Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Tetszik de valami brutal draga:S

(#2) marchellow


marchellow
tag

ha már megtudnék indokolni magamnak 40 akárhány ezret egy ilyenért, akkor az a 8 rugó szerintem nem oszt nem szoroz. a gond az hogy egyelőre nem tudok.

(#3) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Szóval, ha én szobabiciklizek akkor az is el lesz könyvelve a rendszerben aktív mozgásként ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4) Sheepczx válasza merkucyo (#3) üzenetére


Sheepczx
tag

logikusan hangzana, biztos van valami pulzusszámos megkötés is, remélem! :)

más: Van ennél olcsóbb használható okoskütyü pulzusméréssel?
Az órák amin lehet tetrisezni is nem dobnak sok extrát nekem.

[ Szerkesztve ]

(#5) ThorsHUN válasza Sheepczx (#4) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A legtöbb ilyan kütyü - jó drágán persze - max csatlakozik egy pulzusmero szalaghoz amit kulon fel kell rakjal a mellkasodra.
Ritka a csuklon pulusmeros kijezlos alvasfigyelos fitband.
Es draga

(#6) kolosanyi válasza ThorsHUN (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem is a drágaság a baj, hanem az, hogy pontatlan, megbízhatatlan.

Nem rossz cucc. :)

(#7) Misser


Misser
tag

A telefon képes headsethez is és okos karperechez is csatlakozni egyszerre?

(#8) pengwin válasza Misser (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, képes.

Üdv, pengwin

(#9) Sheepczx válasza kolosanyi (#6) üzenetére


Sheepczx
tag

Az hogy pontatlan az mit jelent?
A pulzusomat benézi és amikor 80 akkor arra kidob 100at?
vagy amikor megteszek 1000 lépést csak 900at ir jóvá? (vagy heti 1 órát késik? :D )
Elolvastam pár véleményt userektől és vagy az van hogy csodálatos vagy az hogy pontatlan.

(#10) #92253184 válasza merkucyo (#3) üzenetére


#92253184
törölt tag

Nekem a sima flex van, az egyik nagy gond az volt, hogy nem látta, ha edzek. Sőt egy ismerős szerint a bringát se. Szerintem a szoba verziót még annyira sem. Persze a pulzus mérős nyilván más.
Mondjuk nekem a másik gondom, hogy 7/24 viseléstől elég hamar be sokaltam. Kellemetlenné vált.

[ Szerkesztve ]

(#11) #09819904 válasza Sheepczx (#9) üzenetére


#09819904
törölt tag

Higanyos / elektromos (hitelesített, orvosi) mérőeszközzel például a pulzusod 107, az ilyen kütyü pedig 70-90 közötti értéket ír. Persze van amikor épp eltalálja pontosan!
Olyan is előfordul, hogy XY dolog miatt éppenséggel kimarad a mérés.

(#12) kchris78


kchris78
veterán

ezt a 8e ftot abszolut megeri a cucc! nagyon sok mindent ki lehet olvasni a folyamatos meresbol! pl alvas eseten, nem mindegy sportolas kozben, illetve a nyugalmi pulzus is ha 80-90 korul van arra erdemes odafigyelni. a legdragabb fitbit surge tetszik leginkabb de az mar tenyleg baromi draga lesz...

(#13) Sheepczx válasza #09819904 (#11) üzenetére


Sheepczx
tag

a 70hez képest a 107 az egy plusz 50%os difi, azért ez durva...
szerintem akkor 70 a pulzusom amikor alszom a 100+ meg már erősen a bemelegités lenne edzés előtt!
Igy akkor ennek tényleg nincs értelme, azt hittem egy 5öst 10est téved és akkor arányaiban megvan hogy mit csináltam meg mennyire intenziven. :(
Valami linket tudsz\tudtok ahol erről irnak részletesebben?

(#14) ThorsHUN válasza #09819904 (#11) üzenetére


ThorsHUN
őstag

itt van egy videos teszt a mellkasi polar hrm-hez hasonlitja

(#15) ThorsHUN válasza ThorsHUN (#14) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Bocs kicsusztam.
Ezen mar jobban szerepel

(#16) kolosanyi válasza Sheepczx (#9) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ahogy írták is. A mellkaspántos cuccok sokkal de sokkal jobbak. Ha pulzusmérés is kell, akkor egy normális mellkaspánt kell - például Polar H7 vagy valami hasonló - és kész.

