Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) oszi666 válasza hcl (#93) üzenetére


oszi666
őstag

Nem tudom ki mondta eredetileg, a prohardveren eddig milliárdszor elhangzott és nagyon igaz: ha valami ingyenes, akkor te magad vagy a fizetség. És ez a facebookra és a googlera hatványozottan igaz, bármennyire is teátrálisan hangzik. :)

Én fenntartom, hogy teljesen mindegy, hogy egy céget hogy adóztatnak. Mindenképpen a fogyasztó fizeti meg a végén a termék árát, amibe nyilván bele van építve az adó értéke. Ez szerintem teljesen rendben, egy cég nyilván profitot akar termelni, csak ne álltassuk magunkat, hogy a szemét rohadt multikat jól meg kell adóztatni, ígyis úgyis mi fizetünk érte majd többet.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#102) Eugene Roe válasza hcl (#100) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem tudom, miért jó az, hogy facebook hatására 10-18 éves kor között a virtuális légvárak építgetése lett a főtevékenység. Nekem sincs szükségem a telefonra, mégis nyomkodom, ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék. De nem is ez a gond, hanem az, hogy értelmes tevékenység közben mennyire akaródzik 30-60 percenként telefonra néznem, és hogy mennyire zavar, ha ez valamilyen módon akadályoztatva van.

Sokan egy nekik tetsző filmet sem képesek végig ülni a moziban anélkül, hogy ne venné elő 1-2* 1-2 percre.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#103) hcl válasza Eugene Roe (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még mindig az eszközt hibáztatjuk. Ez egy tünet. A gond máshol van.
Amúgy egy fb-szerű dolog halál jó lenne, kommunikációra, információk megosztásara, ha nem félhülyékből állna az emberiség, és nem reklámozásra használnánk mindent is.

Jelen esetben pont az a lényeg,hogy az egész cucc az ingyenességre épül. Mit hárít át?

@oszi666 : Csak szerintem nem igaz,vagy részben max.
Jobban tudnak targetálni reklámokkal? Wow. Eddig sem érdekeltek a reklámok.
Befolyásolnak? Ha tudnak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#104) Eugene Roe válasza hcl (#103) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én megértem a véleményed, de ha a hülyéken nem tudunk változtatni, akkor mesterségesen kell korlátozni őket. Ez olyan, mint autókban a speed limit.

Abszolút gyorshajtás csökkentéséért a 600 le-s autóba kell belenyúlni, nem a fiat polskiba.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#105) UnA válasza oszi666 (#101) üzenetére


UnA
Korrektor

"csak ne álltassuk magunkat, hogy a szemét rohadt multikat jól meg kell adóztatni, ígyis úgyis mi fizetünk érte majd többet."

Tudom, hogy nem ok-okozati összefüggés, de akkor esetleg egyik cég se fizessen adót, és akkor eljön majd a Kánaán? Ez talán csak akkor volna igaz, ha a cégek nyújtanák a közszolgáltatásokat is, de eddig is, mindig nagyon rosszul sült el...

(#106) oszi666 válasza UnA (#105) üzenetére


oszi666
őstag

Szó sincs róla, adózni kell szerintem. Csak azt értsék meg az emberek meg a szavazók, hogy amikor egy párt azt hangoztatja, hogy mennyire megadóztat majd egy szektort vagy céget, azzal a fogyasztók járnak rosszul. Az nem feltétlenül a cég számára büntetés.

Szerintem nem mindig sült el rosszul, ha egy közszolgáltatást privatizálnak. Sőt, ha megfelelő mennyiségű piaci szereplő van, és a privatizáció normálisan zajlik le, akkor akár hasznos is lehet.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#107) nyisziati válasza oszi666 (#106) üzenetére


nyisziati
veterán

Keveritek a szezont a fazonnal.
Itt Magyarországon mindent durván adóztatnak és szinte nincs kibúvó. Max. ha alcsúti gázszerelő vagy.

Amerikában a cégek egy jelentős része világszereplő, ezért sokkal jobban ki tudnak bújni az amúgy is laza adózási törvények alól.
Na ott viszont szigorítani kéne.
Főleg a közteherviselés elve miatt.

(#108) UnA válasza nyisziati (#107) üzenetére


UnA
Korrektor

"Itt Magyarországon mindent durván adóztatnak és szinte nincs kibúvó. Max. ha alcsúti gázszerelő vagy."

