Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

A biztositot jol szajba kene rugni most akkor mivel az istennel kene lezarni azt az ajtot a vegen szerelni kell fel millios acelrudas zaras szerkezetet ami atomrobbanas eseten is helyeben marad akkor is ha az epulet szetesik korulotte tiszta rohej miket nem talalnak ki ezek a szemetek csak hogy ne keljen fizetniuk egy vasat se
Amugy meg jo munkat csinaltal az ajtoval szepre sikerult :)

[ Szerkesztve ]

(#2) banhammer


banhammer
veterán

A lopatko eluzi a betoroket?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) alevan


alevan
őstag

Végül meglett a tolvaj? Vagy végleg nyoma veszett a fürésznek?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Nem, nem lett meg sajnos a fűrész de szerintem a tolvaj sem.
Legalábbis nem kaptam még semmilyen papírt a rendőrségtől. Mondjuk akkor elméletileg még nem zárták le a nyomozást.

Itt van most kölcsönben apám elektromos Black&Decker-je, hát kínszenvedés vele dolgozni :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) Veatta


Veatta
aktív tag

Szia!

Fordítsd meg a patkót, mert így nem gyűjti, hanem lepergeti a szerencsét ;)

(#6) a2d2 válasza Veatta (#5) üzenetére


a2d2
addikt

Nem babonából raktam ki, hanem csak dísznek, mert eredetileg istálló épületről van szó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7) banhammer válasza a2d2 (#6) üzenetére


banhammer
veterán

Még szerencse, hogy nem egy lovat szegeztél ki...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) VS461


VS461
tag

Szép munka, gratulálok. Ismerős a jó érzés, hogy a saját munkámat látom nap mint nap. Én a konyhát újítottam fel egyedül.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#10) a2d2 válasza VS461 (#8) üzenetére


a2d2
addikt

Köszönöm. Meg volt nekem is a projekt egész ünnepek alatt. Karácsony előtti héten az ajtó, utána pedig beépített spájz polcrendszert csináltam amorf alakú spájzba :DDD
Lőttem arról is fotókat ha van érdeklődés feldobom azt is mert szerintem jól néz ki meg nagyon masszív lett.

@banhammer: belül az ajtóval szemben egy mozgásérzékelős riasztó lesz elhelyezve ami rá lesz kötve a főépület risztójára. Most fogom hátra vinni a kábelezést a térkövezés előtt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14) Veatta válasza a2d2 (#6) üzenetére


Veatta
aktív tag

De lehet hogy segítene :)

(#15) Raucher válasza xmaas (#1) üzenetére


Raucher
tag

A lakatot nem tekintik megfelelő eszköznek, mert nyomtalanul távolítható el az ajtóról.
A felesleges és megnyerhetetlen viták megelőzése érdekében zárják ki a biztosításból.
Sőt ha lebukik a tolvaj, állíthatja, hogy nem volt lakat. Bizonyíthatatlan a megléte.

A hétvégi házunkba beköltöztek. Tettenérés volt. Ennek ellenére vicces mértékű büntetést kaptak az elkövezők, mert tudták mit kell mondani. (Már előtte fel volt törve, ők csak benéztek és értesíteni is akarták a rendőrséget, csak éppen nem volt térerő.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#16) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A jogszabályellenes területvédelmi megoldásokat kéretik máshol megbeszélni, köszönöm!

(#17) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Először is a munka szép, ötletes.

Bennem ilyenkor mindig az merül fel, hogy akkor a biztosítás valójában mire terjedt ki? Milyen jogon szedett eddig pénzt, ha úgyse fizet, mert "nem volt megfelelő a védelem"?
Miért számít egyáltalán, hogy milyen a védelem? Ellopták és kész.

(#18) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nagyon szép lett, gratulálok hozzá :R

(#19) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Ügyes :R

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20) macilaci78 válasza Ghoosty (#17) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért nincs benne a szolgáltatásban rögtön az elején egy helyszíni felmérés? Úgy tartom korrektnek, hogy a kétoldalú megállapodás akkor érvényes, ha mindkét fél megfelel a támasztott feltételeknek.

Elmegy az ember a biztosítóhoz, megköti a biztosítást. A biztosító kimegy helyszínre 30 napon belül, felméri az állapotokat, majd szükség szerint tesz egy korrigált ajánlatot. Ha az ügyfélnek tetszik, kötöttek üzletet, ha nem, eláll tőle. Jóllehet, hogy magasabb lesz a biztosítási díj, de káresemény esetén a biztosító fizet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) II.Démonlord válasza macilaci78 (#20) üzenetére


II.Démonlord
tag

Ez lenne az alap, de még ha van is helyszíni felmérés, akkor se szólnak, hogy valamit változtass, mert nem fogunk fizetni ha károd lesz. Őket csak az érdekli, hogy te minél többet fizess (persze pontosan, mert ha már egy napot is késel + díj), nekik pedig a lehető legkevesebbet keljen.

