Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V!ck


V!ck
aktív tag

Így bizony, kiváló ROM :) Összességében (stabilitás, sebesség, üzemidő) egyik mókolt KitKat ROM sem vetekedik ezzel.

Jelly Bean-ből Acef Fmod-ja és Sami OS ami nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2) Stauffenberg válasza V!ck (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valóban nagyon jó, igazából rá sem lehet ismerni a telefonra. Amíg aktív napi használatban volt az S Advance, rettenetesen gyűlöltem, mert akkor nem tehettem nem gyári ROM-ot rá (az okok lényegtelenek). Telefont ennyire még soha nem rühelltem.

Aztán nemrég előkerült a fiókból és felmerült, hogy gatyába kéne rázni. Felment rá ez a ROM és egyszerűen remek. Multitaskingban is sokkal jobb, sebességben, stabilitásban, mindenben. Továbbra sincs napi használatban, de most például egy hétig ez volt a telefonom és igazából átkoztam a Samsungot, hogy nem tudott legalább fele ilyen jót művelni vele már a gyári ROM-on. Még szeretni is tudtam volna. :D

(#3) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

2 hétig egy ilyen telefon volt nálam, amíg a másik a szervizek poklait járta... Hát elsőre valami borzalom volt(Lg G2-ről kényszerültem vissza erre, gondolhatjátok milyen érzés volt... :D ). Aztán Az első napon egyből felpakoltam rá egy 4.4-es romot, az még rosszabb volt a gyárinál is ,végül valami 4.1-es rendszerrel döcögött el abban a két hétben, ha akkor megtalálom ezt a romot akkor lehet pozitívabb véleménnyel adtam volna vissza a samsungot :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#4) Stauffenberg válasza AllTheBest (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valószínűleg valami kiforratlan korai portot találtál, az is lehet még ilyen nem is volt (attól függ mikor próbálkoztál, ugyebár).

Van már elvileg Lollipop is, de bugos és nem stabil (ebben mondjuk nem nagyon tér el a stock ROM-tól :DDD - mondom Nexus tulajdonosként).

(#5) AllTheBest válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Volt nekem is nexus 4-em és régi 7-em is. Hát amit a 7-re adtak ki 5.0 az vállalhatatlan volt szóval el is adtam, a nexus 4 meg nekem jól ment 5.0-val :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#6) Stauffenberg válasza AllTheBest (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 2012-es Nexus 7-re kiadott 5.0 katasztrófa volt, súrolta azt, amilyen az S Advance gyári rendszere... legalább olyan használhatatlan. Az 5.1 és 5.1.1 sokat javult, amikor éppen nem áll bele a földbe 20 másodpercre, akkor pörög rendesen, de azért még nem az igazi.

Ilyen szempontból az AOSP 4.4.4 ROM-ot futtató Advance ha nem is gyorsabb, de stabilabb (nincsenek 20 másodperces lehalások), mint a Nexus 7 a gyári 5.1.1 Lollipop rendszerrel.

(#7) AllTheBest válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Hát nexus 7-nél a legnagyobb gond szerintem az, hogy a tegra 3 már semmire se jó, 4.1-en kívül egyik rendszer sem hasított rajta, egész egyszerűen kiöregedett, még a régi mtk-s asus hd7-em is jobban ment megpakolva alkalmazásokkal, mint a nexus 7 :( A nexus 4-el meg voltam elégedve, a nexus 5-öt is szívesen kipróbálnám, de szerintem következőnek csak a nexus 6 lesz, megvárom amíg lejjebb megy az ára és utána veszek egyet, mert azért az nem sikerült rosszra :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#8) kátú


kátú
őstag

azt ne hagyd ki a cikkből, hogy stock 4.1.2 ről kell kezdeni a feltevést, vagy ennél a rom nál nem?

It still works!

(#9) Stauffenberg válasza kátú (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valószínűleg így van, bele is írom. Köszi az észrevételt! :)

(#10) hyrex


hyrex
tag

12.) Még ne indítsd újra, hanem a 9. pontban leírt módon most a Gapps csomagot flasheled

Nem a 10-es pont szerint? :)

(#11) kátú


kátú
őstag

Szerintem így már jó a leírásod 😃

It still works!

(#12) Stauffenberg válasza hyrex (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De igen, utólag be lett toldva egy sor és nem írtam át. Eddig. :)

(#13) #31600896


#31600896
törölt tag

Tökéletes! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv ismét. Felül van az a zavaró google keresősáv. Hogyan tudom azt onnan eltüntetni?

(#15) Stauffenberg válasza #31600896 (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A gyári launcherben én sem jöttem rá, de nyugodtan felrakhatsz egy Novát, az is simán beállítható ugyanilyen kinézetre, csak éppen a keresősáv nélkül.

