Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anubiss


Anubiss
tag

Tényleg nagyon fontos lenne!

(#2) gabor85 válasza Anubiss (#1) üzenetére


gabor85
őstag

(#3) Daweee válasza gabor85 (#2) üzenetére


Daweee
őstag

De ez nem csak akkor működik ha meg van jegyeztetve a jelszó? :F Ha meg lenne, Anubiss-nak valószínűleg nem is kellene a jelszó - kivétel ha másik gépen akar bejelentkezni..

(#4) gabor85 válasza Daweee (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Igen, ezt már mondtam neki privátban, keressen olyan gépet ahol 1x már bejelentkezett. Akkor nyerő a téma...

(#5) Thunderzolee

De hát hogy lehet elfelejteni a jelszót? :F

Én majdnem mindenhová azt az egy jelszót használom, így nem keverem össze őket. Aztán max időnként lecserélem az összes helyen, ahol regisztrálva vagyok.

Am SIW tényleg jó, én is azzal szoktam kiolvasni a gépekből a jelszavakat, amiket hoznak újratelepítésre. Elmentem egy print screenbe, aztán a kedves tulaj csak visszamásolgatja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Anubiss válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


Anubiss
tag

Végülis nem felejtettem el, csak valamiért nem műxik az a fiókom. a 9-es verzsön bezavart... De már van egy új fiókom, sza az ügy megoldva...

(#7) The DJ


The DJ
addikt

Emberek, felejtsétek már el ezt a butaságot. Nem, nincs, NEM lehet feltörni a jelszót. Ha a saját gépeden tárolod és elmented, akkor van esély visszafejtésre. Ha keyloggert telepítesz a gépre, akkor azzal tudod naplózni a leütött karaktereket, ergo a jelszót is. Ha valaki ismer, akkor kitalálhatja a jelszavad, ha pedig több helyen használod ugyanazt, akkor ennek meg is nől az esélye. De ha nincs meg és nem tudod, akkor nem fogod semmilyen eszközzel feltörni, ugyanis az MS távoli authentication szervere kicsit okosabb annál, mint hogy brute force vagy bármilyen más taktikával hagyná, hogy te próbálgasd a kombinációkat. Sőt, le is tilt a .NET passport bizonyos számú próbálkozás után.

Mindenütt belefutok ebbe a 'hogyan törjem fel az én/más MSN fiókját' kérdésbe, pedig ha kicsit belegondolunk egyszerű a válasz: Sehogy!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) Thunderzolee válasza The DJ (#7) üzenetére

Tökéletesen összefoglaltad, nagyjából ugyanezt szoktam mondani a jelszófeltörést tőlem kérdezőknek. Billenytűzet-figyelő, vagy találgatás.. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Dany007 válasza The DJ (#7) üzenetére


Dany007
veterán

"ha pedig több helyen használod ugyanazt, akkor ennek meg is nől az esélye. "

Na igen. Én sajnos ebbe a hibába estem évekkel ezelőtt, de azóta se tudok jobb megoldást.
Nem fogok füzetet vezetni és mindenhova magammal hordani csak azért, hogy tudjam mindenhol a jelszavamat.
Igen azt mondják, hogy a legbiztonságosabb az, ha az ember minden létező helyen - ahova csak kell - külön egymástól független jelszót használ. Sőt, azt is úgy, hogy legyen benne kis-nagybetű, 8 karakternél hosszabb legyen, és számot betűt vegyesen tartalmazzon. Plusz ehhez szokták még hozzátenni, hogy havonta, 3 havonta mindezt cserélgetni új hasonló szisztéma szerint kialakított jelszavakra...
Hát könyörgöm, ki a fa**om tudja ezt megcsinálni? :D

