Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Szigorúan Thrust Vectoring :)

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Math Metal :K :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Trash M. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

természetesen progresszív

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg az Industrial Metal is lemaradt... :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Alexios


Alexios
veterán

power. azaz trash. de inkább power. Ááááá:D

(#7) Anubiss válasza lezso6 (#5) üzenetére


Anubiss
tag

Javítva!

(#8) aphra2


aphra2
aktív tag

Nem vagyok tisztába a vonulatokkal, a static-x az mi ?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#9) cucka


cucka
addikt

Doom metal. Esetleg black metal. De semmiképp nem a felsoroltak.

(#8) aphra2 a Static x-et leginkább a modern litylöty metál skatulyába sorolnám :) .

[ Szerkesztve ]

(#10) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hány napig kell érlelni a döglött disznót, hogy elzsengűljön a húsa? :C

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#11) harylmu


harylmu
őstag

thrash
az emberek 80%a elírja.

amúgy meg a felsoroltak küzül thrash. hmm, vagy death? mindkettő :)

aphra
a static-x nu metal, ilyen elektronikus beütésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#12) [balu]


[balu]
tag

Egyértelműen power metal.

(#13) P00By


P00By
nagyúr

öööööö üüüüüüü pfff passz

(#14) Depression


Depression
veterán

Heavy.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) concret_hp


concret_hp
addikt

fogalmam sincs mik ezek :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16) Metalfan


Metalfan
senior tag

Death és power metal a leginkább, és majdnem ennyire a black metal is :)) ...az élet szép... :DDD

(#17) The DJ


The DJ
addikt

Metál az ész :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18) JColee


JColee
őstag

Lounge

The DJ ez naagy

[ Szerkesztve ]

(#19) Metalfan válasza concret_hp (#15) üzenetére


Metalfan
senior tag

Egyszóval: A Zene :D Többségükhöz elég komoly hangszeres tehetség és tudás kell, főleg a death metalnál (lásd: Hate Eternal: Derek Roddy-t nem sok dobos tudja leutánozni; Cannibal Corpse: itt meg a gitárjáték - basszusgitárral együtt - elképesztő). Amennyiben nem igazán hallottál még ezelőtt fejbevágóan súlyos, zúzós számokat, akkor jobb, ha valami lájtosabbal kezdesz ismerkedni, például heavy és power metal bandákkal. Egyes zenekaroknál kicsit furcsa, vagy ijesztő lehet az énekes hangja, de színvonalasabb bandáknál ilyentől nem kell tartani, és ráadásul a zenei rész is minimum rendben van, de inkább profi és kidolgozott. Szinte kötelező tartozék a gitárszóló is, ezt a részt többnyire sikeresen teljesítik a gitárosok, nagyszerű szólókat lehet hallani sok zenekarnál. Heavy metalt én speciel nem hallgatok, power metalból is leginkább egy bandát, de most szereztem rengeteg zenét, lesz hallgatnivaló :)

Amit heavy/power metal vonalon tudok ajánlani: Rob Rock - szerintem ez a legnagyszerűbb banda, illetve szóló-projekt :) , Impellitteri (Chris Impellitteri egy nagyszerű gitáros, elég elismert a műfajban, a régebbi albumokon, illetve a legújabbon Rob Rock énekel), Hammerfall. Természetesen sok más banda is van, én ezeket ismerem, és ezeket tudom ajánlani, mint színvonalas power metal zenekarokat.

Ha nem riadsz meg a "hörgősmetáltól", ahol ének helyett a hörgés dominál, akkor tudom ajánlani a thrash, death, black metalt. Thrasht nemigen hallgattam, mivel a kedvenc bandáim mind death/black metal bandák, ezért inkább ezekről a műfajokról írnék. Alapvetően a death és a black metal is brutális, általában véve ezek a legdurvább zenei műfajok. A kettő közötti különbség elég nagy, számomra a death metal olyan, mintha egy bombát robbantottak volna fel mellettem, míg black metalnál olyan érzésem van, mintha abszolút nulla fokra hűlne a levegő - talán azért, mert a legtöbb black metal zenekar Norvégiában van :) . Mindkét műfajból van tisztán zúzós, kevésbé zenei irányzat is, illetve van sokkal inkább zenei is, a zenésebb irányzatokra hirtelen két példa jutott eszembe: black metal: Dimmu Borgir (illetve a gitáros, Galder zenekara, az Old Man's Child), death metal: Children of Bodom.

A nagyonnagyon zúzós black metal irányzatból most nem jut eszembe olyan zenekar, amelyik maradandó élményt okozott volna és minőségi zenét játszik, death metalnál (esetleg deathcore, de ebbe most nem nagyon megyek bele) pedig a fent már említett Cannibal Corpse és Hate Eternal az, ami minden tekintetben brutális: a hozzávaló zeneti tudás is, a zene minősége is, illetve maga a zene is. Utóbbi kategória szigorúan csak elvakult metálfanatikusoknak való! Ha valami dallamos, picit hörgős. picit éneklős zenét keresel, akkor a metalcore való neked. Ezek közül egy zenekart ismerek jobban, az As I Lay Dying-ot.

Nem tudom mások hogy vannak vele, de engem a nagyon zúzós zene lenyugtat. Többször volt már olyan, hogy teljesen felment bennem a pumpa, ilyenkor feltettem a fejhallgatót a fejemre, kicsit felpiszkáltam a hangerőt, és betettem valamelyik kedvenc death metal zenekaromat. Elég hamar, bőven fél órán belül teljesen lehiggadtam, lenyugodtam, és aránylag jó kedvvel tudtam folytatni a napi teendőket. Sok embert elriaszt a durva zene, mert azt hiszik, hogy ettől ők is bedurvulnak - ez szerintem nem igaz. Szvsz ez kb annyira "káros", mintha valami nyálas és értelmetlen szövegű slágert hallgatna az illető.

szerk: tagolás

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.