Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beef


beef
őstag

Vállalhatónak tűnik, egyedül tényleg a menü és a gombok a gyenge pontja. Szerencsére ezeket ritkán piszkálja az ember. De azért a joystick-es menü irányítást már feltalálták és messze az a legkezelhetőbb.

(#2) Márton válasza beef (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

100Hz-et is tud, ugye? PAL videók nézegetéséhez.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) h-yle válasza Márton (#2) üzenetére


h-yle
addikt

48-144-ben benne van a 100 Hz, szóval ja, mehet a PAL video :D

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) DanielLong


DanielLong
senior tag

Ilyen monitorom van már 1-2 éve. Nincs rá panaszom, szép képe van, USB hub is jól működik. Egyetlen kritika, hogy azért vizsgálhattátok volna a mozgásmegjelenítést, utánhúzást, mert ott bizony úgy érzem nem olyan fényes a teljesítménye, főképp a laptopom IPS kijelzőjéhez viszonyítva.

(#5) Tatis válasza DanielLong (#4) üzenetére


Tatis
csendes tag

Azt megkérdezhetem (tudom ez szubjektív), hogy mennyire érzékelhető-zavaró az utánhúzás ennél a monitornál pl. single player illetve nem túl pörgős multi játékokban? Illetve a gsync is megy-e vele rendesen?
Én egy régi VA paneles monitorról váltanék, és maradnék is ennél a panelfajtánál. Ennek a típusnak az ára, meg így látatlanban a tudása is megfelelne nekem.

(#6) Gordon32


Gordon32
tag

Pont tegnap rendeltem meg a CQ27G2U-t azaz a hajlított verziót már nagyon várom nem volt még hajlított monitorom és egy 22"-es monitort fog váltani.

Üdv! Gordon

(#7) DanielLong válasza Tatis (#5) üzenetére


DanielLong
senior tag

Engem speciel csak böngészés közben zavart, mert ott kontrasztos tartalomnál (most nem emlékszem, hogy pontosan fekete-fehér vagy más színek esetén) görgetés alatt feltűnő. Olyan keveset ülök előtte, hogy az overdrive beállításokkal nem szórakoztam még, lehet, hogy valamelyest kiküszöbölné a gondot.
A Freesync nálam jól működött.
Ha teheted, élőben nézd meg vagy nézz meg hasonló VA paneles monitorokat. Mivel ez egy 2019-es termék, ha azóta nem frissült benne a panel, akkor egy újabb típus szerintem jelenthet előrelépést.
#6 Gordon32: Én próbálkoztam 24"-ben hajlított VA monitorral, nem tudtam megszokni. A halálom az excel táblák kezelése volt, mindig furcsának éreztem a hajlítást. Próbáld ki, remélem neked bejön!

(#8) snake1977


snake1977
őstag

Öcsémnek Samsung ívelt VA paneles 144Hz-es monitor van, nekem ips, ég és föld a kettő közti különbség az ips javára. Ilyen áron ebben mi az a plusz amiért megéri VA panelt venni IPS helyett?
Csípőből tudnék mutatni pár alternatívát ips kijelzővel olcsóbban, pl. a sivatagoséknál a Samsung Odyssey S27AG500NU 1ms GTG, 350cd/m², 165Hz prémium freesync (119ezer),
vagy Acer Nitro XV272UPbmiiprzx, 1ms GTG, HDR400, 144Hz freesync (124ezer). :U
A diszítőelemek gamer mivolta meg...ha tettek volna egy kis RGB fényjátékot a monitor hátsó részére, vagy egy szép megvilágítást mint pl. az Alienware monitoroknál akkor az értékelhető plusz lenne. :U Maximum egy tetszett plecsnit adtam volna erre.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#9) DanielLong válasza snake1977 (#8) üzenetére


DanielLong
senior tag

Lehet, hogy az a Samu nem egy díjnyertes típus. Összehasonlításnak a munkahelyen is elég komoly IPS monitorok vannak és megállja a helyét ez az AOC. Ráadásul állítható lába van, ami mondjuk a Nitróval szemben előny. Az Odyssey általánosságban sanszos, hogy jobb, mivel újabb is, magasabb a fényereje is (HDR-hez jobb), meg ugye IPS. Viszont este sötétben megnézni egy Star Warst valószínűleg a VA lenne jobb választás, mert fekete a fekete.

(#10) Aprósólyom válasza Tatis (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem ehhez viszoníthatsz: AOC CQ27G2 Review - RTINGS.com
"In Europe, the CQ27G2U is the equivalent model. It appears to have the same hardware, but the stand is entirely black."
Az egész modellszámban pedig gondolom a C = curved
Kvázi a különbség a kettő között, hogy a PH! tesztben egy európai sík képernyős, az rtings tesztben pedig egy amerikai ívelt képernyős modellt teszteltek.