(#17) pengwin válasza kchris78 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

"de az mar tenyleg baromi draga lesz..."
Mert szerinted a teszt tárgya nem az 53 ezer forintért?
Én már azokat is irigylem, akik ezt megveszik maguknak úgy, hogy nem profi sportolók. Nagyon nem tudhatnak mit csinálni a pénzükkel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) #09819904 válasza pengwin (#17) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem az a baj, hogy megengedhetik magukat! Akinek van pénze, az arra szórja amire óhajtja. Viszont ilyen árba már kaphat az ember gyermeke olyan okosórát, ami sokkal több funkcióval rendelkezik, valamint legalább ugyanilyen "pontos" a pulzusmérője.

(#19) kolosanyi válasza pengwin (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem csak a profiknak hasznos egy fejlett edzésmonitorozó kütyü. Én ugyan 15 évig versenysportoló voltam (most 24 vagyok), de már csak hobbi szinten edzek. Ennek ellenére tök jó lenne egy sportóra a nem túl profi telefonos megoldás helyett, ami kiértékeli az érzéseim egy csomó paraméter alapján. Ki is néztem magamnak a Polar M400-at, rajta van a kívánságlistámon. Igen, tényleg drágák az ilyen kütyük, de ezek nem avulnak olyan gyorsan, mint a telefonok, tabletek, másrészt meg én például nem járok el bulizni, nem iszom, nem dohányzok (volt sajnos két év, mikor bagóztam, simán elment egy hónapban 15-20 ezer cigire), hanem a sportra költök. Szépen apránként össze lehet szedegetni a szükséges eszközöket, illetve cserélni az elhasználtakat. Most vettem a hétvégén például egy futócipőt. 35-ről volt leárazva 23-ra, mert utolsó darab volt. Még így is drága, de ha azt nézem, hogy az ízületeimnek egyáltalán nem mindegy milyen cipőben futok, akkor megtérül a befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#20) Sheepczx válasza kolosanyi (#16) üzenetére


Sheepczx
tag

Első sport gadgenek se jó?
megnéztem a 2 vidit (köszönet érte) és nem tünik brutális különbségnek.
Teljesen kezdő vagyok ilyen téren.

(#21) kchris78 válasza kolosanyi (#16) üzenetére


kchris78
veterán

azt kenyelmetlen hordani egesz nap. ebben pont a 7/24-es viseles lenne a plane...

(#22) kchris78 válasza #09819904 (#18) üzenetére


kchris78
veterán

van konkret tipusod? en ugy tudom az apple watchben lesz pulzusmero de az nem 53lesz...

(#23) #09819904 válasza kchris78 (#22) üzenetére


#09819904
törölt tag

Konkrét nincs! Viszont ilyen árat kiadni egy pulzusmérős, egysoros (bocsánat a kifejezésért) szar gumikarkötőért abszurd!

(#24) Shatter98


Shatter98
tag

jó ez a kütyü csak nem nekem való. Gondolom ezek a dolgok mindig ilyen drágák...

(#25) kolosanyi válasza Sheepczx (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem rossz, de komoly sporttevékenységhez alkalmatlan. Ez a különbség éppen elég ahhoz, hogy ne lásd ha belecsúszol már az anaerob tartományba, te pedig aerob állóképességi edzést akarsz végezni épp. Persze ezt némi rutinnal érezni fogod, de ez pont kezdőknek jó, akik nem érzik a különböző zónák közti különbségeket. Ha csak arra kell, hogy érdekességként kapj egy adatot, akkor jó, de tényleges edzésmonitorozásra nem jó, nem is arra szánták.

(#21) kchris78
Van már olyan, amelyikhez nem kell pánt, ilyen ragaccsal feltapad úgy, hogy még úszni is lehet vele.

(#26) kchris78 válasza kolosanyi (#25) üzenetére


kchris78
veterán

pontosan itt a lényeg. Ezeket NEM komoly sporttevékenységre szánták. Jó arra hogy pontosítsa az alvás ciklusokat, lásd hogy naponta ténylegesen mennyit mozog az ember, ne csak egy pedométerből következtessen az elégetett kalóriákra hanem abból hogy hogyan változik a pulzus..

Abba belemenni hogy kinek mi hány Ft-ot ér meg és mire van pénze mire nincs az teljesen fölösleges. Lehet veszek egy ilyen fitness karkötőt lehet nem, már hónapok óta nézegetem. viszont pölö nem költök milliókat autóra és nem is járok vele csak amikor kell. Písz! :)

Ami hasonlókat tud az a Microsoft Band.. de azt meg tudtommal nem lehet itthon kapni.