Egyébként nagyon szép munka. Én ilyenre soha nem vállalkoznék, le a kalappal :R
Bár nekem az ajtón a fa borítás nem jön be, de lehet csak a szín miatt.

(#22) a2d2 válasza II.Démonlord (#21) üzenetére


a2d2
addikt

Kicsit sok HDR-t nyomott a képszerkesztő progi a képre. Ennyire azért nem rikító a piros :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) pomk válasza a2d2 (#10) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Gratulálok, nagyon szép lett! Irigylésre méltó! ;)
Ha lehet, engem érdekelne a spájzról szóló projekt is. Nem tudom, milyen módod tudnánk erről eszmét cserélni, de ha gondolod, írj privátban.
Ill. egy tipp az ajtó projekthez: ha nem fogod többé használni, akkor szerintem vágd le flexel az előző ajtót tartó vasakat, ill a nyelv helyét a másik oldalról. ;)

(#24) a2d2 válasza pomk (#23) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Köszi szépen.
Azok el lesznek vakolva jövőre, mikor felújítjuk az egész épületet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25) Ghoosty válasza macilaci78 (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem kell feltétlenül helyszíni felmérés, bár tényleg az lenne a legkorrektebb, amit írsz. Meg lehet azt kérdezni, a legfontosabb és leggyakoribb feltételeknek megfelel-e. (pl hogy mégis mivel van az zárva) Aztán ha csak egy lakattal, akkor tájékoztatni, így nem, vagy csak magasabb díj ellenében köthet biztosítást. Ha valaki hazudik, akkor az úgy is kiderül a rendőrségi jelentésből és akkor jogos a nemfizetés. Ami a legszemetebb dolog, hogy mikor megkötöd, van egy feltétel, de ha változik, nem köteles téged értesíteni, csak a honlapján, fiókjában közzé teszi az új feltételeket. Egy távolabbi ismerősöm pár éve járt így. Lakásbiztosításából kivettek egy tételt, hogy arra ezentúl nem fizet.

Az árvíz károk esetében pont ugyanez volt, megkötötték velük úgy a biztosítást árvízre, hogy az adott területre nem fizet árvíz esetén, így gyakorlatilag a semmire szedték a pénzt.

(#26) II.Démonlord válasza a2d2 (#24) üzenetére


II.Démonlord
tag

Szerintem inkább azokat is át kell egy kicsit tisztítani és lefesteni. Adna még egy kicsi régies feelinget az egésznek.
A spájz projekt engem is érdekelne. Hátha kedvet kapok egy kis barkácsoláshoz.

(#27) gamek!ller válasza banhammer (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:DDD

(#28) a2d2 válasza II.Démonlord (#26) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, amint lesz időm közzéteszem a spájz polcrendszert is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#29) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tapasztalat, hogy a biztosító mindent elkövet azért, hogy kibújjon a fizetés alól. Szemétláda módon ködösítenek a szerződésekben, gumiszabályokat is szívesen alkalmaznak, hogy aztán bármi történik rámondhassák, hogy ezért nem fizetnek vagy nem annyit, amennyit illene.

Múltkor akartam kötni jövedelem biztosítást, manapság sosem lehet tudni mikor kerül lapátra az ember. Több bank ajánlatát is megnéztem és szinte mindegyiknek a szerződésében olyan marhaságok voltak arra, hogy milyen esetben nem fizetnek, hogy az már kész mázli ha az embert ÚGY rúgják ki, hogy megfeleljen a biztosítónak.

(#30) iMaverick


iMaverick
addikt

Szép munka! A leírás is jó lett. Igényes munka mind2!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#31) a2d2 válasza iMaverick (#30) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi szépen!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szép munka, nagyon jól sikerült és még esztétikailag is kellemes. Gratula! :K

(#33) lapa


lapa
veterán

egy patkót mi is találtunk anno egy lebontott falban. biztos nem véletlen lett odarakva, úgyhogy ki van rakva nálunk is. 9 angyalka + patkó = godmode on mindenre, amire nem hat a fokhagyma.

(#34) Samus


Samus
addikt

Nagyon szép lett a végeredmény :R
Nem lett túl nehéz az ajtó? Könnyen nyílik? Ahogy olvastam, van benne anyag rendesen. A tolvaj is meglepődik, ha a fát betörve akarna bejutni az ajtón.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35) NKing


NKing
tag

Nem kötözködésképpen, de a patkót így feltenni balszerencsét jelent. Mindig a nyitott végével fölfelé kell elhelyezni :)

(#36) ianos


ianos
csendes tag

Ügyes megoldás,respect. A patkót viszont majd fordítsd meg, mert különben kiesik belőle a szerencse, így tartják a lovasok...

