Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Egy problémám van vele, azon kívül, hogy drága, nem hordozható. És mivel kb fix helye van, ennyi pénzből valóban jobbat hozol össze arra a fix helyre. Én egy TDK soundcube-ot használok, ami szintén 90% ban fix helyen van, de van az a 10% amikor elviszem ide, oda, garázs, szalonna sütés (mert wireless , mindenki kiélheti magát a saját zenéivel) utazásokhoz is belföldre. De biztos szépen szól, és nyilván mindig szóba jöhet egy apple terméknél vagy tartozéknál, hogy ennyi pénzből ezt meg azt lehetne ezzel meg azzal, de most valóban ezt érzem :)

[ Szerkesztve ]

http://instagram.com/_doublez_

(#2) Paul119 válasza Z-o-t-y (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Csak azert ennyi mert iphonehoz valo :D es igy ugranak ra a fanok az mindegy hogy x honapig csak vajas kenyeren fog elni :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) Z-o-t-y válasza Paul119 (#2) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Nyilván egy ilyen terméket nem racionális észérvek alapján vesz az ember, birtoklási vágyat kelteni viszont nálam kevés.

http://instagram.com/_doublez_

(#4) Paul119 válasza Z-o-t-y (#3) üzenetére


Paul119
addikt

na igen nem praktikus es draga , hangzasarol majd ha kapunk a mediaba tudok nyilatkozni de van egy erzesem hogy fele ennyiert jobbat kapok :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Bocha nagyon óvatosan fogalmaz. :D

"A kizárólag a jó hangzást kereső felhasználók számára valószínűleg érthetetlen, hogy vannak olyanok, akiket ez az egész téma nem igazán érdekel, akik nem rendezik át a szobájukat a jobb audioélmény érdekében, holott elköltenek százezreket a zenehallgatásra."

Ez nálam kimeríti a konzumidiotizmus fogalmát. Bocsánat, de nekem ez a véleményem. Ha nem akarok jó hangzást, akkor tényleg minek költenék százezreket hangrendszerre? Egy tizenvalahány ezres dokkoló miért nem jó? Az is egyszerű, az is vezeték nélküli meg trendi, dizájnos és közel sem kerül ennyibe.

(#6) cucka válasza kolosanyi (#5) üzenetére


cucka
addikt

Ha nem akarok jó hangzást, akkor tényleg minek költenék százezreket hangrendszerre?
Mert megteheti és tetszik neki. Nem mindenki csóró, vannak emberek, akiknek nem a spórolás meg az ár-érték arány a fő vezérlőelv az életében.
Szerintem elég nagy arc kell ahhoz, hogy lekonzumidiótázz mindenkit, aki nálad jobbmódú és hajlandó is költeni a pénzét.

Egy tizenvalahány ezres dokkoló miért nem jó? Az is egyszerű, az is vezeték nélküli meg trendi, dizájnos és közel sem kerül ennyibe.
Sőt, hallgathatna zenét az iphone beépített hangszóróján, az ingyen van.
De ha már itt tartunk, miért nem vesz az Alibabáról húszezerért egy kínai androidos Csingcsung márkájú telefont, mit szórja el a pénzét Iphonera? Mekkora konzumidióta már, hogy nem olvas napestig szakfórumokat, meg vezet excel táblát a forint/fícsör arányról, hanem simán megveszi azt ami tetszik, mert megteheti?
Csupa kínzó kérdés..

[ Szerkesztve ]

(#7) johnny500


johnny500
tag

Hát, igen. Abban is van valami amit te mondasz. Valakinek mindegy alapon megy a vásárlás....de jó nekik :(

(#8) kolosanyi válasza cucka (#6) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, én csóró vagyok. Aki meg ennyit elkölt feleslegesen, az meg (konzum)idióta. Tessék, körbeértünk, lapozhatunk? :U

Egyébként pont az ilyen vásárlókból élnek meg nagyon jól a különböző cégek.

Erről beugrik a vicc a sznobokról:

- Jó a nyakkendőd, hol vetted?
- Az új nyakkendőboltban, ami nyílt a városközpontban.
- Hülye vagy? Tudok egy helyet, ahol ugyanezt drágábban is megvehetted volna...

Na pont ezt a magatartást írtad most le.

