Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Marha nagy móka:

Ha jó példányt kapsz
Ha veszel hozzá pót akksit
Ha nem lenne 100 az ára...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) Straw


Straw
senior tag

És végül ki szedte össze? :)) Vagy még mindig ott van? :D

42

(#3) Bog válasza Straw (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bocha lement érte... aztán lentről felküldte a másik ablakba, de sajnos ott sem jártunk sikerrel :D
Rengeteget reptettük, már egész gyakorlottak vagyunk a használatában, sőt, mielőtt megkaptuk volna, az volt a terv, hogy összedobjuk rá a pénzt, s majd fasza videókat csinálunk mondjuk barcelonában a kiállítás felett, de a tapasztalatok fényében ez annyira volt reális, mint az, hogy nő egy második fejem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) sagesz93


sagesz93
addikt

Áh, ez igen jó móka lehet :D
Csak hasonló dologra használható helikopterrel toltam, ilyen 5ezres kínai csodával, de azzal is elszórakoztam volna akármeddig :D

[ Szerkesztve ]

(#5) hodostamas


hodostamas
addikt

Mikor épp nem esett le/fagyott le, egész stabilan tartotta magát, jól megcsinálták.
Talán egy kis soft frissítés, és teljesen használható lesz :)
Ez a 15 perc akku nagyon harmatos amúgy, pót akksi azért elkélne..

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Ez nagyon jó :D Kicsit finomitani kéne rajta meg árat csökkenteni :R :D

(#7) vendingo


vendingo
veterán

A sok tizenéves most tudja kukkolni a szomszéd sunákat :)
Kémkedésre, vagy paparazziknak se lenne utolsó :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Kicsit drága fűnyíró, de azért biztos fun. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9) gybazsi


gybazsi
senior tag

Ez az üzemidő azért kicsit vicces. A többi probléma lehet h tényleg csak egyedi (de persze nem biztos).

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#10) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

tavaly nyár végén láttunk berlinben egyet ami szökőkútban landolt. Srácok reptettek három vagy négy ilyen drone-t. Vicces és látványos volt amíg az egyik ki nem lőtt féloldalasan és kb 20-30 méterrel arrébb becsapódott egy szökőkút vizébe. Ott is úgy látszott, hogy nem a srác irányította, hanem a skynet ébredt öntudatra csak éppen alacsony iq-val...

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#11) r4z


r4z
nagyúr

Meg is van, mivel lepem meg magam karácsonyra. Elmebeteg cucc, pont nekem való :DD :DD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#12) GALARDO


GALARDO
addikt

Ez nagyon állat! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#13) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó pofa cucc. Egy rokonom sima 15 cm -es kis helivel kezdett el szórakozni 40 évesen. Azóta már 2 db 60 cm-es van neki. Ha az egyik eltörik, ott a másik. :DDD

Kb ide szeretne lejutni. Mennyi gépet összetörhetett ez is. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Jó volt olvasni így este fáradtan még ilyeneket :P
Csak nekem kicsit drága? először 10kt olvastam ^^

(#15) joey04


joey04
titán

baromi drága, és nagyon keveset bír. féláron, és kb 1 órás repüléssel jó cucc lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) fi:zi'k válasza joey04 (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindegyik ilyen kütyü ennyit bír kb. tudomásom szerint.
Nagyobb akku->nagyobb tömeg->erősebb motor->nagyobb akku...ördögi kör.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) joey04 válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


joey04
titán

értem én, csak az igényeimet mondtam el. :)
ha ilyen lenne, akkor lehet, hogy vennék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Misi1979


Misi1979
őstag

Nekem a lenti kamera fölöslegesnek tűnik, a magasságot gondolom lézerrel érzékeli, az pont elég. Kamera helyett egy picit nagyobb akkut szeretnék:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19) fi:zi'k válasza Misi1979 (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Írjál a Jézuskának. Még nem késő! :DD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) opr


opr
veterán

Namostakkor:
Ez a fos 100k (tipikus almásoknak bármit eladunk-drágán faszfej üzletpolitika, mind1)
Ez a másik fos 60k. Szerintem nem lehet kérdéses, hogy melyiket venném... :U

szerk.: benéztem, rossz volt a link is meg az ár is... a soktabos böngészés m,eg a meló átka, sry...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Misi1979 válasza opr (#20) üzenetére


Misi1979
őstag

az ar.drone tényleg túl van árazva (itthon pláne, de kintről rendelve olcsóbb - gari nélkül).

