Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem hiszem, hogy anyám tudna muskátlit ültetni egy M.2 SSD-be, de azért kösz srácok ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Elég volt addig olvasnom, hogy első oldalon 360 ért ajánlott 1050 es és i5 7300 as gépet az cikkíró, aminek cserébe még fos a hűtése is. Miközben ilyen paraméterekkel van sokkal jobb gép cirka 100 ezerrel olcsóbban, de már ezt fényévekkel verő 1060 as kártyával is 320 ért.

Ja,, meg 125 ért Celeron procival rendelkező gépet, aminél 10 éve jobb procik voltak, és jelenleg egy 30 ezres telóban levő proci szarréveri, miközben ennyiért van kb 50X jobb HP G250, i3 procival.
Szóval aki ilyen cikket ír, az mondjuk elmehetne sóbányába dolgozni, vagy valami hasonló remek helyre, kb ezért tart itt ez az ország, mert ilyene irhatnak ajánlót, akik totálisan retardálatak hardverekhez és a számitástechnikához.

[ Szerkesztve ]

(#3) azka79 válasza TheNewDawn (#2) üzenetére


azka79
aktív tag

Ezt a lapot csak a fórum húzza, anélkül már elsüllyedt volna....

(#4) nyunyu válasza azka79 (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Fórumból viszont nem élnek meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Televan74 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

De beültetheti a muskátli mellé!Gyorsabban betölt a muskátli. :DDD

Más: Még egy darabig várhatok a fullhd ips paneles hdr10 monitorokra normális áron!. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Mamuska


Mamuska
őstag

Ezek a Samsung Evo SSD-k már nem is drágák. Amikor két éve a 850 PRO-kat vettem azok jóval drágábbak voltak, az 512 gb-os vagy dupla annyi volt mint ez a 860 EVO. Ebből a gyors M2-es SSD-ből lehet bepróbálom az EVO szériát és nem adok 80 ezret a 960 PRO-ra.

(#7) mhydas99


mhydas99
tag

Kingston memoriakartyat meg van aki vesz? Nemreg 2 eve mondjuk en is vettem, nem keves penzert 64 gigas u3-asat, teny h gyors volt, fel ev utan meg minden adatom elveszett, kuka lett. Az utolso 2 havi fotoim meg sosem lesznek mar meg, pedig utazasos volt. A bolt akiktol vettem muldtek cserebe Samu Evot hasonlo kondiciokkal, mai napig semmi baja...eleg sok forumon olvasni hogy a kingston kartyak az utobbi evekben eleg megbizhatatlanok es nem, nem fakekrol van szo...

(#8) Franklin


Franklin
addikt

Az A400-as SSD-ket felejtsétek el, nincs bennük cache memória, olyan lassúak, mint egy csiga az akácerdőben.

Akkor már inkább a csak pár száz Ft-tal drágább UV400-as.

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

Azert cerkas gepet ajanlani ennyiert tokmindegy hogy reklam vagy nem, szembemegy minden szakmaisaggal. Aztan meg valaki megveszi es csodalkozik hogy egy szakmai oldalon amit ajanlottak egy kalap szar.

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Hmmm, ez a 860 Evo 500GB, 300TBW-vel, 5 ÉV garanciával (regisztrációhoz kötött!!!!), és a 37K-s árával, nagyon baráti. Be is húzok egyet a gépembe :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Mamuska válasza XuChi (#10) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez már tényleg nagyon megéri, használd egészséggel. :K

(#12) XuChi válasza Mamuska (#11) üzenetére


XuChi
addikt

256GB 850pro van benne, de az marad is a rendszernek, ez lesz majd a Games meghajtó :D. Elkél már, mert managság a 50-70-100+ GB jàtékok korát éljük :(

Witcher 3 70GB

GTA5 70GB

FF XV 115Gb

És akkor ez már 255GB és csak 3 cím. Ok egyszerre úgysem tudok többel jàtszani, de legalább nem kell törölni, ha FF után kedvet kapok W3-azni :C

[ Szerkesztve ]

(#13) Mamuska válasza XuChi (#12) üzenetére


Mamuska
őstag

Nekem 256gb és 512gb 850PRO van de nem elég ez se a játékoknak. :DDD Ki akarok próbálni egy gyorsabb M.2-es 960 EVO-t, vagy 960 PRO-t.

