóckodni mikor 13-as macbook pro-t veszel ennek az árából. Ha ezen túllépünk akkor meg azt tapasztaljuk hogy ez egy méregdrága multimédiás tablet. A memóriahiány nagyon gáz, sajnos az ios egyre gyengébb ebben. Akinek ez a szempont az vegyen androidot vagy windowst.
Egyébként igen, alapfelhasználásra vegyen inkább mindenki (már aki akar) 2019-es macbook air-t sokkal olcsóbban, 2020-as macbook air-ek sajnos az én szememben megbuktak. (Az i3-as alapmodell nagyon gyenge, állítólag alapfelhasználásnál is döcög és röccen, az i5-ös drágább modell meg túlmelegszik , egy youtube videó alatt is, persze külső programmal lehet ventit szabályozni de kinek a vágya ez egy félmilliós gépnél.)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ki volt itt fanatikus és ki akart bárkit meggyőzni?
Joey leírta, hogy még a régi SoC is brutális, adamssss pedig annyit írt, hogy minek fejlesztettek volna, mikor még ez is overkill.
Ha a konkurenciát nézzük, akkor meg főleg.

(#37) Noukoum:

"az i5-ös drágább modell meg túlmelegszik , egy youtube videó alatt is"

Ebben azért érzek egy "enyhe" túlzást. Már csak azért is, mert mondjuk egy HDR youtube videónál is nagyjából 10%-on ketyeg a 2018-as Air procija. Pedig ez csak 2 magos.
Van egy olyan sejtésem, hogy a 4 magos sem fog izzadni alatta. :U

[ Szerkesztve ]

(#39) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Azért ezt a kontrasztarányt meg szeretném mutatni azoknak, akik állandóan védik az asztali IPS monitorokat.

Hogy a francba lehet 2000:1 arányt elérni a tipikus 1000:1 helyett egy olyan eszközben, ahol ráadásul a fogyasztás is elsődleges?

Hány évig fogjuk még a feketének hívott szürkét nézni (fél)professzionális monitorokban?

(#40) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Miért is kellene kiváltania egy asztali gépet, vagy notit egy ileynnek? Van asztal? Van. Van rajta hely? Van.És konnektor? Az is van. Akkor meg minek ipad? Akár asztali gép, akár noti simán elfér. Én notit haaználok már 1000 éve, de külső billentyűzetrő+egérről. És még csak nem is hurcolom. Ágyban jó a teló is. Megvannak a bevált szokásaim, amit egy ipad nem tudna kiváltani. Meg sztem a legtöbb embernek ez a kijelző méret kicsi. Akik játszanak, bőven 20 feletti notival tolják. Tervezésre szintén kicsi. Ez még mindig tartalom fogyasztásra való az ágyban. Vagy max annak, aki megrögzött Apple fanatikus és érti a nyelvét. Talán külső billentyűzettel még ok. De akkor is kicsi. Nekem nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kampó válasza Malák (#35) üzenetére


Kampó
senior tag

" A külső monitor ugyanúgy megmaradhat mellette." - ez stimmt de akkor ugyan úgy az asztalnál ülsz mintha desktop pc-d lenne...
és ennek az árából lazán kijön egy használható pc- ami szoftveresen támogatottabb nincs "lekorlátozva"... Mert az iOS azért NEM macOS.... mégis csak egy mobil oprendszer.
A Surface más tészta az Windows 10...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#42) SidCorky válasza SkyLine3000 (#40) üzenetére


SidCorky
senior tag

Akkor jó, ha nincs asztal, nincs hely és nincs konnektor.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#43) Kampó válasza SkyLine3000 (#40) üzenetére


Kampó
senior tag

:R :DD :R - jó a szó tesó.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#44) Kampó válasza SidCorky (#42) üzenetére


Kampó
senior tag

jaa 500ért vesz tabletet de olyan helyen lakik ahol nincs egy konnektor meg egy iróasztal :D vicces vicces :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#45) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Az irány amúgy teljesen jó, szerintem nem kérdés, hogy egyszer kifogják váltani ezeket az intel i3-5-7U CPU-val szerelt laptopokat, viszont ez az ár teljesen versenyképtelen. Ugyanezt gondolom egyébként a MS Surface tabjáról is.

Ha azt veszem, hogy nekem munkára kellene egy laptop, akkor nyílván az sem olcsó, viszont ezen az áron már lehet kapni egy fancy HP Workbookot vagy MacBookot, amikben jóval erősebb hardver van, mint egy mobilos soc. Nagyon tetszik pl a Shapr3D-s CAD vonal, mert a mai konzumer CAD szofterek kezelhetősége a béka segge alatt van, nem is beszélve az Ansys és társai szimulációs agyrémekről, de ehhez egyrészt lepkefing egy ilyen tablet jelenleg, reggelire megzabálja a ramot és a HW-t ezek a szoftverek. Ha meg másrészt egyszerűbb modelleket fejleszt az ember, akkor meg felesleges ilyen szoftvereket használni.

