Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Nem rossz ez az ios5, de most azt érzem, hogy ez inkább egy kötelező ráncfelvarrás, a notification center talán még az ami a legfontosabb, meg a cloud, de ezt most nem érzem olyan nagy durranásnak.

(#2) tDr1v3r válasza Alexios (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem is... meg igazából az "összelopkodás" ideje.
Az egész iparba már az megy, hogy ki hozza ki először... hogy aztán licenszelhessék a versenytársak. (OFF)Alig várom már a Google perét, mondjuk ott van volt körtés igazgatótanácsos is a cégnél, nem kis rangban.(/OFF)
Viszont az egész nagyon jól össze van rakva, szerintem sokkal jobb lett a notification rendszer is (a lehúzóssal együtt) mint az Androidnál.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) MichaelSD válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem tudom, nekem az Android lehúzható megoldása sokkal jobban tetszik. Kis ikon jelzi mi van, ha érdekel akkor lehúzom a részleteket megnézni. Szerintem ez pont megfelelő.

De az Apple megoldása se rossz.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4) Tim82


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy külön nem tértek ki rá, de az OS X Lion hoz egy elég komoly és elég negatív újítást: a Rosetta-támogatás teljes megszűnését...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Nekem az a bajom, hogy rohadtul nem érdekelnek részletesebben a dolgaim, csak jelezze, hogy jött, majd ha akarom, akkor megnézem én.
Egyszerűbb lett volna egy olyat csinálni ami androidon van, hogy pl wifi, bluetooth, stb.-t kapcsolgathatom és alatta megjelenik esetleg pár noti. Ezért fogok továbbra is JBelni, kell az az SBsettings :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#6) joey04


joey04
titán

Jó lesz a Lion, de ahogy elnézem, a kényelmi újításokat csak akkor tudom igazán kihasználni, ha iMac mellé veszek egy Magic Trackpadet... Majd aztán meglátom, hogy ez jó-e. iOS-nél már a 4esnél sem tapsikoltam, nem mintha bármi rosszul lenne megoldva benne, de sok fölösleges dolog került bele. így van ez az 5nél is. Viszont ez csak egyéni vélemény, ha valakinek ezekre szüksége van, az nagyon jól jár(t), mert megint minőségi csomagolásban kapjuk meg a dolgokat. A videókat elnézve a notification center csak a koncepcióban egyezik a droiddal, látni lehet, hogy azért egy igényesebb, szebb, Apple-től megszokott felületen kapjuk a máshonnan már valóban ismerős funkciókat. A split keyboardra én is azt mondtam, hogy koppintás, de azért erre érdemes ránézni. ;)

összefoglalva: Sem a Lion, sem az iOS 5 nem hoz olyat, ami miatt ugrálnék, de csak azért, mert ezek már túlmutatnak az igényeimen. Viszont mindegyik feature igényesen van megcsinálva, nem csak oda van hányva.

#5: +1, nekem is az sbsettings féle wifi, airplane, és fényerőállítás kéne. Más már nem hiányzik, csak ezért van jb. a többi dolog hanyagolható. (pl.: infinifolders, yourtube)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Alex91


Alex91
félisten

A jovore nezve a legnagyobb ujitas a PC free es az iCloud! :)

Innentol fogva megallnak onalloan a labukon az iOS eszkozok. Otthonra csak egy internet eleres kell WiFi-vel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) NathanCullen


NathanCullen
senior tag

nem biztos, de én úgy tudom iphoneon jailbreakelve android előtt már volt notifications. de tényleg nem biztos...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#9) domi007 válasza NathanCullen (#8) üzenetére


domi007
őstag

Volt igen, egy az iOS 5-höz hasonlító megoldás, a nevét nem tudom :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) Napfénysüti válasza Alexios (#1) üzenetére

Én is így érzem meg összességében kicsit soványnak is az újításokat. Bár az iCloud jónak tűnik. :)

Més que un club!

(#11) bLaCkDoGoNe válasza joey04 (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Magic trackpad beszerzése mindenképpen javasolt, Lion-tól függetlenül! :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) joey04 válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


joey04
titán

Muszáj lesz, de én maradi vagyok, nehezen szakadok el az egértől desktop vonalon... :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) bLaCkDoGoNe válasza joey04 (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is így voltam vele, de már csak trackpadezek, kivéve ha szükség van az egér precizitására (photoshop, illustrator, ilyesmikhez).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) azbest


azbest
félisten

Az iTunes Match-re kaptam fel a fejemet... ha jól értem effektive évi 25 dodóért legalizálja a saját zenegyűjteményeket is, hisz ami nem tőlük van de náluk is megvan, azt engedi hallgatni...akkor is ha nincs meg az eredeti cd.