(#16) pepe0419


pepe0419
tag

Itt is megkérdem, hátha. Van bármi veszélye e ROM telepítésének? Vírus, kémprogram? :) Köszi.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#17) Stauffenberg válasza pepe0419 (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem elég, hogy a Google szolgáltatások keretrendszer és a kapcsolódó appok kémprogramok? :DDD

Komolyra fordítva: Ilyen jellegű rizikó mindig van a dologban, de azért nem jellemző. Nem mondom, hogy teljesen bolondbiztos hely az XDA, de onnan ilyesmiért azonnal repülnek a sumákoló fejlesztők. De ez ugye nem garancia semmire.

Ha nem akarod vállalni a rizikót (aktívan használt telefonon én sem szeretem), akkor ne telepítsd.

(#18) pepe0419 válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


pepe0419
tag

Köszi, akkor nem teszem fel, céges kártya van benne, nem szeretném, ha meglepne a cég egy nagyobb telefonszámlával :) Amúgy tényleg nem megy a videó felvétel vele?
ACEF által tisztított ROMot használom már évek óta, az is rejthet ilyen biztonsági kockázatot, már csak a kernel miatt is, nem?

[ Szerkesztve ]

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#19) Stauffenberg válasza pepe0419 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért ez egy összetett kérdés, mert egy gyári ROM esetén is előfordulhatnak biztonsági kockázatok. De egyébként az ilyen telefonszámlát megugrasztó csalások elég feltűnőek, az ilyeneket már rég jelezték volna az XDA-nak és a ROM meg a készítője repült volna a közösségből.

Én annyit tettem meg, hogy a gyárilag a ROM-ban lévő AOSP billentyűzetet lecseréltem egy Google billentyűzetre (Play-ből letölthető, szép Lollipop stílusú), így például a leütött billentyűket csak ez figyelheti, de le is tiltható (nálam le van).

(#20) pepe0419 válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


pepe0419
tag

Köszi az infókat. Nem ismerem a fejlesztő közösséget, de azért így már nem annyira tűnik problémásnak, főleg, hogy akár víruskeresőt is rá lehet engedni, és talán észrevenné (pl. Zoner).

Én a swype-t használom, majd fel is teszem, mert úgy gondolom, kipróbálom ezt a ROMot.

A videó-felvétellel mi a helyzet? :)

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#21) Stauffenberg válasza pepe0419 (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem szoktam mobillal videózni, de most kipróbáltam, nálam működik. De volt már aki panaszkodott rá. Fene tudja. Ha nagyon fontos, akkor maradjon az Fmod, abban biztosan működik.

(#22) pepe0419 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


pepe0419
tag

Köszi, nem nagyon fontos, de használtam már. Felteszem és kipróbálom. :)

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#23) pepe0419


pepe0419
tag

Sikeresen feltelepítettem, de egyelőre nem győzött meg. Van pár dolog, amit használtam korábban és most nem megy, pl. wifi direct. Titanium backup proval próbáltam vissza tenni, de nem megy. Ez valamelyik másik gapps csomagban van? Azt hol érem el?

[ Szerkesztve ]

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#24) bazsi08


bazsi08
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg gyári 4.1.2 van Cocore 6.2 kernellel a (rootolt) készüléken.Ebben az állapotban mehet fel rá a 4.4.4 vagy érdemes felrakni rá a repartos 4.1.2-t?

[ Szerkesztve ]

(#25) Stauffenberg válasza bazsi08 (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sokan kérdezték már, de nincs ilyen tapasztalatunk. Az esetleges bugok elkerülése érdekében stock JB-re érdemes telepíteni. Az a biztos.

(#26) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Meglessük , azt ha nem megy kérdezünk :R

(#27) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Megvan , siker :R nem mertem gondolni , hogy sikerülni fog :B

Egy kérdés : USB -vel itt hogyan tudok a számítógéphez csatlakozni ?
Az USB megosztás - kipipálva , de nem csinál semmit :N

Jah és talán ha érdekes: T -s teló .

[ Szerkesztve ]

(#28) pepe0419 válasza _DiEGO_ (#27) üzenetére


pepe0419
tag

Elsőre nekem sem ment, én kikapcsoltam az usb hibakeresést, utána ment.

Más: nekem nagyon merül a telefon ezzel a ROMmal. Éjszaka, mély-alvásban eldobott 25-30 %-ot :(

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#29) Stauffenberg válasza pepe0419 (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

GSam Battery a root kiegészítőjével meg tudja mondani, hogy mi húzza le (fontos a root, mert a KitKat már nem engedi alapból elérni az akku statisztikákat). Az első pár napban nálam is határozottabban merült, de aztán beállt.