Amíg neki is itthon van bejegyezve a cége, addig neki is adóznia kell, tényleg – de a társasági adó elég alacsony.

Az igazi profik már multivá váltak, és úgy megy az adóravaszkodás...

(#109) hcl válasza Eugene Roe (#104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az megint nem vezet sehova. A felvilágosodás környékén nem voltak hülyék, elérni valamit kiművelt emberfőkkel lehet, nem korlátozással.
Egyébként a korlátozás sem oldja meg az okot, ami pl. az, hogy a társadalom nagy részének nincs mivel lefoglalnia magát, s hasonlók, vagy az, hogy eltorzult a társadalom értékrendje... Ezeket kéne megoldani, máris nem lenne akkora érték a user reklámprofilja. Meg bizonyos körök bevételei is csökkennének.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) nyisziati válasza UnA (#108) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, de nagyon nem mindegy az arány.
Amerikában dollárszázmilliárdokkal tartoznak a cégek, nálunk legfeljebb pármilliárd forinttal. Több nagyságrend különbség van köztük.
Itt még elnézhető, de Amerikában már komolyan veszélyezteti az államot.

(#111) bambano válasza nyisziati (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amcsiban se veszélyeztet a kapzsi kormányon kívül senkit.

egy probléma van belőle: ha a piaci versenytárs nem tudja megoldani ugyanezt, akkor előfordulhat, hogy hátrányba kerül és a jófiú pontozódik ki a piacról, nem a mocsok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) nyisziati válasza bambano (#111) üzenetére


nyisziati
veterán

De, veszélyezteti. Egyre nehezebben fizetik a hiteleket. Ehhez kaparnak össze minden morzsát.

(#113) bambano válasza nyisziati (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az amcsi kormánynak nincsenek csak úgy hitelei.
az amcsi kormány pazarlóan bánik az adófizetők pénzével (azon morfondírozok, hol lehet még ilyen...), így sokkal többet költ, mint amennyi adót beszed, ezért kell hiteleket felvennie. ami persze nem probléma, mert az amcsi kormány az egyetlen, akiknek joguk van betenni a fénymásolóba egy százdollárost, beállítani, hogy 1000 másolat, copy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) hcl válasza bambano (#111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs befektetés, és egyre több pénzt tartanak maguknál a cégek. A konkurrenciát felvásárolják belőle, de semmi több.
Ez nagy gondokat okoz, minden gazdaság elkezdett lassulni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) bambano válasza hcl (#114) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A gazdaság vagy azért kezdett lassulni, mert nincs befektetés, vagy nem azért...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) adamssss válasza hcl (#114) üzenetére


adamssss
veterán

Azert nincs befeketetes/novekedes mert a toke hatartermeke konvergal a 0-hoz. Erik a rombolas, hogy a toke mennyisege csokkenjen ezaltal nojjon a hatartermeke azaz tulajdonkeppen a realkamat.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#117) hcl válasza adamssss (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezzel szépen mondtad, hogy lufi? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) bambano válasza hcl (#117) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kérdés, amit feszegetni kellene, hogy szerinted a befektetések elmaradása az ok vagy okozat? mert úgy látszott, mintha ok lenne, miközben szerintem meg okozat.

azért nincs befektetés, mert a piac nem nő. sőt, visszaesik, ezért törölnek befektetéseket.

itt nyilván elköveti a neoliberál, hogy azt hiszi, a piac és a gazdaság egy zárt rendszerben a végtelenségig nőhet. a piac pedig többedjére próbál rámutatni erre a tévedésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#119) hcl válasza bambano (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg mind a kettő.
A körforgásba vissza nem kerül pénz hiányzik. Nem hoz létre innovációt, stb. Ezért is esik vissza a piac.
Ezek nem 3 mondatos folyamatok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#120) bambano válasza hcl (#119) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értek egyet. szerintem el tudják dönteni, hogy milyen beruházásokra van valós igény és azt honnan finanszírozzák. szerintem a nagyobb cégek elég jó hitelképességűek ahhoz, hogy akár úgy is hitelt vegyenek fel, hogy halomban áll a készpénz, mert a kamat valószínűleg kisebb vagy kisebb volt, mint a pénz hazahozási adója.

ezért azt az értelmezést, hogy azért marad el beruházás, mert nem hozták haza a pénzt, nem támogatom. azért nem hozza haza a pénzt, mert nincs mire elkölteni. és azért nincs mire elkölteni, mert lassul a piac, nem kell a beruházás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) UnA válasza bambano (#120) üzenetére