Ez a cucc azoknak tényleg jó lenne, akik az Office, Email, Videókonferencia háromszögben élnek, viszont fele ennyiért kapsz egy laptopot, és elvan vele az irodista, a maradék összegből meg veszel egy kávégépet a munkahelyre.

Ha az otthoni felhasználást nézem, akkor meg total Overkill. Egy otthoni átlagos használathoz minek az, hogy fusson egyszerre az Excel, Email, meg 6 tab a böngészőben ? Leülsz egy kávé mellé, megnézed gyosan a híreket, befizeted a számlákat, és max írsz egy emailt. Ehhez egy mezei iPad is tökéletes, és megint ott vagyunk, hogy baromi drága, és felesleges.

De egyszer biztos beérnek ezek a megoldások. :K

[ Szerkesztve ]

PS4

(#46) SidCorky válasza Kampó (#44) üzenetére


SidCorky
senior tag

Lol, nyilván nem olyan esetre gondoltam, hogy dobozban él az illető. :D Hanem vonatra, repülőre. Azért ezeket a legritkább esetben veszik elsődleges eszközként dolgozni, PC-t/macet kiegészíteni noti helyett viszont tökéletes.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47) Essentials válasza szentkuti11 (#4) üzenetére


Essentials
aktív tag

Illetve ha már a cikkben laptophoz hasonlítod, a 10 órás üzemidőt a te Macbook-od is úgy hozza papíron, hogy 50% alatt van a kijelző fényerőd, és ha elkezded erőforrás igényes feladatokkal használni, annál is nyugodtan megállja a helyét a felére eső üzemidő, ami akár 5 órára is redukálódhat, szóval ez minden akkus cuccnál egy meglévő jelenség. De ezt bármilyen üzemidő bajnok telefonnal/tablettel ugyanúgy meg tudod tenni, csak mondjuk az iPadet könnyebb erőforrást igénylő munkára fogni, mint egy androidos telefont, tabletet. Illetve azt is hiányolom a tesztből, h nincs kiemelve hogy mig az androidos alternatívái desktop szerű felülettel próbálnak tetszelegni ( Huawei MediaPad, Galaxy Tab S6 stb ), addig még mindig ott tartunk 2020-ban velük kapcsolatban, hogy képtelenek saját bejáratú szoftvereket felmutatni, míg az iPad Pro-banmegannyi produktivítást támogató munkaszoftver IS van ( Lumafusion, AutoCAD, Shapr3D, Adobe PS pld ), a 120fps-es futàst nyújtó szoftverek mellett, ami szintén totál egyedi a piacon. ( Helló gamer kategória a maximum 45-60fps-sel! ) Elég lehangoló, hogy kifizetsz egy 60hz-es OLED kijelzős Tab S6-ért negyed millát, és szó szerint a telefonokból ismert szoftvereket kapod mellé csomagban a Google Play-ről. Szerintem a cikkben ez az oldal is kiemelendő, hiszen a konkurencia a desktop felüleletekkel próbál villantani, amivel ki kivánják váltani az asztali felhasználást ( részben ) Csak ugye az ökoszisztéma, és az exclusive szoftverek nem léte közbeszól mind a Huaweinél, mind a Samsung tableteknél.

[ Szerkesztve ]

(#48) adamssss válasza SkyLine3000 (#40) üzenetére


adamssss
veterán

Azert mert Te otthonrol dolgozol elkepzelheto hogy van par ember a vilagon akinek fontos a mobilitas. Nekik tokeletes lehet egy ilyen gep. Bar az arat foleg a forintot en is nagyon sokallom. De ezzel csak az ar ertek aranya romlik az erteke nem. Ez ma a csucs tablet. Aki a csucsot szereti az majd a zsebebe nyul. Ez minden iparagban igy van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) Malák válasza Kampó (#41) üzenetére


Malák
aktív tag

Nem, mert leülhetsz, de megvan a lehetőséged arra, hogy ne kelljen.

Nem lehet egy gép egyszerre ultrahordozható (13" alatti) és nagykijelzős (17" feletti). Pont azért jó, hogy van egy használható kis kijlezője, ha bárhol vagy, de mindenhol máshol tudsz monitorozni, ha olyan a munkád.

De azthisztem most pont ugyanarról beszéltünk.

A kulcskérdés, hogy teljesítményben elég-e. Ha nem, akkor marad az asztali, vagy a komolyabb laptop

(#50) bbmt


bbmt
senior tag

Én sokat gondolkoztam azon, hogy veszek egy MacBook Air-t, de amikor ez megjelent rájöttem, hogy az én felhasználói szokásaimnak ez felel meg. Amikor úton vagyok egy rövid word-t megírni, PDF-t olvasni tökéletes, otthon meg este az ágyban tartalom fogyasztásra, vagy a TV-előtt ülve gyorsan ránézni dolgokra, tök kényelmetlen lett volna az Air. Ráadás, ha a LIDAR-t tudom használni egy helység gyors szkennelésére majd, akkor nem kell vázlatot csinálnom kézzel a berendezésekről.Vagy megoldom a ceruzával és rögtön el tudom küldeni a műszaki tervezőnek a lényeget.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.