Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

www.lacy.hu

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Anubiss


Anubiss
tag

Mármint, nem úgy értem, hogy mit kell ezután csinálni, hanem mit érdemes most csinálni ezzel?

(#3) veector válasza Anubiss (#2) üzenetére


veector
senior tag

használni? :F arra való

(#4) Ice!?


Ice!?
őstag

uninstall.

(#5) Anubiss válasza veector (#3) üzenetére


Anubiss
tag

Kihasználni szeretném

Van nekem 2 GB RAM-om. Ugye ebből 1 kell a gépnek. Akkor a játékok csak 1 GB-ból fognak gazdálkodni? :F

(#6) ABE válasza Anubiss (#2) üzenetére


ABE
őstag

Már le is törölheted akkor.

(#7) veector válasza Anubiss (#5) üzenetére


veector
senior tag

Jah hát én akkor kezdenék egy olyannal hogy elindítod azt, hogy msconfig, és a superfetch-t szépen letiltod

(#8) Anubiss


Anubiss
tag

De miért? Ennyire szar lenne?

#7 veector: Én lenni nem érteni ami te lenni mondani! :)) Viccet félre téve, nem vagyok túl otthonos ilyen témában...

[ Szerkesztve ]

(#9) mexicanraven válasza Anubiss (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ha megnézted volna a linkemet alaposabban, akkor lehet sok kérdésre választ kaptál volna már...

when the sun shines, we'll shine together

(#10) Anubiss válasza mexicanraven (#9) üzenetére


Anubiss
tag

Rajta vagyok, rajta vagyok!

(#11) veector válasza Anubiss (#8) üzenetére


veector
senior tag

Oké
Akkor rákattinc arra a kis kék körre amiben van 4 színes cucc, előjön egy ilyen izé, az izé aljában van egy hely ahova lehet írni. Billentyűzet megfog és beleír a cuccba hogy "msconfig" és nyomni enter. Megjelenik ablak felül fülekkel, középsőre (Services) kattint és a listában keres egy Superfetch nevű cucct. Azelől kivenni pipa, majd nyomni 3. gomb (öppláj) aztán nyomni förszt gomb (ókéj). Újabb ablak jön fel, megkérdi hogy mitakarsz, válaszojjá.

Nemmegsértődni :DDD

(#12) Anubiss válasza veector (#11) üzenetére


Anubiss
tag

:C :R

Nem vagyok hülye, de ezen egy jót derültem és köszönöm is! :R :R :DDD :DDD

(#13) Olcsi


Olcsi
senior tag

Öhm... És?
Egyébként miért nem tetted címlapra?

(#14) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Vegyél RAMot :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) Anubiss


Anubiss
tag

A Superfetch miként lelhető meg magyarul?

(#16) The DJ válasza veector (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Miért kéne kikapcsolni a Superfetch-et? Nem akarjátok, hogy gyorsabban induljanak a programjaitok? :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) PuMbA válasza The DJ (#16) üzenetére


PuMbA
titán

+1, azért van Superfetch, mert jó és nem kell kikapcsolni. A Microsoftnál jóval hozzáértőbb emberek dolgoznak, mint mi.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza Anubiss (#2) üzenetére


Lenry
félisten

mi az, hogy mit kell csinálni vele?

pont ugyanazt, amit az összes többi Windows-zal: feltelepíted rá a programjaidat és használod.
hogy lehet ilyen baromságot kérdezni?

(#16) The DJ mert ők szakértők, és májkroszofték biztos hüjék, azért tették bele, hogy jól elfoglalja a RAMot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) negyedes válasza Anubiss (#2) üzenetére


negyedes
addikt

Elsodleges tanacs:NE piszkald a rendszer beallitasokat, hagyd ugy ahogy felrakta magat. Masodik tanacs: Rakd fel a programjaidat. Harmadik tanacs msconfigban szed ki a sok magatol indulo programot(adobe google programok az ora mellet de csak azt ami NEM kell) Negyedik tanacs:hasznald. Kb ilyen egyszeru. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ha lassú a rendszer, akkor Én ebből a cikkből szoktam mazsolázni. Nagyjából megegyezik a Windows 7-tel.