[ Szerkesztve ]

(#9) Menslee


Menslee
tag

Na mostmár én is beleszólok. iPhone-om van, szeretem de az életben nem adnék ennyit egy ilyen dockolóért. Szép szép de nem 140 ezer forintnyira. (Az ellenben tetszik hogy mind a két csatlakozó van rajta)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#10) cucka válasza kolosanyi (#8) üzenetére


cucka
addikt

De tényleg, ennyire elönti az agyad a proletár mentalitás, hogy elképzelhetetlen, hogy valaki ki tud adni 4-500 dollárt valmire, ami tetszik neki? Ennyire alacsonyan vagyunk, hogy ez már ilyen mesés vagyonnak számít, amit csak a legkörültekintőbben lehet elkölteni? Azt vágod, hogy mondjuk egy amerikai programozó 1 nap alatt megkeresi ennek a cuccnak az árát?

(#11) kolosanyi válasza cucka (#10) üzenetére


kolosanyi
veterán

1) Mit nyomod nekem a fellengzős stílust? Nem hat meg, hiába próbálkozol.

2) Nem érdekel az amerikai programozó, Magyarországon élek, az itteni viszonyokhoz hasonlítok. Itthon egy átlag magyar egy havi bérébe kerül ez az eszköz. Ha az Egyesült Államokban 2000 USD lenne egy ilyen dokkoló, szerinted ki venné meg?

3) Az előbb leírta a fórumtárs, hogy ő is sokallja az árat, akkor ő is proli?

(#12) cucka válasza kolosanyi (#11) üzenetére


cucka
addikt

Nem érdekel az amerikai programozó, Magyarországon élek, az itteni viszonyokhoz hasonlítok.
Jó, és most elvárod az összes cégtől, aki gyárt valamit, hogy a te anyagi lehetőségeidhez lője be az árakat? Vagy mit akarsz mondani?
Az amerikai programozónak ez zsebpénz. A bangladeshi varrónőnek, aki 1 dollárból él, a béka segge alatti magyar életszínvonal is eszetlen pénzszórás.

Én is sokallom az árát, nem csak ti. Viszont eddig egyedül te idiótáztad le azokat az embereket, akiknek ez esetleg tetszik és meg is engedhetik maguknak.

Ez a hangszóró annyit tud, hogy jól néz ki és mellesleg zenét is játszik. Nyilvánvaló, hogy hifista szemmel nézve full gagyi. Na és? Olyan nehéz elfogadni, hogy ezeknek a cuccoknak is van piaca?

[ Szerkesztve ]

(#13) kolosanyi válasza cucka (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem nem azzal van a bajom, hogy drága. Egy minőségi termékért nem sajnálom a pénzt. Ellenben ez, ahogy írod is, annyit tud, hogy kinéz valahogy - nekem amúgy annyira nem jön be, én a klasszikus "hangfalas" kinézetet csípem - és kész. Egyszerűen irracionális számomra, hogy ugyanazért a tudásért többet fizessek, ha más konkurens gyártónál megkapom olcsóbban ugyanazt. És itt nem a sóherségről van szó, hanem arról, hogy ha szeretnék venni egy olyan eszközt, ami ebben a kategóriában versenyez és azt megkapom 50-60 ezer forintért, akkor minek vegyem ezt 140-ért? A maradék pénzt bármi másra lehet fordítani. Akár teszem azt karitatív célra, ha már úgyse számít, mert futja rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) Paul119 válasza cucka (#12) üzenetére


Paul119
addikt

Nem csak penzes emberek ugrnak ezekre es az iphonekra , nagyon sok ember inkabb gyujtoget es nem eszik nem fut csak hogy meg legyen az ahitott telefonja vagy ez a dokkolo -hifi akarmi oszver

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#15) #06658560 válasza kolosanyi (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt ugye vágod, hogy a világon eladott termékek 0,00%-a az, amelyiknek fejlesztése, árképzése során a magyar piacot bármilyen mértékben is figyelembe veszik, ahogy ezt a terméket is?

#13: Miért eszel a zsíroskenyértől különböző ételt, mikor olcsóbban ugyan azt megkapod?

[ Szerkesztve ]

(#16) kolosanyi válasza #06658560 (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Oké, ezt majd elmondom a boltban is.

A minőségért nem sajnálom a pénzt, leírtam. A zsíroskenyér mit tartalmaz? Finomított élelmiszer, van benne jó kis magas glikémiás indexű fehér liszt, meg telített zsírsavak és némi glutén, ami külön jó dolog ha érzékeny rá az ember (én mondjuk nem). Ergo azért veszek drágább élelmiszert, mert a szervezetemnek nem csak hiányos amino profilú növényi fehérjére, gyorsan felszívódó szénhidrátra - ami jól megdobja a vércukor szintet - és disznózsírra van szüksége, illetve ezekre a legkevésbé. Ellenben nem veszek mondjuk bélszínt, mert a csirkemell is van olyan jó és annak nem 5 ezer kilója, hanem csak 1500.