Értékeiből fakadóan csak lassú játékmenettel rendelkező játékokhoz venném, kb. 60fps-ig. Erős jóindulattal esetleg 75fps-ig de az már nagyon max és ne ráncigáld az egeret. :K

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11) snake1977 válasza DanielLong (#9) üzenetére


snake1977
őstag

Nem egy low end monitor, samsung LC32JG50QQUXEN, nekem egy 27"-os iiyama van és mérföldekkel jobb a képminőség. Ha az állítható lábon dől el hogy milyen monitort veszünk az nem jó ómen az álmoskönyv szerint, 10k körül már kapható olyan vesa konzol ami univerzális, bármilyen asztal széléhez lehet rögzíteni és szinte minden igényt kielégít a beállítási szögek/magasságok terén és felszabadul egy kis hely is amit a talp elfoglal.
Filmeket pl. Star warst inkább tévén nézek nem 27"-on. :U De ez egyéni preferencia. Az elmúlt 5-6 évben volt több dell monitorom, de volt aoc, lg, és samsung is. A saját tapsztalatom alapján előbb venném meg az általam említett két ips közül bármelyiket, mint egy VA paneles monitort.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#12) Luck Dragon

Kettő Aoc monitort vásároltam (27G2U és 24G2U) és mindegyik nem bírt ki több mint egy évet . Hiába a jó ár-érték arány.
Szerviz hálózatuk több mint egy éve megszűnt Magyarországon csak ügyfélszolgálat van akik kedvesek és aranyosak , csak néha törik a magyart .
Garanciális ügyintézés több hónapos móka volt. Csak egy hónapba került bekerüljek a rendszerükbe … Csere készülékek sem pont azok a típusok voltak amivel rendelkeztem , teljes káosz . Észak Lengyelországból küldték a csere monitorokat és ment a rizikó hogy egyáltalán épségben megérkeznek-e .
Részemről teljes mértékben a gyártót elengedtem .

Az alábbi képen láthatóak a hibáik :

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az 1.4-es DP miatt le a kalappal, sok, jóval drágább QHD monitorban csak 1.2-es. Így mehet a 144 Hz-en a 10 bit, ha valakinek fontos.

(#14) Duree válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nagyon igazad van én is így jártam, és ezek után még ingyen sem kellene.

duree54

(#15) 19ati93 válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


19ati93
senior tag

Én már 3 éve nyúzom a 24G2U-t NV kártyával, gsync nagyon jól megy vele. Semmi gond a monitorral nem volt eddig. Kop-kop.

(#16) Luck Dragon válasza Duree (#14) üzenetére

Sajnálom .

19ati93
Ennek viszont örülök .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) haxxika


haxxika
senior tag

1,5 éve van nálam is egy Q27G2U (mint a tesztben), valamint mellette kb. 3,5 éve egy I2490VXQ. Mindkettő abszolút rendben van, utóbbi tudott egy-kétszer érdekes megjelenítési problémát generálni (beégett a chat a monitorra), de driver reset megoldotta. Gariztatni nem kellett még egyiket sem, ilyen tapasztalatom nincs.
Játékra és munkára használom előbbi monitort, 1440p-n azért jobban el lehet férni. Tervben van, hogy a 24"-ost lecserélem egy ugyanilyenre.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#18) snake1977 válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


snake1977
őstag

Nem piskóta történetek...én nagyon örültem hogy frissiben elálltam a vásárlástól, egy AOC Q3279VWFD8 vettem, de olyan glow/bevilátgítása volt hogy nappal is látszott egy tenyérnyi világos folt a bal alsó sarokból indulva. Igaz ez egy belépő szintű 2k-s monitor, de nagyon tré volt. Inkább buktam a pixel gari és a kalibrálás összegét, de ezt nem voltam hajlandó használni. Az iiyama xub2792qsu amit most használok tized ennyire se...

Ez már nem csak egy kis ips glow.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#19) Tatis válasza DanielLong (#7) üzenetére


Tatis
csendes tag

Rendben, köszönöm, hogy megosztottad a monitorral kapcsolatos tapasztalatodat! :R
Aprósólyom Neked is köszi, nézegettem is a rtings-en monitor teszteket, de ez valahogy elkerülte a figyelmemet. :B Az az igazság, hogy az ottani, meg más tesztoldalak elemzése alapján is a VA paneles Samsung Odyssey G7-et venném meg szívem szerint, csak ne lenne ívelt.

