Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lexter00


lexter00
őstag

"Jobs egyszerűen csak "lopott termékeknek" tartotta az Androidot futtató készülékeket."
Bagoly mondja...

(#2) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

"Az emberek felfújják ezt az ügyet, mert valóságos drámának élik meg, de az igazság az, hogy a valóságban ez korántsem ilyen magasröptű dolog."

Milyen igaz. Sötét modern kor. Körvonalazódik, hogy a jövőben a multinacionális, vagy még nagyobb cégek fognak uralkodni. Érdekes jövő elé nézünk, és egyre valószínűbb a Syndicate által lefestett jövő.
Ha így meg lesz az a bizonyos verseny, mint ami anno a hidegháborúban volt, akkor még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#3) Zedz


Zedz
addikt

Persze ha az a Apple lop, az innováció és világmegváltás.

(#4) takacsbotond


takacsbotond
őstag

:W

egyik kutya másik eb -,- már nagyon unom, hogy orrba szájba ez megy...

[ Módosította: bolondember ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

A Google-val való pereskedést meg támogatta?
Mintha rémlene valami ilyen cikk, hogy Cook valóságos küldetéstudattal fogott neki annak a pernek, mert ez "Steve utolsó akarata" *brühühü-brühühü....

Egyébként nem furcsa, hogy ez a hír most látott napvilágot, amikor már az Alma is kezd ráébredni, hogy úgy elmérgesedhet a viszony, hogy véget érhet a kooperáció? (Amiből ő is rosszul jönne ki, igencsak rosszul...)

(#6) Legendd válasza Angel1981 (#5) üzenetére


Legendd
senior tag

Piacirányító tényezők :P

Alea iacta est!

(#7) #06658560 válasza mrhitoshi (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Syndicate féle jövöben nem kételkedem, hogy be fog következni. amit nem tudok, hogy a Samsung vs. Coca Cola hogy fog kinézni. Vagy párhuzamos szindikátusok fognak egy adott területen uralkodni esetleg?

(#8) planbmokus válasza lexter00 (#1) üzenetére


planbmokus
senior tag

+1!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Amikor az Apple ellopta a Xerox-tól a GUI-t, akkor érdekes módon Jobs szerint nem volt szégyen ellopni a nagy ötleteket. :))
Cook-ról el tudom képzelni a cikkben írtakat, Jobsnál nyugodtabb vérmérsékletű emberként biztos látta (és aggasztotta is), hogy rossz vége is lehet ennek az egésznek.

<< Heimdal >>

(#10) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A legjobb dolog ami a Samsunggal történt az a per, addig Amerikában a cég a "futottak még" kategóriába esett az Apple mögött kullogva, a per azonban rangot és milliárdos reklámot hozott a Samunak, akiknek valszeg még a büntetést sem kell kifizetni. :)

Jobs kissé mohóvá vált a vége fele, "elpuszítani" az Androidot Samsungostúl túl nagy gombócnak bizonyult és a fagyi visszanyalt, a legjobban az egészből úgy jöttek volna ki, ha nem publikus perrel, hanem zárt ajtók mögött, a komoly hadvermegrendelések visszavonásával fenyegetőznek. Így viszont olyan gyorsan megugrott a Samu kellékek kereslete, hogy mire az Apple megszakítja minden szerződéses kapcsolatát, pont szükség is lesz azokra a gyártósorokra az aktuális Galaxy telefonokhoz

Ám ennél többet mond el az éleslátásról, hogy az Apple a perrel volt elfoglalva, a Samsung készülékei fejlesztésére koncentrált, lásd remek üzemidejű Note 2, energiatakarékos AMOLED kijelző és 2x4 magos technológia, smart stay, multi-view, sor szoftveres kényelmi funkció és az állítólag érkező ujjas airview, amivel linkek, képek, lenyíló ablakok fölött egérhez vagy sylushoz hasonlóan extra információhoz vagy vizuális visszajelzéshez jutatunk, azaz tudjuk mire fogunk tapizni. Na ez az innováció.

(#11) Mészi2


Mészi2
tag

Szerintem nem tudnak akkora pénz összeget megítélni a bíróságon ami a samsungnak komolyan ártana, legfeljebb egy kicsit drágábban fognak iphone-t gyártani. Az apple meg nem tud mit tenni, egyedül a samsung képes nagy mennyiségben előállítani telefont.