De miért véditek annyira ezt a terméket? Valamelyikőtök Philips részvényekkel rendelkezik? Vagy ez kötelező, mert ha drága akkor jó? Én meg menjek a francba, mert nem így gondolom és különben is csóró proli átlag magyar vagyok, aki csak irigykedni tud vagy mi a fene?

(#17) #06658560 válasza kolosanyi (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem védjük, hanem a fillérbaszó mentalitást ekézzük. Valamint azt, hogy csak egyetlen értékrendszert vagy hajlandó elfogadni a termék megítéléséhez.

(#18) kolosanyi válasza #06658560 (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az fillérbaszás, hogy nem adok ki egy termékért kétszeres árat pusztán azért, mert csak. Mert megtehetem?

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennyi pénzért lehet jobb minőséget is venni és még dizájnban sem lesz gyengébb, csak másabb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Parallaxis válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az fillérbaszás, hogy nem adok ki egy termékért kétszeres árat pusztán azért, mert csak. Mert megtehetem?

Ok, akkor várnék példákat hasonló dokkolóra féláron. A hasonló azt jelenti, hogy legalább ugyanezt tudja és hasonlóan jól nézzen ki.

Viccen kívül kíváncsi vagyok rá.

--

Tigerclaw:

Konkrét példák?

[ Szerkesztve ]

(#21) #24536576 válasza kolosanyi (#18) üzenetére


#24536576
törölt tag

Apple földön bátor vagy ezeket a szavakat használni. :D Főleg az ilyenekkel szemben, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat mert anyuci apuci megcsinálta nekik az életet. Ha a 0-ról kezdték volna, értenék amit írsz, nehogy Te érezd magad rosszul. ;)

(#20) Parallaxis : Bluetooth adapter ér? 10K és bármilyen hangfalszetthez használható. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Parallaxis válasza #24536576 (#21) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha a 0-ról kezdték volna, értenék amit írsz

Már leírták, hogy ez miért hülyeség.
Egyetlen gyártó sem a magyar helyzet alapján lövi be a terméke árát és egyiknek sem ez a célpiaca.
Ahova meg szánják, ott a gyerek a zsebpénzéből megveszi röhögve, aki meg már dolgozik annak meg végképp nem okoz traumát ennyit kiadni valamire ami megtetszik neki.
Az, hogy itthon annyit se keresünk 20-30 év munkaviszonnyal, mint egy kinti pályakezdő a sarki büfében, az nem a Philips hibája...

----

Adapter nem ér, mert az totál más termék.

Konkrétan ilyen dokkolóra lennék kíváncsi olcsóbban, mert nekem pl. tetszik, mert az iPad-et be tudnám rá dokkolni, így vonali kimeneten menne róla a zene (ami lényegesen jobb minőség, mint a BT-os, vagy fülhallgató kimenetes illesztések), a nótáról meg tudnék rá BT-on küldeni ha éppen azt szeretnék. Az ára az, ami nem tetszik nekem sem, ezért lennék kíváncsi a hasonló, vagy jobb tudású dokkolók tömegére féláron, ahogy itt mindenki emlegeti.

[ Szerkesztve ]

(#23) #06658560 válasza #24536576 (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

1.Egyetlen apple termékem van, egy első generációs ipod touch. Nem lesz másik.
2.Nekem semmit nem csináltak meg mint élet, küzdök épp eleget magam.
3.Van annyi eszem es rálátásom a világra, hogy tudjam, nem én vagyok a célcsoport- már a használhatatlan dokkoló miatt is.
4.Tudok gondolkodni.

@kolosanyi: Mutass design terén hasonlót, fél áron.!

(#24) BulletBill27 válasza #24536576 (#21) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Ez egy baromság volt :K

(#25) kolosanyi válasza Parallaxis (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meg mindenki, aki linkeket vár:

Csak a MM kínálatában 149 felé dokkoló van, a 4 ezrestől a csillagos égig. Azt hiszem ki tudja válogatni mindenki, hogy milyen tudásút szeretne és mennyit szán rá.