(#20) Aprósólyom válasza Tatis (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megszokható állítólag, ha az ívnek megfelelő távolság tartományban használod. Én meg elhittem neki. Végül is... a sok-sok évnyi CRT korszak után is adaptálódott a szemünk a síkképernyőhöz. Az érzénkszerveink képesek adaptálódni, csak kell nekik rövidebb-hosszabb tanulási időszak, míg alkalmazkodik a megváltozott ingerekhez.
Nekem egy quaker ismerősöm használja nagy megelégedéssel és elég jól is játszik, szóval nem csak azért vette, mert "csak mert megtehetem, miért ne."
Ő is síkképernyőről váltott és kellett neki egy kis idő, de utána ok.

Ha érdekel a monitor, akkor vannak ma már olyan boltok, ahol jóval több időt hagynak elállásra, mint a 14 nap, de lehet a 14 nap is elég. Végül is 2 hét nem kevés.

Kell hozzá egy sarok asztal. A sarokban talán optimálisabb a térkihasználása. :DDD

Jevons paradox

(#21) Elmör válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


Elmör
senior tag

Basszus ez nagyon komoly hiba :Y , nekem egy 6 éves kalibrált AOC Q2781PQ IPS panelos 1440p-s van, de lekopogom semmi hibája, viszont csak 60Hz-es és megnéztem pechemre egy komolyabb monitort ugyanazon játékokkal, hát nem hagyott nyugodni a dolog, talán jövő hétre meg is érkezik (Samu g7).

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#22) Luck Dragon válasza snake1977 (#18) üzenetére

Igen ez az ips glow az általam is használt két monitornál is jelen volt , főleg a 27-es esetében .
Erről is van valahol képem , majd megkeresem. De ez már csak apróságok .. :)

Elmör
Majd ha egyszer lesz időm, akkor megírom az egészet Logouth keretein belül .
Nem is az a baj, hogy tönkrementek ( nyilván baj) , inkább maga az ügymenet, ami totál mesébe illő sztori .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) F.B.I.


F.B.I.
veterán

[Bár nem IPS de LG és sokkal olcsóbb, ráadásul 32”-on] . Fiamnak vettem 95K-ba pár hete, parádésan jó, 27 colos AOC 1080p-t váltott, ajánlom mindnekinek, PS5, PC mellé, aki 70 cm-nél hátrébb ül tőle. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24) navigandus válasza beef (#1) üzenetére


navigandus
csendes tag

Van hozzá gyári AOC G-Menu nevű progi, nem kell a joystick-kal szívni. :C

(#25) ceia


ceia
őstag

56 watt fogyasztás nagyon sok. Nekem is VA van, és ez is 50W (19"), de ez már 13 éves. A tv-m meg IPS (32") és csak 28 W. A VA-k zabálnak. Ez manapság elég rossz tulajdonság, én ezt is nézném, ha vennék.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#26) MaddeNNNN válasza Hauptmann (#13) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

8bit+frc 165hz-en is megy 1.2-es DP-n, mivel az valójában 8 bit.

#12

Luck Dragon
Én 2 éve vettem egy AOC C24G1 hajlított VA paneles monitort, mai napig hibátlanul üzemel.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#27) Luck Dragon válasza MaddeNNNN (#26) üzenetére

Ennek örülök .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Ilyen monitort használok 2,5 éve. Pont akkor jelent meg, AOC Q27G2U/BK néven. Óázis computernél vettem, mert úgye a monitoroknál az első 2-3 hét kritikus. Be is jött egy panelhiba, gyorsan cserélték, azóta hibátlanul megy. Válaszideje 1ms, nem 4. Legfőbb szempont a szemkímélő üzemmód és a villódzásmentesség volt vételkor, ezt maradéktalanul teljesítette! Elégé érzékeny szemem van, IPS monitorok használatakor bevörösödik és fárad fél óra után, VA panelesnél nem! Ghostot, egérmutató utánahúzás nem tapasztalok, megszűnt az ips hibái is, az ips glow, mint a széleken fehér kivilágosodás és színeltérés. Gsync műkődik. USB hub 4x1 remekül megy, telefontöltő 1x is van. A monitor szoftveresen is vezérelhető, manuális beállítás és bekapcsolás viszont nehézkes a kicsi gombok miatt, de megszokható, ez az egyetlen kicsi hibája. Mai összes monitorhoz egy távirányító már nemártana, haladni kéne a korral, még a 20 évvel ezelőtti monitorokon is volt egy nagy gomb a bekapcsoláshoz! Röviden ennyi lenne. Ha valaki mellette dönt, csalódni nem fog. Nagyobb, hasonló monitort, 31,5 a Samsung Odyssey G7 családban találtam, ami megfogott. Egy újabb IPS monitor egyenlőre nem merek bevállalni, de 4-5év alatt csak fejlődtek annyit, hogy a szemem is rábólintson :)

+ egy lényeges dolog: Playstation 5 hibátlanul megy vele, 1080p, horizon forbitten west eszméletlenül szép rajta. 2k beállítást nem próbáltam még, pár hete jött patch óta 1440p-ben is használható a monitor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.