(#12) Peterson_


Peterson_
addikt

Szinte vérzik a szívem.
:N

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) Rozzo


Rozzo
tag

Steve egy zseni volt, de kicsit beképzelt is...... :)

(#14) Márkosz


Márkosz
tag

Az utolsó mondat nagyon jó volt, kicsit olyan költői! :D Szép volt Legendd!! :D

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#15) nord_ válasza Retekegér (#9) üzenetére


nord_
veterán

Nézzük, hogy is néz ki ez a "lopás" sztori.

A Xerox '79 nyarán be akart szállni az Apple második körös tőkeemelésébe. Ezért cserébe abban állapodtak meg, hogy az Apple-nek bemutatják az új technológiájukat.

Jobs végig azt mondogatta, hihetetlen, hogy a Xerox nem hasznosította ezt a technológiát. Egy aranybányán ültök és nem veszitek észre?

Jobs és mérnökei jelentős mértékben tökéletesítették a Xerox PARC-ban látott grafikus felületre vonatkozó ötleteket. Így azok olyan módon kerültek megvalósításra, ahogy arra a Xerox soha nem lett volna képes. Például a Xerox egere háromgombos és nagyon bonyolult volt, darabja 300 dollárba került, és nem is gördült simán. Az Apple kihozta úgy 15 dollárból, hogy bármilyen asztalfelületen vagy akár farmeren is simán használható.

(Walter Isaacson)

Hm, talán mégse olyan fekete-fehér minden, ahogy azt a túlzott egyszerűsítés láttatni engedi? ;)

(#16) lexter00 válasza nord_ (#15) üzenetére


lexter00
őstag

De van itt fekete-fehér ügy is![link]

[ Szerkesztve ]

(#17) Pirosász válasza lexter00 (#16) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ezt a stílust még a Braun kezdte el.Van is egy neve ennek az ipari formatervezési stílusnak.Talán a Bauhaus stílushoz van köze?Nem is a Braun találta ki,csak felvettek egy emberkét,és ő ültette át a használati tárgyakra.Ma már ezeket minden gyártó alkalmazza.Miért?Mert jól néz ki.[link] [link] [link]
Most akkor a Braun mindenkit perelhetne.Minden gyártónak van legalább egy,Braun stílusú terméke.

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Egyszer csak vege lesz ennek a pereskedesnek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) zooole válasza Pirosász (#17) üzenetére


zooole
senior tag

Így viszont a Samsung produktumok is a szabad Braun design vonalat követik. Lehet vitatkozni, de az Apple is elég sáros, csak erre most derült fény, mikor a Samuval összekaptak.

[ Szerkesztve ]

(#20) Retekegér válasza nord_ (#15) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

[link] ;)

<< Heimdal >>

(#21) mrhitoshi válasza #06658560 (#7) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mondjuk szerintem nem kell ennyire elmenni végletekbe, elég ha csak megszűnnek majd az országok, és a "hatalmat" a cégek birtokolják majd. Kicsit idiótán fejeztem ezt ki, németül könnyebb. Wer den Macht hat.
Ez lényegében már most is majdnem megvan, hiszen Amerikában egy-egy törvény meghozatala a lobbi tevékenység irányába mozdulhat, ettől már csak kis ugrás, és ott is lennénk egy ilyen Syndicate-féle jövőben.
A mai kort talán úgy lehetne a legegyszerűbben lefesteni, mint a kezdeti középkor. Sötétség mindenhol, és az embereket az orruknál fogva vezetik.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#22) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Hogy lehet ez, el sem hiszem! Ilyen még itt nem volt!!! Az első húsz hozzászólás egyikében sem volt még a popcornzabáló fej. Így tovább, fejlődünk! :K

(Aki ezekután mégis bedobna egyet, annak nőjön köröm a @-ra. :) )

(#23) MADcat válasza G-Guts (#22) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak neked keresünk :D

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24) gtasystem válasza Pirosász (#17) üzenetére


gtasystem
őstag

olvasd el a cikket ott van hogy ki tervezte és le is védette szóval ezt konkrétan lenyúlták..ez nem csak stílushasználat..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#25) domi007


domi007
őstag

Királyság, hogy a cikk alatt, amelyik végre a békés megegyezés lehetőségéről szólna ti magatok keltitek a gyűlöletet, hol jogosan, hol pedig teljesen igazságtalanul/féligazságokkal vádaskodva.

