Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

További kérdés, hogy a dokkoló display portja az valódi DP? vagy csak valami display-link, usbre épülő vacak.

Ezek a 4ezer forintos kábelek illetve átalakítók arra jók, hogy képet adnak. A DP és a HDMI jel eltérő kódolást használ, és ezekben a kábelekben olyan kis áramfelvételű áramkörök vannak amelyek a konvertálást elvégzik, amik elmennek arról pár a pár miliamperről amit a jel biztosít, tehát biztos nem lesznek elég gyorsak, hogy kb 23-30hznél többet kifacsarjanak magukból.
Ahhoz (30+ hz) minimum aktív átalakító kell.
De az is konvertálja a jelet (delay, színeltolódás, framedrop), szóval ha valami vizualfesitiszta vagy, akkor sem lesz az igazi 60hz élmény, bármiért is akarod azt elérni egy hd4600-zal.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) domos


domos
senior tag

A dokkoló pontosan milyen?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) anorche1 válasza domos (#2) üzenetére


anorche1
őstag

[link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4) domos válasza anorche1 (#3) üzenetére


domos
senior tag

Szerintem ez felejtős.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) anorche1 válasza domos (#4) üzenetére


anorche1
őstag

Ennek nem örülök :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ez itt nem pontosan azt mondja, hogy a Plust megvéve lesz rá képesség?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) anorche1 válasza Cucuska2 (#6) üzenetére


anorche1
őstag

A lényeg szerintem ez:
The DisplayPort Video ports will only display DUAL 4k x 2k resolution @ 30 Hz refresh rate on MST equipped systems.
If your system is equipped with Discrete NVidia or AMD graphics, then dual 4k x 2k displays @ 60 Hz can be achieved using the E-Port Plus dock.

Vagyis valóban felejtős a dolog. Kár, nagyon kár. :O :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8) domos válasza anorche1 (#7) üzenetére


domos
senior tag

Igen, de ahogy most olvastam, én úgy értelmezem hogy integrálttal 1db 4k@60hz-et tud meghajtani, vagy 2db 4k@30hz-et, a 2db 4k@60hz-hez pedig dedikált gpu kell.

Depending on the capabilities of the system docked, you may only be able to achieve 60 Hz display on one DisplayPort Video port of the dock at a time.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) Godeze válasza domos (#8) üzenetére


Godeze
csendes tag

Csakhogy itt nem integrált GPU-s rendszerről ír hanem MST hubbal rendelkező rendszerről. Szerintem a kettő nem ugyanaz. Az E6440 szerintem nem rendelkezik MST hubbal. Egyébként a dokkoló mindenképpen tud 1 kijelzőn 4K@60Hz felbontást szóval a kérdés az, hogy a laptop tud-e a dokkolóra megfelelő sávszélességű videójelet küldeni. Illetve tudsz-e a Dp1.2-ből HDMI2.0-t csinálni.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) anorche1 válasza Godeze (#9) üzenetére


anorche1
őstag

Kedden, vagy legkésőbb szerdán minden kiderül, addigra minden szükséges eszköz megérkezik. Remélem jó lesz :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A dokkoló tudja, nekem E7440-el és E7450-el tudja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12) anorche1


anorche1
őstag

Ez felejtős.
A "Dell Adapter- Displayport to hdmi 2.0" adapter nem beszerezhető. Vasárnap még több helyen elérhető volt, meg is rendeltem onnan, ahonnan a legolcsóbb volt a postával együtt. Szerda reggel kaptam az emailt, hogy rendelésem törölve. Azóta az összes helyen nincs raktáron állapotra váltott.
Ebayen nincs. Amerikai amazonon megtaláltam, de nem szállítanak ide.
Néztem más átalakítókat is:
Club3d
és
ICZI

Viszont ez megtántorított:
[link]

"Ugyanakkor a 4K-s 60 Hz-es jelátalakítás nem olyan egyszerű, hogy szimplán a termék önállóan megoldja, így a kábelhez szükséges direkt támogatás a grafikus meghajtó oldaláról. Ezt az AMD esetében a tegnap megjelent Radeon Software Crimson Edition eszközillesztő biztosítja. A Club 3D természetesen várja a többi gyártó jelentkezését is, hogy elvégezhessék a hitelesítést, és egy későbbi meghajtóba beépítsék az átalakító direkt támogatását a megfelelő élmény biztosítása érdekében."

Most az én intel hd4600 -am ezt támogatja?

Ha nem rendeltem volna meg a dokkolót, akkor hagynám a francba.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13) domos válasza anorche1 (#12) üzenetére


domos
senior tag

Nekem a Club3D-féle volt anno, az tényleg tudta hozni a 4K@60Hz-et, viszont arra figyelj hogy ne a gagyi verziót vedd, hanem a normálisat, viszont az 15e Ft körül van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) Godeze válasza anorche1 (#12) üzenetére


Godeze
csendes tag

Innen nem szállítanak? Ebayen ezt találtam, bár kicsit drága...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.