[ Módosította: #65675776 ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#24) Sweet Lou 6 válasza Anubiss (#15) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Előtöltés. De ha 2GB ramod vagy több van, szvsz faszság letiltani.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#25) veector válasza The DJ (#16) üzenetére


veector
senior tag

(#16) The DJ , (#18) Lenry :
Mondta, hogy ő játszani akar 2GB rammal. Váltsunk már rw módra w-ről

Én a 4GB ramommal nem tiltom le

(#17) PuMbA
az IE is tök jó meg az alap rohadtnagy ikonok
egy OS-t testreszabsz igényeidnek megfelelően. ha 2gb ramod van és játszani akarsz, akkor a superfetch nem a legjobb dolog

[ Szerkesztve ]

(#26) PuMbA válasza veector (#25) üzenetére


PuMbA
titán

Én játszottam 2GB RAM-mal gond nélkül. A Superfetch kiszedi a memóriából a dolgokat, ha kell valaminek.

(#30) Lenry válasza veector (#25) üzenetére


Lenry
félisten

ha tudnád is, hogy mi a superfetch és pontosan mikor mit csinál, akkor kisebb hülyeségeket írnál.
maradjon a superfetch.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) veector válasza Lenry (#30) üzenetére


veector
senior tag

Tudom mit csinál, de gondolom a személyes tapasztalat szart se ér errefelé. Pl Crysisnál anno mikor 2GB ramom volt gyorsult vagy 4-5 FPS-t mikor kikapcsoltam a szupifecsit. De valszeg véletlen egybeesés.

A hangnemen meg lehet változtatni, nagyon emlékeztetett ez az infótanáromra aki egyszer kérdezett vmit, megmondtam a választ, és azt mondta hogy helyes, de ez csak tippelgetés. Az volt az utolsó hogy válaszoltam neki

(#32) negyedes válasza veector (#31) üzenetére


negyedes
addikt

crajszisz, 4-5 fps, rendszer buheraalas -> tipikus verpistike. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#33) Lenry válasza veector (#31) üzenetére


Lenry
félisten

jééj. a Crysis gyorsult, az összes többi programod és a Windows betöltése meg lassult. tényleg megéri egy hülye játék miatt a Win98 szintjére degradálni a rendszert.

szeretem, amikor mindenki okosabb annál a pár túlfizetett idiótánál, akik írják ezt az operációs rendszert.

a hangnem meg marad. legfeljebb kevésbé leszünk puszipajtások

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) kovsol


kovsol
titán

már értem miért mondják többen esik a logout színvonala :(((

May the Force be with you!

(#35) Móci válasza kovsol (#34) üzenetére


Móci
addikt

A színvonal esik, a crysis gyorsul. ;)

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#36) Lenry válasza Móci (#35) üzenetére


Lenry
félisten


artikulálatlanul felkacagtam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) McKane válasza Anubiss (#2) üzenetére


McKane
senior tag

ha, legális win,akkor aktiváld be.. ;]
ha nem,akkor meg... inkább nem írom le.. (akkor szóba sem állok veled )
de az aktiválással, ha a telepítéskor kiszedted a pipát,hogy automata aktiválás, akkor asszem 30 napig is elmegy nélküle.. ha bennthagytad a pipát, akkor 3 nap után,vagy ha lesz net..

[ Szerkesztve ]

(#38) Anubiss


Anubiss
tag

Na belekezdtem a kontárkodásba felfedezésbe! Egyelőre megpróbálok hangot kicsikarni a rendszerből csak ez a Realtek HD Audio-hoz kellene driver.

Am a Superfetch dolgot hagyom ahogy van. Még nem sikerült eljutnom oda, hogy gameljek, szal így már nem aktuális.

Itt szeretném megköszönni mindenkinek a támogatását, hozzászólását! Tényleg egy remek közösség vagytok! :R

(#39) Lenry válasza Anubiss (#38) üzenetére


Lenry
félisten

a hangkártyadrivert letöltheted a Windows Update-ről is. úgy a legegyszerűbb. a nem kötelező frissítések közt lesz. egyébként érdemes minden frissítést felrakni, amit javasol.

nyitsz egy start menüt, és az alul lévő keresőbe beírod hogy Windows Update. ehhez a keresőhöz amúgy nagoyn gyorsan hozzá lehet szokni. ma már mindent onnan indítok, ami nincs a tálcára rögzítve, és rosszul esik, hogy XP-n nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) McKane válasza Anubiss (#38) üzenetére


McKane
senior tag

nincsen alapból hang a HD audióhoz? :Y
pedig kellene-elméletileg egy gyári microsofos drivernek lennie.. vistán is volt alapból már..

friss driver innen (realtek HD audióhoz)
[link]

beklattyolod a " I accept to the above. " sort,vársz egy kicsit,majd "next" gomb. majd legvégül kiválasztod a Windows7 sort,majd egyet klattyolsz a "Go" gomb valamelyikére..
előre felhívom becses figyelmedet, hogy most (délután) 10-20KB/s-el fog jönni, de ha délelőtt csinálod meg,akkor kapsz 80-90KB/s-et is. ;)