Utóbbi pár évben a Witcher 3 volt a legjobb játék amivel játszottam, most meg a gané ME Andromedával csapatom ami néha azért búgos. Volt hogy folyton kidobott a játékból egy adott résznél, pedig csak eredeti szoftvereket használok.

[ Szerkesztve ]

(#14) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Hianyolom a 8K DELL monitort az ajanlatok kozul. Azt se ertem banyaszrig miert nincs.
Ehh ;]

-

(#15) XuChi válasza Mamuska (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Gondolkodtam hogy HDD-t veszek, de megszoktam már az SSD sebességét és hogy nincs hangja :D

Sajna nagyobbat nem tudok venni :(

(#16) nyunyu válasza GoldhandRent (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt se ertem banyaszrig miert nincs.

6+ VGA etetésére kábelezhető 1500W-os tápot vesz valaki 134k-ért a bányászokon kívül?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) StLui


StLui
veterán

Székek hol kaphatók? Csak a gyártó linkje jön be.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18) Piftuka válasza nyunyu (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Bizony így van. Én nem is értem a felháborodást... Egy reklám célú termékbemutató a "Hazai pálya" rovat, amely az egyik bevételi forrás az oldal üzemeltetői számára.

Ha az oldal nem lenne rentábilis, és le kellene kapcsolni, akkor a fórum is "menne a lecsóba", inkább erre tessék gondolni annak, akit illet!

Egyébként senkit nem kötelez arra a termékbemutató, hogy vásároljon, ráadásul én a magam részéről így is hasznosnak tartom. Mindig szerepel benne 1-2 hardver, ami figyelemre érdemes.

"Aquila non captat muscas."

(#19) Piftuka válasza XuChi (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hmmm, ez a 860 Evo 500GB, 300TBW-vel, 5 ÉV garanciával (regisztrációhoz kötött!!!!), és a 37K-s árával, nagyon baráti."

Valóban az. Bár ebben a kategóriában szerintem a hasonló áron megvásárolható Crucial MX300 is erős versenyző, a maga 525 GB-os méretével.

A jótállásra viszont vigyázz!

Úgy nézem, hogy a PCX 3 év jótállással forgalmazza. Ezek alapján nyilvánvalóan nem a hazai hivatalos importőrtől (SAMSUNG Magyarország Zrt.) vásárolták meg.

Éppen BBéci fórumtársunk futott bele nemrég, hogy a Bluechip webáruházból vásárolt 860EVO-jára bizony csak 3 év jótállás volt érvényesíthető.

"Aquila non captat muscas."

(#20) azbest válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


azbest
félisten

az ssd-vel már nem billeg a konyhaasztal ;]

(#6) Mamuska
a 860 evo msata változatára én is felfigyeltem pár napja. A 850es egy tizessel több még talán most is. Régebbi üzleti notiba remek opció lehet még ma is. Egy t430-ba tettem 850-est, mert nem akartam kivenni a meglévő ssd-t sem, plusz az ultrabayt is használom.

(#21) xeon forever válasza XuChi (#15) üzenetére


xeon forever
addikt

@használj fülest! :))

Ha adattárrol van szo nekem a pc-től távoli NAS az ideálisabb. Oda nyugodtan be lehet építeni sok nagy hdd-t.
Napokban csinaltam mérést. 98-128 MB között jön az adat. Mig gépen HDD-HDD között 90-98 között...valószinű ha csak írásra használom a storage Controllert akkor ki tudja maxolni a HDD képességeit.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#22) XuChi


XuChi
addikt

NAS van itthon, immàr vagy 6 éve. Több tipus is volt már. Most egy WD Mybook Ex2 ultra van. Sajnos nagyon puritàn a tudàsa, a sebessège jó. Volt màr syno ès asustor is, qnap kimaradt. Hp microserver gen8 is jàrt màr itt :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Lajtorja válasza nyunyu (#4) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Az szomorú, ha ilyen cikkekből meg lehet élni.

--- ---

(#24) azbest válasza Lajtorja (#23) üzenetére


azbest
félisten

ahol mindent okosban csinálnak az emberek, ott az ország legnagyobb "szak" oldal is csóró marad mint a templom egere. Lehet fel kéne venniük gazdasági és marketinges szakembert is, mert képtelenek pénzt keresni az ország legynagyobb ilyen jellegű oldalával is.

