Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hemaka


hemaka
nagyúr

Volt hozzá "szererncsém", dübög rendesen, de közben recseg is, mint az állat. Dísznek szép, közepes hangerőn még szól is valahogy, de kb. ennyi.

(#2) banhammer


banhammer
veterán

"Pedig örömteli lenne, ha mindenki megengedhetné magának az efféle luxust, már csak azért is, mert a fejlődő zenei hallásnak köszönhetően talán nem lennének ilyen népszerűek a televíziós tehetségkutatók sem."

Mi köze van a minőségi zene hallgatásnak ahhoz, hogy ki mit néz tévében?

Nem mp3at kell hallgatni telefonhoz adott egy pálcás agybadugós fülhallgatóval.

Szerintem...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) moleculez


moleculez
veterán

És most mindenki meg fogja mondani az okosat, hogyan kell(!) jól zenét hallgatni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Bocha válasza banhammer (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Értem, amit írsz, és valahol jogos is. Itt csak arra gondoltam, hogy a televíziók hangszórói nem feltétlenül alkalmasak zenehallgatásra, de mivel sokan (a televíziós tehetségkutatók miatt) azon hallgatnak zenét, nem feltétlenül tudják, hogy valaminek hogyan kellene megszólalnia. Tehát itt nem a műsorokban hallgató zene színvonalára gondoltam, hanem a televíziók, mint hangkeltő eszközök hangminőségére.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) kolosanyi


kolosanyi
veterán

"Pedig örömteli lenne, ha mindenki megengedhetné magának az efféle luxust, már csak azért is, mert a fejlődő zenei hallásnak köszönhetően talán nem lennének ilyen népszerűek a televíziós tehetségkutatók sem."

Mi van ma? Nagyon szarkasztikusra vettétek a figurát, ez tetszik! :DDD

(#6) banhammer válasza Bocha (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Abba ne is bonyolódjunk bele, hogy a most már digitális televíziózás során sugárzott anyag hangminősége milyen.

Digitális televíziózás

"Több csatorna sugározható azonos sávszélességen, egy hagyományos csatorna (transzponder) helyén több digitális adás kaphat helyet."

Ha jól megnézzük ezt a mondatot akkor az ördög a részletekben bújik meg.
Adott egy sávszél amin több kevesebb csatorna csorog.
Érthető okokból kompromisszumokat kötnek a tv adók a minőséggel és a csatornán átcsorgó adók mennyiségével kapcsolatban.
(ne legyen kockás a kép és a hang se úgy szóljon, mintha egy Sokol rádiót raktak volna egy bádogvödörbe)
Az szinte biztos, hogy egy komolyzenei adó jóval nagyobb sávszélességet igényel, mint egy kereskedelmi adó a maga kommersz adásaival.

Száz szónak egy a vége a televizió, annak hangszórói és a televizió adások hangminősége semmilyen körülmények között nem a minőségi zenehallgatásra vannak kihegyezve.
Lehet üvöltetni vele a Bódi Guszti és a Fekete szemeket, de attól még annak semmi köze nem lesz a CD minőséghez.
Ha már minőségi zenehallgatás akkor hanglemez és innen lehet sorolni az ízlés szerint hozzávalókat.

Persze ez az egész iromány az én részemről történő kukacoskodás és a kákán is a csomó keresés.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) banhammer válasza banhammer (#6) üzenetére


banhammer
veterán

"Persze ez az egész iromány az én részemről történő kukacoskodás és a kákán is a csomó keresés."

Helyett:

"Persze ez az egész iromány az én részemről történő rosszindulatú kukacoskodás és a kákán is a csomó keresés."

U.i.: kicsúsztam a szerkesztési időből.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) szili.tamas1 válasza banhammer (#7) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nyilván az meg a lábas másik füle, hogy hiába a cd minőség, ha nincs cuccod, ami visszaadja a hangzást. Flac-t is lehet hallgatni kartonpapír hangszóróval. Na, érted.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#9) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ismét egy jó cucc rossz helyen - sajnos többedszerre kell megjegyeznem, hogy a "drága" meg a "prémium" NEM azonos az "Apple kiegészítő" fogalmával.

Segítek: az NFC megléte, a dokkoló, illetve az AirPlay hiánya mind arra utal, hogy ezt a terméket elsősorban NEM Apple-felhasználóknak szánták, mivel pont az nincs meg benne, ami amúgy számtalan valódi Apple-kiegészítőben igen, azok az Apple szabványok, amikkel a plusz kényelmi szolgáltatások igen.

Szomorú, hogy a MA-s Apple blog nevével ellentétben továbbra is szimpla promóciós csatorna, illetve még ez se lenne baj, csak legalább adnátok neki más nevet, pl. Hangszóró blog.

Nem a lényeg a fontos.

(#10) halkow


halkow
őstag

nem semmi kár hogy mo többsége csőves :O

Alcatel onetouch idol2s the king

(#11) halkow válasza Bocha (#4) üzenetére


halkow
őstag

egy 7.1 vagy 9.1 hifi rendszer szerintem simán lenyomja ezt a vackot

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) macskea válasza halkow (#11) üzenetére


macskea
őstag

Egy jó sztereó meg a sokponteggyes "csodákat". Feltételezve hogy a zenéről beszélünk, bár otthonra már a 7.1 is felesleges, pláne abban a minőségben amiben általában megvásárlásra szoktak kerülni. Mint mindenben a kevesebb néha itt is több. :-/

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) zeg


zeg
senior tag

A pécés vackokról akkor szoktam le amikor a MediaMarktban kiállított pécés vackokat végighallgattam, vesztemre, ezeknek a 'környezet' volt a legkisebb baja :( Aztán meghallgattam a kockák által az egekbe emelt M-Audio AV40-et havernál, miután leteszteltem szintén nyugodt környezetben ismerősnél egy Genius 3 csipogós sztereó vackot(talán izé80 volt a száma). Nem tudtam hogy sírjak-e vagy hányjak attól a zajkatyvasztól, amit ezek kiköptek magukból. Lehet kicsi, meg kompakt meg akármi, akkor is lerúgni való hulladék mind. Inkább vettem a hardveraprón egy toroiddal 'tuningolt' Luxman erősítőt meg hozzá kerámiamagasakkal szerelt Magnat Vector hangsugárzókat. Bár nem 35ezer volt a végösszeg mint az m-audio-nál, hanem 45, de ezek után el nem tudom képzelni hogy valaha is pénzt adjak akármelyik gagyi Logitech vagy akár egy pécére 'álmodott' ótvar cuccért, legyen az harman vagy behringer vagy akármelyik márkával álcázott gagyiság. Céges csipogónak jó a monitorba épített is.

3dfx cuccokat keresek megvételre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.