Nekem legalább 40-50 accountom van, ahová a megszokott felhasználónév + jelszó segítségével lehet bejutni. Pl fórumok, email fiókok, msn, skype, ftp elérések, youtube, telefon pin, webshop stb.stb.stb.
Ha mindegyikhez hasonló szisztéma szerint különböző megjegyezhetetlen kódokat használnék, hogy a fenébe tudnám megjegyezni?
Írjam fel egy cetlire és cipeljem magammal mindenhova ahol csak kellhet? Majd keressem ki állandóan?
Én bizony egy jelszót, és annak egyszerű változatait használom mindenhol! Tudom, hogy ez nagyon nagy biztonsági kockázat, de így egyszerű. Ez durván 10 éve működik így, de kár még soha sem ért ebből kifolyólag. (kopp-kopp-kopp)
Szóval nem látom értelmét a kacifántos jelszavaknak, ha csak nem tényleg olyan nagyon fontos információt kell megvédeni. Pl bankoknál, intézmények, vállalatok, stb...
Ha valaki csak amatőr módon találgat úgyse találja ki, elvégre az egyszerű szó lehet a cicától a kvantumfizikáig bármi. Ha meg nagyon akar valamit az illető és profi módon valami kódfeltörővel csinálja, akkor előbb utóbb úgyis rájön. Ha meg sikerül keyloggert felcsempészni a gépre, akkor ahogy írtad így is úgyis kiderül.

(#10) Thunderzolee válasza Dany007 (#9) üzenetére

Persze, mindent egy cetlire. hátha elveszted..

"A szó elszáll, az írás elveszik.." ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) <NewL> válasza Dany007 (#9) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem is így van

ha már ez a jelszavas téma felhozódott,

ezeknek mi értelmük van? nagyon fel tudnak idegesíteni

tegnap adtam fel hirdetést expresszen 3x léptetett vissza mert azokat a nyomorék betűket nem lehetett kiolvasni normálisan :W

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#12) The DJ válasza <NewL> (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Ezek a captchák azért vannak, hogy az e-mail gyűjtő robotok a neten ne tudják scannelni a PH-s tagok címeit. Ha nem védekezel ellenük, vagy a saját weboldaladra kiírod "titkosítás" nélkül az e-mail címed, akkor rövid időn belül egyre több és több szemét fog érkezni a postafiókodba és ezt senki se akarja alapesetben, anélkül is jön épp elég :)

Dany007: Ezt ajánlom neked is kipróbálásra, szerintem megoldja a jelszó gondjaidat, ahogy nekem is: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) Depression válasza Dany007 (#9) üzenetére


Depression
veterán

Nem olyan vészes, mint gondolod, csak néhány dologra kell ügyelned:
Legyen egy megbízható email fiókod (pl. Google (nem belekötni!), aminek egyedi jelszava van, amit sehol máshol nem használsz.
Akkor legyen egy fontos jelszavad, amit pl. Bankoknál, céges dolgoknál használsz.
És a végére pedig egy kit érdekel jelszó, pl. Fórum, hogyha azt feltörik, akkor sem érnek vele semmit.
Ha feltörték, elfelejtetted, csak szimplán kérsz egy jelszó emlékeztetőt, és sűrűn bocsánatokat kérsz a széttákolt hírnevedért.

The DJ: Ezzel csak az a baj, hogy egy géphez van kötve. Ha máshol akarsz belépni, akkor sosem találod ki a ténylegesen jól megszerkesztett jelszót.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Dany007 válasza The DJ (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de ez egy program, hogy látom, összegyűjti a jelszavaimat egy helyre, amit könnyedén alkalmazható ezután a program segítségével. De ez megint csak egy amolyan virtuális cetli... Magammal kell vinnem, ha pl a cégnél is szeretném megnézni az email fiókomat, vagy ha havernál vagy akárkinél...
Szal még mindig nemtudom mi lehet valóban hatékony mobil interaktív megoldás...
Ti hogy oldjátok meg? Gondolom manapság már mindenkinek van vagy 20-30 accountja... Külön jelszó mindenhova? És hogy jegyzed meg? felírod és magaddal viszed? Ahogy Zoli mondta az elveszhet... Akkor annyi a jelszavaknak és más megtalálhatja... Szal... :S
Nem akarom azt mondani hogy az én megoldásom a legjobb, de a legegyszerűbb az biztos. Ugyan így a legkevésbé biztonságosabb is.