[ Szerkesztve ]

(#15) bLaCkDoGoNe válasza azbest (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Vagy Handrás vagy Plastikjózsi blogján a hozzászólások között olvastam, hogy valakinek az iOS 5 Dev. Beta csak azokat a zenéket szinkronizálta a telefonjára, amiket megvásárolt iTunes-ból, de ezt senki más nem erősített meg (igaz cáfolat sem érkezett).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) danih


danih
addikt

Lion-ra vagyok a leginkább kíváncsi, could-oljon a fene, a notification center meg... hehe...

[ Szerkesztve ]

(#17) NathanCullen válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Tényleg nem rossz a Magic Trackpad. Bár csak egy nagy touchpad. Anno nagyon szerettem a laptopok touchpadjét, aztán pár év után már annyira nem voltam érte oda, mikor órákig kellett használni. Az viszont biztos, hogy használhatóbb egy normál tapipadnál a Magic Trackpad, OS X-et pedig tényleg látványosan és kényelmesen lehet vele használni.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#18) NathanCullen válasza azbest (#14) üzenetére


NathanCullen
senior tag

ha jól értem effektive évi 25 dodóért legalizálja a saját zenegyűjteményeket is

Magyarországon legális zene? Ennyi tolvaj, magát jogvédőnek tartó cég mellett? Kizárt. Ha életben nem hallgattál még zenét, akkor is valószínüleg kalóz vagy. De ha van egy eredeti lemezed, az is valószínüleg másolt és ha veszel egy üres lemezt, arra is biztos a lopott zenédet akarod írni. :DDD

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19) Remus389


Remus389
veterán

tény, nem rossz fejlesztések :K :R

ősszel jön ez ugye? és akkor jön a Mango is

biztos a guglinál is készülnek ősszel valamivel, hogy ellensúlyozzák, talán a 2.4-el esetleg 2,5-el

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#20) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sikerült az android racionális értesítési rendszerét átvenni? :C :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) NathanCullen válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


NathanCullen
senior tag

sikerült az android racionális értesítési rendszerét átvenni?

Vagy a jailbreakelt iPhoneokét...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#22) Mr.Csizmás válasza NathanCullen (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gondolom a JB-t nem az apple fejlesztette ki :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) NathanCullen válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


NathanCullen
senior tag

De nem is az Android fejlesztette ki a JB-t... Egyébként azt nem mondtam, hogy Appleék fejlesztették ki. Valahonnan másoltak, kérdés honnan. Tudtommal JB-s iPhoneon hamarabb volt notifications, mint Androidon.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#24) schawo


schawo
titán

Nem lett rossz ez az iOS5. Samsung elcseszte az SGS2 hangminőségét, most vagy kihagyok egy évet, vagy i5-re váltok, ha az alma ismét komolyan vette a zenei részt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) rep3at


rep3at
őstag

Nem éreztem úgy a bejelentések után hogy olyan sok újdonságot tudna felmutatni a rendszer, inkább csak hibajavítások, kisebb foltozások vannak benne hogy felvehesse a versenyt funkciókban a többi op. rendszerrel. Persze nekem nincs bajom az iOS rendszerrel (jelenleg egy 4.2.1et használok teljes megelégedéssel), egy-két apróbb hiányosságtól eltekintve tökéletes számomra.

A Cloud szolgáltatás várható volt, szerintem hamarosan a többi rendszer is valami hasonlót fog használni, ez tényleg egy hasznos szolgáltatás a mai netsebességek mellett.

Forward thinking. كرر

(#26) xtal válasza Tim82 (#4) üzenetére


xtal
csendes tag

Nem nagyon olvasom a Prohardver fórumait, mert sajnos többnyire csak a trollkodás és a félinformációk terjesztése folyik, de ez most hihetetlenül hasznos és fontos hozzászólás volt, köszönöm - máshol még nem is olvastam róla, de most rágugliztam, és stimmel. Sajnos még 2011ben is vannak fejlesztôk, akik azt gondolják, hogy az OS9es cuccaikkal CarbonLib és Rosetta alatt ellavíroznak az idôk végezetéig.

(#27) NathanCullen válasza xtal (#26) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Nem nagyon olvasom a Prohardver fórumait, mert sajnos többnyire csak a trollkodás és a félinformációk terjesztése folyik

Ez is annak számít...

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#28) xtal válasza NathanCullen (#27) üzenetére


xtal
csendes tag

Szerintem meg ismerkedj meg a szó jelentésével.

(#29) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Mar csak az uj iPhone bejelentesevel maradtak adosak...

essexboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.