A digitális bemenettel sokra nem mész amúgy, mert ami a lánc végén van, az minden, csak nem rendes hangkeltő, de ez eddig nem volt szempont. Inkább hasonlít egy álló ventillátorra, mint egy hangsugárzóra, hangzás tekintetében nem kell sokat várni tőle. Ezt a teszt is megerősíti. Ennyi pénzért jobban jársz, ha veszel egy tök átlagos erősítőt - a maiakon mind van dokkoló - meg egy pár polcsugárzót. Tuti jobban fog szólni ennél (és szerintem sokkal sokkal szebb is).

[ Szerkesztve ]

(#26) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Amig a felhasznalok 80%-a 128kbit-es mp3-at hallgat a telefonjan addig a nagy reszuknek felesleges ilyen arkategorias hangfalat vennie.
Szep, de nem kellene. Ennyibol szerintem jobbat tudnek venni.

(#27) Parallaxis válasza kolosanyi (#25) üzenetére


Parallaxis
addikt

Meg mindenki, aki linkeket vár:

Megmosolyogtató.

Ami nagyjából eléri a cikkben közölt eszköz tudását (valójában egyik sem), az már drágább. :D

Ennyi pénzért jobban jársz, ha veszel egy tök átlagos erősítőt - a maiakon mind van dokkoló - meg egy pár polcsugárzót.

Apró probléma, hogy ez csak ennél jóval drágábban jönne ki, de eleve arról volt szó, hogy hasonló dokkolót tud mindenki féláron, nos mint kiderült ez nem igaz.

Tuti jobban fog szólni ennél (és szerintem sokkal sokkal szebb is).

Igaz, csak éppen kétszeres áron + van akinél nincs lehetőség kábelezni, meg elhelyezni a cuccost, míg ezt simán lerakod a sarokba és működik.

(#28) helixP válasza cucka (#10) üzenetére


helixP
nagyúr

Vicces, hogyha mostanában megjegyzed valamiről, hogy irreálisan drága, egyszerre proletár vagy és csóró :)

(#29) attisx


attisx
addikt

"A kör alakú talp 30 centiméteres átlójú..."

A gimiben, matek órán ezért a mondatért olyan karót kaptam volna, hogy még a naplóban utánam következőnek is jut belőle...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#30) Parallaxis válasza helixP (#28) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez azért van, mert nem a termék irreálisan drága (vagy ha komolyan ezt gondolod, akkor rajta, mutass egy hasonlót legalább ilyen tudással olcsóbban), hanem kis hazánkban nem olyan szintű az életszínvonal, mint ott, ahova ezeket a termékeket szánják.
Ez nem a gyártók hibája és nem is ők tudnak ez ellen tenni. De ez nem erre a fórumra való történet.

(#31) kolosanyi válasza Parallaxis (#27) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mit nevezel tudásnak? Mert egy hangkeltőnél a hangminőség az elsődleges, abban pedig ez nem jeleskedik. Az ilyen hülyeségeket, hogy RMS teljesítmény meg hangszórók száma, nem nevezném tudásnak, ami itt említést érdemel, az az aptX meg a Lightning csatlakozó. Ilyenből pedig van olyan, ami dizájnos és fele ennyibe kerül, nem is egy. Még a MM kínálatában is, ami köztudottan nem olcsó bolt. Erősítőt meg polcsugárzót meg kapni 140-ért, ne mondd, hogy csak dupla ennyiért van, mert nem igaz. Az meg, hogy nincs lehetőség kábelezni... Megnézném, hogy melyik nappaliban nem fér el egy tyúkbél, ha azt rendesen elvezetik, meg lerögzítik. És itt szó sincs hifizésről meg kábelek csereberéléséről, csak elvezetsz normálisan, igényesen egy kábelt, ahogy azt kell.

De továbbra is az van, hogy jön egy réteg - milyen érdekes, hogy pont iPhone felhasználók - és megmagyarázzák, hogy ez milyen tuti. Én meg próbálom még csak nem is hifis szemmel (pláne mert nem vagyok az), hanem pusztán racionálisan megközelíteni a dolgot és még én vagyok a proli, meg a fillérbaszó meg a csóró. Hát szarok én rá, hogy ki milyen rongyrázó marhaságra költi a pénzét. Belefáradtam a vitába, semmi értelme, úgyis én leszek a hülye.

(#32) Parallaxis válasza kolosanyi (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mert egy hangkeltőnél a hangminőség az elsődleges, abban pedig ez nem jeleskedik.

Mihez képest?
Egy hi-fi cucchoz képest biztos nem, de a többi dokkolóhoz, vagy soundbar-hoz képest?
A MM-os 2-3 W-os BT-os játékszerekhez képest garantáltan sokkal jobban fog szólni.

