Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#130) oszi666 válasza nyisziati (#107) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem nem keverem a szezont a fazonnal. A multik relatíve kevés adót fizetnek más országokhoz képest. Én teljesen megértem, hogy erre szükség van, különben nem jönnének ide, de attól ez még tény. Ez személyes benyomás, nem tudom megtámogatni statisztikával, szóval ha valaki mellette ellene tud statisztikát hozni, megköszönném.
Sőt volt vmi cikk anno, hogy kb annyi támogatást/adókedvezményt ad a multiknak a kormány munkahelyteremtés végett (nem csak a mostani, és nem csak a magyar), hogy a cég szempontjából kb ingyen jönnek létre a munkahelyek.
Azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem egy teljesen egyértelmű trade, nyilván akkor pörög a belső fogyasztás jön a multis munkamorál, jön a tudás transzfer stb.
Annyit írtam hogy az egyszerű emberek fogják fel: nincs olyan, hogy kicsit meg nagyon megadóztatni a cégeket. Mindent a fogyasztó fizet meg amikor megvásárolja a terméket.
Ha magas a cég adóterhe: rátolja a vásárlóra.
Ha alacsony: nem folyik be elég pénz az államkasszába, a hiányt pótolni kell: emelik az szjat stb, vagy az ÁFA-t az egekbe. Ne gondolja már senki, hogy majd ha megemelik a TAO-t akkor herr volkswagen azt mondja, hogy ok én ezt kifizetem. Én se tenném.
Én nem érezném, hogy magukat a cégeket túlzottan terhelnék, ellentétben a dolgozókkal.
Amiket írtam, személyes benyomások, vélemény, sajnos hivatkozható statisztika, vagy közgazdaságtani ismeretek nélkül.
Még valami: én sem tudom az életképes, reális, bevezethető megoldást, csak azt, hogy nem fair, nem igazságos a jelenlegi társadalom.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.