Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én dinnyét árulok, 14 éves koromban, és nem kell korán kelnem, nem kell túlóráznom, ellenben fizetnek, de a sok vásárlót hallgatni NAGYON fárasztó. Inkább csinálnék semmit.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Melósnak lenni, nem egy lélekemelő érzés. Van, akinek csak ez adatik, de olyan is, akinek még ez sem :(

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Korán kelni télen sem jobb.

***

(#4) dízelracer


dízelracer
senior tag

Nem tudom ki hogy van vele de én 2hónap alatt begolyóznék egy íróasztalnál ülve. A papírmunka nem nekem való, meghagyom másnak. Én szeretek jönni-menni, mozogni nem tudok egy helyben ülni két óránál tovább. Jó szakemberből (lakatos, villanyszerelő stb...) évek óta hiány van. Aki igényes a munkájára és nem 2év alatt akar meggazdagodni az hosszú távon (10+ év) vállalkozóként szép egzisztenciát építhet ki magának kétkezi "melós" létére.

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt a korán kelés dolgot jó ha emészted. Meg a tanulsz de nem biztos h lesz rendes munkád részt is. Meg a túlóra rossz ha nem fizetik ki részt is. Ha kifizetik oké.

[ Szerkesztve ]

(#6) Móci


Móci
addikt

Pedig nem rossza kétkezi munka. Én is voltam többször segédmunkás. Akadt kőműves melletti munka, bontottunk régi melléképületet 40 fokban, köszörülés/fúrás/pakolás azaz a vasas szakma szépségei. Ez utóbbi volt a 'legjobb' 300 forintos órabérért. Igaz, akkor nem volt munkám, úgyhogy ráértem 10 órát dolgozni, hogy legalább a 3000 forint meglegyen egy napra. :)
Ha jó a társaság, kiba jó ez a munka is. Persze árnyékban, sörrel.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Kolondrum válasza Móci (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ha agyadra mennek a munkatársak akkor baj van.

(#8) Móci válasza Kolondrum (#7) üzenetére


Móci
addikt

Szerencsére az nem fordult elő segédmunkánál. Maximum a kőműves érdekes alak, de azt le szoktam hamar halkítani. :D
Viszont a könyvtárban idegesítőek a 'gyerekek'. De nagyon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Amúgy a segédmunkára nem értendő foglalkozások is tudnak nagyon kemények lenni. Ugyan úgy nem fizetnek, ugyan úgy szarnak rá csak más a munkakör.

A cikkírónak: Amikor még tanultam én is így voltam mint te, számoltam a napokat bakker hogy még mennyi van hátra és mennyit tudok keresni. Majd amikor már nem tanulsz azt sem dogod tudni milyen nap van mert belefásulsz és lehet hogy ugyan abba amit annyira vártál, hogy vége legyen még diák korodban.
Érdekes nézni a dolgokat a két oldalról, csak idő kérdése és te is nézheted innen és onnan. Át is fogsz értékelni dolgokat, de nagyon.

(#10) Samus


Samus
addikt

Korán kelni mindig rossz (én ötkör kelek), segédmunkásként dolgozni rettentő sz@r, mindig. Főleg 360as órabérért. A munkahelyi stressz pedig tönkre vágja az ember egészségét...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) Kolondrum válasza Samus (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tönkre ám, aztán vagy itthon adja ki vagy a párjára vagy éppen melóban arra a személyre aki őt sztresszeli.
Nagyon kemény dolog ez, legalábbis nekem az. Mindig mondom addig jó még az embernek nem tudják a gondolatait kiolvasni mert ha eljön az az idő akkor engem lecsuknak. :DDD

(#12) No-kia


No-kia
őstag

- Burn energy shot + Monster energiaital = JÓÉRZÉS!

-de még menynire, azthittem csak én nyomom ezt a kombót

a párizsis zsömle meg... koliba azon éltem vagy 3 hónapig, kezdődika suli, megint jönnek a párizsik :( :O :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#13) Móci válasza No-kia (#12) üzenetére


Móci
addikt

A kis burzsuj... Mi anno kollégiumban az üres kenyérnek is örültünk! Nem volt ám luxus. Sőt, egyszer előfordult, hogy fél kiló kenyérre is hárman dobtuk össze a pénzt (volt talán 100 ft anno). :D
Jó volt azért, bár azóta nem eszem meg a májkrémet, mert állandóan azt ettünk.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) mexicanraven válasza Kolondrum (#5) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jól mondod, emészteni kell!