Én személy szerint örülnék, ha megegyeznének, a felhasználóknak ez lenne a legjobb.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#26) raper


raper
senior tag

Ha annyira ellene volt ennek a pereskedésnek a Samunggal, akkor 2011 október 05-e után esetleg változtathatott volna a cég hozzáállásán, de ebben nem következett be semmilyen fordulat. Szerintem.

(#27) sheep válasza lexter00 (#1) üzenetére


sheep
addikt

+1
Steve Jobs, a Szent

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#28) Kasya


Kasya
nagyúr

Kerem szepen, ha mar vezerigazgato, akkor vallalja a cege lepeseit. SJ halala utan se maradt abba a pereskedes. Nem szep dolog dolog az elozore kenni mindent es magat ezzel jonak feltuntetni (akkor se ha igaz, hiszen a cegrol beszelunk, nem rola). Ugyanakkor elhiszem, hogy a "szokasos" februari gyenge tozsdei teljesitmeny mellett szukseg van ilyenre is.

(#29) Cyrin válasza Kasya (#28) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem is színjáték, menteni ami menthető, nem olyan rég még nem ez volt a téma nála.

(#30) Ricardo válasza Cyrin (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

Most ezt kellett mondania. Mint vezér leállíthatta volna a pereskedést ha akarja.

Steve utálta a droidot, termonukleáris háborút hírdetett, ez eddig ok. A Samsung az ellenség (droid) legnagyobb alakja, ez is rendben, de még mindig nem értem almáéknál kinek van baja az appfelkind kávézóval? :DDD
valamelyik vezérkari tag nem kapott elég cukrot a fekete italába? esetleg az appfelkind főnökének nem iPhone készüléke van?

(#31) Иван válasza mrhitoshi (#21) üzenetére


Иван
őstag

Mert a középkort és most leszámítva sosem vezették az orruknál fogva az embereket (császárok, pápák, királyok, miniszterek, CEO-k...). Ugyanmá. :U Szerintem arányaiban a mi időnkben sokkal több a felvilágosult, gondolkodó és öntudatosabb ember, mint 100 vagy inkább 200 éve. Anno beleszületett valaki a jobbágyságba és gyak. ennyi volt az élete, hiába volt eszes, az esélye a kitörésre elenyésző volt. Mára van közoktatás, internet, könyvek, ha valaki okos és benne van az, hogy több lesz mint a többi, akkor simán meg is fogja tenni. (A cikk kapcsán: erre Jobs egy nagyon jó példa.)

Mellesleg meg a társadalom változik. Képzeld el milyen jó lenne, ha Európában még mindig a királyok furikáznának zászlók alatt... Ne felejtsd el, hogy ha a vállalatok kezébe vándorol a hatalom (ami egyébként valahol igaz, de elég nagy ferdítés!), akkor az azt is jelenti, hogy a vállalatok sokkal hatékonyabbak, erősebbek és valamilyen szinten alkalmasabbak a hatalom gyakorlására, mint az államok. De még egyszer mondom: szerintem ez erős túlzás.

Amúgy ha gigamega vállalat alapú társadalmat akarsz látni, ne az angolszász rendszereket nézz, mert ott a gazdaság gerincét még mindig a kkv-k adják. A németek, na az igazi korporatizmus, ott nagy hagyománya van a nagy vállalatoknak.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) Kasya válasza Ricardo (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha megoldottak a gondot, jonnek a piaci gyumolcsarusok ;]

Amugy en se ertem. A level vormajan kivul nem latok hasonlosagot. A gond ott van, hogy 4-5 evesen is ilyen levellel rajzoltam az almat es szvsz ezzel nem vagyok egyedul a vilagon :D

(#33) gzbotii válasza Retekegér (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Na ja..amikor pont o mondta, hogy lopni nem bun...es akkor igy tamad az Androidra.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34) Ricardo válasza Kasya (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor eddig csak a vak szerencsének köszönheted, hogy nem kaptál pert a nyakadba :D

(#35) #06658560 válasza Иван (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

A németeknél van csak igazi hagyománya a kis, családi vállalatoknak, kkv-knak, stb. A fél ország GmbH.