[ Szerkesztve ]

(#37) wody21


wody21
tag

Nagyon szép lett a végeredmény, légy büszke magadra - own made dolgok tényleg XP-t + jóérzést adnak =)

(#38) Tsomogyi94


Tsomogyi94
csendes tag

Jó lett :) bár tudnék ilyet :D remélem mégegyszer nem lesz baj:)

(#39) PistiSan


PistiSan
addikt

Szia!
Szeretem a nem informatikai cikkeket is nagyon, örülök hogy megosztottad velünk!
Az eredeti ajtóról azért hiányolok egy képet, jó lett volna látni, hogy milyen volt, és milyen lett!

(#40) hege8888


hege8888
aktív tag

Szép munka, gratula!

Üvegkukázás rulez, én is úgy szereztem a sörkollektorom üvegét. Képes voltam
a 125x125-ös lakótelepi bontott ablakkal kézben! hazaszambázni úgy 500 méterre hazaáig.
Párom szigorúan csak napnyugta után engedett el, miután felvázoltam neki mire készülök.. :D

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#41) pomk válasza hege8888 (#40) üzenetére


pomk
őstag

Sörkollektor? Erről is jöhetne egy cikk! ;)

(#42) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Köszi mindenkinek.
De, az ajtó marha nehéz lett. Apóssal ketten szenvedtük fel a helyére.
Viszont a 3 zsírozott zsanérnak köszönhetően nagyon könnyen mozog.

Lehet lövök a régi ajtóról is képet és hozzáfűzöm a cikkhez.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43) hege8888 válasza pomk (#41) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Biztos lehetne, de szerintem a téma csontig van vesézve a sorkollektor.hu-n, az oldal kb 2006-2007 óta létezik. Más tollával/találmányával meg nem akarok ékeskedni, ahhoz túl szerény vagyok.... :B
Privátban bárkinek megírom szívesen tapasztalataimat, mert kettőt építettem, az első nem vált be, a második viszont igen, főleg az olyan szép napokon, mint a mai is...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#44) Lenry


Lenry
félisten

úgy látom egyedül leszek ezzel, de nekem nem tetszik.
a munka szép, minőségi, a kreativitás dicsérendő, de végeredmény nem az igazi, számomra nagyon elüt a "faajtó" a mögötte lévő fémtől, olyan, mintha csak oda lenne támasztva, de nem illeszkedik hozzá, nem része annak.

ezzel persze nem a munkád akarom leszólni, le a kalappal, de magamnak nem csinálnék ilyet :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) a2d2 válasza Lenry (#44) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Pont ez volt a célom.
Mármint hogy olyan hatást keltsen mintha csak egy régi 2/3 magas fa istállóajtó lenne, a felette lévő vas szerkezetet pedig próbáltam minél "láthatatlanabbá" tenni az üvegezéssel és fekete festéssel :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#46) haxiboy válasza a2d2 (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Hidd el nem is lesz meg...tapasztalat...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#47) Angelotti


Angelotti
tag

Gyönyörű lett, GRATULÁLOK!
A fél fakezemet odaadnám ha ilyet tudnék készíteni.

(*)(*)

(#48) XtremLor válasza Samus (#34) üzenetére


XtremLor
őstag

Legalabb a keze, laba torjon el :U
Az ajto jol sikerult gratulalok szep munka!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#49) sanci777 válasza macilaci78 (#20) üzenetére


sanci777
tag

A biztosítónak nem fűződik érdeke hozzá, hogy neked fizessen. Az ő érdekük annyi, hogy minél több pénz szedjenek ki az ügyfelekből. A többit innentől kezdve el lehet képzelni.

Esetemben a biztosítós helyszínen kötött velem szerződést, ennek ellenére, nem volt korrekt felmérés.
Biztosítási eseménykor (betörés) volt pofájuk arra hivatkozni, hogy az ajtó zsanérja "csak" 2 diópánt az elvárt 3 helyett, ami hibátlanun a helyén is volt, mert nem azokat tették tönkre a bejutás érdekében.
Gondolom mondanom sem kell, a biztosító mereven elzárkózott bármiféle kár megtérítésétől.

(#50) jampop


jampop
tag

Nem tudom, hogy a patkónak hogyan kell állnia, de kifejezetten tetszik a végeredmény jellege, nem erre számítottam. Gratulálok! :C

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.