Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Jó drága játék gyerekeknek. Nem tudok elképzelni olyan embert aki komolyan beruházna egy ilyenre. A hangminőség garantáltan pocsék, egy ilyen nyomi paddal semmit sem lehet csinálni. A gyereknek is max akkor vennék ilyet, ha messze túl sok fölösleges pénzem lenne, és ő egy külön hangszigetelt házban lakna...

(#2) spenglerjoci


spenglerjoci
tag

Hát én amatőr DJ vagyok, de eszembe se jutna ilyet használni és nem csak az ára miatt. Amúgy se nagyon szimpatizálok az Almával. Véleményem szerint túl sok kompromisszumot kell kötni ha Almát vesz az ember. Pláne Android után...szóval nem, nem kéne. :-)

(#3) Bocha válasza -Faceless- (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy hogyan lehetne végre nyugodtan megbeszélni a magát audiofilnek tartó közönséggel, hogy a "pocsék" és a "számomra nem megfelelő" között nagyon nagy a távolság, amibe rengeteg termék belefér. Nekem sem tetszik a M1X DJ karaktere, mert nem ilyen zenét hallgatok és nem én vagyok a célközönség, de az, hogy egy cég a terméke által megcélzott emberek igényének irányába (dübörgő mélyek stb.) tekeri el a hangot, nem azt jelenti, hogy valami egyenesen pocsékul szól. Nem csak azok a termékek szólnak jól, amin makulátlan minőségben lehet komolyzenét hallgatni, az egy szelete ennek a történetnek és el kell fogadni, hogy változnak a felhasználói igények, változik a piac is.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4) moleculez válasza Bocha (#3) üzenetére


moleculez
veterán

A másik ez az audiofil dolog. Az itt fórumozóknak igazából semmi sem lesz soha jó, mert mindenre lehet dobni egy másik márkát, aztán pár hsz alatt az egyedi építésű prémium cuccokrol beszélünk, holott egy 100k-s kutyurol indultunk. Nyilván nem egy Allen&Heath-el kell összevetni a funcionalitasat, sem a minőségét.
#2 vannak sokkal jobb alternatívák, az tény...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) -Faceless- válasza Bocha (#3) üzenetére


-Faceless-
őstag

Elfogadom, tény hogy vannak inkább erre hajló emberek. Inkább a termék célját nem látom. Hobbi Dj-nek is ez kevés érintőképernyővel, 3 hangszóróval, és egy funkció szegény paddal már a kezdők is ritkán érik be. Nem vagyok a műfaj híve az tény, de az effectek legtöbbször alapvetőek, amit jelen helyzetben csak nyomogatással lehet elérni, így az input lag, és a nehézkes információ átadás szerintem több tapasztalatot igényel, mint amennyi bárkinek van, aki nem nyúlt ennél komolyabb asztalhoz. Ha pedig valaki pusztán zenehallgatás céljából vásárolna ilyen eszközt annak csak maga a zene a lényeg arra az ár töredékéért is vannak hasonló/jobb tudású mobil hangszórók megfelelő appokkal.
Ezért gondoltam, hogy nem igen tudom máshol elképzelni csak egy kezdő tini, vagy egy gyerek szobájában játékként.

(#6) sys25


sys25
aktív tag

Hát ez is csak egy mókusvakító játék gyerekeknek jó drágán!Ha valaki a laptopját elhagyva ipadról szeretne djzni,akkor annak ott a Native Instruments Traktor Kontrol S2 mk2 kontroller!Igaz abban se elem/akku,se hangfal és még drágább is,de az már tényleg dj cuccnak nevezhető!A másik nem elhanyagolható dolog,hogy nem ez a bohóc szoftver jár hozzá,hanem az NI saját szoftvere,a Traktor!

(#7) Bocha válasza -Faceless- (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Valószínűleg részben le is feded velük a célközönséget, de ezzel én úgy gondolom, hogy továbbra sincs gond. Az árát meg azért nem érzem elszálltnak a többi termékhez képest, mert egy ilyen teljesítményű, részben hordozható, Apple csatlakozási lehetőséggel és Bluetooth-szal is felszerelt hangszórót nem kapsz meg olcsóbban a Philipsnél gyengébb brandektől sem. Ehhez viszont bónuszként egy keverőpad is (az effektek pedig használhatók, nem éreztem zavarónak a lagot) van.

Nekem is évekbe telt úgy néznem mindenféle kütyüre, hogy nem a saját világomban próbálom elhelyezni őket; persze nyilván könnyebb helyzetben vagyok, ez a munkám része. Mindenesetre nagyon jó lenne, ha mindenki szolidabban állna ehhez az egész témához, sok idegeskedéstől lehetne megkímélni a fórumot és egymást. Nyilván vannak olyan termékek, amik egyszerűen rosszak, drágák, nem szabad őket megvenni, de a M1X-DJ egyáltalán nem ez a kategória, csak nem nekünk szól. :R

Egyébként el nem hiszitek, hogy a 30 év fölötti ismerőseim mennyire odáig voltak, egy fél-órát mindenki elnyomogatta. Ez persze nem azt jelenti, hogy vennének is maguknak ilyet, de azért érdekes volt látni a lelkesedést, pedig nem retardált hülyegyerekekről beszélünk. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#8) Ali G.


Ali G.
senior tag

nekem tetszik ez a cucc, ötletes és modern megoldás, elszórakoznék vele én is egy ideig :D

(#9) spenglerjoci válasza Bocha (#7) üzenetére


spenglerjoci
tag

Pontosan erről van szó! Ez a termék nem nekünk szól és punk tum.

(#10) dsr


dsr
senior tag

Tetszetős szerintem :))

[ Szerkesztve ]

(#11) halkow


halkow
őstag

Hát ez a cucc illet volna egy különleges péntek eststi MATV-be :D és kiváló teszt volt köszi nekem tetszik ez a cucc és az ára se annyira vészes mint egy komoly erősítőnek

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) macskea válasza Bocha (#7) üzenetére


macskea
őstag

"Mindenesetre nagyon jó lenne, ha mindenki szolidabban állna ehhez az egész témához, sok idegeskedéstől lehetne megkímélni a fórumot és egymást."

Szeretném ezt sokszor viszontlátni a fórum moderációi között. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) suckall88 válasza spenglerjoci (#2) üzenetére


suckall88
tag

Milyen kompromisszumot kell kötni?

 - 10 %-al csökkenti a vérnyomást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.