@ Depression : ez nem is rossz ötlet! :D

[ Szerkesztve ]

(#15) The DJ válasza Dany007 (#14) üzenetére


The DJ
addikt

A legegyszerűbb megoldás, az biztos, de a leghanyagabb is. Nem a levegőbe beszélek, pár évvel ezelőtt én is 2-3 jelszót használtam felváltva, aztán egyik nap hazaérve néztem nagyot, hogy sehova sem tudok belépni. Szó szerint sehova. Se MSN, se fórumok, se iwiw, myvip, se céges levelezés. Pedig senkinek nem adtam meg és nem is a cica, kutya, barátnő stb. típusú jelszavak voltak (alapból nem szabadna semmi olyat megadni, ami kicsit is jellemző rád) Aztán megoldottam a helyzetet, szerencsére a jelszó-emlékeztető / password reset funkció működött a legtöbb helyen, de jó lecke volt.

Igen, az általam ajánlott program egy gépen gyűjti össze a jelszavakat és ezt olyan szintű kódolással menti el, amit aztán senki nem fog egyhamar feltörni. Így az egész adatbázisod eléréséhez csak egy master jelszót kell csak tudnod és kész is.
Nem igazán értem azt az aggályt, hogy ha más gépről akartok bejelentkezni, akkor nem fogjátok tudni azt a 30-40 jelszót. Miért kellene más gépről bejelentkezni? Ha netes átutalást akarok, akkor azt itthon intézem, a social networking oldalakat is itthon böngészem. De ha mondjuk munka/barátnő/hétvégi ház számítógépénél vagyok, akkor is tudom azt a 6-7 jelszót fejből, amit használni akarok. (És igen, minden fontos jelszavam random, kis-nagybetűt, speciális karaktert tartalmaz, például: W(6kg9%n0)

De tovább megyek. Ha tényleg mindre szükség van és azt akarod, hogy elérhesd 0-24-ig őket, ha kellenek bárhonnan, akkor készíts/bérelj magadnak egy FTP szervert, pakold fel oda az általam linkelt programod adatbázisostól és aztán csak belogolsz és hozzá is férsz. Még külső program se kell hozzá, mert a böngészőn keresztül is tudsz FTP kapcsolatot indítani. :)

MOD: Tegyük fel regisztrálsz egy oldalra, megadsz egy jelszót. Mivel azt állítottad, hogy szinte mindenütt ugyanazt használod, jóhiszeműen itt sem fogsz mást megadni. Nagy oldal, kis oldal, mindegy. A jelszavakat adatbázis táblában tárolja javarészt. A szerencsésebb oldalak kódolva (mondjuk MD5), a szerencsétlenebbek csak úgy magában. Az oldal tulajdonosa gondol egyet és belenéz a táblába. Meglátja az e-mail címed és a jelszavad. Megpróbál bejelentkezni az e-mail fiókodba a jelszavaddal. Sikerül neki. Kész is, onnan már el tud indulni és mindent megszerezhet. Aztán ne is beszéljünk a tüköroldalakról, amik ismert site-ok kezdőlapjait tükrözik a bejelentkező képernyővel, te pedig megadod a valódi neved, jelszavad és aztán csodálkozol, ha legközelebb nem fogsz tudni belépni.

Vigyázni kell!

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) Dany007 válasza The DJ (#15) üzenetére


Dany007
veterán

"De ha mondjuk munka/barátnő/hétvégi ház számítógépénél vagyok, akkor is tudom azt a 6-7 jelszót fejből, amit használni akarok. (És igen, minden fontos jelszavam random, kis-nagybetűt, speciális karaktert tartalmaz, például: W(6kg9%n0)"

Igen, pont erről van szó, sajnos. Munakhelyen, havernál, b.nőnél is szoktam emailt stb.-t használni. És igen, én 6-7 ilyen jelszót, mint a tiéd sose tudnék megjegyezni :D

Nézd, az a veszély, hogy az oldal üzemeltetője kilesi a jelszavamat mindig fennáll. Az már máskérdés, hogy egy jelszóval be tudna lépni máshova. De persze nem u.a. a jelszó. Csak ugyan annak változatai. Ergo, ha az egyiket kipróbálja máshol, nem fog tudni belépni. Ergo egyből azt gondolhatja, hogy teljesen másról van szó. Nem fog elkezdeni egyszerű kakarktereket hozzáadni hátha bejön.
De tény, hogy nem jó a módszerem. Csak egyszerű. :)

(#17) <NewL> válasza The DJ (#12) üzenetére


<NewL>
addikt

Aha,igy mar tisztabb,kell is:K

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.