Kérdés: mennyire kell pontos mérés az aerob/anaerob tartományhoz? Egyáltalán ez mindenkinek ugyanazt a tartományt jelenti? (van egy nagyjábóli képlet de az úgy tudom az "optimális" edzést határozza meg)

[ Szerkesztve ]

(#27) ThorsHUN válasza kchris78 (#26) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az a plane, hogy az 5 ropi korul beszerezheto miband hasonlokat tud kijelzo es hrm nelkul...
egy pontatlan de folyamatos hrmert meg ennyi pluszt fizetni... nem palya sztem

(#28) strogov válasza kchris78 (#26) üzenetére


strogov
senior tag

Kezdőknek, amatőröknek szerintem nem kell napi 24 órás monitor, viszont ameddig nem érzi meg a aerob/anaerob zónákat addig relatív pontos mérés kell. Ezért jobb (és olcsóbb) a pántos megoldás. 25k körül már van elég pontos, és mobillal kommunikáló pánt (10k-ért meg sima kódolt).

Aerob/anaerob tartományokat Karvonen formulával számoljuk. Keress rá, google kidob egy csomo kalkulátort. Vannak eltérések, és esetleg betegséget bele kell kalkulálni. Az órákon mindig van cél tartomány, úgyhogy ha beállítod akkor csipog amikor elhagyod lent, vagy fent.
Azért itt hosszútávról van szó. Ha kicsúszol a tartományból nem tragédia, csak hosszú tavon ne hagyd el. Ezért gond pl. egy 10%-os eltérés, mert ha alul, vagy felül vagy, akkor lehet, hogy semmit nem ér amit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#29) kolosanyi válasza kchris78 (#26) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem akarok én feszültséget költeni, félre ne érts. Pusztán magamból indulok ki, nekem nem ilyen kütyü kell, hanem egy edzésnonitorozó cucc. Mondom, pl Polar M400.

A célpulzus meghatározása érdekes kérdéskör egyébként. Több képlet is van, kezdőknek az általánosat szokták javasolni (220-életkor a max pulzus és ennek megfelelően be lehet lőni százalékosan), gyakorlott sportolóknak meg általában a Karvonen-formula a nyerő. Nekem is nagyjából az stimmel, bár én érzésre szoktam futni, a pulzusmérés csak egy plusz adat, meg ha épp nagyon pörgetném magam és rápillantok a kijelzőre, az segít lenyugodni. Egyébként onnan veszed észre, hogy anaerob zónában vagy, hogy légszomjad lesz, elkezdesz zihálni, tudatosan figyelned kell a légzésedre, hogy szabályos legyen, elkezd beszűkülni a látómező, elszaporodik a tejsav a munkát végző izmokban stb. Régen úgy lőtték be az intenzitást futás közben, hogy beszélni kellett. Ha még éppen tud érthetően, artikuláltan beszélni a sportoló, akkor aerob zónában van. És igen, jól mondod, ez egyénenként változó lehet, de túl sok differencia nincs hasonlóan edzett egyéneknél. Itt egy jó kalkulátor hozzá: link.

(#30) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Értesítést tud?

(#31) Sheepczx válasza r3dsnake (#30) üzenetére


Sheepczx
tag

nem

(#32) metaboy


metaboy
tag

Garmin vivofit... ha minden jól megy holnap leszek a boldog tulajdonos..eddig egy forerunner 15 öt használtam..

Próbáltam ezt a megoldást is, mármint a beépített hrm-eset. Sajnos tényleg nem sokat ér. 1000x pontosabb a mellkaspánt. És ennyiért pl egy garmin jobban megéri

(#33) kchris78 válasza metaboy (#32) üzenetére


kchris78
veterán

erről tudnál valamit részletesebben írni hogy miért nem ér sokat? eleve nem pontos vagy ugrál ide oda az érték (függetlenül attól hogy pl ül az ember órákon át). Én úgy gondolom ha csak edzéskor kell a mérés ahhoz nem ez a fajta a HRM való, ezek 7/24re valók és látni olyan dolgokat ami valakinek vagy ér ennyit vagy sem.