Viszont cserébe többet is tud, mint az általad linkelt masina..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#22) opr válasza Misi1979 (#21) üzenetére


opr
veterán

Mivel? Több a propellere? ;]
Ha az augmented reality-re gondolsz, a szvsz egy fos. Haverokkal inkább beszerzünk négy-öt ilyen gépet, és valami egyszerűbb lézert meg airsoft-ot ráhegesztünk :DDD
Na AZ mókás lenne :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Misi1979 válasza opr (#22) üzenetére


Misi1979
őstag

Negyedórás akkuélettartammal számolva tényleg az lehet (nem próbáltam).

Elsősorban a kamerás irányításra gondoltam.. Ha megoldanák a hosszabb üzemet (1-2+ h) és a mobilnetes vezérlést, durva eszköz lehetne belőle. S ha belegondolsz, ez nem is olyan lehetetlen dolog.

Én eddig csak olyen RC eszközzel találkoztam eddig, amire ráapplikáltak egy videórögzítő berendezést.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezt a sok hülyeséget azért találják ki hogy vegyék az almákat.

(#25) Misi1979 válasza Kolondrum (#24) üzenetére


Misi1979
őstag

A közléskényszered okai ennél biztos szerteágazóbbak.

Az almákat ettől függetlenül is veszik..

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26) BloodyEddie válasza Kolondrum (#24) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Köszönjük az objektív hozzászólást.

(#27) Kolondrum válasza BloodyEddie (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R Minden esetre egyedi dolgok az biztos!

(#28) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Kb. 30-ért lehet koaxális helikoptereket kapni. Azok is ezt tudják, ami a repülést illeti, viszont nincs automatikus magasság szabályzás, meg biztonsági funkciók, meg kamera. És igen, iszonyat nagy móka ezekkel repülni, de elég sokat kell gyakorolni amíg rutint szerez az ember. Az akksi meg tényleg max ennyit bír (900 mAh, 7,4 V).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#29) eXodus


eXodus
őstag

Viszonylag jó cucc.
A leggyengébb eleme az iphone. (mint távirányító) Egy normális távirányítóval+kijelzővel jobb lenne.

(#30) majom2


majom2
senior tag

latest firmware-t használtatok?

(#31) Bocha válasza majom2 (#30) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) juhig12


juhig12
tag

baszki

én ennyi pénzből repülök.. és higgyétek el, hogy sokkal jobb :D

(#33) Misály válasza Gusztáv (#28) üzenetére


Misály
addikt

Nekem is van egy 3 csatornás koaxálisom és örültem ha a 10 percet kibírta (cirka 10 rugo volt ), már az adott pontra leszállás is ritka nehéz dolog ( ha még nálatok van próbáljátok letenni egy fadobozra nem ereszkedve ha eddig még nem tettétek meg, garantált sikerélmény amikor lemerüléskor végre rábotlik:D )

Akksis gépek ennyit bírnak max sőt a negyedóra nagyon jó idő

Tessék egy durvább gép:D Csak 30-40 ezret kell hozzátenni az iphone-os verzió árához.

(#34) opr válasza Misi1979 (#23) üzenetére


opr
veterán

Végülis a kamerás repkedés jogos. Az tényleg egy nagy plusz :R
Mondjuk akkor is tartom magam ahhoz, hogy 100k körüli árból inkább vennék valami olcsó vázat+benzinmotort hozzá. Aztán valami filléres kamerát ráapplikálni már nem egy túl nagy dolog, meg valami ilyen könnyű, olcsó szivacsrakétás szart vagy kicsi airsoft cuccost (ha a vázat leszedjük az olcsóbbakról, elég kicsi és könnyű, ráadásul az airsoftban a cső hossza nem nagyon befolyásolja a pontosságot...)
Aztán a végére már tényleg 160k-nál tartunk/gép, de nagyobb, gyorsabb, magasabbra fel tud menni, valóban lő, tovább van a levegőben, szintén küld kamerás képet, és valami iszonyatosan cool lehet :D
Persze, amiről én beszélek, az nem csak pénzt igényel, hanem pénzt, kézügyességet, időt, némi informatikai tudást, stb, szal a tömegeknek tényleg nem alternatíva. De akkor is :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) majom2 válasza opr (#34) üzenetére


majom2
senior tag

bizony, bizony! :) belsőégésű motorral kell ezeket felszerelni és akkor máris nem gond a repülési idő :) de persze akkor az indoor használat kilőve :)

(#36) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Árat ti hol láttatok, mert én nem találtam meg a cikkben, a honlapjuon is 88k..nekem kéne egy iylen, de ehhez kéne egy ipod is, úgy meg igencsak drága szett már..