(#36) Иван válasza #06658560 (#35) üzenetére


Иван
őstag

Ja, a lidl, aldi meg összes német hard diszkont meg BT. Tudjuk mennyire kis aranyos, családi vállalkozás. :U

SZERK
Nem hiába mondják az angolokra, hogy shopkeepers' country. Persze az angol gazdaság ilyen szempontból (is) átváltozott az utóbbi évtizedekben, de jobban jellemző rá ez a fajta kapitalizmus, mint a kontinensre.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) mrhitoshi válasza Иван (#31) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem érted. Nem arról van szó, hogy az emberek orruknál fogva vezetik, hanem ahogyan teszik azt.
Illetve nem is ez a lényeg. Nem is az, hogy az emberek agyilag sötétek (bár ez helytálló, nem tudom hallottál Indiáról, vagy mentél e ki az alföldre körülnézni egy-két faluban), hanem hogy a világot a multinacionális cégek viszik most már előre, és vezetik azt. A mindennapi életed legalább 5 ilyen cég befolyásolja, és még legalább 10 is ott van mindennap, mint szereplő. Aki azt nem látja be, hogy a törvényeket a cégek lobbija alapján hozzák.... mondok példát: Nem véletlenül nem született eddig semmilyen netkorlátozás Amerikában.
A lényeg, amit a Sci-fikben látni lehet. Kapitalizmus végletekig hajtva, mindent mindent körülvesznek a multik.

Szerintem arányaiban a mi időnkben sokkal több a felvilágosult, gondolkodó és öntudatosabb ember, mint 100 vagy inkább 200 éve.

Persze, csak ez nem számít, mivel nem az az érték a mai világban mennyit tudsz, hanem mennyid van. Kapitalizmus. Lehetsz te Einstein, de ha nem a multik oldalán állsz nem fogod tudni megvalósítani azt, amit akarsz, mert nincs pénzed. [link]
Mellesleg ez fogja elvezetni az emberiséget az űr kolonizálásáig, mert csak a multiknak lesz pénzük ezt kivitelezni. Ha még mindig zavaros, akkor nézz körül az űriparban. Az országok nem bírják a terheket, a cégek veszik át az irányítást, ugyan ez megy végbe mindenhol.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#38) Иван válasza mrhitoshi (#37) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem te sem érted én mire akarok rávilágítani. A multik ugyanúgy a világ vezetőinek az érdekeit képviselik és érvényesítik, mint anno a teszem azt a brit birodalom vagy a római császárság elitje (nemesség, király meg mittomén mik). Csak más intézményi rendszerben, kereteken belül.

Anno a brit polgárok jártak jól azzal a temérdek kolóniával, most meg azok az alkalmazottak fognak, akik az Exxonnak dolgoznak/ott részvényesek, vagy a lakóhelyükön csapódik le a profit. Én nem látok a kettő közt olyan nagy különbséget. A jogi és intézményi rendszer változott, a célok, a módszerek és a hierarchia nem igen. Maximum annyi, hogy a fejlevágásokból és lerohanásokból a "megveszem kilóra" és a függési rendszerek dominálnak. (Persze néha még most is meg kell húzni a ravaszt, de összességében ma már háborúzni nem biztos, hogy a lejobb módszer.)

"Lehetsz te Einstein, de ha nem a multik oldalán állsz nem fogod tudni megvalósítani azt, amit akarsz, mert nincs pénzed."

1. Régen se volt ez másképp. Ha más valláshoz tartoztál, akkor lehettél akármekkora zseni, elkaptak és nem érdekelte senkit a munkásságod.
2. Miért ne csatlakoznék a multikhoz? Ha hozzájuk csapódok, kapok biztos megélhetést, jó munkakörülményeket, fejlett kutatási módszereket stb. Miért gond ez? Egy vállalatban/közösségben még mindig hatékonyabban kutat az ember manapság, mint otthon bezárkózva. Arról nem is beszélve, hogy a multikon keresztül az a dolog, amitől valami jobb lesz, nagyobb eséllyel el is juthat a nagyvilághoz.