Megnézném, hogy melyik nappaliban nem fér el egy tyúkbél

Nagyjából a legtöbb nappaliban, egyrészt nem lehet esztétikusan utólag megoldani, vagy esetleg nem akar ezzel szórakozni a tulaj, nem véletlen, hogy egyre népszerűbbek a soundbar-ok, amiket csak leraksz a TV elé és megvan az aránylag minőségi hangosítás, ami az átlagembernek bőven elég.
Egy hifista persze el fog ettől borzadni, de a többség nem hozzájuk hasonló igényekkel választ hangrendszert.

De továbbra is az van, hogy jön egy réteg - milyen érdekes, hogy pont iPhone felhasználók - és megmagyarázzák, hogy ez milyen tuti.

Persze, hogy tuti, mert megveszi, rádugja az eszközt és működik, nem kell barkácsolni, kábelezni, vacakolni és a pár négyzetméteres szobában pont ugyanolyan jól szól, mint a fél milliós hifi cucc. Hasonló eszközt meg akár iPhone-os, akár nem, nem kap olcsóbban, akkor miről is vitázunk?
Ezt nem hifisták veszik és nem is azok, akik 50 nm-es helységet akarnak megtölteni térhangzással, ellenben egy hálószoba sarkában szépen elfér, bármilyen audió eszközt kiszolgál, ébreszt és még jól is mutat.
Az ára meg sajna annyi amennyi, a célpiacon viszont ez nem okoz nagy traumát annak, akinek ilyesmire van szüksége. Az meg hidegen hagyja a gyártót, hogy Magyarországon nekünk drága a terméke, sőt még örülhetünk, hogy megvehetjük, mert sok gyártót annyira nem érdekli kis hazánk, hogy a termékét még csak nem is forgalmazza nálunk.

(#33) helixP válasza Parallaxis (#32) üzenetére


helixP
nagyúr

kis hazánkban nem olyan szintű az életszínvonal, mint ott, ahova ezeket a termékeket szánják.

Tehát itthon irreálisan drága.

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki.

(#35) Parallaxis válasza helixP (#33) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tehát itthon irreálisan drága.

Helyesebben: itthon minden irreálisan drága.

Ez a termék akkor lenne irreálisan drága, ha a tudásban hasonló cuccok olcsóbbak lennének, de sajna nagyjából mind ugyanezen az áron van. Ami olcsóbb, az kevesebbet is tud, vagy jóval gyengébb minőségű.

(#36) helixP válasza Parallaxis (#35) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, ez azért irreálisan drága, mert a magyar átlagfizetés 80%-ába kerül.
Az hogy Holandiában, vagy az USÁ-ban nem az, az nem érdekel most.

(#37) #06658560 válasza kolosanyi (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a design hol marad ezek nagy részénél? Hisz ennek a lakás deklarációja is funkciója.

#31: A jelek szerint funkcionális analfabéta vagy, leírtam nem vagyok Apple felhasználó. És jé, védem!

[ Szerkesztve ]

(#38) #06658560 válasza helixP (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem a zsemle kicsi, a pofád nagy!

(#39) Parallaxis válasza helixP (#36) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mivel a mobiltelefonok és a szórakoztató elektronikai eszközök zöme is bőven a magyar átlagfizetés feletti kategóriában van, így egyszerű a megoldás, ne hallgass zenét, vagy vegyél jó kis zsebrádiót és hallgasd a Kossuth Rádiót, mert ez illik a fizetésedhez :)

(A gyártók nagy ívben tojnak a magyar átlagfizetésekre, ha meg te ebből indulsz ki, akkor soha semmit nem fogsz megvásárolni, mert minden aránylag normális termék "irreálisan drága" lesz ahhoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#40) helixP válasza Parallaxis (#39) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne ess át a ló másik oldalára, nem azt mondtam, hogy semmit nem érdemes venni.
Ez a funkcionalitás (hangszóró) ennyiért igen is luxus.
Ezen kár vitatkoznod. Kérdezz meg 10 embert az utcán, hogy venne-e ilyet ennyiért. Kíváncsi vagyok hány mondja, hogy jaa persze!

[ Szerkesztve ]

(#41) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Szerintem ez ilyen funkcionalitással, ilyen kinézettel nem drága.

Van Fidelio dockom és remekül szól, az emberek 99%-ának teljesen megfelelően.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#42) Fejvadi válasza Paul119 (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1, vagy azon se

(#43) NGA


NGA
addikt

140e-ért egy monó ébresztőóra dokkolóval? Értékelem a Philips-et, hogy ennyiért el tudja adni :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.