(#37) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Részemről ez a cucc (ha alma ha nem) nem éri meg a 100k-t. Nem ma kezdtem a modellezést, valamennyi helis tapasztalatom is akad, de ez 100000 ft-ért egy fos, ha iphon a táv ha ipad. Persze nagy móka, kb az első héten megvan ez az érzés, de ezzel véget is ért (nálam), aztán jöhetnek azok a helik, amik nem koax rendszerűek, 3D figurák mennek és valóban látványosak, ja és baromi drágák ;)
Alapból egy modellezőnek a 100k bizony nem sokra elég, egy normélis helinek a harmada nem jön ki belőlle, ahoz képest ez olcsó, de márcsak azért sem illik összehasonlítani a két szerkezetet, mert ez egy gyengécske játék egy kamerával, az meg egy profi 3D gépsárkány. Mondjuk arra is lehet fly cam one-t szerelni, piszok jól működi és full range hatótávval ezek a "gépek" 1 km távra elrepülenek (nem egy wifi hatótávig).
Akkuról annyit, hogy egy 2 cellás lipótól ami 900mah-t tud, a 15 perc nagyon jó, valójában a komolyabb elektromos helik (Align T-rex 600) sem tud többet 6! cella (22.2 volt) 4500 mah-s akkuval, bár az is igaz, hogy egy cseppet nagyon feeling párosul hozzá.
Pl itt: [link] vagy itt: [link]
Számomra ez jelenti a helizést, és a tapasztalat azt mutatja, ha valakinek van hozzá érzéke, nem fog megmaradni az alsó kategóriáknál (mint pl egy 4 rotoros repülő valami)
Ezen hozzászólással nem szerettem volna senkinek sem a lelkébe gyalogolni, sem megbántani bárkit is, nem szánom okoskodásnak, csak egy picit fel szerettem volna nyitni azok szemét, akik erre azt mondják drága (egy koaxért valóban marha sok) akkor nekik vajon mennyire drága egy 2000 dolláros heli? és a távirányítórólról még nem beszéltünk...
Egyébként remek alternatíva és a kezdő lépések elsője: fél év a pc előtt, egy komoly szimulátor programmal, egy igazi (legalább) 6 csatornás rádióval. Ha ott nem megy, nem érdemes élőben próbálkozni, mert egy felszállás / 1 törés az biza drága muri!
Az egészben a legjobb az, hogy a szimuhoz kb egy huszasból megvan minden ami jó és kell, és ha leesik, nem kerül egy vasba sem, amikor már megy, mehet az igazi helivel ;)
/persze a szimu nem akkora élmény mint az igazi, de megtanulni csak ott lehet/
A robbanós /alkoholos/ heliket csak profiknak ajánlanám...(A lipo akku nem olcsó mulatság, de laglább kibír 200 töltést, a nitró viszont literje 2000 ft és ezek óránkánt esznek 0,5-1 litert használattól függően)
Befejezem agymenésemet, azért figyelemmel kísérem a topicot...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#38) Misály válasza Lotusomega (#36) üzenetére


Misály
addikt

Szerintem eloszor egy olcso koaxalissal probalkozz, azt nem fogod sajnalni ha veletlenul odavagod valaminek. Belteri helikopterezesnel ha megkozelitesz valami 20-30 ( neha 50 cm is eleg ) centire mar remek turbulencia keletkezik es aztan leshetsz:D Nekem egy vastagabb fuggony vagta haza az enyemet.

Ha erdekel akkor valami ilyesmivel probalkozz szerintem, poennak jo es nem is draga.

(#39) Karma válasza Misály (#38) üzenetére


Karma
félisten

Hú, ez jó kis szerszámnak tűnik.

Nekem ez is tetszik még: [link] :DDD

“All nothings are not equal.”

(#40) Inarus válasza Karma (#39) üzenetére


Inarus
addikt

Bazz! :DDD :C

(#41) Misály válasza Karma (#39) üzenetére


Misály
addikt

Ja ezt ismerem:D Csak ez ha jól tudom nem olyan gyors pedig úgy lenne poén ha cikázna a teremben:D

(#42) Napfénysüti válasza joey04 (#15) üzenetére

Teljesen egyetértek. Ennyiért amúgy nem lehet már normális távirányítós helikoptert kapni?

Més que un club!

(#43) tom956ster válasza Napfénysüti (#42) üzenetére


tom956ster
aktív tag

De, lehet! (mi a normális? egyszerű koax vagy egy komolyabb 3D? esetleg már nem koax de még nem 3D? bármelyik megvan ennyi zséből 1xer, a második felszállásnál már lehet, hogy többe lesz)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#44) Napfénysüti válasza tom956ster (#43) üzenetére

Sajnos nem értek ezekhez. De olyanra kérdeztem ami azért nyújt egy kis élményt. Bár ahogy írtad már sejtem mennyibe kerülhet egy komolyabb gép.