Mondjuk van másik olyan portál is, ahol meg azon csodálkozom, hogy élnek meg. Mert tartalmilag sem jobbak, alaposabbak, de közösség sincs mögötte, hanem csak pár állandó troll a hozzászóláskonál. De valahogy gondolom megvannak a kapcsolataik nagy cégekkel, akik jól fizetnek a reklámhelyekért.

[ Szerkesztve ]

(#25) Khelben


Khelben
nagyúr

A címet elírtátok. Az első oldalra például ki lehetne írni, hogy "Sikítva kerülendő notebookok". Az Omen hardverét 60k-val olcsóbban adja a Dell 7577, jobb hűtéssel. A Vostro árán fullhd IPS kijelzős HP 450-et lehet kapni, 8. gen. cpu-val, 256-os ssd-vel. Igaz VGA nélkül, de 940MX amúgy sem a 250k-s kategóriába való, amikor 190-ért már lehet kapni normális MX150-es gépet. Az X-es Asust meg már nem is kommentálom. Tudom, hogy PR cikk, csak sok ember, aki nem ért a dolgokhoz, ilyen szaklapokból próbál tájékozódni. És sokan úgy indulnak neki a notebook vásárlásnak, hogy ha a PH-n írtak róla, akkor biztos jó vétel. Aztán belefutnak tátott szájjal a f@szerdőbe.

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Kifolyt a szemem attól a játék víztől. A 27" 4K monitor pedig értem, hogy grafikusoknak készült, de mégis milyen távolságról kellene azt nézni.

A 118e-s "minőségi" Sharkoon izé pedig mindent visz. Ennyiért már széket veszek, méghozzá bőrt.

(#27) M@cika válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, az én anyukám sem tudna semmit kezdeni az ajánlott hardverekkel, nekem mondjuk nem jönne rosszul egy NVME SSD 30k-ért :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) zetor2000 válasza GoldhandRent (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Azt se ertem banyaszrig miert nincs."
Pedig anyukám hogy örülne egy 6-12 VGAs rignek.. Szép is, halk is, a pénzt is csak úgy f*ssa... Használni is tudná, mint a másfél kilovattos tápot. :D

Anyák napjára nem lehetett volna valami olyat, ami esetleg az anyukákat is megmozgatja? Pl. digitális fotókeret (ha van még ilyen a piacon), mesehősös pendrive (vagy valami hasonló), színesebb laptop tatyók, ilyesmi? (robotporszívó, külső akku a mobilkájához, meg ilyesmikről nem is beszélek)

Biztos én vagyok rosszul bekötve, de muternak vinnék egy 1500as tápot, hogy akkor boldog anyák napját, úgy meg lenne hatva... Meg mondanám neki, hogy elherdáltam 400E-t a monitorára, amit függőlegesen is tud nézni, annak is biztos örülne de nagyon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29) Televan74 válasza zetor2000 (#28) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ami az anyukákat megmozgatja? Vibrátor ajánlót kérünk jövőre! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) zetor2000 válasza Televan74 (#29) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mindegy, felőlem... :) De azért sejted, mennyire örülnek az anyukák az ilyen ajándékoknak...
(azt a 0,1% IT bubust nem számolom, de nekik meg már van minden ilyesmi)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) Televan74 válasza zetor2000 (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

A cím egy kicsit megtévesztő,nem anyák napi ajándékokról szól.Csak jelezték hogy hét végén anyák napja van,ennyivel kapcsolódik az ajánló. Természetesen más lenne a cím akkor ha valóban anyák napi ajándékötletek lennének benne. Legalább is én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) #31600896 válasza zetor2000 (#28) üzenetére


#31600896
törölt tag

Mesehősös pendrive? Ez viccnek is rossz.

(#33) villamos válasza mhydas99 (#7) üzenetére


villamos
őstag

Én egy hónapja Kingston pendrive -ot vettem, 64GB -osat, 3.0 USB -set Nem piacon, vagy kéz alatt. Rá akartam másolni kb. 10G adatot, 7 gigánál lezárta magát, hogy csak olvasható legyen, és attól kezdve semmit nem lehetett vele csinálni...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#34) azbest válasza zetor2000 (#28) üzenetére


azbest
félisten

Mesehősös? Ugyan. Szappanopera hősös: betti a csúnya lány, Szandokán, Eszmeralda... penrivera húzva. Csatlakoztatáskor drámai zenét játszhatna be.