UnA
Korrektor

"szerintem el tudják dönteni, hogy milyen beruházásokra van valós igény"

Ebben nem vagyok biztos, mert ma már olyan erős hajtanak az extraprofitra, hogy egy várhatóan kisebb profit esetén inkább bele sem kezdenek egy üzletbe. Csak nézd meg, hogy a tőzsdén milyen cégek pörögnek, a klasszikus üzleti modellt nyújtó vállalkozásokra lassan senki sem kíváncsi, mert mindenki azonnal akar nagyot szakítani - ezt hívhatjuk lufinak is :)

(#122) nyisziati válasza bambano (#113) üzenetére


nyisziati
veterán

Pontosan ezért vannak hitelei az amcsi kormánynak, mert pazarlóan bánnak az erőforrásokkal.
Ahogy mindenhol másutt is.
Ez világjelenség, még Kínában is így van.

(#123) iqkacsa


iqkacsa
csendes tag

Tetszik a cikk, viszont a kommentek egy részénél úgy érzem keverjük a bevételt és a profitot. Nem vagyok közgazdász, de számomra a két dolog különböző, és ahogy többször leírták a cégek nem tüntetik el a bevételüket. Viszont a probléma nem is ez, hanem a profit eltüntetése (hiszen a profit és nem a bevétel után kell adót fizetni).

Tőkeadó szerintem most is van (feltéve, ha a tőkét pénzben tartjuk). Ugyanis az infláció minden évben el vesz egy kicsit a tőkéd valódi értékéből. (És én úgy tanultam történelemből, hogy a pénzrontás adónak számít, az egy más kérdés, hogy most a király helyett a kereskedelmi és nemzeti bankoknak van joguk pénzt teremteni.)

Bambanő: ha nincs adó, akkor nincs állam sem. Én eléggé baloldali gondolkodású vagyok szociális téren, de erre mondhatod, hogy ez személyes preferencia. Viszont az állam(ok) nélkül a nagy cégek sem tudnák beperelni egymást, vagy érvényesíteni a szabadalmi jogaikat. +Őszintén, ha nem lenne kötelező fizetni egy ország úthasználatáért, szerinted hány cég fizetne érte méltányosságból, mert belátja, hogy szüksége van rá. Lásd a cikkben említett közlegelők problémája, aki nem fizetne mindenképp előnyhöz jutna a többiekkel szemben. És az, hogy használják az amerikai infrastruktúrát, de nem fizetnek bele a költségvetésbe például oka lehet annak, hogy ha jól tudom ma csökken annak az esélye az USA-ban, hogy egy diplomás szülő gyereke szintén diplomát szerezzen.

(#124) hcl válasza bambano (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"akár úgy is hitelt vegyenek fel, hogy halomban áll a készpénz, mert a kamat valószínűleg kisebb vagy kisebb volt, mint a pénz hazahozási adója."
Ez valós, van ilyen.

Nem, azért parkoltatja a pénzt, mert adózni kéne belőle, ha hazaviszi. Fejlesztések pedig kellenek, mert a piacokon muszáj lenne terjeszkedni.
S amit hitelből finanszíroz, az a pénz még ugyan befektetődik, a de a nyereség ami offshore-ba megy, az már nem forog tovább.

És UnA-nak is igazsága van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#125) bambano válasza iqkacsa (#123) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"hiszen a profit és nem a bevétel után kell adót fizetni": és tényleg nem vagy közgazdász, mert akkor tudnád, hogy a profit a bevétel-költségek különbség leadózva. tehát a profit után a vállalat már nem adózik, profit után akkor adóznak, amikor kiosztják a tulajdonosoknak és személyi jövedelem lesz belőle. lásd osztalékadó.

"ha nincs adó, akkor nincs állam sem.": ne keverjük azt, hogy nincs adó (amit sosem mondtam) azzal, hogy az adó nem méltányos illetve hogy az adózásnak nem örülök (ez utóbbi kettő kiolvasható a hsz-eimből).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) hcl válasza bambano (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ha azt vesszük, hogy az anarchia az önszerveződő rend, és abban elképzeled a közszolgáltatások működését, az is becsületkassza alapján működhetne (ha lenne közmegegyezett pénz).