Més que un club!

(#45) tom956ster válasza Napfénysüti (#44) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Egy kis élményt már megkapsz 25-30000 ft-ért RTF-ben (redy to fly, minden van benne, csak 8 cerka elem kell hozzá), ami modell kategóriás, nem egy gagyi teszkós játék, szerelhető és javítható ha kell. Egy kicsit komolyabbat, komolyabb képességekkel, de még nem vér profi gépet 50-60000 ft-tól tudsz találni, bár mindig érdemes szétnézni a kapcsolódó szakmai fórumokon, nagyon sok kezdő helit hirdetnek féláron (modellezésre jellemző: veszel valamit boltban újjonnan, madj rövid használtatot követően, akkor is ha majd karcmentes, az árából bukott 50%-ot).
Lehet, hogy túlválaszoltam a kérdést, sorry, ha kell komolyabb segítség, keress privátban enm offolok, de lehet hogy többeknek jól jönnek ezek a kis infók...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#46) erikke17


erikke17
őstag

Hát ez nekem nagyon tetszik :D Androidra nem terveznek majd ilyet gyártani?? Beruháznék egyre :D

De most erősen el gondolkodtam azon hogy veszek egy akkusat mint itt amiről beszéltek nyáron el leszek vele :D 40-45k ért.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#47) Karma válasza erikke17 (#46) üzenetére


Karma
félisten

Dehogynem, legalábbis korábban már bemutatták ugyanezt a jószágot Nexus irányítással is. Aztán hogy hova tűnt az androidos verzió, rejtély.

“All nothings are not equal.”

(#48) Napfénysüti válasza tom956ster (#45) üzenetére

Nagyon köszi! :R
Igazából azért érdekelt hogy tudjam ez a Drone cucc ennyi pénzért mit képviselhet a modellhelikopterek között.

Més que un club!

(#49) tom956ster válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Megitelesem szerint a háromcsatornás koaxok között a helye, megspékelve pár szenzorral es egy csepp automatikával fűszerezve. Egy top 3 csatornas 2,4ghz en mukodo gepet cirka 50eft-ert megkapsz. Ahhoz képest ez a duplaja, bar van benne kamera meg felszallast segito automatika (igy azt sen fogod soha megtanulni mi az a parna hatas), a kamerat pedig egy profi fly cam one-al helyettesitenem, aztan a nagyobb, jobb gepedre azt mar szinten atszerelheted. Ahogy jaratom az agyam, az korvonalazodik, hogy a Drone egy remek gondolat szulemenye: vegyunk sokezer iphone vagy android felhasznalot (enis az vagyok), hamar a kezukben egy nagykepernyos mobil, tegyuk meg elvezetesebbe:helikopternek nem kinezo targyat ugy adjunk a hardwer melle, hogy az a teloval lehessen vezetni, es mivel velhetoen keves a profi koztuk, tegyunk a gepbe minden hasznos elektronikat, hogy az amatorok ne tudjanak fejlodni sem..., viszont ez egy kiloba kerul. Szemelyszerint en nem leszek Drone vevo, ennyiert inkabb egy elektromos heli kittet kerek a jezuskatol, amit en rakok ossze es az mar egy picit ugyesebb cucc lesz, hoszzu idore kellemes szorakozast nyujtva.
Mindekitol elnezest az ekezetekert!
Kellemes unnepeket mindenkinek!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#50) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Én ezt tudom ajánlani:

http://alamodell.hu/?modul=oldal&tartalom=1063258

Nekem is hasonló van (LAMA V4, de kb 4-5 fajta vázzal kapható), nagyon jó kis heli, pótalkatrész van hozzá (gyakorlatilag minden), ami jellemzően fogy, az a rotorlapát, de abból is lehet 3500 Ft-ért igen ellenállót kapni. Van hozzá még fém tuning készlet is, plusz a távirányítót usb kábellel gépre lehet kötni, és a hozzáadott egyszerű szimulátor progival tudsz gyakorolni. Egy hátárnya van, hogy csak beltéren lehet vele igazán repülni, nagyon könnyű, így érzékeny a szélre.

Nekem a 3D helik nem jönnek be, valahogy természetellenes a repülésük.

Én egy ilyet szeretnék ;]

http://www.youtube.com/watch?v=Gn23zLlpLFo

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.