Most szabadságon voltam és sokat túráztam, ez a telefon volt nálam. Levettem délután 4 körül a töltőről, aztán kb alig nyúltam hozzá, néhány fotót készítettem, meg picit a navigációt használtam és másnap reggelig éppen csak 75%-ra volt merülve.

(#30) _DiEGO_ válasza pepe0419 (#28) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Kösz , akkor teszem én is így ! :D Amúgy nálam a Camera veszi a Videót is csak át kell kapcsolni Videófelvételre ;) akinél ez problémát okozott ....
Ellenben felraktak a Cinema FV-5 v 1.47 és a Camera FV-5 v2.75 -öt , hát ezek valami csúcsok lettek :R
Jah elsők között is a TotalCommander az úr nálam :)) Esetemben nincs komoly fogyasztás gond eddig :N

De tuti jövök majd kérdésekkel , remélem nem okozok sok gondot . Még soha nem csináltam mobilra semmiféle ilyen jellegű frissítést - de ezzel a leírással nekimertem esni , és hát sikeres lett , amiért :R :R
Nekem nagyon bejön :C

(#31) pepe0419 válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


pepe0419
tag

Android OS húz le 45-50%-ot. Power management , mali, ab8500vbuswakelock, radio és a sia van a lista elején, 17 óra alatt 11% ébrenlét, ebből több mint 1-1 óra az első kettő. De amúgy úgy merül a telefon, hogy az akkumulátor app szerint nincs ébren.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#32) Exon


Exon
tag

Sziasztok!

Sajnos nem működnek a linkek, megosztaná velem fájlokat aki már letöltötte?
Előre is köszi!

(#33) Stauffenberg válasza Exon (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kipróbáltam, minden letöltő link működik.

(#34) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Jelentem, NFC-s Samsung Galaxy S Advance-hez (I9070P) sajnos nem megfelelő ez a ROM (legalábbis ebben a formájában, lehet, hogy némi kiegészítéssel működne), mert nem működik a mobilhálózat. A SIM-kártyához tartozó PIN-kódot még csak nem is kéri bekapcsoláskor. Szolgáltatót így nem is talál (a megfelelő menüpontban "Error while searching for networks" hibaüzenet). Kár, pedig kíváncsi lettem volna rá hosszabb távon. :) Akkor marad az Acef-féle Fmod ROM. Az se rossz, de újítani akartam. :D

Mindenesetre köszi a leírást!

Sk8erPeter

(#35) karpetya87


karpetya87
csendes tag

Kipróbáltam én is ezt a ROM-ot. Illetve csak kipróbáltam volna, mert nekem rendszeresen újraindul magától....így használhatatlan :-S. Mindent a leírtak szerint csináltam. Van valakinek vmi ötlete, mitől lehet ez? Számít a gyári JB alapsáv verziója pl (XXLQE, XXLQL stb.)?

[ Szerkesztve ]

(#36) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#34) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az I9070P-s telefonokon is az NFC bukása árán elvileg megoldható itt is a dolog a /system/lib/tee könyvtárat valamilyen módon módosító patch alkalmazásával. Nem próbáltam, majd lehet, hogy adok neki egy esélyt, csak azért írtam meg, hogy más I9070P-tulaj, aki esetleg az előzőt olvasta, ne zárja ki azonnal az AOSP 4.4.4-et. :)

Sk8erPeter

(#37) #31600896


#31600896
törölt tag

Nekem mindig azt írja ki, hogy nincs szolgáltatás és nem tudnak elérni, és én se tudok senkit hívni. Térerő 0.
Hangminőség egy katasztrófa. Beépített FM rádió nincs, kameraprogram fapados. Visszatérve a hangminőségre egy normális zenejátszó program sincs rajta, de akármelyiket telepítem fel semmi mély hang nincs a zenékben, csak a közép hang van túlvezérelve, meg van egy kis magas.
Vissza szeretném állítani a 2.3.6-os verziót (gyári). Hogy tudnám ezt megejteni? Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

(#38) Sk8erPeter válasza #31600896 (#37) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Acef blogjában egész részletesen le van írva a visszaállítás módja is. A cikk jó nagy, először lehet, hogy nehéz feldolgozni, de másodszori átfutásra már tisztul a kép, és elég hasznos. Esetedben a Repartos GB/JB rész az érdekes (a 2.3.6-os gyári a GB (GingerBread)). A "repart" a "repartition" rövidítése, újraparticionálja a rendszermeghajtókat, visszaállítva eredeti állapotába. További segítséghez keresd fel az S Advance topicját, a szükséges fájlokhoz pedig kérj hozzáférést Aceftől privátban, felrakott rengeteget Google Drive-ra. Amúgy a 2.3.6 visszarakásánál való megállást kevésbé javaslom, azért Acef FMod ROM-ja jóval használhatóbb szerintem, még ha időnkénti karbantartásra is szorul a telefon adottságai (mai szemmel nem túl erős hardver) miatt; tehát mehetnél tovább is a tutorialban, de persze ez a Te döntésed, hogy melyiket preferálod.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#39) #31600896 válasza Sk8erPeter (#38) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszönöm a választ és az infókat. :R