Én mikor meló időszakában 4:35-kor keltem, még a világnézeteimet is átértékeltem! :DDD :R

De egyébként jó dolog a munka fiatal korban. Olykor célra vezető. Én 14 évesen vettem meg az első pár Converse cipőmet önköltésgen. Felemelő érzés volt! :K

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#15) Kolondrum válasza mexicanraven (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát az tud lenne és azonnal máshogy kezeli az ember azt a dolgot. Hála ég sok dolgoggal vagyok így.

(#16) No-kia válasza Móci (#13) üzenetére


No-kia
őstag

luxus ? xDxD remélem idén is akciós lesz a baromfi párizsi( sulimellett profiban 500ft/kg, 10 deka elég is belőle 5 zsömlébe, meg ez napi 2szer) :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17) McKane válasza Móci (#13) üzenetére


McKane
senior tag

jajj, a koleszos élet :D én vettem mindig a kenyeret 1 kilót, egy másik szobatársam a májkrémet/szalámit 20-30 dekákat belőle, a 3.társam meg az üdítőt 2-3 litert..
azok voltak a régi szép idők..villanyoltás után tömtük a fejünket mindig.. de jó emlékek ezek..

most meg mivan? holnap kezdek a munkahelyemen, reggel 5:45-től este 21-ig.. hát nem csodás? :D
dehát valamiből finanszírozni kell az álmaimat,nem?

a cikkhez meg, annyit fűznék hozzá, hogy ilyenkor alig várod hogy vége legyen a sulinak, de ha odakerülsz,akkor meg visszasírod ezeket a mostani időket... de ez így is van rendjén

(#18) Móci válasza McKane (#17) üzenetére


Móci
addikt

Az biztos, hogy jók az iskolásévek! Persze azzal a fejjel egyáltalán nem tűntek olyan jónak.
Bár a szekszárdi 'suli' az tetszett, mivel oda mentünk s akkor, amikor akartunk, akár sörözhettünk is tetszés szerint. Jó, felnőttként is kezeltek minket, az hozzátartozik a dologhoz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Samus válasza Kolondrum (#11) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos én nem adom ki, meg is van az eredménye, állandóan van valami bajom. Az orvos is csak annyit mondott, hogy munkahelyi stressz, meg kell tanulnom kezelni, meg nyugtatót írt fel (amit ki sem váltottam). Vigyázni kell ezzel, mert durva dolog. Amire viszont a legjobban pipa vagyok, az az, hogy a végzettségem szerint a főnököm főnöke lehetnék. Aki 2.5x annyit keres, mint én. Sz@r szakmát választottam, rájöttem. Rendszergazda helyett kereskedelmi technikumra kellett volna mennem...Vagy kőművesnek. De igazi kőművesnek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) szablya


szablya
tag

én gipszkartonoztam, vakoltam, alapoztam-festettem, csiszoltam (messze a legszarabb), cipekedtem, kavartam, falra másztam, csempéztem, parkettáztam...

Ja, korán kelni szar! :DDD Ja, első napon izgatott vagy! :DDD És tényleg a humorizálás meg a jó hosszú kajaszünetek tartják a lelket az emberben, és a sok fajta sör, (pl. van reggeli sör, déli sör, délutáni sör, esti sör :DDD ) :K

Bár szvsz nem olyan rossz munka, a tanulástól már hurutom van, ez meg olyan... egészséges :DDD

ja, és a reggel 7-kor kelés meg este 8-ra hazatérés tényleg nem valami, 10-12 órákat nyomtunk folyton