Lenry: azthiszem XP-re is valamilyen buhera a kereső terén..

szerk1:
ez kell a népnek, nem holmi Vista, és 7 :

[ Szerkesztve ]

(#41) Anubiss válasza McKane (#40) üzenetére


Anubiss
tag

A link rossz, folyton körbe-körbe visz a 'next' és az utána következő 'here' gomb

(#42) veector válasza Lenry (#33) üzenetére


veector
senior tag

talán ha nem write-only lennél akkor felfognád amit írok
kiemelte hogy 1gb marad a játékra. ekkor gondoltam szupifecsi játszadozásra

és egy szóval nem mondtam hogy egész végig legyen kikapcsolva a superfetch
pl ha játszani akar akkor arra az egy indításra kikapcsolja a superfetch-t de amúgy mindig be lenne kapcsolva

a hangnem meg marad. legfeljebb kevésbé leszünk puszipajtások
ja és örömlánymenő leszel tőle. fasza. irigyellek (max 3D-s tudásod miatt)

akik meg idejönnek és mondják hogy esik a színvonal, azok gondoljanak már arra hogy mégis mit csinálnak a hsz írásakor... csökkentik a színvonalat.
az meg hogy én vérpistike lennék az egyszerűen nevetséges, és kikérem magamnak

írhattok erre a posztra bármit ,nem érdekel. mindent leírtam. az a legfontosabb, hogy elég egy rendszerindításra kikapcsolni a szuperfecst ha éppen játszani támad kedve. amúgy meg maradjon bekapcsolva mert pl PS első indulásra 16sec másodikra 2sec ami elég jó és én is mindig bekapcsolva tartom az sf-et

[ Szerkesztve ]

(#43) negyedes válasza veector (#42) üzenetére


negyedes
addikt

Es szerinted a windows nem tudja, hogy csak 1 gb marad jatekra? Ha kell felszabadit. Ki/be kapcsolgatni ertelmetlen a superfetchet. Azert te is eleg ro modba vagy, mert te sem hallgatsz masra csak a sajat hulyesegedet szajkozod.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44) veector válasza negyedes (#43) üzenetére


veector
senior tag

végülis ha van tapasztalat vele meg valaki más valami mást mond akkor inkább hallgatok az utóbbira... persze..

persze nem lehet kizárni, hogy esetleg véletlen egybeesés volt a gyorsulás (ezt mindenféle hátsó szándék, szarkazmus, irónia nélkül írom)

[ Szerkesztve ]

(#45) Lenry válasza Anubiss (#41) üzenetére


Lenry
félisten

Windows Update :U
onnan is friss drivert kapsz. full sebességgel.

(#42) veector a SuperFetch automatrica felszabadítja a RAMot, ha arra van szükség. mint írtam: akik írják ezt a szerencsétlen OS-t, azok értenek is hozzá. bármilyen hihetetlen...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) McKane válasza Anubiss (#41) üzenetére


McKane
senior tag

akkor itten van:
www.realtek.com.tw

jobb oldal alja fele: HD audio codec driver. <-erre katt..

(#47) cskamacska


cskamacska
addikt

Látod ezért kell venni eredeti szoftvert, hisz jó esetben nem szórja a pénzét az ember, így azonnal ki tudnád használni. :K Hál istennek már emberibb áron* van a 7-ből az dobozos(későbbi konfigra is átvihető) Home Premium, tudom ajánlani. :R

* Anno dobozos változat nem volt értelmes áron semmiből, XP Home Basic 60-70k+ körül volt(és Basic.. és anno még többet is ért a forint), Vista Home Premium 70k felett volt valahol, miközben legrosszabb esetben is fele volt e dobozos cuccok ára ámerikában. A 7 dobozos változatai már értelmesebb áron kaphatóak, a Home Premium-ot valahol 50000 forint környékén árulják most.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#48) Lenry válasza cskamacska (#47) üzenetére


Lenry
félisten

jó lesz 30nak is az az 50 ezer

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) ABE válasza Lenry (#48) üzenetére


ABE
őstag

De 30e-ért csak az OEM van, nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#50) doc válasza Lenry (#48) üzenetére


doc
nagyúr

probakepp megneztem 4-5-ot, es az osszes OEM (bar en meg dobozosert is baromi soknak tartanam ezt az arat)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.