(#40) yoshimitsu81


yoshimitsu81
tag

Sziasztok nekem az lenne a problémám hogy a recovery menüben nem látom az sd kártyára rakott 3 fájlt próbáltam másik sd kártyával is mi lehet a baj előre is köszi

(#41) hazai


hazai
tag

sziasztok ez a rom stabilan működik minden funkciója ?
samsung galaxy advence

Letöltendők:

AOSP 4.4.4 KitKat ROM (Janice)
Gapps Nano
Ideiglenes CWM Recovery

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#42) Stauffenberg válasza hazai (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak a magam nevében beszélhetek (mert nyilván minden funkciót senki nem tud kipróbálni), hogy alapvetően stabil a ROM. Egyetlen bugot tapasztaltam: A GPS bekapcsolása után néha elkezd sorozatosan összeomlani a Google Play szolgáltatások folyamat (ez kezeli a helyadatokat). Ilyenkor a folyamatnál cache-t kell üríteni és abbahagyja.

Nem tudom van-e frissebb, meg jobb verzió amiből már kiszedték ezt a bugot. Ha igen, kicserélem a leírásban a linkeket.

De én már nem használom ezt a készüléket, így a telefon eredeti topikjában lenne érdemes érdeklődni, hogy másoknak mik a tapasztalatai.

(#43) LiteCross91 válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nekem is csinálja ezt a hibát. Én is nagyon szívesen venném, ha lenne rá megoldás.
Neked milyen gyorsan talál jelet a GPS? Én iGO-t használnék, de nem nagyon talál műholdat.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#44) LiteCross91 válasza karpetya87 (#35) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

A stock 4.1.2-t visszatettem odinnal, mert előtte egy másik custom rom volt fent. Na utána nekem is folyamatosan újraindult. Beléptem stock recoverybe, aztán wipe cache, factory reset és már indult is stock. Utána tudtam folytatni a leírás szerint.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#45) Stauffenberg válasza LiteCross91 (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lassan.

Néha a hajam kitéptem, hogy elmentem futni és néha beletelt 2 percbe is mire talált műholdat. De ez nekem gyári ROM-on is ilyen volt, talán csak egy picit volt gyorsabb.

(#46) LiteCross91 válasza Stauffenberg (#45) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Az még hagyján, de ez a hibaüzenet használhatatlanná teszi az egészet. Olyan sűrűn ugrálnak fel, hogy már a telót se tudtam felvenni. lehet másik gaps packot feltenni vagy nem lehet, hogy ez a baj?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#47) Stauffenberg válasza LiteCross91 (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Megpróbálhatsz frissebb Gapps csomagot feltenni, de szerintem nem ez lesz a gond. De ha feljön a hibaüzenet, töröld a Google Play szolgáltatások gyorsítótárát, abbahagyja (sajnos csak a következő GPS ki-bekapcsolásig).

(#48) LiteCross91 válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Olvastam, mert már korábban is írtad. Nekem nem hagyja abba.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#49) yoshimitsu81


yoshimitsu81
tag

Sziasztok! Felmásoltam az üres memóriákba (belső memória+sd kártya) a leírásban szereplő root.zip fájlt, ám azt a stock CWM-ből mikor telepíteném nem látni a root.zip-et viszont fals hónapokkal ezelőtt létezett mappákat igen. A memóriákat előzetesen töröltem, így üresnek kellene lenniük, ám tele vannak nem létező mappákkal, és a root.zip nem látszik, mint előbb írtam, ezért nem tudom mitévő legyek. Láttam régebben más is találkozott ezzel a problémával, ám problémamegoldó válasz nem érkezett. Ha valaki tudja mi lenne a megoldás, írja le kérem.Előre is kösz.

(#50) Stauffenberg válasza yoshimitsu81 (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én arra tippelnék, hogy kijárna egy tisztességes formázás a flash memóriának.

Viszont mihez kell a root? Az AOSP 4.4.4 ROM már előre rootolva van, így erre utána nem lesz szükség és a flashelés során amúgy is elveszne a régi ROM-on megszerzett root jog.

Ha a régi ROM-on akarsz elérni mentés céljával olyan dolgokat, amikhez root kell, akkor javaslom a telefon eredeti topikját, hátha mások találkoztak már ilyen hibával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.