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#21) Kolondrum válasza Samus (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ha nem adod ki attól van bajod. Vagy éppen ha kiadod attól, de nem olyan formában, inkább mint h belebetegedj. Nem szabad bent tartani. Nem fogom leírni nálam ezek hogyan buknak ki mert néha durva, de a lényeg hogy le kell adni mert különben felrobban az ember, legalábbis én ezt érzem.
Réges régen én nagyon sokat tűrtem a környezetemtől, na ez elmúlt.
Kicsit túl is reagálom a dolgokat ez tény, elég egy rossza hangnemű kérdés és emelet hanggal válaszolok. Egyetlen ember tud megnyugtati az a párom, ha fog akkor nem lehet baj másnak sem.
Az tutkó, hogy bogyót nem szednék soha idegességre, nem gondolom úgy, hogy ez probléma és valamit is szedni kell rá.
Téged mi húz fel? Engem a munka témája is fel tud, ha látom h nincs hozzá szerszámom mert szarik rá a főnök, vagy időt nem hagy rá. Az szokta, hogy el sem árulja mi lesz a munka csak akkor tudjuk meg ha ott vagyunk és mondja mit vegyünk ki, akkor már lehet következtetni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) potyautas válasza szablya (#20) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem vagy te még ehhez túl fiatal?

(#23) Samus válasza Kolondrum (#21) üzenetére


Samus
addikt

Hogy mi húz fel? Nem a munka. Hanem, hogy nem fizetik meg. Az átlagkereset elvileg 156 000 forint Magyarországon. Én ennek a felét sem keresem. Látszik nem vagyok átlagember. Úgy minden idegesít. Megvan a szakmám, de nem tudok elhelyezkedni, mert nincs lehetőség. Sajnos elszúrtam a pályaválasztást...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#24) dízelracer válasza Samus (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Rendszergazda helyett kereskedelmi technikumra kellett volna mennem...Vagy kőművesnek. De igazi kőművesnek..."

Erről beszéltem feljebb. Van egy burkoló haverom. Egy családi háznál elvállalt egy konyhát és egy fürdőszobát. 5nap alatt végzett 90ezret rakott zsebre érte. Az 18rugó/nap. És elmondása szerint még nem is kért sokat. Oké valóban nem tiszta meló fúrsz, faragsz, dzsuvában kúszol négykézláb de kurva jól fizet. Átlag havi 250 bejön neki úgy, hogy nem dolgozza magát halálra.

(#25) Samus válasza dízelracer (#24) üzenetére


Samus
addikt

Ezzel tisztában vagyok én is. Most sem tiszta munkát végzek. És voltam hszigetelő brigádban segédmunkás, jobban kerestem, mint most...és nem is dolgoztam ennyit.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) Kolondrum válasza Samus (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Engem sem fizetnek meg. Így meg se kedvem sem érdekeltségem, csak az a baj, hogy nincs hozzá pofám, hogy hanyag legyek, ebből meg az idegesség fakad, hogy megnyúzom a főnökömet. Sok forrásból jön a stresz, ez egy eleme. További eleme a szar minőségű vagy nem is létező szerszám, azaz szarból várat. 156/2 = 78
Megsúgom én sem keresem meg ezt a 78-at, ha már meglenne ez tisztán akkor örülnék valamelyest. Ha 156-ot keresnék tisztán már jól is érezném magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) Samus válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Samus
addikt

Én 78at sem. Havi 65öt keresek. Lehet állkapcsokat keresni. A muszáj nagy úr.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) Kolondrum válasza Samus (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hú bakker akkor még nálam is nagyobb kakiban vagy. Heti hány napot vagy és egy nap hány órát? Még lehet h te vagy jobb helyzetben.

(#29) McKane válasza Samus (#27) üzenetére


McKane
senior tag

én nem panaszkodásképpen írok..

bruttó 89.500, azaz havi kézhez kb 70.000 plusz a föle.
ezért kell 5nap 14-15 órákat dolgoznom. pl. a köv. hétvége beosztása: péntek 7-21ig, szombat 7-22 ; vasárnap: 7-22 ig. ez azért elég fárasztó tud lenni, de én választottam,tudtam mire számítsak.. csak ugye a valós élet,meg az képzelet..

de ahogy Te is írtad :a szükség nagy úr..

szerk1.: ha a munkaidőhöz hozzávesszük a 45 perc vagy 1 órás utat,akkor meg még hosszabb a napom . :K
de már közel vagyok egy győri albérlethez.. csak 2 hónapot kell kibírnom valahogy.. akkor erősen leesne az utazási idő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.