SZERK
Offba raktam.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#39) Mészi2


Mészi2
tag

Amúgy mi baja az almának a droiddal? A google csinált egy linux alapú rendszert, amibe vannak widgetek, változtathatsz a kezelőfelületen és az egész rendszer teljesen másképp működik. Annyi a közös hogy okostelefonra van. Ennyi erővel a windows is perelhetne mert ugyan olyan ikonokat használtak fel mint ami az xp-ben van és ugyan úgy bináris rendszeren fut.

(#40) Pirosász válasza Иван (#38) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe "A részvénytársaság" című dokumentum filmet.A társaságok mesterséges képződmények.Nincs lobogójuk,nincs lelkiismeretük,nem éreznek sajnálatot,nem jók,nem gonoszak.Egyetlen egy céljuk a profitszerzés,és növekedés.Nem érző lények.Az emberek azt hiszik pl. a Tesco angol cég,pedig ez valójában teljesen mindegy.Na most ha neked az rendben van,ha ezeknek a lelketlen képződményeknek a kezében van a világ,hát gratu. :C

(#41) Иван válasza Pirosász (#40) üzenetére


Иван
őstag

Elkezdtem nézni, de annyira szájbarágós, demagóg és egyetlen odlalról vizsgálodó volt, hogy kinyomtam. Micheal Moore filmjei szintjén (se) mozgott.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) mrhitoshi válasza Pirosász (#40) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez még mindig jobb, mint egy elvetemült vallás alapján gondolkodó társadalom. Ha azt nézem, hogy a most alakuló társaságok, akik az űrt akarják "belakni", az emberiség jövőjének alapjait teremtik meg, hiszen a következő evolúciós lépcső a bolygó elhagyása. Jó ez nagyon messze van még, ki tudja mi lesz akkor, de ha a multiknak érdeke a piaci verseny, akkor az kihatással lesz a technológiára és vele együtt mindenre, ami nekünk igenis jó! Ma ennél jobb modell nem létezik. Egy racionális, értelmet képviselő társadalom mostani viszonyokkal kivitelezhetetlen.

(#38)Иван Szerintem félre beszélünk, és ugyan azt akarjuk bizonyítani annyi eltéréssel hogy:
szerintem a jövőben maga a jogrendszer is változni fog a cégek által.
és igenis jobb ez, mint anno a királyság. Anno az egyház érdeke nem az volt, hogy kiszolgálja az embereket, ellentétben a mostani multikkal. Hosszú távon ez kifizetődő lesz.

Na részemről off a téma. Vagy folytathatjuk egy másik topicban felőlem. Örülök, hogy van akivel tudok ilyenről is beszélni. :R

PS4

(#43) Иван válasza mrhitoshi (#42) üzenetére


Иван
őstag

"szerintem a jövőben maga a jogrendszer is változni fog a cégek által."

Már most is változott, sőt a múltban is (Kelet-Indiai társaság?). De ez nem titok, az Egyesült Államokban teljesen legális tevékenység és munka a lobbizás, a maga hagyományaival. (És sokszor visszafele is létezik.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#44) #06658560 válasza Иван (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tesco, Taco Bell, stb. az angolszász vonalon. Amúgy a Lidl, Aldi pont családi vállalkozás- max. nagyra nött. De pl. ajtóbehúzók terén, és sok egyéb más krönyezetben sokkal családibb méretü, mint azt gondolnád- nem ártana kicsit ismerni öket, mielött okosakat gondolva böfögsz. Rengeteg olyan cég létezik, amelyik maga területén világpiaci élenjáró, de a ház földszintjén, udvarában müködik, a tulaj meg az emeleten lakik pl.

#40 Pirosász: egy társaság is lehet szociálisan érzékeny, a közösségért is tevö. Mivel egyetlen céget sem robotok vezetnek, a cég milyensége a vezetöi személyiségétöl függ, a vezetök személyiségének esszenciája.

[ Szerkesztve ]

(#45) Иван válasza #06658560 (#44) üzenetére


Иван
őstag

Szinte minden családi vállalkozásnak indul, semmi se kezdő multiként :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) Иван válasza #32839680 (#46) üzenetére


Иван
őstag

Tekintve hogy lassan már inkább az Android nyírja ki az iOS-t, nem fenyeget ez a veszély. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#48) luke.


luke.
aktív tag

Valahogyan az Apple negatív híreket ezen az oldalon sosem találom meg... vajon miért... [link]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#49) Ricardo válasza luke. (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Na igen. Ez a levédetősdi fordítva is elsülhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.