(#34) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Tetszik... kissé húzós, de hát minden újat az elején meg kell fizetni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) fala


fala
újonc

Nem tudom honnan veszik egyesek hogy ez egy pontatlan szar, kiváncsi lennék aki ilyeneket leír annak van e bármi tapasztalata ezzel a termékkel kapcsolatban (nem hasonlóval, meg úgy általában okoskarkötővel kapcsolatban, hanem ugyanilyennel kapcsolatban)

Én több mint egy hónapja használok ilyet, teljesen meg vagyok vele elégedve.
1.) többször is összevetettem normál felkaros pulzusmérővel, és 5-6%nál többet nem tévedett soha (ez TÉNYLEGES TAPASZTALAT, nem HIPOTÉZIS)
2.) ez nem a mellkaspántos megoldással 1 kategória. Megnézném ahogy azt viseli valaki 24/7. Ez arról szól hogy a sima okoskarkötőknél - amik csak a csukló mozgás alapján becsülik meg az energia felhasználást - sokkal pontosabb képet ad. Akkor jó, ha van egy terved, pl diétázol, tömegelsz, és szeretnéd pontosan tudni a napi elégetett kalóriádat. K*rvajó eszköz súlykontrollhoz.
3.) 43ért beszerezhető hivatalosan, ezért az árért nem nagyon találsz ugyanilyen funkciókkal és paraméterekkel okoskarkötőt, átrágtam az egész piacot, mindegyikből hiányzott valami. Vagy nem volt HRM, vagy nem tudta a rezgő hívásjelzést, vagy tölteni kell naponta, de ami még rosszabb hogy otromba, és hordhatatlan.
4.) Keskeny, kényelmes, igazából elég ritkán tudatosul bennem hogy ténylegesen a csuklómon van. Nem szorít, nem nehéz, és nem is ütöm bele mindenbe.

Biztos minden külön funkcióra lehet hozni példákat (hogy "ezt meg azt a nyócezer forintos fos is tudja") de olyat már nehezen találni ami mindazt tudja amit a charge HR így egyben.
Én még USA-ban szereztem be magamnak, úgy voltam vele hogy ha nem tetszik akkor eladom, de így 5 hét használat után tuti nem adom el, még ha keresnék is rajta valamennyit.

(#36) dgahanb válasza fala (#35) üzenetére


dgahanb
újonc

Kiváncsi lennék rá én is

(#37) isipusz


isipusz
újonc

Egy hete használom az órát, de nekem csalódás volt. Ár/érték arányában nem érte meg. A legnagyobb gond, hogy pontatlan. A lépcsőzést egyáltalán nem érzékeli, pedig elvileg azt is képes mérni. Éjszaka alvás közben 60 lépést számolt nekem, pedig tudtommal nem vagyok alvajáró. Azt is lépésnek veszi, ha lendítek egyet a kezemmel. Edzés közben volt, hogy nem mérte a pulzust, vagy pontatlanul.( volt hogy egyik pillanatban 107 volt, majd hirtelen felugrott 147-re, miközben már pihentem.) Mivel az alapadatok számítása pontatlan, az elégetett kalória megbecsülése is hibás lesz.
Szóval nekem ennyi pénzért nem vált be, de lehet én rontottam el valamit:)

(#38) Arkhalon válasza isipusz (#37) üzenetére


Arkhalon
tag

Egy csuklón mérő pulzus óra nem lesz olyan mint egy melkasi mérő, picit laggolnak. Vannak fent videók a népszerű videómegosztón amin bemutatják hogy mennyire tér el egy melkaspánttól. Vannak olyan edzések ahol nagyobb a lagg és van ahol minimális. Ezeken az órákon az egy heti 24 órás pulzust lehet megfigyelni, valamint képet ad aktivitásodról, pl. Mennyire vagy punnyadt. Alvás közben is mér, ezt lépés formájában tudja kijelezni. Alvás alatt is égetsz kalóriát, de gondolom nem számít ugyanannyi kalóriát az alvás alatti lépéssel mint a valós gyaloglás során mérttel.

iPhone 6 Space Gray 16GB - iPad Air 16GB Black

(#39) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Hali! Olyat lehet beállítani, hogy folyamatosan mutassa a kijelző a pulzust? Arra már rájöttem, hogy mit mutasson először, azt hogy lehet, de azt, hogy folyamatosan kijelezze?
Illetve a lépcsőzésnél valami nem frankó, 40 lépcsőből 3-at ismert fel. Azt lehet valahol kalibrálni?
Köszi!