(#35) Sanchez638 válasza villamos (#33) üzenetére


Sanchez638
addikt

Apámnak vettem karácsonyra 2016-ba egy 64gb kulcsot... Egyik napról a másikra nem lehetett leszedni róla semmit.

Soha többet Kingston pendrive/sd vagy ssd..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36) ribizly válasza flashpointer (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Egyet kell értsek. Miért kell ilyenekkel szennyezni az oldalt?
A reklám miatt? Oké, de akkor legyen már ott egy tényleg jó ajánlat!
Az SSD-k legalább rendben vannak. Végre kezd elérhető áron lenni mindenki számára a 240-es kategória is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) Eszleny válasza zetor2000 (#28) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ott van a Cooler Master hűtő, szép színes. :DDD Gamer címszó alatt (lásd a sok világítós biszbaszt) egész évben anyák napja van. :D

(#38) bencze válasza ribizly (#36) üzenetére


bencze
senior tag

ezek nem akciók hanem a bolt fizet x pénzt, hogy tegyék ki a szutykait amiket el szeretne sózni

miért jön ez fel minden ilyen poszt alatt... szar szar de blikk szinten kell kezelni ha unatkozol nem szabad ilyenek alapján vásárolni, max ha jön egy ötlet akkor az ember utánanéz

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#39) ribizly válasza bencze (#38) üzenetére


ribizly
veterán

De mégis miből állna azt mondania a cikk íróinak, hogy ezt a sz@rt nem rakom ki? Küldjenek olyan ajánlatokat, amik tényleg jók! Még ha csak 1% olcsóbb, mint a piac többi részvevőjénél.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) Sanchez638 válasza ribizly (#39) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezt te se gondolod komolyan... :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41) Narxis válasza Sanchez638 (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kifogtál 1 hibás darabot, azért ebből még nem kéne általánosítani.

Thanos was right.

(#42) Sanchez638 válasza Narxis (#41) üzenetére


Sanchez638
addikt

Írtam mennyi mindennel volt gondom, de sok embernek volt baja... De ha végig olvasod a fórumot akkor nem csak nekem volt bajom a márkával.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43) StLui válasza ribizly (#39) üzenetére


StLui
veterán

Te fizetsz azért, hogy a fórumot használod? Nalátod, hát ezért, azt reklámoznak amiért fizetnek. Nézed a barátok köztöt, ott sem reklamálsz miért az a reklám megy közben.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#44) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Nem hiszem el .. 117k ért széket vetetnek az emberekkel? ...há ez a pofátlanság netovábbja .. ..de a legszomorúbb hogy van aki megveszi...há de gammerszék.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45) Szipó


Szipó
tag

Az anyáknapjából is költekezőnapot csináltak

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#46) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Kösz a tippet, pont moduláris tápegységet és RGB szines cpu vízhűtőt akartam venni anyámnak. Virág mellé kiteszi majd az ablakba.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47) NandorHUN válasza TheNewDawn (#2) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem retardált, egyszerűen csak sutyi kis fizetett tartalomról van szó.

Elég ha az ember ráguglizik az első ajánlott termékre, amit itt 355-ért akarnak rádtukmálni (HP Omen 15-ce005nh), Euronics-ben ugyanez 299-be kerül, de még Aquaban is olcsóbb egy 30-assal. Többi termék ugyanez.

Nyilván cikkírót rendesen megfizetik ezért a burkolt reklámért.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48) M@cika válasza NandorHUN (#47) üzenetére


M@cika
őstag

Azt gondolom, hogy nem fizetik extrán a cikkírót. Megvan, hogy a szponzor cég miért fizet, ezt valakinek a normál fizetéséért kell megírni. Ha azt is beleírná, hogy nem jó vétel egyik-másik nyilván kihúzzák belőle. Mi fórumozók viszont megírhatjuk :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) haxiboy válasza nyunyu (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Persze 2db ősrégi 6990-hez.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) janeszgol válasza mhydas99 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

A Kingston vacak minőségű már évek óta. A nevükből próbálnak megélni.
A laptopokat elnézve egyikre se kívántam rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.