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) Ghoosty válasza bambano (#125) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ebbe a profit dologba kár volt belekötni. Nem egy szigorúan definiált fogalom a profit. Létező fogalmak: profit before tax (adózás előtti eredmény), gross profit (üzemi eredmény), profit tax (társasági adó) stb. Közgazdasági szakkifejezéskén létezik: számviteli profit és gazdasági profit fogalom is.

(#128) iqkacsa válasza bambano (#125) üzenetére


iqkacsa
csendes tag

Csak arra akartam a profittal utalni, hogy hiába látják a hatóságok a bevételeket, ha költségeket már nem tudod olyan pontosan megállapítani, és ez a cikkből is lejön. Tehát a kérdés, hogy hogyan különböztetsz meg egy veszteséges céget (ami ettól még akár lehet társadalmilag hasznos), egy nagyon is nyereséges cégtől, ami a cégcsoporton belüli "know-how" vásárlásokkal, eltünteti a nyereségét.

(#129) nalaca000


nalaca000
tag

Nagyon jó cikk. Köszönöm.

Egy biztos, ez az adó optimalizálás elég nagy probléma és előbb utóbb komoly feszültségeket fog generálni.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#130) oszi666 válasza nyisziati (#107) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem nem keverem a szezont a fazonnal. A multik relatíve kevés adót fizetnek más országokhoz képest. Én teljesen megértem, hogy erre szükség van, különben nem jönnének ide, de attól ez még tény. Ez személyes benyomás, nem tudom megtámogatni statisztikával, szóval ha valaki mellette ellene tud statisztikát hozni, megköszönném.
Sőt volt vmi cikk anno, hogy kb annyi támogatást/adókedvezményt ad a multiknak a kormány munkahelyteremtés végett (nem csak a mostani, és nem csak a magyar), hogy a cég szempontjából kb ingyen jönnek létre a munkahelyek.
Azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem egy teljesen egyértelmű trade, nyilván akkor pörög a belső fogyasztás jön a multis munkamorál, jön a tudás transzfer stb.
Annyit írtam hogy az egyszerű emberek fogják fel: nincs olyan, hogy kicsit meg nagyon megadóztatni a cégeket. Mindent a fogyasztó fizet meg amikor megvásárolja a terméket.
Ha magas a cég adóterhe: rátolja a vásárlóra.
Ha alacsony: nem folyik be elég pénz az államkasszába, a hiányt pótolni kell: emelik az szjat stb, vagy az ÁFA-t az egekbe. Ne gondolja már senki, hogy majd ha megemelik a TAO-t akkor herr volkswagen azt mondja, hogy ok én ezt kifizetem. Én se tenném.
Én nem érezném, hogy magukat a cégeket túlzottan terhelnék, ellentétben a dolgozókkal.
Amiket írtam, személyes benyomások, vélemény, sajnos hivatkozható statisztika, vagy közgazdaságtani ismeretek nélkül.
Még valami: én sem tudom az életképes, reális, bevezethető megoldást, csak azt, hogy nem fair, nem igazságos a jelenlegi társadalom.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#131) nyisziati válasza oszi666 (#130) üzenetére


nyisziati
veterán

Alapvetően ott a hiba, hogy folyamatosan ismételgetitek: minden adót az állampolgár fizet meg.
Ez igaz, de nem mindegy, hogy a végtermék ára és az adótartalom hogy viszonyul egymáshoz. Pl. az Apple az egyik legdrágább terméket előállító cég, mégis alig fizet adót - viszont csökken a forgalma.
Vagyis ha rákényszerítenék az erőteljesebb adófizetésre, AKKOR SE TUDNA ÁRAT EMELNI, max. a profitja csökkenne.
Ugyanez kicsit másképp fest a Google és a Facebook viszonylatában, hiszen ők szolgáltatást árulnak (javarészt), tehát tudnak árat emelni - viszont céges szempontból ezek még mindig jobban elnézhető pluszköltségek, mint egyénnek 300 ezres telefont venni.

(#132) bambano válasza nyisziati (#131) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azoknál a termékeknél, amelyekből a kint dekkoló profit keletkezett, ők beszedték az adó fedezetét. nem kaptad olcsóbban a szifont, mert előre megmondták, hogy nem lesz befizetve utána a tao. tehát nem kell árat emelniük, elegendő, ha a harács általuk elvárt szintjét lecsökkentik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#133) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Én úgy gondolom, hogy ami pénz a bankban egyéb helyen van az olyan mint ha nem is lenne. Amenyiben ez hiányzik az álam nyomtat helyette, pl USA ktgvetés hiánya "bármennyi" lehet.

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.