(#40) Sheepczx válasza Obnoxious (#39) üzenetére


Sheepczx
tag

1.: az utcsó frissitéssel ha ránézel mindig felvillan amit beállitassz (értsd felemeled a kezedet) igy láthatod a pulzust is.
2. a lépcsőzésnél meg az emeleteket számolja, 40 lépcső lehet 3 emelet...

(#41) Sn00k


Sn00k
veterán

Berendeltem én is egy vékony blue-t. Nagyon kíváncsi vagyok, mennyire fog jól szuperálni. Nálam főleg a futás számít meg a reggeli rezgő ébresztés tetszik még nagyon a többit majd meglátjuk :)

3njoy the Lif3

(#42) apacsay válasza Sn00k (#41) üzenetére


apacsay
tag

szia, megérkezett, mennyire vált be?
Észreveszi a nem sétálsz hanem bringázol?
Alvás ciklust ébredéseket pontosan mutatja?
Pulzus mennyire pontos?

üdv

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#43) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Mennyire kényelmes viselni a HR-t? Elvesztettem a Flex-em kábelét és már egy ideje gondolkodtam az upgrade-en. Csak a csatos megoldás nem tudom mennyire viselhető pl este alvásnál is. :F

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#44) gege71.hu válasza juuzer (#43) üzenetére


gege71.hu
addikt

1 éve használom lassan. Most cserélték Gariban ingyen mert az akksi 1 napon belül merül a korábbi 5 helyett. USAban vettem es a gariztatas 2 e-mailbe telt.Teljesen kényelmes, folyamatosan rajtam van tavaly április óta.

[ Szerkesztve ]

(#45) gege71.hu válasza Sheepczx (#40) üzenetére


gege71.hu
addikt

Emeletet mér, nem lépcsőfokot. A 40 fok az kb ok 3 emeletnek.

(#46) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Én nemrég vettem meg a cuccot, de nagyon bejön. Endomondoval összekötve használom, és fasza. A szinkron is megy, hol azonnal, hogy kicsit lassabban, de ez nem nagyon oszt szoroz, a lényeg, hogy a kütyü számol mér, satöbbi. Kényelmes, szolid a megjelenése. Tetszik. A kis gomb rajta nem bazári minőségű, tényleg úgy hiszem sokáig használni fogom.

A fitbit pedig mint fitnes platformkét is remek. Nézegettem mi van a piacon és bizony a Fitbit Ui-ja a legszebb, legáttekinthetőbb az összes közül.

És hogy hogyan találtam rájuk? Amazon.com-on nézegettem a hasonló kütyüket, amikor fennakadt a szemem ezen a kis eszközön, no meg azon, hogy rengeteg visszajelzés volt az eszköz mellett és a legtöbb messze pozitív volt. Olyan 20.000 értékeléssel a háta mögött 4-es átlaggal. Innentől kezdve egyenes volt az út ehhez a kütyühöz.

Ennyi pénzért ugyanis semmi olyat nem találok amely hasonlóan minőségi webes és alkalmazásos háttérrel rendelkezik, arról nem beszélve, hogy a kütyü ára pár lehet sok, de mondom, ilyet ennyiért senki más nem is kínál. Ajánlom mindenkinek!

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#47) mk86


mk86
tag

Sziasztok!
Másnak is van, hogy nem frissíti le az alkalmazást a telefonon?
Iphone-om van, és amíg nem frissül a program, nyilván nem tudja szinkronizálni sem az adatokat. Kicsit bosszantó, hogy eljut kb 30 %-ig a frissítés, aztán megáll. Mi lehet a gond?

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#48) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Csak saját alkalmazással dolgozik össze vagy alkalmas pl.: az S Health-al is?

(#49) Sn00k


Sn00k
veterán

Belehet valahogy állítani, hogy a Viber és Whats up üzenetekre rezegjen? Vagy csak a Call lehetőség van és ennyi ?:/

3njoy the Lif3

(#50) zsofiona


zsofiona
csendes tag

Maga a termék szerintem jól működik, hasznos, jó a hozzá tartozó aplikáció.DE A MINŐSÉGE ROSSZ.
Másfél év alatt eddig kétszer cseréltettem.Először az akksia miatt, ami a korbbihoz képest gyorsabban merült egyik napról a másikra. Kicserélték szó nélkül. Másodszor a "kijelző" előtti műanyag oldalt letört pedig nem érte ütés.Kicserélték szó nélkül.
Most azért vittem vissza mert az egész szíj felhólyagosodott. Még várom a visszajelzésüket de lehet nem kérek harmadszor is újat, inkább pénzvisszafizetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.